Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΙΦΝΟΣ


STAUROULA

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ...

 

ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΜΕ ΕΝΑ ΠΣΚ ΣΤΗ ΣΙΦΝΟ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΘΕΑ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΒΑΣΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΜΟΝΟ Η ΘΕΑ ΜΑΣ ΕΝΔΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ.

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΛΙΚ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΣΑΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ

 

 

ΒΡΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΤΙ :cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ενοικιαζομενα δωματια Κυκλαδες τηλ 6948516067,22840-71464 ειναι στην Φασολου,μολις 150 μ απο την παραλια εχει υπεροχη θεα στην θαλασσα,καθαρο με τεραστια βεραντα α κατηγοριας και οικονομικο :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!!!

Ελπίζω να περάσατε πάρα πολύ καλά το Σαββατοκύριακο στη Σίφνο.

Επειδή κι εμείς κανονίσαμε για διακοπές - περίπου 1 εβδομάδα - στη Σίφνο, μπορείτε να μου πείτε τις εμπειρίες σας; Είναι καλά για το παιδί; Η σταλίτσα μου είναι μόλις 23 μηνών.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

αχ η σιφνος!!!ειναι καταπληκτικο νησι ιδανικα οικογενειακο νησι...εχω παει ως τωρα 3 φορες βεβαια ελευθερη και εμενα στις καμαρες~να πατε ειναι τελεια πεντακαθαρες θαλασσες φιλοξενεοι ανθρωποι καταπληκτικη κουζινα ......

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έχω παει πολλα χρονια πριν ως ελευθερη και έχω τις καλυτερες εντυπωσεις ,απολλωνια διαμονη και πλατυς γιαλος για μπανιο,μεγαλειο!

τα τελευταια χρονια ομως που το εψαχνα να ξαναπαω οικογενοιακα πια,απογοητευτικα απο τις ψηλες τιμες και στα ξενοδοχεια -δωματια και στα ακτοπλοικα (τα high speed είναι απλησιαστα)

Link to comment
Share on other sites

Λατρεμένο νησί, απο τα αγαπημένα μου, θα σου στείλω pm απο δωμάτιο που είχαμε μείνει εμείς στον Πλατύ γιαλό με θέα. Το βράδυ όμως γιατί δεν το έχω στο γραφείο ε?!!

 

Το μόνο που είχα βρει σαν αρνητικό ειναι οτι έχει πολύ κρύες θάλασσες. Αλλά είναι τέλεια!Καθαρά και αξιοπρεπέστατα.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον μονο εμενα δεν μου αρεσε η σιφνος.ειχαμε παει οταν ηταν η μικρη 1 ετος και κατι.κρυες θαλασσες,πολυ αερας και η ψιλη αμμος μας πεθαινε.οπου φαγαμε μετρια φαγητα και μονο μαγειρευτα,ψητα περιμεναμε καμια ωρα να ερθουν.το βραδακι πηγαιναμε στο καστρο,το μονο που αξιζε για να περπατησουμε αλλα εκει το παρκαρισμα τον αυγουστο ανυπαρκτο.sorry που σας το χαλαω αλλα εμεις ειχαμε απογοητευτει!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είχαμε πάει αρχές Ιουλίου που δεν είχε κόσμο πολυ και δεν αντιμετωπίσαμε πρόβλημα. Τώρα για Αύγουστο δεν ξέρω αν θα το επιχειρήσω, και γενικά κυκλάδες τον Αύγουστο δεν λέει λόγω κόσμου κυρίως. Όντως έχει πολύ αέρα, αλλά μάλλον εμείς πέσαμε "στα μαλακά" τότε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εμεις πηγαμε περσι κι ηταν πολυ καλα,μειναμε σε κατι ενοικιαζομενα δωματια στο βαθυ,ηταν ομως αρκετα μακρια απο την κινηση του νησιου//ειναι ομως ενα πολυ γραφικο ψαροχωρι,και πολυ ησυχο,αλλα εχει και ταβερνουλες,και σουπερ μαρκετ,αρετη νομιζω λεγοτανε ηταν ενοικιαζομενα ,και ε ιχε και παρκινγκ(γιατι στο βαθυ αφηνεις τα αμαξια λιγο πιο εξω),30 μετρα απο τη θαλασσα,ολη μερα με το μαγιω ειμασταν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Emeis παμε Σιφνο και μας αρεσει/Πιστευω οτι παιζει κ η παρεα μας που παμε και περναμε πολυ πολυ καλα!Συν οτι ειναι το μερος οπου πηγαμε διακοπες μολις που ειχαμε γνωριστει.Οποτε δεν ξερω αν θα ειμαι αντικειμενικη αλλα ειναι λατρεμενο νησακι!

Αν κ οσες φορες παμε δεν ειχα παιδι!Φετος θα ειναι πρωτη φορα.Παντα βλεπω οικογενειες.

Εμεις πηγαιναμε τελος Αυγουστου αρχες Σεπτεμβρη που δεν ειχε κοσμο και πραγματι εχει λιγο αερακι αλλα δεν μας πειραζε καθολου.Μεναμε στον φαρο οπου ειναι και μια πολυ ωραια παραλια οτι πρεπει για παιδια.Ολο αμμος.

Βαλε στο google σιφνος εικονες και κοιτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αχ Σίφνος υπέροχες αναμνήσεις .¨Ηταν οι πρώτες διακοπές με τον άντρα μου πάνω στα μέλια μας ,μέναμε στις Καμάρες έιχαμε γυρίσει όλο το νησί σχεδόν με τα πόδια φέυγαμε απο την μια παραλία και πηγαίναμε στην άλλη,είχαμε μαυρίσει απίστευτα ακόμα και εγώ που είμαι ασπρουλιάρα,φάγαμε απίστευτα και ονειρευόμαστε κάποια στιγμή να πάμε την κόρη μας για να παίξει στις απίστευες παραλίες.Να το προτιμήσετε οπωσδήποτε αυτό το νησί.:lol::lol::lol::lol::-P

Link to comment
Share on other sites

στη Σίφνο εγινα νονα πριν 5 χρονια σε μια απιστευτη Εκκλησια τη Παναγια τη Χρυσοπηγη.η θεα η ατμοσφοιρα που σου εμπνεει το νησι ειναι αλλο πραγμα.στο πλατυ γιαλο ειχαμε παει για μπανακι και ηταν πολυ ωραια.με παιδι δεν εχω παει.

η κουμπαρα μου ομως που ειναι απο εκει παει καθε χρονο διακοπες.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 11 months later...

Καλημέρα και απο μένα...

Να ρωτήσω και εγώ τους έχοντες γνώση για την Σίφνο. Σκεφτόμαστε να πάμε για μία εβδομάδα μέσα Ιουλίου. Βρήκα ωραία διαμερισματάκια στον Φάρο, λίγο ακριβά βέβαια. Αυτό που με προβληματίζει είναι, το νησί είναι για τόσες μέρες ή επειδή είναι πολύ μικρό ενδέχεται να βαρεθεί γρήγορα όποιος πάει. Απο κίνηση λέει τίποτα, έχει μέσα στη χώρα να κάνουμε βόλτα (για να περάσει η ωρα με το μικρό) καταλαβαίνετε τώρα μαγαζάκια να χαζεύουμε ; και επίσης έχουν και οργανωμένες παραλίες η μόνο ομπρελίτσα στον ώμο και πετσετούλες; και γενικά ας με ενημερώσει όποιος έχει την ευγενή καλοσύνη!!!! ευχαριστώ......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα...

Να ρωτήσω και εγώ τους έχοντες γνώση για την Σίφνο. Σκεφτόμαστε να πάμε για μία εβδομάδα μέσα Ιουλίου. Βρήκα ωραία διαμερισματάκια στον Φάρο, λίγο ακριβά βέβαια. Αυτό που με προβληματίζει είναι, το νησί είναι για τόσες μέρες ή επειδή είναι πολύ μικρό ενδέχεται να βαρεθεί γρήγορα όποιος πάει. Απο κίνηση λέει τίποτα, έχει μέσα στη χώρα να κάνουμε βόλτα (για να περάσει η ωρα με το μικρό) καταλαβαίνετε τώρα μαγαζάκια να χαζεύουμε ; και επίσης έχουν και οργανωμένες παραλίες η μόνο ομπρελίτσα στον ώμο και πετσετούλες; και γενικά ας με ενημερώσει όποιος έχει την ευγενή καλοσύνη!!!! ευχαριστώ......

 

 

Για μια εβδομάδα ειναι αρκετά αν και ο Φαρος νομίζω οτι είναι λιγο μακρία απο ΑΠολλωνία:rolleyes:Μέσα στην πολή έχει μαγαζάκια κτλ.και το ίδιο και στην Αγ.Μαρίνα-Καμαρες που θυμαμαι εγω.Οι παραλίες κάποιες ειναι οργανωμένες πχ.Πλατύς γυαλός που θεωρείτε ιδανικος για οικογένειες και κάποιες οχι.Ειναι πολύ ομορφο νησί ομως και εχει καταπληκτικό φαγητο (μαστέλο είναι λίγο βαρύ αλλά τέλειο)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα...

Να ρωτήσω και εγώ τους έχοντες γνώση για την Σίφνο. Σκεφτόμαστε να πάμε για μία εβδομάδα μέσα Ιουλίου. Βρήκα ωραία διαμερισματάκια στον Φάρο, λίγο ακριβά βέβαια. Αυτό που με προβληματίζει είναι, το νησί είναι για τόσες μέρες ή επειδή είναι πολύ μικρό ενδέχεται να βαρεθεί γρήγορα όποιος πάει. Απο κίνηση λέει τίποτα, έχει μέσα στη χώρα να κάνουμε βόλτα (για να περάσει η ωρα με το μικρό) καταλαβαίνετε τώρα μαγαζάκια να χαζεύουμε ; και επίσης έχουν και οργανωμένες παραλίες η μόνο ομπρελίτσα στον ώμο και πετσετούλες; και γενικά ας με ενημερώσει όποιος έχει την ευγενή καλοσύνη!!!! ευχαριστώ......

 

Ο φαρος ειναι το πιο ομορφο μερος στη Σιφνο να μεινεις και πραγματικα αξιζει η θεα και μονο. Αν εχετε αυτοκινητο ειστε μια χαρα, ειναι εξαλλου μικρο νησι. Η Σιφνος μαζευει πολυ καλο κοσμο, εχει λιγα μεν αλλα ωραια μαγαζια στη χωρα, επισης μπορειτε να κανετε ωραιες βολτιτσες πανω στην Απολλωνια (η οποια εχει και τρομερο φαγητο). Οι παραλιες ειναι ΟΚ αλλα ειναι μαλλον οπως τα λες στο τελευταιο κομματι (ομπρελιτσα στον ωμο και πετσετουλα....) εκτος απο τον Πλατυ γιαλο ο οποιος ομως εχει πολυ κοσμο και πολλα μαγαζια επανω ακριβως στην παραλια οπου κανεις μπανιο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!! τοσο άμεση απάντηση δεν την περίμενα. Έχω πάθει ζημιά φέτος απο τις τιμές στα δωμάτια-ξενοδοχεία, υποτίθεται οτι ζούμε περίοδο κρίσης αλλά όπου και αν έχω πάρει τηλ είναι κλεισμένα. Και αυτό που βρήκα είναι αρκετά τσουχτερό αλλά τουλάχιστον θέλω να πιστεύω οτι αξίζει το κόπο. Αν έχεις να μου προτείνεις (ή όποιος άλλος έχει) κάτι καλό ...ευπρόσδεκτο!! ευχαριστώ και πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας:

Εχουμε ήδη κλείσει διακοπές στη Σέριφο για 15 μέρες τον Αύγουστο. Σκέφτηκα ότι αφού δεν έχουμε πάει στη Σίφνο που είναι δίπλα ίσως να ήταν καλή ιδέα να πάμε αλλά έχουμε μόνο 1 μέρα κενό. Δηλαδή να φτάσουμε στην Σίφνο το Σάββατο 1 το μεσημέρι, να διανυκτερεύσουμε Απολλωνία και να φύγουμε για Σέριφο την Κυριακή το βραδάκι στις 8. Εσεις που γνωρίζετε το νησί νομίζετε ότι αξίζει τον κόπο? Θα δούμε τίποτα από το νησί ή τζάμπα το τράβηγμα με το παιδί και όλα τα μπαγκάζια για μία μόνο μέρα ?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας:

Εχουμε ήδη κλείσει διακοπές στη Σέριφο για 15 μέρες τον Αύγουστο. Σκέφτηκα ότι αφού δεν έχουμε πάει στη Σίφνο που είναι δίπλα ίσως να ήταν καλή ιδέα να πάμε αλλά έχουμε μόνο 1 μέρα κενό. Δηλαδή να φτάσουμε στην Σίφνο το Σάββατο 1 το μεσημέρι, να διανυκτερεύσουμε Απολλωνία και να φύγουμε για Σέριφο την Κυριακή το βραδάκι στις 8. Εσεις που γνωρίζετε το νησί νομίζετε ότι αξίζει τον κόπο? Θα δούμε τίποτα από το νησί ή τζάμπα το τράβηγμα με το παιδί και όλα τα μπαγκάζια για μία μόνο μέρα ?

 

εμείς είχαμε συνδυάσει σίφνο-σέριφο χωρίς παιδί, είχαμε ισομοιράσει τις μέρες διακοπών, η σίφνος μου άρεσε πάρα μα πάρα πολύ, και πιστεύω ότι την αδικείς αν πας για μία μέρα, επίσης αν σου αρέσει κι εσένα πολύ θα στεναχωριέσαι που δεν μπορείς να κάτσεις κι άλλο, οποτε θα σου πρότεινα να πας κάποια άλλη φορά που θα έχεις περισσότερες μέρες

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

εμείς είχαμε συνδυάσει σίφνο-σέριφο χωρίς παιδί, είχαμε ισομοιράσει τις μέρες διακοπών, η σίφνος μου άρεσε πάρα μα πάρα πολύ, και πιστεύω ότι την αδικείς αν πας για μία μέρα, επίσης αν σου αρέσει κι εσένα πολύ θα στεναχωριέσαι που δεν μπορείς να κάτσεις κι άλλο, οποτε θα σου πρότεινα να πας κάποια άλλη φορά που θα έχεις περισσότερες μέρες

 

Ενώ Σέριφο έχω πάει πολλές φορές, στη Σίφνο δεν έχω καταφέρω ακόμα να πάω. Και φέτος πάλι με παρέα θα πάμε στη Σέριφο οπότε δεν έχω πάλι πολλές μέρες περιθώριο για να μείνουνμε Σίφνο. Οπότε οχι για μία μόνο μέρα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Φίλες μαμάδες - φίλοι μπαμπάδες,

 

μόλις επιστρέψαμε από ενα 4ημερο στη Σίφνο, στο πανέμορφο Βαθύ και έχω να σας πώ οτι είναι απλά ο ΙΔΑΝΙΚΟΣ προορισμός για οικογένειες με παιδιά! Πρόκιεται για ένα μικρό, γραφικό όρμο όπου τα πάντα (δλδ λίγα ενοικιαζόμενα, 4 ταβέρνες, 1 καφέ) είναι πάνω στο κύμα, και η απόσταση από τα δωμάτια μέχρι τη θάλασσα είναι 3 - 10 μέτρα!!! το πιο σημαντικό όμως, είναι οτι στο χωριό δεν κυκλοφορούν αυτοκίνητα, τα αφήνεις στο δημοτικό παρκινγκ στην είσοδο του χωριού, κι έτσι μπορούν τα παιδιά να τρέχουν στην παραλία χωρίς κανένα κίνδυνο! φανταστείτε, οτι τρώγαμε στην ταβέρνα και ο μικρός μας έπαιζε με κουβαδάκια κάτω από τα αρμυρίκια! Συν οτι έχεις όλες τις ομορφιές ενός φαντατσικου νησιού των Κυκλάδων, εαν σε ενδιαφέρει να γυρίσεις!

enjoy!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Σύνδεση/Εγγραφή

    Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν: 

  • Δημοφιλή μέλη

×
×
  • Δημιουργία νέου...