Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΔΕΙΕΣ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Καλησπερα

γνωριζετε μηπως τι αδειες πρεπει να εχουν οι ιδιωτικοι παιδικοι σταθμοι; υπαρχει πουθενα στο ιντερνετ αναρτημενος καποιος καταλογος με τους παιδικους σταθμους με αδεια απο το υπουργειο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα!επειδη και εγω ειχα την ιδια απορια με εσενα βρηκα στην παρακατω ιστοσελιδα ολα τα ιδιωτικα νηπιαγωγεια που εχουν αδεια λειτουργιας απο το υπουργειο παιδειας.μπες στην παρακατω ιστοσελιδα

www.ypepth.gr

:D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, όταν πήγαινα σε παιδικούς για να δω σε ποιόν θα τις βάλω, ζητούσα να μου δείξουν την άδεια λειουργίας, καθώς και την έγκριση από την πυροσβεστική, υγειονομικό κλπ. Εννοείται ότι ζητούσα να δω και όλους τους χώρους, από τις αίθουσες μέχρι και την αυλή που παίζουν.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, όταν πήγαινα σε παιδικούς για να δω σε ποιόν θα τις βάλω, ζητούσα να μου δείξουν την άδεια λειουργίας, καθώς και την έγκριση από την πυροσβεστική, υγειονομικό κλπ. Εννοείται ότι ζητούσα να δω και όλους τους χώρους, από τις αίθουσες μέχρι και την αυλή που παίζουν.

 

Αυτο ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ σημαντικο να το τσεκαρουμε. Γιατι το πιστοποιητικο της πυροσβεστικης που απαιτειται για την εκδοση της αδειας εχει ημερομηνια ληξης (1 ετος). Μπορει δλδ με την εναρξη της λειτουργιας του σταθμου να το εχουν το χαρτι αυτο, αλλα οι περισσοτεροι δε το ανανεωνουν με αποτελεσμα να μην ισχυουν τα μετρ πυρασφαλειας.

 

Καθε χρονο οι σταθμοι, και οχι μονο οι σταθμοι, ολοι οι χωροι συναθροισης κοινουν πχ καταστηματα, δημ. υπηρεσιες, εστιατορια, καφε κλπ, πρεπει να κανουν ελεγχο στα μεσα της πυρασφαλειας και να ξαναπιστοποιουνται απο την πυροσβαστικη. Πχ, για να τσεκαρετε αυτο που σας λεω, κοιταξτε εναν πυροσβεστηρα ποτε εχει ημερομηνια ληξης. Θα εκπλαγειτε με αυτα που θα δειτε, δυστυχως δυσαρεστα.

(Ο πυροσβεστηρας θελει αναγομωση μια φορα το χρονο, αλλιως δε λειτουργει ή δε λειτουργει οπως θα επρεπε)

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!επειδη και εγω ειχα την ιδια απορια με εσενα βρηκα στην παρακατω ιστοσελιδα ολα τα ιδιωτικα νηπιαγωγεια που εχουν αδεια λειτουργιας απο το υπουργειο παιδειας.μπες στην παρακατω ιστοσελιδα

www.ypepth.gr

 

μπηκα και εγω στο site του υπουργειου παιδειας αλλα δεν καταφερα να βρω τη λιστα. που ειναι βρε παιδι μου μια ωρα ψαχνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ σημαντικο να το τσεκαρουμε. Γιατι το πιστοποιητικο της πυροσβεστικης που απαιτειται για την εκδοση της αδειας εχει ημερομηνια ληξης (1 ετος). Μπορει δλδ με την εναρξη της λειτουργιας του σταθμου να το εχουν το χαρτι αυτο, αλλα οι περισσοτεροι δε το ανανεωνουν με αποτελεσμα να μην ισχυουν τα μετρ πυρασφαλειας.

 

Καθε χρονο οι σταθμοι, και οχι μονο οι σταθμοι, ολοι οι χωροι συναθροισης κοινουν πχ καταστηματα, δημ. υπηρεσιες, εστιατορια, καφε κλπ, πρεπει να κανουν ελεγχο στα μεσα της πυρασφαλειας και να ξαναπιστοποιουνται απο την πυροσβαστικη. Πχ, για να τσεκαρετε αυτο που σας λεω, κοιταξτε εναν πυροσβεστηρα ποτε εχει ημερομηνια ληξης. Θα εκπλαγειτε με αυτα που θα δειτε, δυστυχως δυσαρεστα.

(Ο πυροσβεστηρας θελει αναγομωση μια φορα το χρονο, αλλιως δε λειτουργει ή δε λειτουργει οπως θα επρεπε)

ευχαριστω! δεν ειχα σκεφτει καθολου να το ελεγξω!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω! δεν ειχα σκεφτει καθολου να το ελεγξω!

 

το χειροτερο που εχω συναντησει ειναι σε γνωστη αλυσιδα καταστηματων παιχνιδιων ;) και σε μεγαλη αλυσιδα σουπερ μαρκετ ;)

 

Δε θελω να σκεφτω καν τι θα γινει αν πιασει φωτια.....

 

 

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε σε αυτη την σελιδα.εχει τα διδακτρα των ιδιωτικων νηπιαγωγειων ,επομενως θεωρω οτι ειναι εγκεκριμενα απο το υπουργειο http://www.gge.gr/notice/sub.asp?3385

επισης η σελιδα που σου ελεγα εχθες ειναι αυτη http://edunea.gr/index.php/2011-01-31-09-42-29/2418.εκει θα βρεις ολα τα νηπιαγωγεια με αδεια λειτουργιας απο το υπουργειο

εαν εχεις απορια ρωτα με παλι..

:D
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...