Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αντισυλληπτικά χάπια-οδηγίες


Recommended Posts

Καλησπερα σας. Παιρνω τα αντισυλλιπτικα χαπια yasminell και την εβδομαδα χωρις δισκια πηρα το χαπι την 7η αντι για την 8η μερα που επρεπε κανονικα! θα υπαρξει καποιο προβλημα?

ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση:-)

 

Οχι, δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θέλω να ρωτήσω κάτι, όσον αφορά τα αντισυλληπτικά. Είναι ο πρώτος μήνας που τα πήρα. Τα ξεκίνησα τη πρώτη μέρα της περιόδου μου. Όλα μια χαρά. Η περίοδός μου κράτησε μία βδομάδα, αλλά μετά έχω σκούρα καφέ πηχτά υγρά. Εδώ και μία εβδομάδα φοράω σερβιετάκι γιατί δεν γίνεται αλλιώς. Είναι φυσιολογικό;

 

Να σας πω επίσης ότι επειδή είχα μία κύστη 5 εκ. και δεν μου ερχόταν περίοδος (15 μέρες καθυστέρηση) πήρα duphaston για να μου έρθουν - είχα ελεύθερες επαφές τότε, δεν ξέρω αν έχει καμία σημασία - και μετά ξεκίνησα τα αντισυλληπτικά.

 

Είναι αυτά τα υγρά φυσιολογικά;

 

Αρχικά να σας πω ότι έχει αποδειχθεί από μεγάλες μελέτες ότι τα αντισυλληπτικά δεν προσφέρουν τίποτα στην αντιμετώπιση της κύστης. Άρα αν τα παίρνετε για αυτό, τότε τα παίρνετε αδίκως.

 

Το να πάρετε duphaston επειδή είχατε 15 ημέρες καθυστέρηση ήταν αρκετά βεβιασμένο. Το φάρμακο αυτό το συστήνουμε όταν η καθυστέρηση είναι πιο μεγάλη. Έτσι, δίνουμε το χρόνο να αποκατασταθεί η ισορροπία των ορμονών από μόνη της και δεν δίνουμε φάρμακα που μπορεί να αναστατώσουν την ορμονική σας ισορροπία (όπως μάλλον έχει γίνει σε εσάς).

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη??ειναι μηροκηλη...δεν θα ελεγα οτι ειναι πολυ μεγαλη...τι θα λεγατε οτι ειναι καλυτερο??η λαπαροσκοπηση θελει δλδ εμπειρια του γιατρου??

 

Φυσικα και χρειαζεται....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...