Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ


Recommended Posts

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα,

 

υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει κάτι ή να πηγαίνει το μικρό του σε δημοτικό παιδικό στο Χαλάνδρι??:?:

 

αν κ δεν παμε εκει εχω ακουσει οτι αυτος στην Καλβου ειναι καλος...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

δεν μπορώ να έχω άποψη για όλους αλλά σε αυτόν που πηγαίνει η κόρη μου για δεύτερη χρόνια φέτος είμαστε πολύ ευχαριστημένοι οι δασκάλες κάνουν αρκετά καλή δουλειά αν και γενικώς υπάρχει θέμα με το προσωπικό δεν επαρκεί

Οι σταθμοί έχουν και σχολικό και οι αιτήσεις δεν έχουν αρχίσει ακόμα, βασικά σήμερα έμαθα ότι θα γίνει η συζήτηση και θα βγεί η εγκύκλιος, αιτήσεις μπορείς να κάνεις (από ότι μου είπαν δεν το είδα επίσημα γραμμένο) μέχρι της 13 Ιουλίου α............και νομίζω ότι όλοι είναι και μέσω επιδότησης και μάλιστα σε ενθαρρύνουν να κάνεις την αίτηση και μέσω επιδότησης

αν θες κάτι παραπάνω ή συγκεκριμένο ευχαρίστως να σου απαντήσω μέσω p.m

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koριτσια τι ακριβως ειναι το ΕΕΤΑΑ ;; Μπηκα στην σελιδα αλλα δεν καταλαβα.Εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να γινει δεκτη η αιτηση αν κανεις ΚΑΙ εκει; Τι μπλεξιμο ειναι αυτο ρε κοριτσια;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα μανούλες!!!

 

Ενδιαφέρομαι να στείλω την κόρη μου στον Α' Δημοτικό Παιδικό σταθμό Χαλανδρίου που είναι στην Ηρώδου Αττικού ή στον Β'Δημοτικό Παιδικό σταθμό Χαλανδρίου που είναι στην Κάλβου.

 

Αν κάποια μανούλα έχει εμπειρία ή πληροφορίες για κάποιον από τους 2 ας τις γράψει.

 

Ευχαριστώ!

3zKtp2.png

S0Tjp2.png

Link to comment
Share on other sites

gia ton Α που ξέρω 2 χρονιές πηγεμα σουπερ ευχαριστημενη... ηρεμια, καλες΄δασκάλες, καλο φαγητο καθαριότητα, γλυκιά διευθυντρια. Απόλυτα ευχαριστημένοι και παιδαγωγικά σωστές οι δασκάλες τις τσέκατα ουκ ολίγες φορες.... με το καλό αν παρουν κ το μικρό μου(ημουν με εσπα) εκει θα τον στείλω.

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, σ'ευχαριστώ πολύ!

 

Είναι σημαντικό να είναι κάπου όμορφα τα παιδάκια μας!

 

Ο Α' μ'ενδιαφέρει κυρίως λόγω απόστασης.

 

Από δραστηριότητες κλπ τι κάνουν;

3zKtp2.png

S0Tjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοει δραστηριότητες εξωσχολικες? δεν εχουν...

 

κατα τα αλλα ακολουθουν προγραμμα που ακολουθουν οι περισσοτεροι δημοτικοι σταθμοι, κανουν κυκλο, δουλευουν διαφορες θεματικες ενοτητες (πχ το σταφυλι-μουστο τρυγο, το ψωμι, τις εποχες κλπκλπ) κανουν παιχνιδια, ζωγραφιζουν, χειροτεχνιες κλπ. Τωρα που εχει καλο καιρό παίζουν κ αρκετή ώρα έξω εχουν αυλή με σκιά....

 

Καθε τεταρτη ερχεται μουσικός και κανουν τραγουδακια και καθε δευτερα νομιζω παρακολουθει το μαθημα τους κ ειδικη παιδαγωγός.

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εννοούσα εξωσχολικές.

 

Αυτά που περιγράφεις με κάλυψαν!:)

 

Σ'ευχαριστώ!

 

 

Την αυλή την είδα γιατί περάσαμε χτες να πάρουμε τα δικαιολογητικά που χρειάζονται κι επειδή ήταν μεσημεράκι κοντά στο σχόλασμα όσα παιδάκια είχαν μείνει κάθονταν εκεί με τη δασκάλα και έπαιζαν.

3zKtp2.png

S0Tjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 11 months later...
  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 7 months later...

Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια από άλλες μαμαδες που γνωριζουν. Ο μικρός μου θα παει από Σεπτέμβρη σε παιδικό σταθμό. Θα ναι 18 μηνων. Εδώ στο Χαλάνδρι, οι δημοτικοί παιδικοι σταθμοί δεχονται μωράκια από 18 μηνων;

Επισης ποια είναι τα εισοδηματικά κριτήρια για να γινουμε δεκτοί; Οι αιτησεις ποτε γινονται;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...