Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΑ ΣΤΑ JUMBO ????


Recommended Posts

Κορίτσια έχω αγχωθεί πάρα πολύ με τη διακόσμηση του δωματίου της μπέμπας. Έχω παέι στα Λητώ , πήγα και στα Bebehome , μπήκα και στο internet σε αρκετές σελίδες να βρώ διακοσμητικά μπορντούρες κ.α. Και τελικά δεν μου αρέσει τίποτα, άσε που όλοι έχουν τα ίδια, Αυτός ο Winnie στο λαιμό μου κάθεται, δεν αντέχω με τόσους ήρωες :evil:

 

Αφού σκέφτηκα να μην βάλω τίποτα , να το βάψω μόνο σε ροζ - μωβ και τέλος αλλά μετά θέλω να έιναι και κάτι ξεχωριστό μιας και η μικρή μου μετά απο 7 χρόνια μου κάνει τη χάρη να έρθει σε μένα :wink:

 

Αναρωτιέμαι αν θα βρώ στα jumbo διάφορα διακοσμητικά που να μπορώ να κρεμάσω στον τοίχο όπως πεταλούδες ή λουλούδια κάτι κοριτσίστικο ζουζουνιάρικο. Γνωρίζει καμμία αν θα βρώ ?

άραγε θα έχει και κανένα φωτιστικούλη παιδικό ροζ?

ζητάω πολλά ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


για διακοσμητικές μπορντούρες πήγαινε και σε μαγαζιά που πουλανε είδη ελαιοχρωματισμού, ή και σε μαγαζιά που πουλάνε είδη ταπετσαρίας.

Μάλιστα σε μαγαζιά με είδη ελαιοχρωματισμού πουλάνε και διάφορα σχέδια -στενσιλς λέγονται, που τα βρέχεις με νερό και τα κολάς σε όποια επιφάνεια θέλεις(τοίχο, ντουλάπα κλπ).

Για φωτιστικό και διάφορα διακοσμητικά μπορείς ακόμη να βρεις και σε μαγαζιά που πουλάνε υαλικά- είδη δώρων.

Βέβαια και στα Τζάμπο υπάρχουν αλλά προσωπικά δεν με ενθουσίασαν.

Ελπίζω να βοήθησα,

με το καλό οι ετοιμασίες!

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω αγχωθεί πάρα πολύ με τη διακόσμηση του δωματίου της μπέμπας. Έχω παέι στα Λητώ , πήγα και στα Bebehome , μπήκα και στο internet σε αρκετές σελίδες να βρώ διακοσμητικά μπορντούρες κ.α. Και τελικά δεν μου αρέσει τίποτα, άσε που όλοι έχουν τα ίδια, Αυτός ο Winnie στο λαιμό μου κάθεται, δεν αντέχω με τόσους ήρωες :evil:

 

Αφού σκέφτηκα να μην βάλω τίποτα , να το βάψω μόνο σε ροζ - μωβ και τέλος αλλά μετά θέλω να έιναι και κάτι ξεχωριστό μιας και η μικρή μου μετά απο 7 χρόνια μου κάνει τη χάρη να έρθει σε μένα :wink:

 

Αναρωτιέμαι αν θα βρώ στα jumbo διάφορα διακοσμητικά που να μπορώ να κρεμάσω στον τοίχο όπως πεταλούδες ή λουλούδια κάτι κοριτσίστικο ζουζουνιάρικο. Γνωρίζει καμμία αν θα βρώ ?

άραγε θα έχει και κανένα φωτιστικούλη παιδικό ροζ?

ζητάω πολλά ?

 

Για δες και αυτά http://wallies.gr έχουν καταπληκτική ποιότητα και δεν είναι με κόλλα!!

 

Link to comment
Share on other sites

A ΓΕΙΑ ΣΟΥ με τον Winnie!!!

 

Το τραγικό είναι ότι μου άρεσε πάρα πολύ σαν ήρωας αρχικά αλλά...το πολύ το κύριε ελέησον...

 

Εμείς, επειδή δεν γνωρίζαμε αν το πατουσάκι θα φοράει ...γόβα ή αρβύλα βάψαμε το δωμάτιο κίτρινο-πράσινο (χρώματα Dulux, πολύ ζεστές αποχρώσεις, το κίτρινο λέγεται sunbeam και το πράσινο lime zest) χρησιμοποιήσαμε τα ζωάκια της φάρμας από τα Decofun, μπορντούρα στους 3 τοίχους και αυτοκόλλητα στον τοίχο του κρεββατιού. Κοίτα το site τους. Έχει και με ροζούλια, και έχει και άλλα κομμάτια, όπως αφρώδη διακοσμητικά, ταπετσαρία, φωτιστικά, κάποια -λίγα- λευκά είδη...

Τα αυτοκόλλητα βγαίνουν χωρίς να χαλάνε τον τοίχο.

 

http://www.decofun.com/

(μου άρεσε πολύ επίσης το σχέδιο με τα προβατάκια, το funny bunny princess...)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις χρόνο, μπορείς να δοκιμάσεις και σε πιο μικρά μαγαζιά με δώρα για παιδιά. Στην αρχή της Κηφισίας, κοντά στην Αλεξάνδρας δηλαδή, έχει μερικά πολύ ωραία, με πολύ ωραία διακοσμητικά και αυτοκόλλητα και κυρίως πρωτότυπα. Κοίτα και στη γειτονιά σου ή στην ευρύτερη περιοχή σου, σε μας βρήκα ωραία πράγματα. Στο Τζάμπο πάνε όλοι, εσύ σε μικρό κατάστημα μπορείς να βρεις κάτι που δε θα το έχουν όλοι.

 

Επίσης, η δική μου στάση ήταν ότι δεν ασχολήθηκα πολύ με το δωμάτιο πριν γεννήσω, μόνο τα βασικά. Ήρθε το μωρό, πέρασε ο πρώτος δύσκολος καιρός, τον πήγαμε στο δωμάτιό του και τακτοποιήσαμε τότε τα έπιπλα με βάση το πώς διαπιστώσαμε ότι μας βολεύουν (πριν δεν ήξερα τί χρειαζόμουνα) και μετά είδαμε τί κενούς χώρους είχαμε και πήραμε και κουρτινούλες και αυτοκόλλητα και απ'όλα. Το σημαντικότερο είναι να μην αγχώνεσαι.

 

Α και το άλλο που θεωρώ σημαντικό: τα πολλά διακοσμητικά κρατάνε σκόνη. Ίσως είναι καλύτερα να μην υπάρχουν πολλές τέτοιες αποθήκες σκόνης στο δωμάτιο του μωρού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...