Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΙΕΝΝΗ.. ΝΑ ΠΑΩ?


STAUROULA

Recommended Posts

καλημερα σας, σημερα πηγε ο αντρας μου και εδωσε προκαταβολη και εκλεισε για να παμε ενα 4ημερο στην Βιέννη και ενω ηθελα παρα πολυ να παμε τωρα με εχουν πιασει τα καταθλιπτικα μου, δεν ξερω τι θελω....

 

με εχουν πιασει τυψεις που θα αφησω τον μικρο πισω, τρελο αγχος για το αεροπλανο μιας και δεν μπαινω καθολου ευκολα ( φανταστητε οτι στην Ιταλια πηγαμε με πλοιο και ειναι το πρωτο μου ταξιδι μου στο εξωτερικο με αεροπλανο),αν θα περασουμε καλα ή θα θελω να γυρισω πισω... και αλλα τετοια..

 

χτες του ειπα μηπως να το ακυρωναμε αλλα μου ειπε οτι θελει να περασουμε λιγο χρονο οι δυο μας και εχει δικιο αλλά εχω τοσο χαλια διαθεση που δεν ξερω τι μου φταιει... :(

 

εχει παει καμμια? δωστε μου λιγο θαρρος το εχω αναγκη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΝΑ ΠΑΣ!!!

Πήγα γαμήλιο ταξίδι. Φαντάσου πόσο ωραία θα είναι τώρα που έρχονται Χριστούγεννα. Τα ζευγάρια καλό είναι να μένουν και λίγο μόνα, έτσι;

Μην φοβάσαι τα αεροπλάνα, πιο επικίνδυνα είναι τα ταξίδια με αυτοκίνητο

Link to comment
Share on other sites

Σταυρουλα μου να πας με τα χιλια!!!!!

ποτε θα πατε;τωρα στις γιορτες ειναι φοβερα τα παντα ειναι στολισμενα ειναι πανεμορφα!!!!!!

εχω βαλει και καποιες φωτο εδω:

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=12034&start=15

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

Κλεισαμε για 12-15 Δεκεμβριου απλα με εχει πιασει οτι θα συμβουν ολα τα χειροτερα... οτι θα πεσει το αεροπλανο, οτι θα αρρωστηση το παιδι και αλλα πολλα..

ενω θα επρεπε να ειμαι μεσα στην τρελη χαρα ειμαι μη σας πω πως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!

 

Σταυρούλα και βέβαια να πας!!! Είναι πολύ όμορφη η Βιέννη, έχω πάει 2 φορές στο παρελθόν.

Τα ίδια ακριβώς σκεφτόμουν πριν 1 μήνα που μου πρότεινε ο άντρας μου να πάμε στην Βενετία (επίσης υπέροχη!!) Σκεφτόμουν το αεροπολάνο (που και εγώ έχω μερικό φόβο) τα παιδιά που θα αφήσω πίσω, μην αρρωστήσουν κτλ.

Όμως όντως το ζευγάρι θέλει τον χρόνο του, έστω και εάν αυτός είναι μερικές μέρες τον χρόνο.

Σίγουρα θα σου λείψει ο μικρός (είναι απόλυτα φυσιολογικό) αλλά θα περάσεις τόσο ωραία που θα γυρίσεις ανανεωμένη και με περισσότερη διάθεση και κουράγιο για να περάσεις μαζί του ωραίες στιγμές.

Μην το σκέφτεσαι καθόλου και δες το και αλλιώς.

Να χαλάσεις χατήρι του αντρούλη σου????

Δεν κάνουν πολλοί αυτή την πρόταση!!!

Link to comment
Share on other sites

ο μικρος θα μεινει με την πεθερα μου, μενει απο κατω μας και αυτη το κραταει ολη την ημερα που εμεις δουλευουμε, ξερω οτι θα το προσεχει σαν τα ματια της και εκεινη μου λεει να οαω και να μην με νοιαζει για τον μικρο.. το ξεω οτι θα ειναι σε καλα χερια αλλα δεν τον εχω ξαναφειση μονο του για να παω καπου μακρια.. μονο μια μερα που πεγαμε με τον αντρα μου για ενα γαμο και τους πηρα 20 τηλεφωνα.

 

και να φανταστειτε οτι εγω πηγα στο πρακτορειο και το βρηκα το ταξιδι και επεμενα να παμε και τωρα δεν θελω :?

 

η κολλητη μου μου λεει οτι το κανω για το αεροπλανο και μπορει να εχει και δικιο..

 

θα τους τρελλανω ολους νομιζω....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το φοβάμαι πολύ το αεροπλάνο, αλλά σιγά μη χάσω τα ταξίδια εξαιτίας του φόβου μου, μην τρελαθούμε. Προσπαθώ να βρω κόλπα: αν είναι πολλές ώρες το ταξίδι παίρνω καμιά βαλεριάνα (που σιγά, τίποτα δε μου κάνει, το μάτι γαρίδα) και γενικά προτιμώ να κάθομαι από τη μέσα μεριά (και μετά είμαι όλη την ώρα σκυμμένη πάνω απ'τον διπλανό να βλέπω απ'έξω, αν πάνε καλά τα πράγματα περνάει ο φόβος).

 

Τίποτα παιδί μου, δεν αξίζει να χάσεις το ταξίδι για τη φοβία. Επίσης, το παιδί δε θα πάθει τίποτα, κι εμείς πήγαμε μια βδομάδα μόνοι μας το καλοκαίρι και μια χαρά. Σκέψου πόσο τυχερή είσαι που έχεις άντρα που θέλει να πάτε ταξίδια και πεθερά που σας βοηθάει, σε άλλες περιπτώσεις θα μπορούσαν να σου πουν ότι τώρα που έκανες παιδί κάτσε μέσα να το προσέχεις. Άντε, καλό ταξίδι!!!

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΠΑΣ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!

Είναι πολύ όμορφη πόλη η Βιέννη, έχει πολλά να δεις και ειδικά την περίοδο των Χριστουγέννων είναι παραμυθάκι. Τη στολίζουν, κι αν θυμάμαι έχει και χριστουγεννιάτικο παζάρι με ξύλινα στολίδια και διάφορα άλλα ψιλολόγια...

(κι έχει και τα ΤΕΛΕΙΟΤΕΡΑ λουκάνικα που έχω φάει ποτέ - ίσως καλύτερα κι απ' τα λουκάνικα της Πράγας)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά βρε Σταυρούλα ακομα εδώ είσαι;

Με χίλια θα εφευγα!

Εχω κανει τα καλύτερά μου Χριστούγεννα εκεί, ζεστές σοκολάτες δίπλα στο τζάκι, αχνιστές μηλόπιτες, βόλτα με άλογα στα ΄χιόνια εχοντας στα ποδια ζεστες κουβερτες, ψωνια!

 

Αααααααααααααχ!

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και να πας!!!

και οταν θα φτασετε εκει να απολαυσεις καθε στιγμ

η Βιεννη ειναι μαγευτικη αυτην την εποχη

εχει την υπεροχη χριστουγενιατικη αγορα στην πλατεια δημαρχειου..οπου ιναι τλεια..ολοι φορανε χριστουγενιατικους σκουφπυς,πινουν ζστο κρασι και τσιμπολογανε μεζεδες..ειναι φανταστικα!!!

να πατε επισης στα χειμερινα και θερινα ανακτορα - εκει υπρχει ακομη μια χριστουγεννιατικη αγορα και διπλα παρχει και ο ζωοογικος κι βοτανικος κηπος της βιεννης που αξιζει τον κοπο μια βολτα

να απολαυσετε καλο φαγητο..και τελεια γλυκα..και μακαρι να χιονιει θα ειναι ακομη πιο μαγικα!!!

καλο ταξιδι!!!

Link to comment
Share on other sites

(κι έχει και τα ΤΕΛΕΙΟΤΕΡΑ λουκάνικα που έχω φάει ποτέ - ίσως καλύτερα κι απ' τα λουκάνικα της Πράγας)

εδω Lilly μου θα διαφωνησω νομιζω οτι τα λουκανικα τησ Πραγας ειναι φανταστικα!!!!!

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ ολες σας, εχει αρχισει και επανερχετε η ορεξη μου :D

 

λοιπον για πειτε μερικες πληροφοριες εσεις που εχετε παει

 

θα μεινουμε στο ξενοδοχειο AUSTRIA TREND ANANAS 4*

ειναι καλο ξερει καμμια?

μας ειπαν οτι ειναι στο κεντρο..

εχει ακριβη αφορα? τι αξιζει να παρεις κανεις απο εκει?

 

και μια χαζη ερωτηση το αεροπλανο κουναει πολυ :)

 

το λεω γιατι 2 φορες εχω μπει μια απο Αλεξανδρουπολη που δεν κουναγε καθολου και μια απο Θεσσαλονικη που μαρτυρησα

Link to comment
Share on other sites

Να πας να πας!!!Και μαλιστα να εχεις και λιγα χρηματα για να παρεις Χριστουγεννιατικα στολιδια απο ενα παζαρι που έχει εξω απο το Δημαρχειο(αν θυμαμαι καλα) και να τα εχεις για ενθυμιο!Απορω πως δεν το σκεφτηκα τοτε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ μου εχω μεινει εκει δεν μπορω να πω οτι μ'ενθουσιασε σαν ξενοδοχειο το μονο καλο ειναι οτι ειναι ακριβως απεναντι απο το μετρο για ενα υπνο καλο ειναι,με γκρουπ θα πατε οι μονοι σας;

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

μονοι μας απο το πρακτορειο μας ειπαν αυτο το ξενοδοχειο και αυτα:

 

DELTA HOTEL 4*

 

AUSTRIA TREND FAVORITA 4*

 

ξερεις κατι γι αυτα ή αν προτεινεται καποιο αλλο?

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ μπορεις να ψαξεις και στο internet φωτο απο τα ξενοδοχεια και επιλεγεις πιο σου αρεσει πιο πολυ λιγο που τα ειδα μου φανηκαν καλυτερα απο το ΑΝΑΝΑ παντως οπου κι αν μεινεις καλα θα περασεις πανω κατω ολα τα ιδια ειναι τα ευρωπαικα ξενοδοχεια εχουν το ιδιο στυλ.

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

STAUROULA μου, μη μείνετε στο ANANAS, αν μπορείς να το αποφύγεις!!! Εμείς δεν μείναμε καθόλου, μα καθόλου, ευχαριστημένοι. Όντως είναι πολύ κοντά σε στάση μετρό, οπότε μπορείς να γυρίσεις την πόλη, αλλά η περιοχή όπου βρίσκεται είναι η χειρότερη δυνατή!!!! Πάντως η Βιέννη είναι σκέτη μαγεία...μην το σκέφτεσαι καθόλου!!!καλό ταξίδι!

Link to comment
Share on other sites

μα και βεβαια να πας

και μην ανησυχεις για το μωρο τιποτα δεν θα παθει

 

αχ.πολυ ζηλεψα.εμεις ενα σαβ/κο λεμε να παμε γιαννενα και ολο το αναβαλουμε εδω και 2 χρονια :(

 

να μπω κι εγω στη βαλιτσα?δεν θα βγαλω κιχ-promise :D

Link to comment
Share on other sites

MIMI με ανυσηχησες απλα διαλεξαμε το ΑΝΑΝΑΣ λογω θεσης και μονο προτεινε μου καποιο αλλο να το πω στο πρακτορειο...

 

οσες εχετε παει που μεινατε? ειστε ευχαριστημενες?

 

teacher ακου λεει ελα :P θα σε βαλω να κατσεις και διπλα μου στο αεροπλανο να μου κρατας το χερι γιατι οαντρας μου το ξεκαθαρισε "κανονισε να βγαλεις παλι τις εικονιτσες να γινουμε ρεζιλι" :D

 

οσο για τα γιαννενα μην στεναχωριεσε και εμεις 2 χρονια λεγαμε να παμε και τελικα πειγαμε τωρα μαζι με το παιδι.... που μονοι μας η τρελη

Link to comment
Share on other sites

χθες δεν μπορουσα να το θυμηθω αλλα θυμηθηκα να πατε για σοκολατα στο cafe central ειναι στο κεντρο!Και επισης να φατε σνιτσελ γιατι λενε οτι κανουν τα πιο ωραια σνιτσελ στην ευρωπη!!Απλα δεν θυμαμαι το ονομα απο το μαγαζι αλλα οπου και να πας ειναι το πρωτο παιτο που θα δεις!!Αν θυμηθω και αλλα θα επανελθω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...