Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επίδομα τοκετού τριδύμων (ΤΑΑΠΤ ΤΡΑΠΕΖΩΝ)


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση όσον αφοράν το βοήθημα τοκετού που δίνουν τα ταμεία. Έχω τρίδυμα και τον άλλο μήνα μου είπε ο γιατρός μου ότι θα γεννήσω με καισαρική αν τα καταφέρουμε στις 35 εβδομάδες και ψάχνω από τώρα γιατί τα έξοδα θα είναι πολλά. Στο ΙΚΑ αν γεννήσεις δίδυμα ή τρίδυμα σου δίνουν το βοήθημα επί δύο ή τρία αντίστοιχα μήπως γνωρίζετε για το ταμείο τραπεζών ΤΑΑΠΤ αν ισχύει το ίδιο?:lol: Και γενικώς για το δικαιούνται οι γονείς τριδύμων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


tsivi με το καλο τα παιδακια σου. επειδη με ενδιαφερει και εμενα το θεμα του ΤΑΑΠΤ ξερεις παραπανω πληροφοριες για το ποσο ειναι το επιδομα, τι δωματιο δικαιολογει και αν σου πληρωνουν την θερμοκοιτιδα αν χρειαστει?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ xionatoula. Για το επίδομα δεν ξέρω ακριβώς όύτε για το δωμάτιο, απλά να σε ενημερώσω ότι επειδή πρόκειται να γεννήσω στο Μητέρα ρώτησα για τρίκλινο (2000 Ευρώ φυσιολογικός τοκετός και 2200 για καισαρική) και στο δίκλινο 4000 Ε οπότε καταλαβαίνεις με τρίδυμα να έρχονται δεν ρώτησα για μονόκλινο καν. Όσον αφορα για τη θερμοκοιτίδα επειδή έχω ρωτήσει και στη κλινική αλλά και στην τράπεζα που δουλεύω δεν πληρώνεις τίποτα. Τα πληρώνει όλα το ταμείο και μέχρι να τα πάρεις έχεις υπογράψει συνναλλαγματική οπότε δεν δίνεις κάτι μετρητά. Ενημερωτικά το κόστος στην απλή θεραπεία είναι 150 Ε/ημέρα και στην εντατική 400 Ε/ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...