Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ENOIKIAZOMENA ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ (ΑΝ ΟΧΙ ΜΕΣΑ)


KAT123

Recommended Posts

Κόριτσια καλησπέρα,

σκέφτομαστε και εμείς για διακοπές τον Αύγουστο με τον μικρούλη μας που θα είναι ενός έτους και προσανατολιζόμαστε σε ακτίνα περίπου των 100-150 χλμ από την Αθήνα, με δωμάτια που να είναι δίπλα στην θάλασσα με κουζίνα κλπ. Έχετε κάτι καλό να προτείνετε? Πήγατε κάπου και μείνατε ευχαριστημένες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας πάλι 12:25 πήγε αφού κοιμήθηκαν όλοι μπήκα και πάλι αλλά για λίγο.Λοιπόν τα ενοικ.δωμάτια δίπλα στην θάλασσα είναι ότι πιο ωραίο, αφήνεις το αυτοκίνητο στο πάρκιγκ, βλέπεις την θάλασσα και...βουτάς.Πέρσι πήγαμε μετά την Φούρκα σε ενα ξενοδοχείο ένα με την θάλασσα και ήταν τέλεια, ότι ώρα ήθελες πήγαινες για μπάνιο και εφευγες.Βρίκαμε πάλι ένα και στον Ν.Μαρμαρά άνοιγες την αυλόπορτα και πατούσες [στην κυριολεξία] στην αμμουδιά και δίπλα οι ξαπλώστρες, αλλά δεν το κλείσαμε γιατι δεν παρείχε φαγητο.Αλλά είμασταν τυχεροι γιατι κλείσαμε στην Ουρανούπολη σε ξενοδοχειο ένα με την θάλασσα και με.......φαγητό καλο ψάξιμο.:P

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς τα τελευταία χρόνια πηγαίνουμε Δερβένι είναι γύρω στην μιαμιση ώρα απο Αθήνα.Έχει πάρα πολλά διαμερίσματα με κουζίνα πολύ κοντά στην θάλασσα και πάνε συνήθως οικογένειες με μικρά παιδάκια.

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κόριτσια καλησπέρα,

σκέφτομαστε και εμείς για διακοπές τον Αύγουστο με τον μικρούλη μας που θα είναι ενός έτους και προσανατολιζόμαστε σε ακτίνα περίπου των 100-150 χλμ από την Αθήνα, με δωμάτια που να είναι δίπλα στην θάλασσα με κουζίνα κλπ. Έχετε κάτι καλό να προτείνετε? Πήγατε κάπου και μείνατε ευχαριστημένες.

 

Κι εγώ ψάχνω ακριβώς τα ίδια, αλλά όχι δωμάτιο, δε θα χωράμε, διαμερισματάκι.

 

Minie που είναι όλα αυτά τα μέρη που αναφέρεις καθότι είμαι ολίγον αγεωγράφητη?

 

Στη Χαλκιδική.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σε όλους. ''ΚΑΤ123''. Ωραίο όνομα.

Πρώτα απ΄όλα επειδή λες ότι δεν ξέρεις αναφέρομαι στην Χαλκιδική.Η Φούρκα είναι στο πρώτο πόδι της Χαλκιδικής μετά την Σίβηρη, είναι ωραία μέρη με πολύ κόσμο ιδίως το βράδυ.Εμείς κοιτάζουμε τα 2 τελευταία χρόνια να βρίσκουμε σπίτια ή ξενοδοχεία μποστά στην θάλασσα, αλλά μερικά είναι ακριβά ανάλογα με το τι έχουν και άλλα σου παρέχουν μόνο ύπνο και είναι φτηνά.Το ξενοδοχείο που κλείσαμε που είπα ότι είναι στην Ουρανούπολη είναι και αυτό Χαλκιδική, ακόμα φέτος και του χρόνου θα δούμε για κανένα νησί ε.... φτάνει πια.

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

Χαλκιδική εεε? Μπα πέφτει πολύ μακρυά αν και είναι υπέροχη. Φέτος θα είναι οι πρώτες μας διακοπές με τον μικρούλη μου και είμαι λίγο συγκρατημένη από θέμα απόστασης. Θέλω ω μη γέννητω συμβεί κάτι να είμαι κοντά στην Αθήνα.

Το Δερβένι είναι μια πολύ καλή επιλογή mamma xrysa.Αλλά θα πρέπει να πάω να δω λογικά εκτός και αν έχετε να προτείνετε κάποιο καλό

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω να σου προτεινω την περιοχη ολη απο Δερβενι-Ακρατα-Διακοφτο. Ειναι παρα πολυ ωραια. Παμε συχνα γιατι εχουν κατι φιλοι μας σπιτι εκει. Ειναι κοντα στην Αθηνα, ευκολη διαδρομη, οτι κ να συμβει εισαι διπλα στην Αθηνα, αλλα υπαρχει και το νοσοκομειο στο Αιγιο κ στο Ριο. Ειναι οτι πρεπει για οικογενειακες διακοπες, παντου παιδακια καθε ηλικιας κ στα μαγαζια δε σε κοιταν ενοχλημενοι αν το μωρο σου παει περα δωθε ή κλαψει. Εχει φανταστικες θαλασσες κ επισης ακομα κ εκδρομουλες αν θελετε να κανετε εχετε αρκετες επιλογες. Κ βεβαια εχει κ για το βραδυ αρκετες διεξοδους. Βεβαια να ξερεις οτι τον Αυγουστο γινεται χαμος, αν κ που δε γινεται τετοια εποχη...

Link to comment
Share on other sites

Minnie σου είναι ύκολο να μου στείλεις pm με αυτά τα ξενοδοχεία που λές? Ευχαριστώ

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΜΕ ΠΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΟΥ ΛΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΑΝΑΕΠΑΝΑΛΑΒΕΙΣ.............

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαλκιδική εεε? Μπα πέφτει πολύ μακρυά αν και είναι υπέροχη. Φέτος θα είναι οι πρώτες μας διακοπές με τον μικρούλη μου και είμαι λίγο συγκρατημένη από θέμα απόστασης. Θέλω ω μη γέννητω συμβεί κάτι να είμαι κοντά στην Αθήνα.

Το Δερβένι είναι μια πολύ καλή επιλογή mamma xrysa.Αλλά θα πρέπει να πάω να δω λογικά εκτός και αν έχετε να προτείνετε κάποιο καλό

 

Επειδή πηγαίνουμε χρόνια στο Δερβένι ίσως μπορέσω να βρώ κάτι(εμείς έχουμε δικό μας σπίτι εκεί οπότε δεν μπορώ να σου προτείνω το συγκεκριμένο)θα κοιτάξω και θα σου στείλω πμ.

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΜΕ ΠΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΟΥ ΛΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΑΝΑΕΠΑΝΑΛΑΒΕΙΣ.............

 

 

Πάνω δεξιά στη σελίδα κάτω απο το όνομα χρήστη σου γράφει "your notifications" .Εάν πατήσεις αυτό σε βγάζει στα προσωπικά σου μηνύματα(πμ)Εκεί μπορείς απευθείας να στείλεις μήνυμα σε συγκεκριμένο χρήστη..

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Minnie σου είναι ύκολο να μου στείλεις pm με αυτά τα ξενοδοχεία που λές? Ευχαριστώ

Γειά,δεν σε ξέχασα αλλά επειδή κάτι γίνεται και δεν μπορώ για την ώρα να μπωστα π.μ.στο θέμα ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ χτες και στο Υπόμνημα:Καλοκαιρινές διακοπές που,τι προτείνετε κάτι έχω γράψει μπες και δέστο και αν θες έχω και άλλα........:DΔεν ξέρω αν σε βοήθισα....αλλά αν θες κάτι άλλο γράψε μου.

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα και το ''ΜΕNDI HOTEL''στην Χαλκιδικη στην Καλάνδρα μετά την Φούρκα ένα με την θάλασσα και αυτο εξίσου καλο.Αλλά όπως είπα είναι τι θέλεις:αν δεν θες να μαγειρεύεις είναι καλά αλλά και τα δωμάτια στα υπόλοιπα που πήγαμε εξίσου καλά.Εγώ πιστεύω όταν είσαι μόνο με την οικογένειά σου πας όπου θέλεις όταν είσαι με παρέα ο ένας τραβάει από εδω και ο άλλος από εκεί.Πάντως και στον Ν.ΜΑΡΜΑΡΑ που αναφέρομαι είναι τέλειο εκεί πάνε φίλοι μας 5χρ.

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πηγαίνουμε χρόνια στο Δερβένι ίσως μπορέσω να βρώ κάτι(εμείς έχουμε δικό μας σπίτι εκεί οπότε δεν μπορώ να σου προτείνω το συγκεκριμένο)θα κοιτάξω και θα σου στείλω πμ.

 

mama xrysa σε ευχαριστώ πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το Δερβένι είναι υπέροχο! Έχω περάσει 3 καλοκαίρια στην Ακράτα..το Δερβένι είναι δίπλα..μην σου πω πως πας και με τα πόδια (εγώ με την αδελφή μου έτσι πηγαίναμε..ως έφηβες..) και είναι καταπληκτικά. Θα ήθελα και εγώ πολύ να πάω φέτος με τον μπέμπη μου..αλλά θα πάμε με τα κουμπαράκια μας..τα οποία θέλουν λίγο..παραέξω..προς Καλαμάτα.. Πάντως το Δερβένι είναι ιδανικό, μοναδικό..με περατζάδα για να κάνετε βολτούλες..και τελείως παραθαλάσιο..Δηλαδη, ανοίγεις την αυλόπορτα και μπαίνεις στη θάλασσα! Μελλοντικά, σκοπεύω να νοικιάζω με το χρόνο σπίτι και σκέφτομαι πολύ σοβαρα να καταλήξω στο Δερβένι!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα παει μια χρονια στα Σελιανιτικα (εξω απο το Αιγιο).

Ηταν παρα πολυ ωραια!! Η θαλασσα μπροστα, ηρεμια. Ειχε και θερινο σινεμα !

 

πολυ καλο!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, η θεία του άντρα μου έχει εξοχικό στην Ακράτα και μου είπε ότι τον Αύγουστο δεν ενδείκνεται για διακοπές γιατί Ακράτα, Δερβένι, Αιγείρα και κάτι άλλα μου είπε δεν θυμάμαι, δεν έχουν αποχετευτικό σύστημα με αποτέλεσμα όλες οι ακαθαρσίες οδηγούνται στην θάλασσα, και επίσης τα κουνούπια δεν αντέχονται.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είδα. Τελικά προσανατολίζομαι κάπου προς Αλεποχώρι, Ψάθα, Πόρτο Γερμενό. Μου είπαν ότι έχει πεντακάθαρη θάλασσα και ωραία ενοικιαζόμενα. Θέλει ψάξιμο και ο χρόνος περνάει :(.

Link to comment
Share on other sites

Κούκλα μου αυτά τα 3 που αναφέρεις είναι απελπισία γιατί όλοι έχουν εξοχικά και κάθε ΣΚ γίνεται χαμός...... δεν χωράς ούτε πεζός να πας πουθενά.... άσε που δεν είναι και τόσο καθαρά....... Πέρσυ πήγαμε μόνο για ένα μπάνιο και φύγαμε τρέχοντας ενώ παλιά πηγαίναμε συνέχεια........ μεχρι και σερβιέτες επέπλεαν........:shock:

Εκαναν κάτι πάρτυ και συναυλίες καποιοι ραδιοφωνικοί σταθμοί και τώρα γίνεται πανικός απο κόσμο Ψάθα-Αλεποχώρι........:evil:

Link to comment
Share on other sites

Εμείς λόγω ενός γάμου που έχουμε στην Ερμιόνη θα πάμε προς Αργολίδα μεριά άκουσα καλά λόγια είδα και κάποιες εικόνες στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ

 

Και μέσα στην βδομάδα θα κλείσω για Τολό……….

 

Μακριά από Λάρισα αλλά ελπίζω να είναι ΟΛΑ ΟΚ.

 

ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΤΩΝ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟ …………………….

 

ΕΞΑΛΛΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΕΒΛΕΠΑ ΤΗΣ ΓΕΡΜΑΝΙΔΕΣ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ 2 ΚΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΣΤΑ ΝΗΣΙΑ

ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΤΑ ΑΓΑΠΑΝ ΑΥΤΕΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ?

 

ΒΟΥΡ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΕΞΑΛΛΟΥ ΘΑΛΑΣΣΑ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΕ ΑΔΕΙΑ

………………ΧΛΙΔΗ …………………………….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

.....

Link to comment
Share on other sites

Κια εμεις τα ίδια ζητάμε. Μου έχουν πει για Αγ. Γεωργιο Λιχάδας στη βορειο ευβοια (πας απο τον Αγ Κων/νο με πλοίο) . Ξέρει καποια να μου κανενα μέρος εκει?

Αιγιο είχαμε παει το Σ/Κ. ωραία ήταν αλλά η παραλία είχε βότσαλο και δυσκολευομουν να μπαινοβγαίνω με τον μικρό.

Τα καλυτερα ερχονται...

2sgpp2.pngn2LTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κούκλα μου αυτά τα 3 που αναφέρεις είναι απελπισία γιατί όλοι έχουν εξοχικά και κάθε ΣΚ γίνεται χαμός...... δεν χωράς ούτε πεζός να πας πουθενά.... άσε που δεν είναι και τόσο καθαρά....... Πέρσυ πήγαμε μόνο για ένα μπάνιο και φύγαμε τρέχοντας ενώ παλιά πηγαίναμε συνέχεια........ μεχρι και σερβιέτες επέπλεαν........:shock:

Εκαναν κάτι πάρτυ και συναυλίες καποιοι ραδιοφωνικοί σταθμοί και τώρα γίνεται πανικός απο κόσμο Ψάθα-Αλεποχώρι........:evil:

 

Αλήθεια λες?

Ήθελα να σου απαντήσω νωρίτερα αλλά όλο κάτι γίνεται στην δουλειά και συνέχεια το αφήνω.

Δεν μπορώ να καταλάβω, με κοροίδευουν. ? Μου το είπαν καποιοι φίλοι για αυτές τις περιοχές, και μάλιστα ήταν κατενθουσιασμένοι γιατί είναι και κοντά στην Αθήνα. Βέβαια δεν έχουν παιδί και ίσως αυτό να παίζει ρόλο

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια λες?

Ήθελα να σου απαντήσω νωρίτερα αλλά όλο κάτι γίνεται στην δουλειά και συνέχεια το αφήνω.

Δεν μπορώ να καταλάβω, με κοροίδευουν. ? Μου το είπαν καποιοι φίλοι για αυτές τις περιοχές, και μάλιστα ήταν κατενθουσιασμένοι γιατί είναι και κοντά στην Αθήνα. Βέβαια δεν έχουν παιδί και ίσως αυτό να παίζει ρόλο

 

 

΄Ετσι ακριβώς είναι, αυτά τα μέρη κυρίως η Ψάθα είχαν πεντακάθαρη θάλασσα τη δεκαετία 80-90 όχι τώρα. Τα δε Σαββατοκύριακα νομίζεις ότι είσαι στη Μύκονο από τον κόσμο. Έχω μια φίλη και συνάδελφο εκεί και πηγαίνουμε αλλά μπάνιο δεν κάνουμε, κυρίως το παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...