Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

επίδομα τοκετού


Recommended Posts

Κορίτσια μου πραγματικά συγνώμη που μπαίνω στη διαδικασία να σας ρωτάω κάτι για το οποίο είμαι σχεδόν σίγουρη ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση να δικαιούμαι αλλά έτσι για να μου φύγει η ιδέα μόνο και μόνο...Βρίσκομαι στον πέμπτο μήνα εγκυμοσύνης, άνεργη πτυχιούχος όπως πολλές φαντάζομαι ακόμα κοπέλες και με άντρα που ναι μεν δουλεύει αλλά δεν του περνάνε ένσημα...οπότε και αυτός εδώ και 2 περίπου χρόνια φαίνεται άνεργος!!! Έχουμε κανονικά ασφάλεια στο ΙΚΑ, ουσιαστικά την ανανεώνουν κάθε χρόνο επειδή είμαστε κάτω των 29, κάνουμε τα εμβόλια στο παιδί κανονικότατα και μας χορηγούνται τα πάντα...η ερώτηση μου λοιπόν είναι αν υπάρχει περίπτωση να δικαιούμαι να πάρω κάτι έστω και ένα ασήμαντο ποσό όταν με το καλό γεννήσω σε ιδιωτικό μαιευτήριο...Το 2009 στην πρώτη μου γέννα με τον άντρα μου να φαίνεται κανονικά ότι εργάζεται και εμένα έμμεσα ασγαλισμένη από αυτόν πήρα 800-900 ευρώ δεν θυμάμαι ακριβώς...Τώραααααα????????

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Το επιδομα τοκετου εχει καταργηθει πλεον. Οταν γεννας σε ιδιωτικο μαιευτηριο σου αφαιρουν καποιο ποσο αν εχεις ασφαλεια εοπυ πχ εγω πληρωσα 700 ευρω λιγοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...