Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι θα κάνατε αν δεν κάνετε αυτό που κάνετε?


anastasiab

Recommended Posts

Είναι λίγοι οι τυχεροί που έχουν καταφέρει να κάνουν το επάγγελμα που τους αρέσει.

Θα ήθελα να ήμουν συγγραφέας απομονωμένη σε ένα ερημικό μέρος.

Αυτό είναι αντίθετο με την οικογένεια βέβαια, οπότε δεν το βλέπω να πραγματοποιείτε.

Για πείτε, για πείτε! (ελπίζω να σας αρέσει το θέμα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ekabn

    Ekabn 7 δημοσιεύσεις

  • Jean

    Jean 6 δημοσιεύσεις

  • alvadi

    alvadi 4 δημοσιεύσεις

  • Fivi

    Fivi 3 δημοσιεύσεις

Εγω θα ειχα χτισει μια καλυβα διπλα στη δικη σου σ' εκεινο το ερημικο μερος που λες και θα σε φωναζα το πρωι να σου διαβαζω τα καινουργια μου κεφαλαια... :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΓΙΑΤΡΟΣ.ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΜΕΤΡΙΑ ΜΑΘΗΤΡΙΑ.ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΗΓΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΙΕΚ ΓΙΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟΥ.ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΑ 18.ΟΤΑΝ ΔΗΛΩΣΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ "ΘΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΑΙΣΘΗΤΙΚΟΣ ΓΙΑΤΙ Η ΘΕΙΑ ΣΟΥ Η ΤΑΔΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΘΗΤΙΚΟΣ ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΠΕΛΑΤΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ"ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ.ΤΑΛΙΚΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ 2 ΠΕΛΑΤΙΣΣΕΣ ΑΣΧΕΤΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣΣΤΗΝ ΘΕΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ,ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙ!!!ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ!!!ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΩ.ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΣΣΕΤΕΣ ΜΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΗ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ (ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΕΓΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΕΝΝΟΩ) ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΝΕΚΠΛΗΡΩΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΑΠΟΘΥΜΕΝΟ.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγώ ξεκίνησα από γραμματέας σπουδάζοντας μεταφράστρια, συνέχισα ως μεταφράστρια και κειμενογράφος, κατέληξα σελιδοποιός/γραφίστρια, αλλά αν ξεκινούσα πάλι από την αρχή, θα σπούδαζα νοσηλεύτρια και θα έφευγα με τους γιατρούς χωρίς σύνορα. Αυτό είναι το δικό μου απωθημένο.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Παντα ηθελα να ασχοληθω με κατι που θα ειχε σχεση με μαγειρικη ή ζχαροπλαστικη π.χ ενα δικο μου μεζεδοπωλειο ή ζαχαροπλαστειο κλπ. Τελικα σπουδασα επιστηη και τεχνολογια τροφιμων που μου αρεσει τρελα.

Δουλεψα αρκετα χρονια σε γαλακτοβιομηχανια και τωρα ειμαι δημοσιος υπαλληλος. Αν και ειμαι διορισμενη με το πτυχιο μου μου λειπει το εργαστηριο.

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites

.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ (ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΕΓΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΕΝΝΟΩ) ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΝΕΚΠΛΗΡΩΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΑΠΟΘΥΜΕΝΟ.

 

Mη το λές... :lol::lol: μόνο που εγώ θα επέλεγα να γίνω ιατροδικαστής. :cool:

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ (ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΕΓΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΕΝΝΟΩ) ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΝΕΚΠΛΗΡΩΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΑΠΟΘΥΜΕΝΟ.

 

Mη το λές... :lol::lol: μόνο που εγώ θα επέλεγα να γίνω ιατροδικαστής. :cool:

 

απαπαπα.....ανατρίχιασα!

 

Εγώ θα ήθελα να έχω βιβλιοπωλείο με σκουρα ράφια και ψηλές βιβλιοθήκες .....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Εγώ θα ήθελα να έχω βιβλιοπωλείο με σκουρα ράφια και ψηλές βιβλιοθήκες .....

 

Θα με προσλαβεις; :D:D Θα σου φτιαχνω καφε καθε πρωι κι οσο εσυ καθαριζεις τις βιτρινες εγω θα πινω τον καφε σου για να μην κρυωσει και θα διαβαζω βιβλια!!

Link to comment
Share on other sites

.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ (ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΕΓΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΕΝΝΟΩ) ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΝΕΚΠΛΗΡΩΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΑΠΟΘΥΜΕΝΟ.

 

Mη το λές... :lol::lol: μόνο που εγώ θα επέλεγα να γίνω ιατροδικαστής. :cool:

 

απαπαπα.....ανατρίχιασα!

 

Εγώ θα ήθελα να έχω βιβλιοπωλείο με σκουρα ράφια και ψηλές βιβλιοθήκες .....

 

Μαράκι μπορείς να μου εξηγήσεις γιατι ψηλές βιβλιοθήκες?? :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ θα ήθελα να έχω βιβλιοπωλείο με σκουρα ράφια και ψηλές βιβλιοθήκες .....

 

Θα με προσλαβεις; :D:D Θα σου φτιαχνω καφε καθε πρωι κι οσο εσυ καθαριζεις τις βιτρινες εγω θα πινω τον καφε σου για να μην κρυωσει και θα διαβαζω βιβλια!!

 

Ωραία θα περνάμε...μου θυμιζει σχεση Χρυσαλίδας με Μαρία 70 στη ταβερνα το ΦΑΙ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ!

Link to comment
Share on other sites

Εγω σπουδασα συντηρηση εργων τεχνης αλλα εβαλα τελος στο κεφαλαιο αυτο,τελικα δεν μου κανει.Θα ηθελα να ξανασπουδασω συμβουλευτικη σε θεματα απωλειας και πενθους αυτη την φορα και το εχω βαλει στοχο.

Link to comment
Share on other sites

.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ (ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΕΓΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΕΝΝΟΩ) ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΝΕΚΠΛΗΡΩΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΑΠΟΘΥΜΕΝΟ.

 

Mη το λές... :lol::lol: μόνο που εγώ θα επέλεγα να γίνω ιατροδικαστής. :cool:

 

απαπαπα.....ανατρίχιασα!

 

Εγώ θα ήθελα να έχω βιβλιοπωλείο με σκουρα ράφια και ψηλές βιβλιοθήκες .....

 

Μαράκι μπορείς να μου εξηγήσεις γιατι ψηλές βιβλιοθήκες?? :lol::lol::lol:

 

Λες να φταιει το ύψος μου? :lol::lol::lol: απωθημένο???

 

Ετσι το είχα φανταστει....θέλω και τη σκαλιτσα......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι υπεύθυνη εμπορικού τμήματος σε μεγάλη ΑΕ. Δεν μπορώ να πω ότι δε μου αρέσει, αλλά αυτό που θα ήθελα από μικρή να κάνω είναι να ήμουν ραδιοφωνική παραγωγός. Τρελαίνομαι για τη μουσική και το ραδιόφωνο από μικρό παιδί και θα μου άρεσε να το κάνω ως επάγγελμα!!

Link to comment
Share on other sites

θα μου άρεσε να έχω ενα ανθοπωλείο ! :D

ο άντρας μου επιμένει πως θα έπρεπε να είχα γίνει Στρατηγός.... :lol::P

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο club των παρανοϊκών... :D

 

Το όνειρό μου ήταν να γίνω ιατροδικαστής αλλά ας όψονται η Φυσική και η Χημεία που δεν με συμπαθούσαν..... :evil::evil:

 

Κι εμένα το αγαπημένο μου χόμπυ είναι να βλέπω εγχειρήσεις και περίεργα ιατρικά περιστατικά... :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγοι οι τυχεροί που έχουν καταφέρει να κάνουν το επάγγελμα που τους αρέσει.

Θα ήθελα να ήμουν συγγραφέας απομονωμένη σε ένα ερημικό μέρος.

Αυτό είναι αντίθετο με την οικογένεια βέβαια, οπότε δεν το βλέπω να πραγματοποιείτε.

Για πείτε, για πείτε! (ελπίζω να σας αρέσει το θέμα)

 

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ 100%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eγώ ξεκίνησα από γραμματέας σπουδάζοντας μεταφράστρια, συνέχισα ως μεταφράστρια και κειμενογράφος, κατέληξα σελιδοποιός/γραφίστρια, αλλά αν ξεκινούσα πάλι από την αρχή, θα σπούδαζα νοσηλεύτρια και θα έφευγα με τους γιατρούς χωρίς σύνορα. Αυτό είναι το δικό μου απωθημένο.

 

Οι γιατροί χωρίς σύνορα και όλες αυτές οι οργανώσεις δε χρειάζονται μόνο γιατρούς και νοσηλευτές, χρειάζονται και άλλο προσωπικό, και μάλιστα με τα δικά σου προσόντα. Γιατί δεν το προσπαθείς; Εντωμεταξύ, νομίζω ότι σου κάνουν οι ίδιοι ένα κρας κορς νοσηλευτικής, κάτι μαθαίνεις. Άσε που, αν φύγεις απ'την Ελλάδα μπορεί να κάνεις εκεί νοσηλευτική, μόνο εδώ δεν αναγνωρίζουμε δεύτερη ευκαιρία στους ανθρώπους.

 

Είναι πολύ ωραία η ιδέα σου, όταν ήμουν στο γυμνάσιο το ήθελα αυτό

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεγαλη ευλογια να ενταχθει καποιος σε μια ομαδα οπως οι γιατροι χωρις συνορα ανεξαρτητα με την ιδιοτητα υπο την οποια το κανει. Αν δεν ειχα οικογενεια θα το σκεφτομουν σοβαρα.

 

Εγω θα ηθελα πολυ να ειχα γινει ηθοποιος (το επιχειρησα καποια στιγμη μαλιστα να δωσω στο εθνικο) αλλα με αλλη σχολη παραλληλα δεν μου βγηκε με τιποτα.

 

Ο αντρας μου ωστοσο επιμενει οτι θα ειχα κανει λαμπρη καριερα ως δικηγορος... (ισως επιεδη τον ταπωνω συνεχεια!! :lol::lol::lol: )

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...