Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρησμένο στήθος. Πότε και γιατί?


Recommended Posts

Κορίτσια, πότε πρήζεται το στήθος και γιατί? Είναι ευαίσθητο γυναικολογικό σημείο?

Πρήζεται κατά την εγκυμοσύνη, την ωορρηξία και την περίοδο?

Κάθε σχετική εμπειρία επιθυμητή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοίτα εμένα αρχίζει και πρήζετε πρίν την περίοδο.

αυτό τον μήνα και ακριβώς μετά την περίοδο άρχισε να πρήζετε ελαφρά και να με ενοχλεί και δεν ξέρω και τον λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πότε πρήζεται το στήθος και γιατί? Είναι ευαίσθητο γυναικολογικό σημείο?

Πρήζεται κατά την εγκυμοσύνη, την ωορρηξία και την περίοδο?

Κάθε σχετική εμπειρία επιθυμητή.

Εμενα πριν την γεννα.. πρηζοταν μια εβδομαδα περιπου πριν την περιοδο.. καμια φορα και 10 μερες και με πονουσε αρκετα.Απο τοτε που γεννησα.. δεν νιωθω να πρηζεται.. η τουλαχιστον δεν με ποναει καν για να καταλαβω τη διαφορα!Παντως θυμαμαι οτι δεν ειχα στανταρ με το στηθος.Δηλαδη αλλο μηνα πρηζοταν συνεχεια.. αλλο μηνα λιγες μερες πριν κλπ κλπ.

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Περίπου 10 μέρες πριν την περίοδο ξεκινάει να πρήζεται (έτσι καταλάβαινα και πότε άλλαζε ο κύκλος μου!!!!) αλλά τώρα που έμεινα έγκυος πρήστηκε ελαφρά 2-3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημ/νία.Τότε θεώρησα οτι λόγω της υπερβολικής στεναχώριας που περνούσα εκείνη την περίοδο οτι θα καθυστερούσε,τελικά ήταν το πιτσιρίκι!Αλλά ξεκίνησε να πρήζεται υπερβολικά τις τελευταίες 2 εβδομάδες περίπου...με πονάει πολύ όταν φοράω σουτιέν και το βγάζω γι'αυτό πήρα σουτιέν εγκυμοσύνης,φοβάμαι οτι είναι επειδή τα σουτιέν είναι πολύ σφιχτά!

Ελπίζω να βοήθησα!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτή τη φορά μου πρήστηκε δυο μιση βδομάδες πριν την περίοδο...!!

Και πονάειειειειι.. περίεργο πράμα!! Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πριν την περίοδο πάντα πρήζεται λίγο το στήθος μου. Αλλά μόλις έμεινα έγκυος (άσχετα αν παλινδρόμησε μετά) το στήθος κορίτσια είχε γίνει "τούμπανο¨ μέσα σε λίγες μέρες!! Και πονούσε πολύ, σαν να είχε "πετρώσει" το ένιωθα. Δεν μπορούσα να κοιμηθώ μπρούμυτα και φυσικά ο σύζυγος δεν με ακουμπούσε ούτε για πλάκα!!

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα πρηζετε οχι παντα μπορει και καθολου σε καποιες περιοδους μου...

αλλα συνηθως μια εβδομαδα πριν την περιοδο τωρα πρηστηκε πολυ πιο νωρις,με πονο και τσουξιμο στις θηλες!!ειμαι στην 24η μερα!!

hJyMp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 χρόνια μετά...

Γεια σας,τελευταια περιοδο 31 μαιου.προσπαθουμε για μωρακι με επαφες στις γονιμες μερες..κυκλος 32 ημερων..24 ιουνιου σηκωθηκα με πολλες αναγουλες και εμμετους και πονοκεφαλο που κατεληξαν στο νοσοκομειο..η χοριακη μου ειπαν βγηκε αρνητικη.ειχα πονο στις θηλες αλλα σταματησε..και απο χθες αρχισε ελαφρα να ποναει το στηθος μου δεξια..περιμενω να αδιαθετησω 2 ιουλιου..υπαρχει περιπτωση να ειμαι?:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα! Για μας που επιθυμουμε την εγκυμοσυνη κάθε μηνα καααατιι θ συμβει που θ μας δωσει ελπίδες, ετσι μονο κ μονο για ν μας βασανισει! Αυτο το μηνα λοιπόν εχω το εξης...ενω το στηθος μου δεν μ πονα ποτε στην αναμονη για περιοδο..τωρα μ ποναει . Κτο κουφο κι αυτο που με ξεσηκωνει ειναι οτι ξεκινησε ν μου ποναει χθες που περιμενα ν αδιαθετησω (26η μερα)! Βεβαια επιφυλασσομαι γιατι την προηγουμενη φορα αδιαθετησα την 28η..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ετςι γινεται συνήθως! Και το στηθος ειναι καλο σημαδι και εμένα με ειχε πεθανει αλλα δεν θυμάμαι απο ποτε ακριβως.

Εχε λιγο υπομονη και αν εχεις καθυστερηση τοτε θα το ψάξεις!

Εχεις μικρο κυκλο ε ποσες μερες;

Σε λίγες μερες θα ξερεις σίγουρα!

Εύχομαι να εισαι :wink:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ετςι γινεται συνήθως! Και το στηθος ειναι καλο σημαδι και εμένα με ειχε πεθανει αλλα δεν θυμάμαι απο ποτε ακριβως.

Εχε λιγο υπομονη και αν εχεις καθυστερηση τοτε θα το ψάξεις!

Εχεις μικρο κυκλο ε ποσες μερες;

Σε λίγες μερες θα ξερεις σίγουρα!

Εύχομαι να εισαι :wink:

 

Να σαι καλά, σ ευχαριστώ πολύ! Μακαρι αλλα το χω ξεγραμμενο λίγο για δευτερο παιδακι..Ειμαι 39 κι εχω ενα αγορακι 5 ετων με εξωσωματικη..Πριν απ αυτο ειχα κ μια αποτυχημενη εγκυμοσυνη μ φυσιολογικη συλληψη...Το στηθος μου μονο οταν ημουν εγκυος πονουσε..μακαρι ν ειναι ετσι κ τωρα θα ναι θαυμα για μενα..αλλα καθε φορα κατι μ κανει ν ελπίζω κ τρωω τα μουτρα μου! Ο κυκλος μου ναι ειναι μικρος, ειναι 26ημερων με ελαχιστες εξαιρεσεις

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας κοριτσια!προσπαθω 3 χρονια για παιδακι κ σε ολους αυτους τους μηνες αναμονης παρατηρησα κατι για το στηθος.εμενα συνηθως ξεκινα να πονα αμεσως μετα την ωορρηξια και αυτο που παρατηρησα ειναι οτι μια μερα πριν αδιαθετησω υποχωρει ελαφρως ο πονος.και μιας και βρισκομαι για ακομη μια φορα σε αναμονη με καλυτερες προυποθεσεις αυτη την φορα μου συμβαινει ακριβως το ιδιο.ειμαι 13η μερα μετα την ωορρηξια σημερα και υποχωρησε ελαφρως ο πονος.θα μπορουσε να συμβει και σε εγκυμοσυνη αυτο?????η αυριο θα δω την κοκκινη σημαιουλα???????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...