Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βαπτιση πλησιον Τιμιου Σταυρου Παπάγου


Dora5

Recommended Posts

Γεια σας!!!

Πρώτη φορά γραφούμε στο forum αν και το παρακολουθούμε τα τελευταία πέντε χρόνια.

Ο λόγος που γράφουμε λοιπόν είναι ότι Θέλουμε να βαφτίσουμε το δεύτερο παιδάκι μας στην εκκλησία του τιμίου σταυρού στον Παπάγου αλλά δεν έχουμε βρει κάπου catering – κέντρο εκεί κοντά. Αν κάποιος - κάποια γνωρίζει κάτι θα ήταν μεγάλη βοήθεια. Ευχαριστούμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα!

Επαναφέρω το θέμα γιατί βαφτίζουμε το παιδάκι μας στην ίδια εκκλησία το Μάιο και ψάχνουμε για κάποιο οικονομικό εστιατόριο για φαγητό.

Δεν θα είμαστε πολλά άτομα.

Περίπου 30-40.

 

Μήπως γνωρίζετε κάτι στην περιοχή 'η λίγο πιο μακριά αλλά με εύκολη πρόσβαση;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Το "οικονομικό" λίγο με δυσκολεύει. Κατά τα άλλα υπάρχει το Verde το οποίο έχει εστιατόριο και αναλαμβάνει βαφτίσεις, καθώς και χώρος για catering (καλοκαιρινός) ακριβώς απέναντι απ' την πλαϊνή είσοδό του, στο κάθετο δρομάκι. Από τιμές δεν έχω ιδέα όμως...

 

Να σας ζήσει, όπως και να 'χει!

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ supergirl!

Στο verde έχω πάει κάποιες φορές για καφέ και γίνεται χαμός από κόσμο...

Ίσως γι' αυτό δεν το πολυσκέφτομαι... Το έχω στο μυαλό μου σαν βαβούρα & μέτρια εξυπηρέτηση.

Ίσως ρωτήσουμε κι εκεί.

 

Γράφεις πως σε προβλημάτισε το 'οικονομικό'. Έχεις κάποια άποψη για τις τιμές του verde & το λες αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ supergirl!

Στο verde έχω πάει κάποιες φορές για καφέ και γίνεται χαμός από κόσμο...

Ίσως γι' αυτό δεν το πολυσκέφτομαι... Το έχω στο μυαλό μου σαν βαβούρα & μέτρια εξυπηρέτηση.

Ίσως ρωτήσουμε κι εκεί.

 

Γράφεις πως σε προβλημάτισε το 'οικονομικό'. Έχεις κάποια άποψη για τις τιμές του verde & το λες αυτό;

 

Δεν έχω ιδέα για τιμές, μη σε πάρω στον λαιμό μου, απλά δεν είναι και η ταβέρνα της γειτονιάς, μ' αυτή τη λογική. Δεν χάνετε κάτι να ρωτήσετε.

 

Επειδή πηγαίνω συχνά πάντως, το εστιατόριο είναι τέρμα αριστερά σε ξεχωριστό χώρο, καμία σχέση με το καφέ-είναι και δίπλα στον χώρο για μη καπνίζοντες ούτως ή άλλως. Το έχω δει και στολισμένο για βαφτίσεις και είναι αρκετά εντυπωσιακό με τη τζαμαρία να βλέπει πάρκο.

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάναμε το τραπέζι μετα τη βάφτιση στο Verde, το 2011, στο χώρο που περιγράφει η Supergirl. Μείναμε και εμείς και οι καλεσμένοι (κατά δική τους ομολογία) πολύ ευχαριστημένοι. Είχαμε γύρω στα 85-90 άτομα, αν θυμάμαι καλά. Τιμές δεν θυμάμαι ακριβώς, αλλά ανάμεσα στα 25-30 ευρώ για ένα καλό μενού (μπουφές, νομίζω)μαζί με μπύρα-κρασί, έχω την εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Το χώρο που μου λέτε δεν τον έχω δει ποτέ...

Πάντα με από συντονίζει η Βαβούρα που έχει. Προφανώς έχω πάει μόνο σε μέρες/ώρες που έχει πολύ κόσμο.

Θα το συζητήσουμε και ίσως πάρουμε μια προσφορά & από εκεί.

Σίγουρα όμως για κάτι πιο οικονομικό από 25? (αν έχουν βέβαια).

 

Ευχαριστώ πολύ!

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πήγαμε την Κυριακή στο Verde & είδαμε το χώρο. Μάλιστα έστρωναν για βάπτιση.

Δυστυχώς, δεν υπήρχε κανείς να μας εξυπηρετήσει (???), & μας είπαν να καλέσουμε εχθες. Τηλεφωνήσαμε & μας είπαν πως ο υπεύθυνος είχε ρεπό (???), & να τηλεφωνήσουμε σήμερα μετά τις 18.00.

Θα ξαναπάρουμε, αλλά αν σας πω ότι αυτό μας έκανε καλή εντύπωση, θα πω ψέμματα.

 

Πήγαμε και σε ένα μαγαζί που το έχουμε δοκιμάσει σε τραπέζια που έχουμε κάνει & έχει πολύ όμορφη ταράτσα. Μας έδωσαν πολύ καλή τιμή, & είμαστε σίγουροι για την ποιότητα του φαγητού & το εξαιρετικό σέρβις.

Αυτό που μας κάνει να διστάζουμε για αυτό το μαγαζί είναι τα πολλά σκαλιά που έχει (για κάποιους καλεσμένους)

3 + 3 στην είσοδο και 22 για την ταράτσα. Η τουαλέτα είναι στο υπόγειο...

 

Θα επανέλθω όταν μιλήσουμε με το Verde

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μας είχαν καλέσει σε βάπτιση, σε εξωτερικό χώρο πριν 2 χρόνια, ήταν τελος Ιουνίου, στην μεγάλη εκκλησία την άσπρη, στο Παπάγο. Μετά πάνω στο πλακόστρωτο της εκκλησίας προχωρήσαμε στα 50 μέτρα 3 σκαλάκια?, τον έχει αναλάβει κάποιος τον χώρο?? όπου & έγινε η εκδήλωση. Ηταν πολύ ωραία. Πήγαινε μια βόλτα & από εκεί..πιστεύω να γίνεται ακόμα :)

Link to comment
Share on other sites

Μας είχαν καλέσει σε βάπτιση, σε εξωτερικό χώρο πριν 2 χρόνια, ήταν τελος Ιουνίου, στην μεγάλη εκκλησία την άσπρη, στο Παπάγο. Μετά πάνω στο πλακόστρωτο της εκκλησίας προχωρήσαμε στα 50 μέτρα 3 σκαλάκια?, τον έχει αναλάβει κάποιος τον χώρο?? όπου & έγινε η εκδήλωση. Ηταν πολύ ωραία. Πήγαινε μια βόλτα & από εκεί..πιστεύω να γίνεται ακόμα :)

 

Εϊναι κάποια εταιρεία catering που τον διαθέτει, αλλά δεν ξερω λεπτομέρειες.

 

Κρινάκι θα μ' ενδιέφερε (γενικότερα) η εν λόγω ταράτσα. Στην περιοχή του Παπαγου ειναι;

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...