Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μηχανάκι και προσπάθεια σύλληψης ;;;;;


Recommended Posts

καλημερα κορίτσια !!!

εχω μία σύντομη ερώτηση : προσπαθώ να μείνω έγκυος.....είμαι στις γόνιμες μέρες μου και χρησιμοποιώ μηχανάκι για να πηγαίνω στη δουλειά μου.....υπάρχει πρόβλημα;;;;;; μπορεί κατι να "κολλήσσει" και εγώ με το τράνταγμα απ΄το μηχανάκι να το χαλάω;;;;;;

( μη μου πείτε σας παρακαλώ: κάνε ότι θελεις αν είναι να μείνει θα μείνει γιατί έχω πολύ άγχος και δεν μπορώ να το βγάλω απ'το μυαλό μου - ρωτάω αν έχετε βιώσει ή ακούσει παρόμοιες καταστάσεις)

ευχαριστώ πααααρα πολύ !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το μηχανάκι από τη στιγμή που μένεις έγγυος απαγορεύεται για ευνόητους λόγους...όταν δεν είσαι δεν ξέρω. Εμείς πάντως το πιάσαμε το παιδί ενώ πηγαινοερχόμασταν με μηχανάκι.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή μου πηγαινοερχόταν στην δουλειά μέχρι 8 μηνών με το μηχανάκι όσο και να την μαλώναμε... Μια χαρά πήγαν όλα.

Το άγχος μεγαλύτερο κακό κάνει..

Πολλοί πηγαίνουν και τα παιδιά τους στον παιδικό με το μηχανάκι ή ακόμα και τρικάβαλο στο μηχανάκι και δεν παθαίνουν τίποτε. Αλλοι όμως σκοτώνονται ή σκοτώνεται το παιδί τους μόνο και ζούνε μετά με αυτό...

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Το μηχανάκι από τη στιγμή που μένεις έγγυος απαγορεύεται για ευνόητους λόγους...όταν δεν είσαι δεν ξέρω. Εμείς πάντως το πιάσαμε το παιδί ενώ πηγαινοερχόμασταν με μηχανάκι.

 

καλοοοοο !!!!!!

μακάρι να' ναι έτσι !...ο δρόμος είναι γεμάτος λακούβες και σκαμπανεβάσματα.....μακάρι να μείνω έγκυος και εννοείται ότι δεν θα το ξαναπιάσω !!!!! απλά ήθελα να ξέρω και για τώρα που προσπαθώ.....μη φτάνω στα όρια της παράνοιας ;;; !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αδερφή μου πηγαινοερχόταν στην δουλειά μέχρι 8 μηνών με το μηχανάκι όσο και να την μαλώναμε... Μια χαρά πήγαν όλα.

Το άγχος μεγαλύτερο κακό κάνει..

 

το ξέρω, αλλά αυτό δεν σταματά με σβήσιμο της μηχανής !!!!

Link to comment
Share on other sites

Matrix το μηχανάκι ΔΕΝ επηρέαζει ΚΑΘΟΛΟΥ την σύλληψη.

Όταν μείνεις έγκυος με το καλό θα το καταλάβεις 4 εβδ περίπου, αφού θα ψάχνεσαι να δεις καθυστέρηση ούτως ή άλλως. Σε αυτή την ηλικία κύησης, δεν υπάρχει κάτι ώστε να του κάνεις κακό.

Σάκος αρχίζει να δημιουργείται στην 5η εβδ.

 

Εννοείται ότι μετά που δεις το +++, το μηχανάκι κομμένο! Θα το ξανακαβαλήσεις μετά που θα γεννήσεις!

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω ότι το μηχανάκι δεν παίζει κανένα ρόλο. Στην πρωτη μου εγκυμοσύνη ανέβαινα κανονικά, αφού είχαμε αρχίσει τις προσπάθειες. ΄Μάλιστα την ημέρα που αποφασισα ότι μαλλον πρεπει να πάρω τεστ για να δω τι συμβαίνει, ήμουν με το μηχανάκι. Το τεστ βγήκε θετικό, και από τότε δεν ανέβηκα πάλι.

 

Προσωπικα, παρόλο που οδηγώ χρόνια, δεν θα ανεβαινα ποτέ όντας έγκυος, γιατι ποτέ δεν ξερεις τι μπορεί να γίνει ακόμα και στην πιο μικρή απόσταση. Επίσης εκνευρίζομαι πολύ όταν βλεπω τρικάβαλα και τετρακάβαλα με μηχανάκι, όπου ο γονιός φοράει το κράνος και τα παιδια είναι χωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί πηγαίνουν και τα παιδιά τους στον παιδικό με το μηχανάκι ή ακόμα και τρικάβαλο στο μηχανάκι και δεν παθαίνουν τίποτε. Αλλοι όμως σκοτώνονται ή σκοτώνεται το παιδί τους μόνο και ζούνε μετά με αυτό...

Νομίζω πως αναφέρθηκε μόνο στην αδερφή της και όχι στον καθένα που καβαλάει μηχανάκι ...αρα δεν καταλαβαίνω το σχόλιο ...

 

Δεν νομίζω πως το μηχανάκι θα σου κάνει κακό ..ακόμα στην προσπάθεια είσαι. Με αυτή τη λογική θα πρέπει να κόψεις γενικά κάθε δραστηριότητα πχ γυμναστήριο κτλ κτλ ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω πως αναφέρθηκε μόνο στην αδερφή της και όχι στον καθένα που καβαλάει μηχανάκι ...αρα δεν καταλαβαίνω το σχόλιο ...

 

Δεν νομίζω πως το μηχανάκι θα σου κάνει κακό ..ακόμα στην προσπάθεια είσαι. Με αυτή τη λογική θα πρέπει να κόψεις γενικά κάθε δραστηριότητα πχ γυμναστήριο κτλ κτλ ...

 

και ποιός σου είπε ότι δεν τις έχω κόψει;;;...ενω γυμναζόμουν καθημερινα τωρα έχω μήνες να πάω γυμναστήριο !!!!.....δεν μπορώ έχω ψυχολογικό πρόβλημα : νομίζω ότι κάθε φορά που χτυπιέμαι στο γυμναστηριο στις γονιμες μερες αποκλείω κάθε πιθανότητα να γίνει κάτι !!

Link to comment
Share on other sites

και ποιός σου είπε ότι δεν τις έχω κόψει;;;...ενω γυμναζόμουν καθημερινα τωρα έχω μήνες να πάω γυμναστήριο !!!!.....δεν μπορώ έχω ψυχολογικό πρόβλημα : νομίζω ότι κάθε φορά που χτυπιέμαι στο γυμναστηριο στις γονιμες μερες αποκλείω κάθε πιθανότητα να γίνει κάτι !!

 

Μεταξύ μας ...θα σου πρότεινα να μιλήσεις με κάποιον ειδικό - και όχι εδω μεσα...θα σε αποτρελάνουμε περισσότερο - !!!!

Οταν με το καλό μείνεις έγκυος τότε τα κόβεις όλα .

Ακόμα είσαι στην ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ μας ...θα σου πρότεινα να μιλήσεις με κάποιον ειδικό - και όχι εδω μεσα...θα σε αποτρελάνουμε περισσότερο - !!!!

Οταν με το καλό μείνεις έγκυος τότε τα κόβεις όλα .

Ακόμα είσαι στην ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ !!!!

σωστόν! Οσο για το κουοτ σου δεν είναι το θέμα μας αυτό και το αφήνω ασχολίαστο, αν ξαναδιαβάσεις τα ποστ θα καταλάβεις.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

και ποιός σου είπε ότι δεν τις έχω κόψει;;;...ενω γυμναζόμουν καθημερινα τωρα έχω μήνες να πάω γυμναστήριο !!!!.....δεν μπορώ έχω ψυχολογικό πρόβλημα : νομίζω ότι κάθε φορά που χτυπιέμαι στο γυμναστηριο στις γονιμες μερες αποκλείω κάθε πιθανότητα να γίνει κάτι !!

Όχι βέβαια!!

Η γυμναστική κάνει πολύ καλό!

Διατηρεί την καλύ φυσική κατάσταση και κατά συνέπεια βοηθάει στην σύλληψη!!!

Ξεκίνα πάλι! Αλλά για λίγο, αφού θα μείνεις έγκυος οσωνούπω ;)

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Αν στην εγκυμοσύνη δεν υπάρχει καποιο πρόβλημα και αν η μητέρα γυμναζόταν από πριν, μπορεί να συνεχίσει. Πολλοι είναι οι γιατροι πλεον που δεν είναι αντίθετοι με την ηπια γυμναστική (οχι βαρη κ.λπ.).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω οταν εμεινα εγκυος συνεχισα να ανεβαινω(κακος βεβαια) μεχρι και τον 4ο μηνα σχεδον μετα λογο κοιλιας το σταματησα και ανεβηκα παλι μια φορα στον 6ο απο οτι θυμαμαι.Φυσικα και τα τρανταγματα δεν κανουν καλο και μενα ο γιατρος μου το ειχε απαγορεψει.Αλλα δεν νομιζω να εχει να κανει με τη συλληψη το μηχανακι.!!!Αλλα ρωτα καλυτερα το γυναικολογος σου αυτος θα σου πει σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...