Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μια σαλπιγγα...μια ωοθηκη..


Recommended Posts

Χαιρετε!ειμαι κανουρια στο φορουμ και θα ηθελα την γνωμη σας.παρατηρησα οτι εχει τυχει σε πολλες το ατυχες γεγονος της μιας σαλπιγγας,αλλα σε λιγες εχει τυχει να τους εχει αφαιρεθει και η οωθηκη.ειμαι ακρετα μικρη.μολισ εκλεισα τα 21.πριν απο 4 χρονια εξαιτιας μιας κυστης,επαθα συστροφη σαλπιγγας και μου αφαιρεσαν την δεξια μου σαλπιγγα και την δεξια μου οωθηκη.τοτε δεν ειχα καταλαβει την σοβαροτητα της καταστασης.οι γιατροι μου ειπαν οτι δεν θα εχω προβλημα στο να κανω παιδια.αλλα μου εχει γινει ψυχωση.φοβαμαι μην ξαναπαθω το ιδιο.φοβαμαι μηπως δεν κανω παιδια.τι να κανω?με παρακολουθει ενας γυναικολογος και ειμαι πολυ ευχαριστημενη μιας και πηγα σε πολλους ασχετους.εχω πολυκυστικες ωοθηκες.δεν ξερω τι να σκεφτω.εχω ακουσει οτι υπαρχει και το ενδεχομενο καταψυξης των ωαριων.τι προτεινετε να κανω?εχω πελαγωσει!η γνωμη σας θα με βοηθουσε πολυ.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατ'αρχήν καλώς ήρθες....:D

Δε ξέρω να σε βοηθήσω καθόλου σε ότι ρωτάς...αλλά ίσως σε βοηθήσει το τόπικ που λέει......Μια σάλπιγγα.Εμπόδιο για φυσιολογική σύλληψη??

Είναι σε αυτό το forum...ως υπόμνημα....στην αρχή σχεδόν της σελίδας!!!:roll: Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά όταν θελήσεις να κάνεις μωράκι και να μην αγχώνεσαι όσο μπορείς....:roll:

 

H4rkp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

eimai 18 xrwnwn k prin ena mia logo kustis k egw ekana kaisariki k mou afairesan tin aristeri m salpigga k tin aristeri wo8iki.... vasika mou afisan ena kommati tis wo8ikis.... prin ligo imoun ston giatro m k pragmatika ginontai 8aumata.... to kommati pou m afisan exei vgalei istous k mou dimiourgite nea wo8iki.... einai apisteuto opws m leei k o giatros mou.... ypomoni glukia m k na skeftesai 8etika.... se katalavainw apoluta....

Link to comment
Share on other sites

eimai 18 xrwnwn k prin ena mia logo kustis k egw ekana kaisariki k mou afairesan tin aristeri m salpigga k tin aristeri wo8iki.... vasika mou afisan ena kommati tis wo8ikis.... prin ligo imoun ston giatro m k pragmatika ginontai 8aumata.... to kommati pou m afisan exei vgalei istous k mou dimiourgite nea wo8iki.... einai apisteuto opws m leei k o giatros mou.... ypomoni glukia m k na skeftesai 8etika.... se katalavainw apoluta....

 

Έχω να πω δυο πραγματάκια, αν και είμαι πολύ καινούρια εδω μέσα: Η προγιαγιά μου, είχε πρόβλημα στο δεξί νεφρό, το οποίο αφαίρεσε, και έμεινε μόνο με το αριστερό. Μετά από ένα χρόνο περίπου, ο γιατρός της διαπίστωσε τη δημιουργία καινούριου νεφρού... Και, η μαμά μου έκανε την αδερφή μου με μιάμιση ωοθήκη βγαλμένη! Δηλαδή με μισή ωοθήκη! Εγώ που έχω 2 ωοθήκες, άργησα να μείνω έγκυος!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...