Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ριζική Φρύδια με laser - Σε ποιο δερματολόγο;;


beba09

Recommended Posts

Σκέφτομαι να κάνω μόνιμη ριζική αποτρίχωση με Laser στα φρύδια.Ήδη έχω κλείσει κάποιο ραντεβού σε ινστιτούτο για ενημέρωση όμως επειδή είναι μόνιμα τα αποτελέσματα μπορεί να μου προτείνετε κάποιο γιατρό δερματολόγο που να ξέρει ή να έχετε κάνει και να είστε απόλυτα ευχαριστημένες;;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις


καλησπερα..τωρα ειδα το θεμα.κανω λειζερ στα φρυδια στη μεση και στις ακρες αλλα η αληθεια ειναι οτι εχω προβληματιστει..παω σε μια δερματολογο και μου λεει οτι δεν χτυπαει τα φρυδια γιατι ειναι κοντα στα ματια κ δεν κανει..σε ενα κεντρο που πηγαινω μου τις χτυπανε..εσυ τελικα τι εκανες?ξερεις κατα ποσο επιβλαβες ειναι για τα ματια?η γενικα οποιαδηποτε αλλη κοπελα ξερει κατι ας πει την αποψη της..γιατι αν ειναι να προκαλεσουμε προβλημα στα ματια ας μεινουμε και με τις τριχες

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..τωρα ειδα το θεμα.κανω λειζερ στα φρυδια στη μεση και στις ακρες αλλα η αληθεια ειναι οτι εχω προβληματιστει..παω σε μια δερματολογο και μου λεει οτι δεν χτυπαει τα φρυδια γιατι ειναι κοντα στα ματια κ δεν κανει..σε ενα κεντρο που πηγαινω μου τις χτυπανε..εσυ τελικα τι εκανες?ξερεις κατα ποσο επιβλαβες ειναι για τα ματια?η γενικα οποιαδηποτε αλλη κοπελα ξερει κατι ας πει την αποψη της..γιατι αν ειναι να προκαλεσουμε προβλημα στα ματια ας μεινουμε και με τις τριχες

 

ειχε κανει μια γνωστή μου σε καποιο κεντρο αλλα δυστυχως ειναι απο εκεινα τα κεντρα που σε πιεζουν και για αυτό δεν πηγα. καπου που ειχα καλεσει πάλι κατάλαβα οτι θα ηταν πιεστικοί και δεν πηγα.

Link to comment
Share on other sites

κάνω λέιζερ στο πιγούνι, μόνο εκεί αντιμετωπίζω πρόβλημα τριχοφυίας, σε δερματολόγο.

Μου είπε ότι μπορούμε να κάνουμε λέιζερ στο πιγούνι, μάγουλα κοντά στα αυτιά, στο μουστάκι, επίσης στις μασχάλες, αλλά όχι στα φρύδια!!!

Επειδή έχω κάνει μια τεράστια πανάδα στο κούτελο, μου είπε αν θέλω να μου την αποχρωματίσει με λέιζερ, το οποιό και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά.

 

Αυτές οι "επεμβάσεις" καλό είναι να μη γίνονται από αισθητικούς αλλά από δερματολόγους, έχω κιόλας την εντύπωση ότι οι αισθητικοί χρεώνουν και περισσότερα χρήματα!!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...