Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χρειαζομαι λιγη ελπιδα.....


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες, ειχα γραψει και παλαιοτερα σε ενα πιο ''ευχαριστο'' τμημα του site, καταφερα και εμεινα εγκυος μετα απο 1,5 χρονο προσπαθειων προ 4 μηνου, γεματη χαρα ειχα διηγηθει την ιστορια μου ομως κατεληξε σε παλινδρομη την 9 εβδομαδα....ξερω ποσες με καταλαβαινετε......1,5 περιπου μηνα μετα την αποξεση και ενω πηραμε το οκ για νεες προσπαθειες ηρθε και η περιοδος ωραια λεω ρολοι τουλαχιστον απο ορμονικης πλευρας! Ενω λοιπον ειμασταν θεωρητικα στην 14 ημερα απο την τελευταια περιοδο ειπαμε με τον αντρα μου ας προσπαθησουμε παλι για μωρο, παρολα αυτα ενιωθα περιεργα με εντονη αδυναμια και κουραση και επωδυνες θηλες πονηρευομαι λιγο και λεω ας κανω τεστ ετσι....δεν προλαβε να ακουμπησει τα ουρα...θετικο...τρελαθηκαμε εμεις (απο χαρα αλλα και αγχος) αφου 14 ημερες πριν ειχα κανονικη περιοδο.... Η χαρα δεν κρατησε πολυ...την επομενη ημερα το πρωι ξυπνησα με μεγαλη αιμορραγια απο τον κολπο και κραμπες....νομιζω περιττο να περιγραψω τι περασαμε παλι....ευτυχως ο σακος ενδομητριος αλλα ''στραπατσαρισμενος'' στον υπερηχο που καναμε στο νοσοκομειο και χοριακη καλη. Για να μη σας κουραζω εκανα τελευταιο υπερηχο προ 3ημερου, το αιμα συνεχιζει ακομη (καφε πλεον) για 6η ημερα, ξαπλα μονο ολη την ημερα και η προγεστερονη συννεφο....Την επομενη εβδομαδα νεος υπερηχος να δουμε εαν αναπτυσσεται το μωρο μας και εαν εχει φτιαξει ο σακος....υπομονη εως τοτε, προσπαθω να παραμεινω αισιοδοξη, αλλα ακομη αιμα, ακομη πονακια, τι να πω. Αυτη τη στιγμη δε νομιζω οτι μπορω να διαχειριστω δευτερο τετοιο περιστατικο (να χασω παλι το μωρο μας), προσευχομαι στο Θεο να μη χρειαστει....Κοριτσια λιγη ηθικη συμπαρασταση και εαν υπαρχει παρομοια ιστορια με αισιο τελος...σας ευχαριστω που με διαβασατε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και μονο που διαλεξες αυτο το ονομα για το φορουμ, λεει ποσο αισιοδοξος ανθρωπος εισαι.

σου ευχομαι να πανε ολα καλα, και μην χανεις τις ελπιδες σου.

οπως και να'χει, ουτε να απογοητευτεις σε καμια περιπτωση, ολη η ζωη μπροστα σου ειναι. ολα θα γινουν, μην στεναχωριεσαι.

μονο που ηθελα να σε ρωτησω κατι, γιατι δεν καταλαβα καλα - ειχατε επαφες στους 1,5 μηνες μετα την αποξεση? δεν μου βγαινουν οι ημερομηνιες σου.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου γλυκό, προσπάθησε να έχεις θετική ψυχολογία. Το ξέρω οτι είναι δύσκολο αλλά πρέπει.

Σκέψου θετικά! Μείνε ψύχραιμη και προσπάθησε να ξεχνιέται το μυαλό σου.

 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

και μονο που διαλεξες αυτο το ονομα για το φορουμ, λεει ποσο αισιοδοξος ανθρωπος εισαι.

σου ευχομαι να πανε ολα καλα, και μην χανεις τις ελπιδες σου.

οπως και να'χει, ουτε να απογοητευτεις σε καμια περιπτωση, ολη η ζωη μπροστα σου ειναι. ολα θα γινουν, μην στεναχωριεσαι.

μονο που ηθελα να σε ρωτησω κατι, γιατι δεν καταλαβα καλα - ειχατε επαφες στους 1,5 μηνες μετα την αποξεση? δεν μου βγαινουν οι ημερομηνιες σου.

 

 

1 μηνα μετα την αποξεση εκανα υπερηχο επανελεγχου, ειδαμε ενα ωαριο και ειχαμε επαφες μετα απο αυτη την ημερα, 10 ημερες μετα ηρθε η περιοδος μου ομως οπως απεδειχθη ειχα μεινει εγκυος σε εκεινες τις επαφες... ποιος να το πιστευε...σας ευχαριστω πολυ για τη συμπαρασταση κοριτσια....

Link to comment
Share on other sites

τωρα καταλαβα!

το καλο ειναι οτι μενεις εγκυος ευκολα.

υπαρχουν πολλα κοριτσια που εχουν παρομοιες ιστοριες, και στο τελος εχουν τα μωρακια τους!

να παραμενεις αισιοδοξη, και ολα θα γινουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε ολες, ειχα γραψει και παλαιοτερα σε ενα πιο ''ευχαριστο'' τμημα του site, καταφερα και εμεινα εγκυος μετα απο 1,5 χρονο προσπαθειων προ 4 μηνου, γεματη χαρα ειχα διηγηθει την ιστορια μου ομως κατεληξε σε παλινδρομη την 9 εβδομαδα....ξερω ποσες με καταλαβαινετε......1,5 περιπου μηνα μετα την αποξεση και ενω πηραμε το οκ για νεες προσπαθειες ηρθε και η περιοδος ωραια λεω ρολοι τουλαχιστον απο ορμονικης πλευρας! Ενω λοιπον ειμασταν θεωρητικα στην 14 ημερα απο την τελευταια περιοδο ειπαμε με τον αντρα μου ας προσπαθησουμε παλι για μωρο, παρολα αυτα ενιωθα περιεργα με εντονη αδυναμια και κουραση και επωδυνες θηλες πονηρευομαι λιγο και λεω ας κανω τεστ ετσι....δεν προλαβε να ακουμπησει τα ουρα...θετικο...τρελαθηκαμε εμεις (απο χαρα αλλα και αγχος) αφου 14 ημερες πριν ειχα κανονικη περιοδο.... Η χαρα δεν κρατησε πολυ...την επομενη ημερα το πρωι ξυπνησα με μεγαλη αιμορραγια απο τον κολπο και κραμπες....νομιζω περιττο να περιγραψω τι περασαμε παλι....ευτυχως ο σακος ενδομητριος αλλα ''στραπατσαρισμενος'' στον υπερηχο που καναμε στο νοσοκομειο και χοριακη καλη. Για να μη σας κουραζω εκανα τελευταιο υπερηχο προ 3ημερου, το αιμα συνεχιζει ακομη (καφε πλεον) για 6η ημερα, ξαπλα μονο ολη την ημερα και η προγεστερονη συννεφο....Την επομενη εβδομαδα νεος υπερηχος να δουμε εαν αναπτυσσεται το μωρο μας και εαν εχει φτιαξει ο σακος....υπομονη εως τοτε, προσπαθω να παραμεινω αισιοδοξη, αλλα ακομη αιμα, ακομη πονακια, τι να πω. Αυτη τη στιγμη δε νομιζω οτι μπορω να διαχειριστω δευτερο τετοιο περιστατικο (να χασω παλι το μωρο μας), προσευχομαι στο Θεο να μη χρειαστει....Κοριτσια λιγη ηθικη συμπαρασταση και εαν υπαρχει παρομοια ιστορια με αισιο τελος...σας ευχαριστω που με διαβασατε....

Link to comment
Share on other sites

Ξερω κοπελα με ακριβως το ιδιο προβλημα.Εμεινε πολυ καιρο στο κρεβατι μαλιστα σχεδον 8μηνες κρεβατι σπιτι και νοσοκομειο.Ομως εχει ενα παιδακι τωρα κουκλακι και πανεμορφο.Λοιπον ο θεος θα κανει οτι θελει.Ετσι να σκεφτεσαι αν θελει ο θεος να μου δωσει ενα πλασματακι να μεγαλωσω εχει καλως αν οχι αυτος ξερει το ποτε.Οπως ειπα και αλλου τα παιδια δεν ειναι δικα μας του θεου ειναι εμεις απλα τα μεγαλωνουμε οσο μπορουμε πιο καλα με αγαπη και στοργη.Ευχομαι πραγματικα να σου δωσει ο θεος ενα πλασματακι Γεροοοοο συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να είμαι καχύποπτη, αλλά έχεις ανοίξει άλλο ένα θέμα με τον ίδιο ακριβώς τίτλο και το ίδιο ποστ...

 

καχυποπτη για ποιο λογο; να σου πω την αληθεια συνειδητοποιησα οτι το ειχα γραψει στο τμημα ''δυσκολες στιγμες'' κατα λαθος ενω επρεπε λογικα αφου παραμενω εγκυος να το μεταφερωστο στο σωστο τμημα του site που ειναι μαλλον αυτο. Ευχαριστω ξανα για τα θετικα λογια

Link to comment
Share on other sites

Κοπελια εγω ειχα καφετια σε ολο το πρωτο τριμηνο και προς το τελος ειχα μια πολύ μικρη αποκολλησουλα που όμως ειχα παρα πολύ αιμα και την τριτη μερα αρχισε να γινεται καφε.Φυσικα το καφε μια συνεχιζοταν μια σταματουσε.Αλλον ένα μηνα μου πηρε μεχρι να καθααρισω τελειως.Συνολικα στον 5 σταματησαν.Φυσικα όλα πηγαινανε μια χαρα κι προγεστερονη ο γιαατρος εμενα δεν μου εδωσε γιατι είναι και κααλα της νεας σχολης.Ηρεμησε και όλα θα πανε καλα.

Επισης εγω ειχα και λιγο αιματακι την ημερα που περιμενα περιοδο και μεταα 2 μερες τελιωσααν και τα κααφετια.Σκεψου ότι νομιζα ότι αδιαθετισα ενώ ημουν εγκυος!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...