Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΙΩΘΩ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΤΗΝ ΤΟΜΗ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ...


kausonas

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Αν και δεν εξηγείς τι εννοε΄΄ις περίεργα, και εγώ μετά απο 3,5 μήνες νιώθω τράβηγμα κάποιες φορές εναν μικρό πόνο και εχω την αισθηση οτι εκείνο το μέρος του σωματός μου είναι κάτι ξένο (εκει που ειναι ητομή).

Μαλλον ομως είναι φυσιολογικό.

dhtZp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σου, και εγω δεν καταλαβαίνω τι εννοεις το περίεργα...εμένα έχουν περάσει περίπου 7 μήνες και ακόμα με τραβάει ή καμιά φορά πονάω λίγο ή αν το μωρο με ρίξει καμια την ωρα που το κραταω να ρευτεί πονάω...ασε, νομίζω οτι τη βάψαμε!επίσης, ακόμα η τομή είναι στο μεγαλύτερο μερος κόκκινη και φουσκωμένη. Ελπίζω να μη με πετσοκοψε ο δικός μου....

επίσης, δεν πολυνιώθω εκείνο το σημείο ακόμα, έχω μουδιασμα. Ο γιατρος μου ειχε πει οτι ειναι φυσιολογικο για 6 μηνες, τωρα ποσο θα παει ακομα δεν ξερω

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι εννοεις με το περιεργο που λες αλλα και εμενα ακομη η τομή μετα απο εναμιση χρόνο που και που (σπανια βεβαια)με τραβαει....επίσης ακόμη είναι κόκκινη (πάει προς το κόκκινο καφεκόκκινο πια)και είναι οταν την πιανεις πιο φουσκωμένη....και εχει περάσει εναμιση χρονος...οταν την είχε δει τελευταια φορα ο γιατρος πριν κανα χρόνο μου είχε πει οτι το τόσο έντονο χρώμα που είχα ακόμα και φαινοτανε ήτανε αποτέλεσμα του δερματος μου και κάποιας αλλεργικής αντίδρασης ...και μου είπε στην επόμενη καισαρική θα μου το διορθώσει...τωρα αν ισχυουν αυτα που ειπε δε ξερω....

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την αισθάνομαι καμιά φορά οτι είναι λίγο μουδιασμένη αλλά ο γιατρός είπε οτι μέχρι το 6μηνο έτσι θα είναι. Τράβηγμα δεν νιώθω, παίζει ρόλο οτι τα ράματα είναι απορροφόμενα? Γιατί αλλάγη και αφαίρεση στα ράματα δεν έκανα.

Z1wgp3.png?2viAIhybxo82p3.png?qeXjQ4Ll
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ γω εχω περιπου 7 μηνες που γεννησα κ εχω τα ιδια συμπτωματα(μουδιασμα,πρηξιμο,εντονο κοκκινισμα,καποιες φορες πονο) επισης εχω παρα μα παρα πολυ φαγουρα.Καποιες φορες ανησυχησα αλλα αφου διαβασα οτι κ σεις ετσι εισαστε ηρεμησα.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγω τον πρώτο καιρό ετσι ένιωθα.να με τραβάει και να ειναι πρησμένη.ειναι φυσιολογικό αυτό.φανταστείτε οτι τώρα η μικρή ειναι 4 ετων και ακομα αλλα σπάνια με πονά και την νιώθω καπως περίεργα.μονο με της αλ΄λαγές του καιρού.υπομονή23578ax43ej9eiy.gif

Link to comment
Share on other sites

Και έγω 4 μήνες ειναι που έκανα την καισαρική και νιωθω κάψιμο και καμία φορα και φαγόυρα , συν οτι ειναι λιγο μουδιασμένο , ο γιατρος μου είχε πει οτι κανένα χρόνο θα το νιωθω έτσι

Link to comment
Share on other sites

και εγώ τις ίδιες ενοχλήσεις έχω . Και στην δεύτερη καισαρική παρόλο που έχει περάσει ένα χρόνος έχω κάτι πονάκια και τραβήγματα ίδιαιτερα με την αλλαγή του καιρού

YVnYp3.png

 

IcqGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ.

ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΑΣΠΡΗ ΡΑΓΑΔΑ ΤΟΣΟ ΛΕΠΤΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΘΑ ΤΗΝ ΨΑΧΝΕΙς ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΕΤΗ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΦΑΓΟΥΡΑ,ΕΝΟΧΛΗΣΗ, ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΗΤΑΝ ΑΝΑΙΣΘΗΤΟ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΟΜΩΣ ΟΛΑ ΕΠΑΝΗΡΘΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΥΠΟΜΟΝΗ.

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ. :lol:

69Dzp3.png

06pBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Aν και δεν έχω κάνει καισαρική, μπορώ να σας πω για την τομή του σκωληκοειδήτη, επέμβαση που έκανα πριν από 18 χρόνια και ακόμα και σήμερα νιώθω να με τραβάει με τις αλλαγές του καιρού. Μα απορώ, γιατί να μας επηρεάζει τόσο ο καιρός?

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα. Και εγώ γέννησα πριν 2 μήνες με καισαρική, και έχω ακριβώς τα ίδια συμπτώματα με εσάς. Συγκεκριμένα ήθελα να ανοίξω νέο θέμα, αλλά είδα αυτό και καθησυχάστικα λίγο με τις απαντήσεις σας. Από το Σάββατο που πλακώθηκα στις δουλειές, σήκωσα και βάρη, με πονάει/τραβάει/καίει αρκετά. Επίσης είναι αρκετά πρησμένη και κόκκινοκαφέ.

Σας έδωσε ο γυναικολόγος σας καμία αλοιφούλα? Εμένα όταν σαράντησα πήγα και την είδε και μου είπε όποτε έχει "θυμό " (βα είναι κόκκινη δηλαδή) να βάζω FUSICORT. εσας τι σας είπαν ?

Link to comment
Share on other sites

Σας έδωσε ο γυναικολόγος σας καμία αλοιφούλα? Εμένα όταν σαράντησα πήγα και την είδε και μου είπε όποτε έχει "θυμό " (βα είναι κόκκινη δηλαδή) να βάζω FUSICORT. εσας τι σας είπαν ?

 

Εμενα δεν μου εδωσε αλοιφη ουτε μα ειπε κατι συγκεκριμενο να κανω.

Αφου εβγαλε τα ραμματα,την ειδε ειπε οτι ειναι ενταξει κ τιποτα

αλλο,τωρα που περασε το εξαμηνο κ πηγα για υπερηχο κ τεστ παπ ουτε

που την κοιταξε.Εγω βεβαια εχω ολα συμπτωματα που εχουν προαναφερθει

αλλα με παρα πολυ φαγουρα.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έχω σχεδόν 5 μήνες που γέννησα κι ακόμη ένα μέρος της κοιλιάς μου το νιώθω ξένο...επίσης έχω πολύ φαγούρα και πολλές φορές με πονάει ακόμη η τομή και νιώθω τσιμπήματα και τραβήγματα.

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να σας απογοητεύσω αλλά....

κοντεύω χρόνο κι ακόμα έχω αυτή την "εκνευριστική αίσθηση" που δεν μπορώ να περιγράψω αλλά εσείς ξέρετε τι εννοώ

 

δεν έχω ακόμα αφή στην κοιλιά, είναι ακόμα "νεκρή"

αμα φορέσω στενό παντελόνι με ενοχλεί πολύ

την αισθητικο μου όταν πάω για αποτρίχωση δεν την αφήνω να μου βάζει κερί στην κοιλιά γιατί μου προκαλεί τόσο εκνευρισμό που θέλω να την χαστουκίσω :oops: στα σοβαρά όμως....

 

και όοοοοοοοοοολα αυτά... είναι λέει φυσιολογικά και ΘΑ περάσουν :?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...