Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

OLYMPIA GOLDEN BEATH RESORT @ SPA (ΚΥΛΛΗΝΗ)


Lukyl74

Recommended Posts

Καλημέρα σε ολούς,

Κοιτάω για καλοκαιρινές διακοπές και σκέφτομαι να κλείσω στο OLYMPIA GOLDEN BEATH RESORT @ SPA στη ΚΥΛΛΗΝΗ.

Υπάρχει κανείς που να έχει παραθερίσει εκεί και να έ χει προσωπίκη γνώμη

ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε ολούς,

Κοιτάω για καλοκαιρινές διακοπές και σκέφτομαι να κλείσω στο OLYMPIA GOLDEN BEATH RESORT @ SPA στη ΚΥΛΛΗΝΗ.

Υπάρχει κανείς που να έχει παραθερίσει εκεί και να έ χει προσωπίκη γνώμη

ευχαριστώ....

 

Καλησπέρα.

Είχαμε πάει στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο πριν 4 χρόνια. Περάσαμε τέλεια!!!. Πληρώσαμε ένα σκασμό λεφτά(ούτε θυμάμαι πόσα) αλλά άξιζαν. Τα δωμάτια πολυ όμορφα, το φαγητό δυστυχώς ήταν πολύ ωραίο αλλά + 5 κιλά σε 7 μέρες, γιατί πρέπει να τα φας όλα...αυτό είναι & το μόνο αρνητικό που θυμάμαι. Αν μπορείτε να αντισταθείτε στο φαγητό θα περάσετε σούπερ. Διασκέδαση πολύ καλή.!!!Καλό Πάσχα.:)

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε μεινει μερικες φορες πριν την κριση, ειναι τελειο. Τα δωματια σουπερ, το σερβις σουπερ, οι εξωτερικοι χωροι σουπερ, η παραλια σουπερ. Το φαγητο ετσι κι ετσι -τιποτα εξαιρετικο- αλλα και παλι πολυ καλυτερο απο τα υπολοιπα all inclusive της περιοχης.

Πανακριβο. Αλλα για να ρωτας θα εχεις δει τιμες....

Link to comment
Share on other sites

Ειμασταν εκει το καλοκαιρι που μας περασε!Πολυ ακριβο οπως ειπαν και οι 2 προηγουμενες κοπελες αλλα πιστεψε με ζεις την απολυτη χλιδη αν μπορω να το περιγραψω ετσι.Τουλαχιστον εμεις ετσι νιωσαμε.Μειναμε τις μισες μερες στο κεντρικο κτηριο(45 τ.μ δωματιαρα!) και μετα ζητησαμε να μας μετεφερουν σε bungallow(το ιδιο μεγαλο) με μοιραζομενη πισινα και μια καθομασταν στη"δικη μας"πισινα μια πηγαιναμε στην κεντρικη!Ηταν απολαυση!Το φαι οπως το ειπε και η κοπελα πιο κατω τελειο και σε μεγαλη ποικιλια φρουτα και γλυκα!Σκασαμε και γυρισαμε 5 κιλα περισσοτερο αλλα αυτο ειναι επιλογη του καθενος!Το ξενοδοχειο εχει βανακι που σε κατεβαζει στην παραλια οτι ωρα θες και οσες φορες θες και ερχεται παλι και σε παιρνει!Κατω στην παραλια σε περιμενει ατομο του ξεν.για να σε τακτοποιησει σε ξαπλωστρα!Το σπα υπεροχο με πολλες υπηρεσιες!Οτι και να πω ειναι λιγο!Επισης ειναι πολυ οικογενειακο το περιβαλλον...οι περισσοτεροι ειναι οικογενειες με παιδια που το μεσημερι αποχωρουν στα δωματια και επικρατει φοβερη ηρεμια!Εμεις εκεινη την ωρα χαλαρωναμε στην κεντρικη πισινα που ηταν αδεια και απολαμβαναμε το τζακουζι που εχει μεσα στην πισινα με την ηρεμη μουσικη που επαιζε το μπαρακι!Ονειρο σου λεω.....αφου το συζηταμε και για φετος ξανα αν τα οικονομικα το επιτρεψουν!Οτι αλλο θες ρωτα με!:wink:

''When life gets hard and you feel all alone,remember....you mean the world to someone..!And that someone...calls you MOM!!!!!''

Link to comment
Share on other sites

Ειμασταν εκει το καλοκαιρι που μας περασε!Πολυ ακριβο οπως ειπαν και οι 2 προηγουμενες κοπελες αλλα πιστεψε με ζεις την απολυτη χλιδη αν μπορω να το περιγραψω ετσι.Τουλαχιστον εμεις ετσι νιωσαμε.Μειναμε τις μισες μερες στο κεντρικο κτηριο(45 τ.μ δωματιαρα!) και μετα ζητησαμε να μας μετεφερουν σε bungallow(το ιδιο μεγαλο) με μοιραζομενη πισινα και μια καθομασταν στη"δικη μας"πισινα μια πηγαιναμε στην κεντρικη!Ηταν απολαυση!Το φαι οπως το ειπε και η κοπελα πιο κατω τελειο και σε μεγαλη ποικιλια φρουτα και γλυκα!Σκασαμε και γυρισαμε 5 κιλα περισσοτερο αλλα αυτο ειναι επιλογη του καθενος!Το ξενοδοχειο εχει βανακι που σε κατεβαζει στην παραλια οτι ωρα θες και οσες φορες θες και ερχεται παλι και σε παιρνει!Κατω στην παραλια σε περιμενει ατομο του ξεν.για να σε τακτοποιησει σε ξαπλωστρα!Το σπα υπεροχο με πολλες υπηρεσιες!Οτι και να πω ειναι λιγο!Επισης ειναι πολυ οικογενειακο το περιβαλλον...οι περισσοτεροι ειναι οικογενειες με παιδια που το μεσημερι αποχωρουν στα δωματια και επικρατει φοβερη ηρεμια!Εμεις εκεινη την ωρα χαλαρωναμε στην κεντρικη πισινα που ηταν αδεια και απολαμβαναμε το τζακουζι που εχει μεσα στην πισινα με την ηρεμη μουσικη που επαιζε το μπαρακι!Ονειρο σου λεω.....αφου το συζηταμε και για φετος ξανα αν τα οικονομικα το επιτρεψουν!Οτι αλλο θες ρωτα με!:wink:

 

 

 

θα μπορουσες να μας πεις ποσα ατομα ησασταν και τι ποσο δωσατε??για ποσες μερες και τι ΑΚΡΙΒΩΣ περιελμβανε η κρατηση σας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ έχω μείνει στο συγκεκριμενο ξενοδοχείο αλλά φαίνεται ότι τα δωμάτια δεν είναι όλα σούπερ. Το δικό μας δεν μου άρεσε καθόλου, η είσοδος του δωματίου ήταν μέσα από μια στοά να το πώ? Που μύριζε μούχλα και ήθελες τρέχοντας να φτάσεις στον καθαρό αέρα. Για αυτό πριν κλείσεις, να ξέρεις ακριβώς τι δωμάτιο θα πάρεις.

Ολα τα άλλα ήταν πολύ ωραία, και το φαγητό και η εξυπηρέτηση και η βραδινή διασκέδαση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολούς,

Κοιτάω για καλοκαιρινές διακοπές και σκέφτομαι να κλείσω στο OLYMPIA GOLDEN BEATH RESORT @ SPA στη ΚΥΛΛΗΝΗ.

Υπάρχει κανείς που να έχει παραθερίσει εκεί και να έ χει προσωπίκη γνώμη

ευχαριστώ....

 

Κι εμείς έχουμε μείνει εκεί. Πάρα πολύ καλό. Είχαμε δωμάτιο με ιδιωτική πισίνα. Πολύ φαγητό... Τι ηλικίας είναι τα παιδιά σου? Γιατί αυτό το ξενοδοχείο είναι πιο πολύ για οικογένειες με πολύ μικρά παιδιά. Αν είναι μεγαλύτερα και χρειάζεται απασχόληση, δραστηριότητες και πολλά άλλα, να κοιτάξεις το Grecotel στην Κυλλήνη που έχει πάρα πολλά για παιδιά. Μπορούν να κάνουν νεροτσουλήθρες και να ευχαριστηθούν με πολλά πράγματα διαφορετικά που θα τους μείνουν στο μυαλό και μετά θα τα ζητάνε κάθε χρόνο... Ετσι την έχουμε πατήσει όλοι μας! :-P

Μεταξύ των δύο ξενοδοχείων (επειδή έχω πάει και στα δύο) προτιμώ φυσικά το grecotel της Κυλλήνης. Αν πας θα καταλάβεις γιατί...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω μείνει στο συγκεκριμενο ξενοδοχείο αλλά φαίνεται ότι τα δωμάτια δεν είναι όλα σούπερ. Το δικό μας δεν μου άρεσε καθόλου, η είσοδος του δωματίου ήταν μέσα από μια στοά να το πώ? Που μύριζε μούχλα και ήθελες τρέχοντας να φτάσεις στον καθαρό αέρα. Για αυτό πριν κλείσεις, να ξέρεις ακριβώς τι δωμάτιο θα πάρεις.

Ολα τα άλλα ήταν πολύ ωραία, και το φαγητό και η εξυπηρέτηση και η βραδινή διασκέδαση.

 

καλησπερα σε ολους ,ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις ,bobonela η κορη μου ειναι 4 ειναι μικρη ακομα και συνηθως ειναι μαζι μας. εσυ ster se τι δωματιο ειχες μεινει στο κεντρικο κτιριο η οχι?????

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα και από εμένα,

Έχω πάει και στα δυο ξενοδοχεία, αλλά εδώ bobonela δε θα συμφωνήσω μαζί σου για το Grecotel, καθώς είναι τεράστιο και χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα. Εκτός του ότι ήταν γεμάτο Γερμανούς και δεν άκουγα καν Ελληνικά, θα έπρεπε να ξυπνάω από το άγριο χάραμα για να προλάβω ξαπλώστρα και ομπρέλα στην πισίνα και την παραλία γιατί διαφορετικά δε βρίσκεις. Από την άλλη στο Olympia Golden Beach ναι μεν μπορεί να πληρώνεις κάτι παραπάνω, αλλά δεν έχεις όλη αυτή τη βαβούρα (έμενα και στην Αθήνα αν ήθελα το χαμό), οι παιδαγωγοί του είναι Ελληνίδες και όχι Γερμανίδες-Ρωσίδες το play room είναι μια χαρά και δεν υπάρχει σύγκριση της ποιότητας του ενός ξενοδοχείου με το άλλο. Φυσικά βέβαια όλες οι απόψεις είναι υποκειμενικές, αλλά αν θέλεις κάτι διαφορετικό και να νιώσεις ότι έχεις ανθρώπινη υπόσταση και ότι δεν είσαι ένα νούμερο τότε προτείνω ανεπιφύλακτα το Olympia Golden Beach!! Χωρίς κανένα δισταγμό!!!

Εμείς θα ξαναπάμε και με τα 2 παιδιά μας πάλι εφέτος τον Ιούλιο. Δείτε και τις προσφορές του τον Ιούλιο, οι οποίες θεωρώ ότι είναι πάρα πολύ ελκυστικές. Σας γράφω και το link για να μην ψάχνεστε: https://olympiagoldenbeach.reserve-online.net/

Καλές διακοπές σε όλους όπου και αν πάτε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ έχω μείνει και στα δύο ξενοδοχεία. Από άποψη δωματίων και χώρων το OGB είναι μακράν καλύτερο. Το Grecotel στην Κυλλήνη υπερτερεί στην απασχόληση των παιδιών και στην άμεση προσβασιμότητα στην παραλία. Εκεί (ξανα)κλείσαμε για φέτος.

 

ΥΓ. Δεν υπάρχει κάποιος admin να κάνει merge τα 4-5 πανομοιότυπα topics για το θέμα αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ εμπειρία από τα δύο ξενοδοχεία. Όταν είχα μόνο το μεγάλο μου γιο (πριν περίπου 4 χρόνια) ήταν η πρώτη μας χρονιά στο Olympia Golden Beach. Περάσαμε καταπληκτικά και εμείς και ο μικρός μας. Η απασχόληση από τις παιδαγωγούς ήταν άκρως ικανοποιητική και υπήρχαν πολλά παιδάκια στην ηλικία του. Τα δωμάτια εξαιρετικά, το φαγητό απίθανο, η παραλία μαγευτική!

 

Την επόμενη χρονιά που είχαμε και την κορούλα μας μωρό, είπαμε να δοκιμάσουμε και το Grecotel, καθώς έβγαινε στην ίδια υπέροχη παραλία που ήταν ιδανική για τα παιδιά. Σας πληροφορώ ότι τη δεύτερη μέρα δεν άντεξα άλλο και πήραμε τηλέφωνο στο Olympia Golden Beach να τους 'παρακαλέσουμε' να μας βρουν δωμάτιο και να πάμε να μείνουμε πάλι εκεί! Ίσως κάποιος με μεγαλύτερα παιδιά να περνούσε ωραία σε αυτό το τεράστιο συγκρότημα, εμείς όμως είχαμε βασικά προβλήματα. Κατ' αρχήν φτάσαμε φορτωμένοι με άπειρα πράγματα και κανείς δεν βρέθηκε να μας βοηθήσει. Για να πάμε στην παραλία με το μωρό και το καρότσι ήταν σχεδόν αδύνατο και όταν κάποια στιγμή φτάσαμε δεν βρήκαμε ομπρέλα-ξαπλώστρα. Το μέρος ήταν τόσο μεγάλο που είχαμε το άγχος μήπως χάσουμε το μεγαλύτερο παιδί μας, ο οποίος ήθελε να περιφέρεται όλην την ώρα. Το δωμάτιο συμπαθητικό, αλλά σαφώς μικρότερο από αυτό του OGB και με έντονα τα σημάδια μούχλας...

 

Φεύγοντας από εκεί και πηγαίνοντας και πάλι στο Olympia Golden Beach νιώσαμε σαν να πήγαμε στο εξοχικό μας! Όλοι οι άνθρωποι του προσωπικού μας χαιρετούσαν με τόση θερμότητα. Θυμόντουσαν που την προηγούμενη χρονιά ήμουν έγκυος και έδειξαν πραγματική χαρά για τη μικρή μας που τη γνώριζαν. Από την πρώτη στιγμή μας είπαν πως θα μας ετοιμάζουν ειδικό φαγητό για το μωρό μας, αρκεί να τους ενημερώνω από την προηγούμενη για το τι θα ήθελα να περιλαμβάνει. Δεν είχα λόγια να τους ευχαριστήσω. Μετέτρεψαν για μια ακόμη χρονιά τις διακοπές μας σε υπέροχη εμπειρία και πλέον έχουν γίνει ο μόνιμος καλοκαιρινός μας προορισμός!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έκανα εγγραφή στο parents γιατί έτυχε να πέσω πάνω στο θέμα σου ψάχνοντας για το Olympia Golden Beach, καθώς θα ήθελα να το επισκεφτώ και φέτος και θα ήθελα να μοιραστώ τις δικές μου εμπειρίες μαζί σας. Είναι πραγματικά ένα απ τα καλύτερα ξενοδοχεία που έχω πάει! Τα δωμάτια..υπέροχα! Μεγάλα, μοντέρνα, φωτεινά. Το φαγητό άφθονο και νοστιμότατο. Είχαμε πάει με τον άντρα μου και την κόρη μας και πρέπει σε κάθε γεύμα να ξαναγεμίζαμε το πιάτο μας απο 2-3 φορές! Τόσο μεγάλη ποικιλία που σε δελέαζε να δοκιμάσεις ότι υπήρχε στον μπουφέ. Φιλικότατο προσωπικό, κι αν δεν κάνω λάθος ήταν όλοι Έλληνες, οι οποίοι μας έκαναν να τους εμπιστευτούμε απ την πρώτη στιγμή και να νιώσουμε σαν το σπίτι μας! Οργανωμένη παραλία, με καθαρότατα νερά και πολύ καλή εξυπηρέτηση ώστε να μας πάνε σ αυτήν, να μας γυρίσουν, να μας οδηγήσουν στις ξαπλώστρες μας, να μας βοηθήσουν μ αυτά που κουβαλάγαμε. Γνωρίσαμε και τους ιδιοκτήτες, οι οποίοι είναι γλυκύτατοι και πάρα πολύ ευγενικοί! Μας έδωσαν να καταλάβουμε ότι το ξενοδοχείο δεν είναι μια απρόσωπη επιχείρηση άλλα μια οικογενειακή επιχείρηση που σκοπό έχει να κάνει τις διακοπές των πελατών της αξέχαστες, και το καταφέρνει μια χαρά! Όντως οι τιμές είναι λίγο τσιμπημένες αλλά αξίζει τα λεφτά του. Ειδικά σε σχέση με κάτι άλλα "5στερα" που δίνεις ένα σωρό λεφτά και μετά τα κλαις. Στο Olympia Golden Beach ξέρεις τουλάχιστον ότι θα πιάσουν τόπο!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 9 months later...

Όμορφο πολύ το συγκεκριμένο ξενοδοχείο! Ήμασταν το Πάσχα εκεί, περάσαμε υπέροχα και σήμερα κλείσαμε για τον Ιούλιο. Με το που μίλησα με τον υπεύθυνο για την κράτηση δωματίων μου θύμισε πόσο φιλικοί και εξυπηρετικοί είναι όλοι (από το προσωπικό μέχρι και τον διευθυντή) σ αυτό το ξενοδοχείο. Ανεβασμένο επίπεδο σε όλα! Πλούσιο φαγητό, μεγάλα δωμάτια, καθαροί χώροι, υπέροχες πισίνες και σκέτος παράδεισος για τα παιδιά. Έχουν ξαναειπωθεί αυτά εξάλλου σ αυτό το θέμα, οπότε να μην επαναλαμβάνομαι. Αξίζει να το επισκεφτείτε!

Link to comment
Share on other sites

τι τιμη σας ειπανε για ιούλιο ?

εγω ειχα παει πριν απο 2 χρονια και τωρα που ρωτησα για αυγουστο ητανε 200 ευρω την βραδια στα δωματια με την κοινη πισινα ανα τρεις.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάποια πράγματα:

 

1. Από ότι κατάλαβα η παραλία είναι μακρια και σε κατεβαζει αυτοκινητάκι;

2. Ταβέρνα ή μπαρ στην παραλία έχει;

3. Επίσης αν κατάλαβα καλά το βράδυ δεν διοργανώνεται κάποια παράσταση για τα παιδιά; Σωστα;

 

Και τέταρτον για να μην ανοιγω αλλο θέμα έχει κανεις σας άποψη για το killini beach resort;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάποια πράγματα:

 

1. Από ότι κατάλαβα η παραλία είναι μακρια και σε κατεβαζει αυτοκινητάκι;

 

Κι εγώ αναρρωτιόμουν σχετικά..στο site τους λέει πως είναι 400 μέτρα, αλλά 400 μέτρα απο πού? Θέλω να πω ίσως εξαρτάται και απο το που μένεις..

Ξέρει κανείς να μας πει? Μεσολαβεί μήπως δρόμος?

Σκεφτόμαστε να πάμε με τα δυο μας παιδάκια εκ των οποίων το ένα θα είναι 5-6 μηνών..είναι άραγε κατάλληλο για να ξεκουραστούμε λιγάκι χωρίς να τρέχουμε πάνω κάτω κουβαλώντας παιδιά και συμπράγκαλα?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αναρρωτιόμουν σχετικά..στο site τους λέει πως είναι 400 μέτρα, αλλά 400 μέτρα απο πού? Θέλω να πω ίσως εξαρτάται και απο το που μένεις..

Ξέρει κανείς να μας πει? Μεσολαβεί μήπως δρόμος?

Σκεφτόμαστε να πάμε με τα δυο μας παιδάκια εκ των οποίων το ένα θα είναι 5-6 μηνών..είναι άραγε κατάλληλο για να ξεκουραστούμε λιγάκι χωρίς να τρέχουμε πάνω κάτω κουβαλώντας παιδιά και συμπράγκαλα?

 

 

Δεν έχει παραλια το ξενοδοχείο. Σε πηγαίνει ένα βανάκι δικό τους στην οργανωμένη παραλία που είναι λίγο πιο κάτω (καμιά 800 μέτρα) και εκεί έχουν ομπρέλες δικές τους. Δεν κουβαλάς δηλ. εσύ ομπρέλες και ξαπλώστρες, απλά δεν μπορείς να πηγαινοέρχεσαι από την παραλία στο ξενοδοχείο όπως κάνεις αλλού. Μεσολαβεί μεταφορικό μέσο.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάποια πράγματα:

 

1. Από ότι κατάλαβα η παραλία είναι μακρια και σε κατεβαζει αυτοκινητάκι;

2. Ταβέρνα ή μπαρ στην παραλία έχει;

3. Επίσης αν κατάλαβα καλά το βράδυ δεν διοργανώνεται κάποια παράσταση για τα παιδιά; Σωστα;

 

Και τέταρτον για να μην ανοιγω αλλο θέμα έχει κανεις σας άποψη για το killini beach resort;

 

1. Δεν είναι μακριά η παραλία, αλλά ούτε αρκετά κοντά ώστε να πηγαινοέρχεσαι με τα πόδια. Το βανάκι το καλείς όποτε θέλεις και έρχεται άμεσα. Στην παραλία υπάρχει άνθρωπος του ξενοδοχείου και σου βρίσκει σε 1' ομπρέλα-ξαπλώστρες. Δεν είναι ότι πιο βολικό αυτό το θέμα, ειδικά αν θέλεις να πηγαινοέρχεσαι μεταξύ δωματίου-παραλία.

2. Στην παραλία υπάρχει κάτι σαν αναψυκτήριο που σερβίρει και κάποια φαγητά της ώρας

3. Σωστά, τουλάχιστον δεν υπήρχε κάτι τέτοιο προ 3-4 ετών

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάποια πράγματα:

 

1. Από ότι κατάλαβα η παραλία είναι μακρια και σε κατεβαζει αυτοκινητάκι;

2. Ταβέρνα ή μπαρ στην παραλία έχει;

3. Επίσης αν κατάλαβα καλά το βράδυ δεν διοργανώνεται κάποια παράσταση για τα παιδιά; Σωστα;

 

Και τέταρτον για να μην ανοιγω αλλο θέμα έχει κανεις σας άποψη για το killini beach resort;

 

 

Επειδη εχω παει και στα δυο ξενοδοχεια, να σου περιγραψω ρεαλιστικα τι εζησα εγω:

-Το Olympia εχει δωματια σουπερ, μεγαλα, καινουργια, πολλα με δικη τους πισινα, το φαγητο καλο, οι εξωτερικοι χωροι τελειοι και η παραλια του ησυχη και καθαρο νερο.

Ομως η παραλια ειναι 5' με τα ποδια, 1' με το αυτοκινητακι (εμεις, πηγαιναμε με το δικο μας σε 30'').

Ταβερνα στην παραλια, δεν εχει. Πηγαιναμε στο δωματιο, καναμε ενα ντουζακι και κατεβαιναμε στην πισινα για φαγητο.

Το βραδυ δεν εχουν κατι για τα παιδια. Εχει ομως φυλαξη και παιδικη χαρα.

Εμεις καθε βραδυ πηγαιναμε στο Αρκουδι. Γραφικο χωριο με καλη θεα και καλο φαγητο.

 

-Το Kyllini ειχε πολυ καλους εξωτερικους χωρους. Τα δωματια ειναι σαν σε πολυκατοικια του 70, ωραια διακοσμηση αλλα λεπτοι τοιχοι, μικρα, και μυριζε η αποχετευση μεσα στο δωματιο μας. Ζητησαμε αλλο, αλλα δεν ηταν διαφορετικο. Το φαγητο πολυ, τεραστιος μπουφες αλλα δεν μου αρεσε. Γενικα τρωγαμε εξω μετα τη β μερα σε γυρω χωρια. Η παραλια τελεια αλλα οχι και τοσο καθαρη επειδη ειναι γεματη κοσμο και κατω ακριβως απο το ξενοδοχειο. Μπορεις βεβαια να πηγαινεις πιο κει, προς την παραλια του αλλου ξενοδοχειου. Ταβερνα στην παραλια δεν εχει επισης, εχει ομως καφετερια/σνακ μπαρ με θεα θαλασσα διπλα απο την πισινα. Επισης, ειχε ολη μερα δραστηριοτητες για ολες τις ηλικιες.

Αν εχεις ως προτεραιοτητα τις δραστηριοτητες και τους εξωτερικους χωρους, πας σε αυτο. Αν εχεις αλλες προτεραιοτητες (μεγαλο δωματιο, καλο φαγητο, ησυχια) πας στο αλλο. Γνωμη μου καθαρα δεν κανω ουτε διαφημιση ουτε δυσφημιση απλα μεταφερω γεγονοτα οπως τα βιωσα.

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αληθεια 200 και πλεον ευρω για ενα ξενοδοχειο που θελω μέσον για να παω στην παραλια και πασχει στην απασχοληση παιδιων και δεν εχει καν γηπεδα κλπ δεν μου ακούγεται το πλεον ιδανικο για οικογενειες με μικρα παιδιά. Για παιδια μεγαλυτερης ηλικίας ισως αλλα τα δικά μου ειναι 4 1/2 και 1 1/2 έτους.

Για το αλλο με προβληματιζει αυτο που ειπες για το φαγητο. Εστιατόρια με εξτρα χρεωση εχει?

Για τα δωματια εξωτερικα οντως ειναι χαλια αλλα πιο πολυ για υπνο και ενα μπάνιο παμε. Παντως κάποια τα εχει ανακαινισει. Θα ζητησω προσφορες και απο τα δυο και βλέπουμε αν βέβαια καταληξω στην κυλληνη

Link to comment
Share on other sites

Εμείς φέτος κλείσαμε στο Olympia Riviera, μας έκανε τρομερή εντύπωση ότι από το Πάσχα κιόλας είχαν εξαντληθεί τα οικογενειακά δωμάτια για τον Αύγουστο!

Μην σου κανει εντύπωση, εμείς κλεισαμε απο Φεβρουάριο :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...