Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όταν το μωρό δεν μπαίνει σε πρόγραμμα


Recommended Posts

Καλησπέρα κ Χριστός Ανέστη!

Πολλές κοπέλες θα έχετε διαβάσει τα θεματακια που αντιμετωπίζω με τα μικρά μου ιδιως στο θέμα ύπνος. Με τον "μεγάλο" κάτι γίνεται, η μικρή μου όμως (6 μηνών) δεν λέει να μπεί με ΤΙΠΟΤΑ σε πρόγραμμα. Ότι κ αν έχω κάνει. Δεν έχει στάνταρ ώρες ύπνου κ φαγητού πράγμα το οποίο με δυσκολεύει αφάνταστα κ με αγχώνει αφου τον Ιούνιο πρέπει να πάει παιδικό. Ήθελα απλώς να διαβάσω τις απόψεις σας, τις συμβουλές σας, να ακούσω τι έκαναν άλλες μαμάδες ή μπαμπάδες που πέρασαν τα ίδια, να πώ τον πόνο μου βρε αδερφέ! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιατί είναι αδύνατο να τις βάλω. Την μια μέρα για παράδειγμα ξυπνάει 5μιση το πρωί την άλλη 6μιση. Αυτή η μία ώρα διαφορά αλλάζει το πότε θα πεινάσει κ το πότε θα νυστάξει. Κ επίσης επειδή θα νυστάξει δεν σημαίνει ότι θα κοιμηθεί κιόλας!!!!!!! Άλλες μέρες στο 3ωρο δεν θα έχει θέμα πείνας κ άλλες θα ζητάει να θηλάσει οπότε το φρούτο ή το φαγητό θα πάει αργότερα. Γιατι αν το δώσω στην ώρα που θα έπρεπε να το φάει αν δεν θήλαζε ή που δεν θα φάει καθόλου ή που θα φάει 5-6 κουταλιες.

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω τα μικρά μας έχουν σχεδόν ίδια ηλικία και η δικός μου ξυπνάει μερικες φορές 6 και άλλες 7 αλλα αυτο που κάνω ειναι να μην τον θηλάσω πάντα οταν πεινάει οταν ξέρω ότι σύντομα ειναι ώρα φαγητού (αυτο το έκανα με τον μεγάλο και δεν μου βγήκε σε καλο)

Για το πρωινό αφήνω 1-1.5 ώρα μετά τον θηλααμο η το δίνω οποτε βλέπω ότι πεινάει και για το βραδινό αφήνω και δυο ώρες μετά το θηλασμο και τρώει πολύ

Πιστεύω ότι ο θηλασμος πρεπει να μπει σε λιγάκι προγράμμα σε αυτή την ηλικα και πρωτίστως επειδή θα αρχίσει παιδικο

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...