Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΝΕΣΕΙΣ ΗΠΑΡΙΝΗΣ ΚΑΙ ΠΕΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ SOS


Recommended Posts

ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΝΕΣΗ FRAXIPARINE ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ. ΓΙΑ ΚΑΝΑ 2ΩΡΟ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΜΕ ΤΣΟΥΖΕΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΝΥΠΟΦΟΡΑ. ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΙΚΟΥ Η ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΩ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΑΛΕΡΓΕΙΑ? ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΣΟΥΞΙΜΟ

 

HELP

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγώ θα έλεγα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να του το πείς , να βγείς κι απ' την αγωνία

κι εγώ κάνω ενέσεις , τις innohep όμως, αλλά δεν εχω ιδιαίτερο πρόβλημα.

ίσως να φταίει το σημείο που σου την έκαναν(που την χτύπησες?)(σε εμένα π.χ. στο μπράτσο πονάει αρκετά)

 

 

αλλά μην ανησυχεις, το πολύ πολύ να σου αλλάξουν το φάρμακο :wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν και σίγουρα θα έχεις ήδη ενημερώση τον γιατρό σου, να σου πω ότι και εγώ ότι κάνω τις clexane πονάνε εκείνη την στιγμή που μπαίνει μέσα το φάρμακο αλλά όχι μετα από 2 ώρες :roll:

Αν δεν έχεις πάρει το γιατρό σου καλύτερα να το κάνεις :wink:

uAq4.jpgMqhPp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ. ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ 2ΩΡΟ. ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΚΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΕ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ...

 

Τελικά πήρες τον γιατρόν τηλέφωνο? Τί σου είπε? Πάντως και εγώ κάνω ενέσεις ηπαρίνης και μετά από λίγο ψιλοπονάνε. Δεν τσούζουνε, πονάνε, και ψιλοφουσκώνει το σημείο εκείνο και κάνει μελανιά. Φουσκώνει βέβαια γιατί το κάνω στο πόδι που είναι ευαίσθητο. Οταν τις έκανα στην κοιλιά, είχα πολλές μελανιές !

Γειά σας, είμαι καινούριο μέλος και θα ήθελα να μιλήσω για τις ενέσεις ηπαρίνης που κάνω γιατί μάλλον θέλω λίγη υποστήριξη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ. ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ 2ΩΡΟ. ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΚΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΕ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ...

 

Τελικά πήρες τον γιατρόν τηλέφωνο? Τί σου είπε? Πάντως και εγώ κάνω ενέσεις ηπαρίνης και μετά από λίγο ψιλοπονάνε. Δεν τσούζουνε, πονάνε, και ψιλοφουσκώνει το σημείο εκείνο και κάνει μελανιά. Φουσκώνει βέβαια γιατί το κάνω στο πόδι που είναι ευαίσθητο. Οταν τις έκανα στην κοιλιά, είχα πολλές μελανιές !

 

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ, ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙΝΗ Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΥΠΕΦΕΡΑ, ΕΚΤΟΤΕ ΛΙΓΟ ΤΣΟΥΖΕΙ ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ. ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΑΝΕ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΦΑΡΜΑΚΟ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΤΩΡΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ, ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...