Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ελάτη Τρικάλων


sinnefaki

Recommended Posts

Έχει πάει κανείς πρόσφατα Ελάτη-Περτούλι με παιδιά;

Πού έχετε μείνει;

 

Έχω βρει αυτό: http://www.magema.gr

και αυτό: http://www.mikriarktos.com.gr

 

Τα ξέρει κανείς;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας!Σκεφτομαστε να περασουμε την πρωτοχρονιά μαζί με άλλες 2 οικογενειες στην Ελάτη. Είναι η πρώτη φορά που θα την επισκεφτούμε και δεν ξερουμε πολλά πράγματα..βρήκαμε ένα ξενοδοχειο το hotel Παπαναστασίου. Γνωρίζει κανείς αν είναι καλό και προπάντων καθαρό?Έχουμε μικρά παιδιά και νομίζω ότι είναι το πιο βασικό..Έχει κανείς να προτείνει δραστηριότητες και μέρη που πρ'επει να επισκεφτούμε?Σας ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάει Ελάτη αρκετές φορές και είναι πραγματικά πολύ ωραία. Το συγκεκριμένο ξενοδοχείο δεν το ξέρω. Όσο αφορά τα μέρη που μπορείτε να επισκεφτείτε εγώ θα έλεγα το χιονοδρομικό, βόλτες στην Ελάτη και στα Μετέωρα (δεν είναι πολύ κοντά αλλά είναι πολύ ωραία) και φυσικά να πάτε βολτα στα Τρίκαλα που είναι πραγματικά μαγευτικά τα Χριστούγεννα, στολισμένα, δίπλα στο ποτάμι. Α, και στα Τρίκαλα θα είναι και φέτος ο Μύλος των ξωτικών που είναι πολύ ωραία για τα παιδάκια και έχει καθημερινές δραστηριότητες. Όλα αυτά όμως αν μένετε Ελάτη είναι περίπου στα 20-40 λεπτά με το αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Σκεφτομαστε να περασουμε την πρωτοχρονιά μαζί με άλλες 2 οικογενειες στην Ελάτη. Είναι η πρώτη φορά που θα την επισκεφτούμε και δεν ξερουμε πολλά πράγματα..βρήκαμε ένα ξενοδοχειο το hotel Παπαναστασίου. Γνωρίζει κανείς αν είναι καλό και προπάντων καθαρό?Έχουμε μικρά παιδιά και νομίζω ότι είναι το πιο βασικό..Έχει κανείς να προτείνει δραστηριότητες και μέρη που πρ'επει να επισκεφτούμε?Σας ευχαριστώ..

 

to ξενοδ ειναι πανω στον κεντρικο δρομο ,δηλ ειανι αναμεσα σε καποιες καφετεριες κ φαγαδικα.μη φανταστεις κανεναν μεγαλο δρομο!απλα κατεβαινεις κ ειναι ολα διπλα σου!ειναι ομορφα στην ελατη,αν κανεις κ την διαδρομη μεχρι καλαμπακα πανω απο το βουνο θα δεις ωραια φυση.αν πας απο τρικαλα στην καλαμπακα εναιι ενας ευκολος ισιος δρομος.για να ανεβεις μετεωρα ειναι 2 δρομοι.να πας οπωσδηποτεε απο καστρακι απο τις στροφες για να καταλαβεις την μαγεια.ισως δουλευει το χιονοδρομικο στο περτουλι κ τα αλογα απεναντι για βολτα στο δασος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχει και το ξενοδοχείο Γιαμάνδες στην Ελάτη που είναι πολύ ωραίο. http://giamandes.gr.

 

Έχει και δωμάτιο με παιχνίδια για τα παιδάκια.

Το κορίτσι μας γεννήθηκε στις 26 Απριλίου 2008

Link to comment
Share on other sites

to ξενοδ ειναι πανω στον κεντρικο δρομο ,δηλ ειανι αναμεσα σε καποιες καφετεριες κ φαγαδικα.μη φανταστεις κανεναν μεγαλο δρομο!απλα κατεβαινεις κ ειναι ολα διπλα σου!ειναι ομορφα στην ελατη,αν κανεις κ την διαδρομη μεχρι καλαμπακα πανω απο το βουνο θα δεις ωραια φυση.αν πας απο τρικαλα στην καλαμπακα εναιι ενας ευκολος ισιος δρομος.για να ανεβεις μετεωρα ειναι 2 δρομοι.να πας οπωσδηποτεε απο καστρακι απο τις στροφες για να καταλαβεις την μαγεια.ισως δουλευει το χιονοδρομικο στο περτουλι κ τα αλογα απεναντι για βολτα στο δασος

 

 

καλησπέρα!Ο δρόμος που λες για Μετέωρα είναι δύσκολος?δεδομένου ότι έχουμε πολύ μικρά παιδια και φοβαμαι μηπως αρχιζουν και γκρινιαζουν..ποση ωρα περιπου είναι?ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το ξενοδοχείο Γιαμάνδες στην Ελάτη που είναι πολύ ωραίο. http://giamandes.gr.

 

Έχει και δωμάτιο με παιχνίδια για τα παιδάκια.

 

Ρώτησα σε αυτό το ξενοδοχείο αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει διαθεσιμότητα..

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάει Ελάτη αρκετές φορές και είναι πραγματικά πολύ ωραία. Το συγκεκριμένο ξενοδοχείο δεν το ξέρω. Όσο αφορά τα μέρη που μπορείτε να επισκεφτείτε εγώ θα έλεγα το χιονοδρομικό, βόλτες στην Ελάτη και στα Μετέωρα (δεν είναι πολύ κοντά αλλά είναι πολύ ωραία) και φυσικά να πάτε βολτα στα Τρίκαλα που είναι πραγματικά μαγευτικά τα Χριστούγεννα, στολισμένα, δίπλα στο ποτάμι. Α, και στα Τρίκαλα θα είναι και φέτος ο Μύλος των ξωτικών που είναι πολύ ωραία για τα παιδάκια και έχει καθημερινές δραστηριότητες. Όλα αυτά όμως αν μένετε Ελάτη είναι περίπου στα 20-40 λεπτά με το αυτοκίνητο.

 

Αυτό για τα Τρίκαλα το είδα και εγώ..φαίνεται πολύ ωραιο..είναι μονο για βραδυ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!Ο δρόμος που λες για Μετέωρα είναι δύσκολος?δεδομένου ότι έχουμε πολύ μικρά παιδια και φοβαμαι μηπως αρχιζουν και γκρινιαζουν..ποση ωρα περιπου είναι?ευχαριστώ πολύ!

 

αν κατεβεις πρωτα τρικαλα ειναι μονο οι στροφες για την πολη κ μετα μια ευθεια για 10 λεπτα.απο ελατη προς καλαμπακα εχει στροφες αλλα πανεμορφο τοπιο.πρεπει να ναι 1 ωρα σιγουρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν κατεβεις πρωτα τρικαλα ειναι μονο οι στροφες για την πολη κ μετα μια ευθεια για 10 λεπτα.απο ελατη προς καλαμπακα εχει στροφες αλλα πανεμορφο τοπιο.πρεπει να ναι 1 ωρα σιγουρα

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!Ελάτη -Τρίκαλα έιναι περίπου μισή ωρα?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!Ελάτη -Τρίκαλα έιναι περίπου μισή ωρα?

 

ισως 20 λεπτα.θα το δεις οταν ανεβαινετε πηγαινοντας την πρωτη μερα.στα τρικαλα να πατε στο ρολοι,στο βαρουσι δηλ την παλια πολη..ειναι ομορφα.το βραδυ αν στολισουν το ποταμι οπως περυσι θα μαγευτεις.φαγητο υπαρχει στα μαναβικα κ εχει κ πολλα μπαρακια.επισης την ελατη την λενε κ τυρνα!αν καποιος ντοποιος την πει ετσι ,να ξερεις!

Link to comment
Share on other sites

Xεχε, βεβαίως την λένε Τύρνα οι ντόπιοι! Εκεί πέρασα πολλά (πολλά, όμως) καλοκαίρια της παιδικής μου ηλικίας, αν και όχι ντόπια (η μαμά μου Τρικαλινή). Τώρα έχω να πάω 3 χρόνια. Όταν πάω όμως, μένω στον ξενώνα Το Λιγγέρι. Πιστεύω ότι αν πηγαίναμε τώρα τα παιδιά μου θα το ευχαριστιόντουσαν.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...