Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΛΑΙΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ????


Andy

Recommended Posts

Καλησπερα,

εχω παρατηρησει μερικα βραδια τη μικρουλα μου ενω κοιμαται την ακουω σαν να κλαιει και να παιρνει ανασουλες σαν να κλαιει με λυγμους και να κανει και μορφασμους με παραπονο (οπως οταν κλαινε ) στο προσωπακι της ,βλεπουν ονειρα και τρομαζουν?εχω τρομαξει μηπως της συμβαινει κατι.σας εχει τυχει κατι παρομοιο?

9Uzhp3.png GHqEp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δοντακια ακομα οχι..ειμαστε φαφουτακια!λετε να ειναι απο αυτο?μακαρι γιατι με εχει τρομαξει αφου πηγαινω πανω απο το κρεβατι της και την χαιδευω και της λεω ''θα περασει η μανουλα ειναι εδω''

9Uzhp3.png GHqEp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και μενα το κανει, απο νεογεννητο σχεδον...

σαν να βλεπει κακο ονειρο..

δε κλαιει ποτε ολη μερα, και κλαιει στον υπνο της.... μολις τωρα, εκλαψε και πηγε ο αντρας μου και τη χαιδεψε, σταματησε και συνεχισε τον υπνο της κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

στην αρχη τρομαξα λεω παει κατι επαθε και ημουν ετοιμη να την ξυπνησω αλλα ο αντρας μου με ηρεμισε και ειπα να την αφησω και να την χαιδεψω για να δουμε τι θα κανει και οντως μετα απο λιγι ηρεμησε ξεφυσηξε κιολας..μωρε τα καρδουλινια τι ονειρα βλεπουν και τρομαζουν?

9Uzhp3.png GHqEp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

fistikaki νιωθω ανακουφιση που και αλλη μια μαμα το εχει διαπιστωσει αυτο στο μωρο της,γιατι ημουν ετοιμη 12το βραδυ να παρω την παιδιατρο!αυτα παθαινεις με το πρωτο παιδι δεν ξερεις τι ειναι το καθετι γιατι δεν εχεις εμπειρια και πανικοβαλεσαι με το παραμικρο.

9Uzhp3.png GHqEp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

θελω και γω να ρωτησω, κι ολο το ξεχναω... κανε ενα κοπο και πες μου και μενα αν ρωτησεις το γιατρο σας... ειναι τελικα ονειρα ή μηπως καποια ενοχληση ή πονος...

βεβαια, η αληθεια ειναι οτι οσες φορες εχει τυχει και την εχω παρει και εχουμε κοιμηθει μαζι στο κρεβατι, δεν το παθαινει... δεν ξερω αν ειναι τυχαιο ή εκει εχει το αισθημα της ασφαλειας επειδη ειμαι διπλα της

Link to comment
Share on other sites

και εμείς το παθαίνουμε αυτό όταν κοιμόμαστε.

μερικές φορές τον χαιδεύω και ηρεμεί ενώ άλλες τον πέρνω ακόμη και αγκαλιά κοιμισμένο και τον κουναω λίγο, αλλά αργει να του περάσει...

νομίζω ότι βλέπουν όνειρα και το κανουν αυτό

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites

και εμενα ξυπναει μια με την πιπιλα μια τρομαζει,εχουμε αργησει και με τα δοντια εμεις ακομα βγαζουμε και γκρινιαζουμε στον υπνο οποτε απο τα δοντακια ειναι μην ανησυχεις..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμένα το κάνει αυτό η μικρή μου, κάποιες φορές απλά κάνει μορφασμούς σαν να πονάει ή να φοβάται και άλλες φορές κλαίει στον ύπνο της. Τις περισσότερες φορές υποθέτω ότι το κάνει απο πείνα επειδή φτάνει η ώρα να φάει και μετά από λίγο ξυπνάει. Ισως να κάνω και λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Και μενα το εκανε απο 2 μηνων περιπου.Τωρα τελευταια εχει σταματησει.Ειχα ρωτησει την παιδιατρο τοτε αν βλεπουν ονειρα γιατι αυτο μου εδειχνε και μου ειπε οτι δεν εχει εξακριβωθει αυτο.Παντως οποτε εκλαιγε πηγαινα κοντα του, τον χαιδευα και σταματουσε αμεσως,οποτε δεν υπαρχει και λογος ανησυχιας.....

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

Και η δικιά μου το κάνει αυτό. Στην αρχη την έπαιρνα αγκαλιά αλλα΄κατάλαβα ότι την ξυπνουσα με αυτό τον τρόπο και μετά έκλαιγε περισσότερο γιατί έχανε τον ύπνο της. Τώρα την αφήνω, κι αν δεν ανοίξει τα μάτια της δεν την ενοχλω. Μετα απο λιγο μπορεί να χαμογελάει μόνη της. Κι εγώ πιστεύω ότι είναι όνειρο ή δόντια.

 

Ψαρωμένες μαμάδες όλες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αναρωτιομουν κ εγω γιατι εχει ξεκινησει να το κανει εδω κ μια εβδομαδα κ ημουν ετοιμη να ανοιξω ενα τετοιο θεμα, βασικα δεν κλαιει με φωνη αλλα αυτο που λετε περνει ανασουλες κ ρουφαει τη μυτουλα του, δεν ξερω εαν ειναι απο δοντια η εαν ειναι ψυχολογικο σε μια κατασταση που περναει κ περναω, θελω να πιστευω οτι ειναι απο τα δοντια, οπως επισης μαζι με αυτο το κλαμα αλλες φορες παραμιλαει δε λεει λογια αυτα που λενε τα μωρα αα οο ντα ντα η οτι του κατεβει εκεινη την ωρα, μαζι με ολα αυτα παραλληλα κανει κ ενα αλλο ομως, εκει που κοιμαται σηκωνεται καθεται κ συνεχιζει τον υπνο του καθιστος, τον ξαπλωνω ξανα, το κανει αλλες δυο τρεις φορες κ σταματαει, ολα αυτα γινονται μονο το βραδυ τη μερα δεν τα εχει κανει ποτε. Αυριο ειναι να κανουμε εμβολιο κ θα μιλησω στον παιδιατρο για ολα αυτα κ θα σας γραψω νεοτερα..

Link to comment
Share on other sites

και εμεις μεθαυριο που εχουμε εμβολιο θα ρωτησω την παιδιατρο !

οντως μερικες φορες την εχω πιασει και να γελαει στον υπνο της!! βεβαια αυτο με το κλαμα μου το κανει δυο βραδια συνεχομενα..δεν ξερω αν ειναι ονειρο ή δοντι..και δεν μπορουνε κιολας να μας πουν γιατι κλαινε!

9Uzhp3.png GHqEp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Πηγαμε στον παιδιατρο κ τα ουλα μας ειναι πολυ χαλια ειναι γεματα δοντια που ειναι ετοιμα να βγουνε γι αυτο ειναι ετσι μου ειπε, πιθανον να κλαιει απο πονο αλλα υπαρχει κ μεγαλο ενδεχομενο να βλεπει κ κακο ονειρο τα μωρα φοβουνται το αγνωστο πιο πολυ απο εμας μου ειπε! Εαν ρωτησει κ καποια αλλη ας μας πει!

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να γραψω μου ειπε οτι οταν κλαιει στον υπνο του ποτε να μην το περνω κατευθειαν αγκαλια πρωτα να το κουναω λιγακι κ να το χαιδευω γιατι της εχουν αναφερει κ αλλες μαμαδες περιστατικο ιδιο που τρομαξε το μωρο επειδη το πηραν αγκαλια αποτομα κ δεν μπορουσε να ηρεμησει μετα.. Τελικα θελει πολυ προσοχη κ σε αυτο το θεμα..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !

σημερα πηγαμε και εμεις για εμβολιο και η παιδιατρος μου ειπε οτι ή ονειρο βλεπει,που το θεωρω και πιο πιθανο γιατι κουναει τα βλεφαρα της συνεχως ή ειναι απο τα δοντακια.οπως και σε σενα πωλινα μου ειπε να την χαιδευω να της μιλαω σιγα σιγα και σε λιγο θα ησυχασει.μονο αν ξεκινησει να κλαιει σπαρακτικα να την ξηκωσω!ευτυχως ησυχασα..

βεβαια απορω τωρα εγω τι ονειρα βλεπουν τοσο τρομακτικα και κανουν ετσι και σπαραζει η καρδια μας???

9Uzhp3.png GHqEp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Οτι κ να βλεπουν φοβονται το αγνωστο οπως κ εμεις, εμεις παντα δε λεμε οταν πεταγομαστε παναγια μου τι ονειρο ηταν παλι αυτο, βλεπουν πολλα οπως εμεις! Αλλα ειμαστε χαζομαμαδες κ τρελενομαστε για τα πουλακια μας, οταν το βλεπεις ετσι λυγιζεις λες τι να βλεπει αραγε το καημενο!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...