Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ουλη στα νεφρα


Recommended Posts

Τι ειναι? Φευγει ποτε? Τι μπορει να προκαλεσει στο μελλον ?

Θελει παιδοουρολογο ή παιδονεφρολογο?

Επισης η μειωμενη αποδοση ενος νεφρου ειναι ανησυχητικη σε τι ποσοστο?

 

Οτι πληροφορια εχετε ειναι πολυτιμη

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσάκι μου τι ακριβώς εννοείς ουλή???

είναι μόνο στο ένα νεφρό...?

αν δεν υπάρχει ειδότητα παιδο...μια χαρά θα είναι και ένας νεφρολόγος..αλλά και να υπάρχει παιδο...τι εμπειρία θα έχει?

 

έχω φίλη η οποία ζει κανονικότατα με 1 νεφρό....

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

στο σπινθηρογραφημα φαινεται αν το ατομο εχει περασει ποτε ουρολοιμωξη και αυτο το καταλαβαινουν απο τις ουλες που αφηνει.ετσι μου ειχαν πει.μηπως περασε ουρολοιμωξη?

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειχε παθει ουρολοιμωξη 18μερων και ειχε νοσηλευτει. Το καταλαβαμε οταν εκανε πυρετο που σημαινει οτι ειχε φτασει στα νεφρα.:-(

Προκαλουν κατι αυτες οι ουλες στο μελλον? ΚΟΠ δεν εχει (η κυστεογραφια ηταν καθαρη)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν προκαλουν τιποτα στο μελλον αλλα θα ρωτησω.το μονο που ξερω ειναι οτι καθε ουρολοιμωξη στη ζωη μας αφηνει την ουλη της στα νεφρα και φαινεται ακομα και στα γεραματα με το σπινθηρογραφημα.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

elenik μιλησα με τον παιδοχειρουργο της μικρης μου και του ειπα για την ουλη που αναφερεις.μου ειπε οτι οταν υπαρχει επιβεβαιωμενη ουλη στα νεφρα ειναι πολυ πιθανο το παιδι να παρουσιασει στο μελλον υπερταση.και οτι οντως η ουλη δημιουργειται απο ουρολημωξη.τον πετυχα στο αεροδρομιο να φευγει και δεν ηθελα να τον κρατησω παρα πανω στο τηλ.αν θες κατι αλλο πες μου και ισως να τα καταφερουμε να μιλησουμε αργοτερα.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...