Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΤ' ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ...ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΑΝΕΙΣ?


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,

 

Μας πηρανε στον ΣΤ' Δημ. Σταθμο Ευοσμου με το ΕΣΠΑ.....Ξερει κανεις τι επικρατει εκει απο προσωπικη εμπειρια?

 

Θα εκτιμουσα καθε απαντηση/πληροφορηση.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα σε ολους,

 

Μας πηρανε στον ΣΤ' Δημ. Σταθμο Ευοσμου με το ΕΣΠΑ.....Ξερει κανεις τι επικρατει εκει απο προσωπικη εμπειρια?

 

Θα εκτιμουσα καθε απαντηση/πληροφορηση.......

 

και εμείς εκεί θα πάμε από τον Σεπτέμβριο.Εχω φίλη που έστελνε την κόρη της πέρσι σε σε αυτόν τον παιδικό και μόνο καλά λόγια έχει να πει για τις δασκάλες.Αν δεν τις αλλάξουν φέτος νομίζω πως όλα θα είναι μια χαρά.Θα δούμε....

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

31/10/2008 .....Εχουμε γεννηθει και ιδια μερα.....

Έλα που γέννησες???εννοώ σε πιο νοσοκομείο?

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

sorry,και εμεις στο Γένεσις σε 4κλινο .δε νομίζω να ήμασταν στο ίδιο δωμάτιο.

(202)

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει......Σε τριλινο ειμασταν εμεις λογω ΤΕΒΕ και νομιζω στο 212...Μπαινωντας δεξια δευτερη πορτα ενω εσεις πρεπει να εισασταν μπαινωντας αριστερα......Μικρος που ειναι ο κοσμος.......Οποτε θα ειμαστε συμμαθητες.......Μακαρι να ειναι καλα......

Link to comment
Share on other sites

εμείς ήμασταν μπαίνοντας αριστερά στο βάθος τελευταίο δεξιά απέναντι από το μονόκλινο,και στους 2 στο ίδιο δωμάτιο ήμουν ούτε να το είχα επιλέξει.Συμμαθητές σίγουρα για το ίδιο τμήμα δεν ξέρω 67 παιδάκια έχει όλος ο σταθμός .Εσείς "καθαρίσατε " πως πάτε?????

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απο 2 χρονων δεν φοραμε πανα εκτος απο τον υπνο..... Τωρα δεν ξερω εκει θα κοιμουνται κιολας τα μεσημερια? Γιατι φοραει πανα το μεσημερι και το βραδυ στον υπνο της...Ξερεις τι γινεται στους δημοτικους σταθμους?

 

Αγορι ή κοριτσι εχεις? Εμεις κοριτσακι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα εμείς το πολεμάμε ,δεν είναι ιδιαίτερα συνεργάσιμος :(:(:(.Δεν τους φοράνε καθόλου pampers απαγορεύεται ειναι προτιμότερο να τα κάνει επάνω του και μετά να το αλλάξουν,δεν την καταλαβαίνω αυτήν την νοοτροπία ααλά τι να κάνουμε ....

Φεύγουμε το Σάββατο για διακοπές και θα προσπαθήσω ξανά εκεί να δούμε τι θα γίνει.

Δε θυμάμαι το ωράριο του σταθμού γιατί η φίλη έπαιρνε την κόρη της μετά το μεσημεριανό φαγητό γύρω στις 1 παρά.

Τα πιτσιρίκια μου είναι αγόρια.....Ο σταθμός θα έχει 32 αγόρια και 35 κορίτσια.

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

Ωραια....Καλη επιτυχια......Θελει πολυ μιλημα πριν ξεκινησεις και κατα την διαρκεια.......Το ωραριο ειναι 0700-1600...Η φιλη σου τι λεει για τον σταθμο? Πες μου σε παρακαλω εαν ειναι ευκολο....Ειναι ικανοποιημενη? Το ωραριο ξερει εαν ειναι στανταρ, δηλαδη πρεπει 15:50 να τα παιρνουμε το αργοτερο?

 

Καλες διακοπες και θα τα πουμε κι απο κοντα....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Ωραια....Καλη επιτυχια......Θελει πολυ μιλημα πριν ξεκινησεις και κατα την διαρκεια.......Το ωραριο ειναι 0700-1600...Η φιλη σου τι λεει για τον σταθμο? Πες μου σε παρακαλω εαν ειναι ευκολο....Ειναι ικανοποιημενη? Το ωραριο ξερει εαν ειναι στανταρ, δηλαδη πρεπει 15:50 να τα παιρνουμε το αργοτερο?

 

Καλες διακοπες και θα τα πουμε κι απο κοντα....

 

Γυρίσαμε από τις διακοπές μας αλλά το pampers δεν το βγάλαμε τι να κάνω πια ,έχω σκάσει:(:(:(.Τι του μιλούσα όταν ήταν με το μαγιό για τα τσισάκια,τι τον ρωτούσα αν θέλει να κάνει, τίποτα μόνο 2 φόρες είχαμε ατυχηματάκια του εξήγησα τι έγινε αλλά δυστυχώς τζίφος την άλλη μέρα.Τώρα έχει αρχίσει κάτι να κάνει δλδ από τα σημάδια που αναφέρουν τώρα φαίνονται κάποια.

Για τον Σταθμό που με ρωτάς θα σου πω πως ήταν πολύ ευχαριστημένη γιατί η μικρή της ήταν πολύ κολλημένη επάνω της και ξεπεράστηκε μαζί με τις δασκάλες και τη βοηθειά τους.

Για Το ωράριο 15:50 δεν ξέρω να σου πω αν δέχονται κάποια καθυστέρηση ,για το μεσημέρι 12:40 ακριβώς μετά το μεσημεριανό είναι πιο διαλλακτικοί .

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kαλησπερα και πάλι τι έγινε ξεκινήσατε ,πως του φάνηκε σήμερα είναι το τελευταίο γκρουπ παιδιών που παίρνουν και ξεκινούν με 2ωρα (9:30-11:30).

εμείς με την πάνα πολύ καλά ,ενθουσιάστηκε ο μικρός με τις μικρές τουαλετίτσες πού έχουν και πάει άνετα.

Την κυρία μας την λένε Χριστίνα έχει τα παιδάκια που δεν είναι ακόμα 3 χρονών και σχετικά πιο μικρή από τις άλλες κυρίες.Αυριο θα πάμε 9:30-12:30,σήμερα είχαμε λίγα κλάματα το πρωί και μόλις μς είδε άρχισε την ψευτογκρίνια: εγώ μαμά κλαίω !!!!τον βλέπω και θέλω να πέσω κάτω από τα γέλια (αλλά είμαι εγκρατής όσο μπορώ)

Την Δευτέρα 3/10/11 στις 18:00 θα κάνουν συγκέντρωση στον παιδικό για τους γονείς να δουμε και τους χώρους δεν ξέρουμε που είναι τα παιδιά ακόμα, μόνο τη μία αίθουσα κατάφερα να δω και μπορώ να πω πως είναι καλή μεγάλη και φωτεινή.

 

Θα περιμένω νέα σας.

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Συγνωμη που αργησα αλλα μολις ειδα την απαντηση σου.Περναει τελεια...Μαθαινει πολλα πραγματακια και χαιρεται να πηγαινει......Εμας η μικρη ειναι στο μεσσαιο τμημα και την Δευτερα ειπαμε και το ποιημα μας και τα καλαντα μας....Ηταν υπεροχα.....Εσεις πως τα πατε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα χρόνια πολλά εμείς γενικά τα πάμε πολύ καλά μαθαίνει τώρα την αλφαβήτα,τραγουδάκια,τις ημέρες,το περιβόητο ποιηματάκι "φεγγαράκι μου λαμπρό" και συμμετέχει σε όλα μου είπε η κυρία του βλέπω πως κάτι γίνεται,αλλά κάποιες φορές έχω την αίσθηση πως είναι λίγο φευγάτες οι κυρίες.τώρα πήραν και άλλες 2 για καλύτερη ενίσχυση και βοήθεια των τμημάτων.

Η γιορτούλα ήταν πολύ ωραία αλλά σύντομη χορέψανε ,χοροπηδήσανε ο μικρός μου το χάρηκε πολύ πέρασε πολύ καλά.

αυτά για την ώρα σας εύχομαι καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία....

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπέρα τι κάνετε?η μικρή πως τα πάει στον σταθμό?εσύ είσαι ευχαριστημένος?στη συγκέντρωση την χθεσινή με τον σχολικό σύμβουλο ήσουν?αν ναι πως σου φάνηκαν αυτά που είπε?

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Καλα ειμαστε...Τον τελευταιο μηνα και κατι δεν την στελνουμε την μικρη για να μην αρρωσταινει.......Δεν ημουν στην συναντηση, δεν μας ενημερωσαν......Τι σας ειπε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Καλα ειμαστε...Τον τελευταιο μηνα και κατι δεν την στελνουμε την μικρη για να μην αρρωσταινει.......Δεν ημουν στην συναντηση, δεν μας ενημερωσαν......Τι σας ειπε?

 

βασικά μίλησε ο σχολικός σύμβουλος Ευθυμόπουλος Κων/νος έχουν συνάντηση αύριο στον Ζ' παιδικό στην Καζαντζάκη στις 18:00 αν θες να ακούσεις μπορείς να πας.Το βασικό θέμα ήταν τα όρια και η σωστή διαπαιδαγώγηση των παιδιών αλλά με χιούμορ και κατανόηση.Κράτησε περίπου 1 ώρα και κάτι καλά ήταν και από αυτά που είπε κάποια πράγματα τα γνωρίζουμε στην θεωρία,στην πράξη χάνουμε το παιχνίδι....

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...