Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΕΤΑΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αφού πέρισυ έγιναν 67.000 αιτήσεις και φέτος 96.000...

 

Δεν βρίσκω τον προυπολογισμό του 2011-12 να δω κονδύλια...

 

Μακάρι οι πίνακες να είναι λάθος, αλλά τα τελευταία δύο χρόνια καθημερινά μαθαίνω να μην ελπίζω, χαίρομαι και αισιοδοξώ μαζί με διάφορα συναφή...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Υπάρχει περίπτωση να έχουν πάρει τις γυναίκες που είχαν τους σταθμούς ως πρώτη επιλογή και τις επομενες μέρες να βαλούν τα οριστικα αποτελεσματα με τις γυναίκες που είχαν τους σταθμούς ως 2η , 3η , 4η επιλογή;

΄Οταν δώσουν πανελλήνιες τι θα κάνουμε;Αν έχουμε τόσο άγχος για τους παιδικούς τότε θα βαράμε ενέσεις;

Link to comment
Share on other sites

Οι θέσεις δηλώνουν ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ. Δεν είναι υποχρεωτικό ότι θα καλυφθούν όλες...

 

Οι σταθμοί δήλωσαν πόσες κενές θέσεις έχουν που θα ήθελαν να καλυφθούν, η εεταα καλύπτει όσες μπορεί απο αυτές βάσει των κονδυλίων που έχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κεράσια έχεις μια επιμόνη να μας λες "πάει αυτο ήταν "

Ξερεις κατι απο μεσα? Είσαι απο το εετεα? Αν ναι πεστω μας να το πάρουμε απόφαση.

αν οχι ....άσε μας την ελπίδα!!!

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουν από μέσα θα το έλεγα...

 

Και καλά θα ήταν τώρα που το λες να βγάλουν και αυτοί μιά ανακοίνωση, 300000 κόσμος τα περιμένει.

 

Απλά επειδή πέρασα 3 μέρες ξεσκονίζοντας το site και τους πίνακες και ανακοινώσεις της ΕΕΤΑΑ, έχω καταλήξει σε αυτά που λέω.

 

Και ξαναλέω, μακάρι να έχω λάθος...

 

Είναι δικά μου συμπεράσματα και τα λέω με επιφύλαξη...

Link to comment
Share on other sites

Οι θέσεις δηλώνουν ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ. Δεν είναι υποχρεωτικό ότι θα καλυφθούν όλες...

 

Οι σταθμοί δήλωσαν πόσες κενές θέσεις έχουν που θα ήθελαν να καλυφθούν, η εεταα καλύπτει όσες μπορεί απο αυτές βάσει των κονδυλίων που έχει.

 

ωραια εστω και υπαρχει αυτη η ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ με πια κριτήρια εγινε,με τι ποσοστο σε καθε σταθμο? δεν νομιζω να ισχυει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Υπάρχει περίπτωση να έχουν πάρει τις γυναίκες που είχαν τους σταθμούς ως πρώτη επιλογή και τις επομενες μέρες να βαλούν τα οριστικα αποτελεσματα με τις γυναίκες που είχαν τους σταθμούς ως 2η , 3η , 4η επιλογή;

΄Οταν δώσουν πανελλήνιες τι θα κάνουμε;Αν έχουμε τόσο άγχος για τους παιδικούς τότε θα βαράμε ενέσεις;

 

Αποκλείεται να είναι έτσι αφού εγώ τον έχω πρώτη επιλογή (και μοναδική) τον σταθμό.

Επιπλέον ΔΕΝ είμαι σε πόλη αλλά σε ΧΩΡΙΟ!!!

Έλεος πια με την υπομονή μας παίζουν?

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω δεν εχω καταλαβει τι γινεται με τις επιλαχουσες................

και οι σταθμοι που δηλωσα εχουν καλυψει πολυ λιγοτερες θεσεις.......

τι παιζει ρε παιδια??????????????ελεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι κριτηρια ειναι αυτα????????????

δεν μπορω να καταλαβω.................

Link to comment
Share on other sites

και εγω δεν εχω καταλαβει τι γινεται με τις επιλαχουσες................

και οι σταθμοι που δηλωσα εχουν καλυψει πολυ λιγοτερες θεσεις.......

τι παιζει ρε παιδια??????????????ελεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι κριτηρια ειναι αυτα????????????

δεν μπορω να καταλαβω.................

 

αυτο δεν μπορω να καταλαβω κ εγω??εγω για 1,5 μοριο λιγοτερο, απυτην που πηραν τελευταια στο παιδικο που δηλωσα. εγω εχω 47,54 κιαυτη 48,74(δηλ.αυτη μετα λιγοτερα μορια)

αυριο θα τους παρω τηλ.να μου εξηγησουν για τις θεσεις:mad::x

Link to comment
Share on other sites

Οι θέσεις δηλώνουν ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ. Δεν είναι υποχρεωτικό ότι θα καλυφθούν όλες...

 

Οι σταθμοί δήλωσαν πόσες κενές θέσεις έχουν που θα ήθελαν να καλυφθούν, η εεταα καλύπτει όσες μπορεί απο αυτές βάσει των κονδυλίων που έχει.

 

δυστυχως τελεικα εχεις δικαιο,πηρα τηλεφωνο εναν παιδικο σταθμο και η διευθυντρια μου το επιβεβαίωσε.

μπορει μου ειπε οι παιδικοι να εχουν θεσεις αλλα χρηματα δεν υπαρχουν για να καλυφθουν ολες.σε καθε νομο υπαρχουν και αλλοι προυπολογισμοι.τωρα που διαβασα και την προκήρυξη καλυτερα το γραφει .........Επίσης, σε περίπτωση υπέρβασης του συνολικού προϋπολογισμού της Πρόσκλησης, ο δικαιούχος μπορεί να προβεί σε οριζόντια μείωση του εγκεκριμένου ποσού ανά Φορέα /Δομή. ........ (σελιδα 7)

αρα σε καθε νομο ξεχωριστα, κατω απο καποια μορια δεν σε περνουν.

ελπιζω τοσο πολυ να κανω λαθος:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Για να δούμε τώρα, όσοι δημοτικοί θα έπερναν μέσω εεταα και δεν πήραν, θα γεμίσουν τις κενες θέσεις και πως;

 

Ξανά για αιτήσεις;...

 

(προσωπικά δεν ελπίζω πιά σε θαύματα, στην Ελλάδα του μνημονίου ζω...)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωραία. Για να δούμε τώρα, όσοι δημοτικοί θα έπερναν μέσω εεταα και δεν πήραν, θα γεμίσουν τις κενες θέσεις και πως;

 

Ξανά για αιτήσεις;...

 

(προσωπικά δεν ελπίζω πιά σε θαύματα, στην Ελλάδα του μνημονίου ζω...)

 

 

πως αιτησεις???αφου το προσωπικο εινια ολο διακοπες,,,και εγω σαν ανεργη πως θα παω να κανω αιτηση???και πως θα ξανακανουνε αιτησεις???ενω ηδη εχουν δεχτει αιτησεις???ποια θα ισχυει???η παλι αη η νεα???

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

εσυ μπορουσες εγω σαν ανεργη δε μπορουσα,,,,,

 

Μην μου αγχώνεσαι είμαι σίγουρη κ στο υπογράφω κάθε δήμος που θέλει να καλύψει όλες τις θέσεις του ειτε με 600ευρώ δικά σου είτε με 3000 από την εεταα θα αφήσει όλες να κάνουν αίτηση.......

 

απλά θα γίνει σφαγή

 

Link to comment
Share on other sites

Μην μου αγχώνεσαι είμαι σίγουρη κ στο υπογράφω κάθε δήμος που θέλει να καλύψει όλες τις θέσεις του ειτε με 600ευρώ δικά σου είτε με 3000 από την εεταα θα αφήσει όλες να κάνουν αίτηση.......

 

απλά θα γίνει σφαγή

 

Συμφωνώ;)

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ;)

 

Και δεν θα το κάνει από την καλή του τη καρδιά για τους πολίτες του δήμου του.....

 

θα το κάνει γιατί ενώ υπολόγιζε σε χ κονδύλια.....εχει μείνει ξεκρέμαστος ο δήμος κ τσούζει....!!!

 

Link to comment
Share on other sites

δεν ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ να παιζουν συνεχεια μαζι μας κ σε αρκετους δημους εχουν κλεισει τους βρεφονηπιακους...ειτε ανεργη ειτε εργαζομενη ο δημος πρεπει να φροντισει για θεσεις και σε αρκετους παιδικους τους στελνανε μονο για αιτηση απο εσπα....εμενα με πηραν μεσω εσπα αλλα απορω τι ιθα εκανα αν δε με παιρναν ειδικα με το μωρο.

ωτοσο εχω μια απορια 150 μορια πως βγαινουν????

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...