Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι ειναι αυτο τωρα??? (αποχρωματισμός δερματος)


Recommended Posts

εχει αλλαξει θεση, κοριτσακι μου?

 

ακου, μη τρελαινεσαι, σπανια εμφανιζεται λευκη σε τοσο μικρα μωρα....

 

ομως, αν βρεις καλο παιδοδερματολογο, πες μου και μενα... εμενα εχει και αλλα σημαδακια η μικρη, σκουροχρωμα... που με φοβιζουν περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εχει αλλαξει θεση, κοριτσακι μου?

 

ακου, μη τρελαινεσαι, σπανια εμφανιζεται λευκη σε τοσο μικρα μωρα....

 

ομως, αν βρεις καλο παιδοδερματολογο, πες μου και μενα... εμενα εχει και αλλα σημαδακια η μικρη, σκουροχρωμα... που με φοβιζουν περισσοτερο

 

δεν εχει αλλαξει θεση, αλλα ειναι αρκετα μεγαλο..τι στο καλο...

η μικρη σου τα ειχε ή τα απεκτησε μετα??

οσο για τον παιδοδερματολογο, θα το δω σιγουρα μεσα στην εβδομαδα, ασχετα με την παιδιατρο, και θα σου πω. ειμαι σε αναζητηση...

MD1op3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να το ειχε εκ γεννετης... θα το ειχα προσεξει!!! το ειδα ξαφνικα μια μερα, οταν η μικρη ηταν 3-4 μηνων...

 

ισως υπηρχε, αλλα δε φαινοταν καλα...

Link to comment
Share on other sites

Αν θελετε παιδοδερματολογους, μου χουν συστησει δυο, λενε ειναι πολυ καλες.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η μια λεγεται Σιβιτανιδου και ειναι Αμπελοκηπους

 

Και η αλλη Παγουνη και ειναι στο Ψυχικο, (ειναι και στην Ευρωκλινικη)\

 

Μου τις συστησαν ως παιδοδερματολογους με μεγαλη εμπειρια. Τωρα αν θελετε τηλεφωνα εχω, δεν ξερω αν μπορω να τα γραψω. Αλλιως με πμ

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Στην 1η γιατρό είχαμε πάει κ εμείς τη μικρή μας 22 ημερών! Μας εξήγησε αναλυτικότατα το τι είχε το παιδί, σε ποια ηλικία θα έπρεπε να μας ανησυχήσει το περιστατικό κ γτ, τα πάντα! Κ μας έκανε καλή εντύπωση ότι στην αίθουσα βρήκαμε παιδάκια από διάφορα μέρη της Ελλάδας! Την εμπιστεύονται πολλοί παιδίατροι!

(Φυστίκι, είδες; Έπεσα μέσα; Πρέπει να το γιορτάσω!!!)

eNortjK1UjI2NLYwUrIGXDASmQKd38.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι η παιδιατρος μου τη συστησε αυτη, τη θεωρει πολυ καλη!

 

Τη δευτερη μου τη συστησε γιατρος του κρατικου Νικαιας.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Η μια λεγεται Σιβιτανιδου και ειναι Αμπελοκηπους

 

Και η αλλη Παγουνη και ειναι στο Ψυχικο, (ειναι και στην Ευρωκλινικη)\

 

Μου τις συστησαν ως παιδοδερματολογους με μεγαλη εμπειρια. Τωρα αν θελετε τηλεφωνα εχω, δεν ξερω αν μπορω να τα γραψω. Αλλιως με πμ

 

 

αν θελεις μου τα στελνεις με πμ

MD1op3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χωρίς να θέλω να παρουσιάσω φασιστική τη δική μας παιδίατρο, μόλις ανησύχησε για τη μικρή μας, μας έδωσε το τηλ. της συγκεκριμένης παιδοδερματολόγου, λέγοντας να ζητήσουμε ραντεβού για την ίδια μέρα! Ούτε καν το διαπραγματεύτηκε να την πάμε κάπου αλλού... Κάτι πρέπει να σημαίνει αυτό!

eNortjK1UjI2NLYwUrIGXDASmQKd38.png

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα....

 

Η Σιβιτανιδου εχει παρα πολλη δουλεια, αν θυμαμαι καλα και στο κινητο απαντα η γραμματεας? Δεν θυμαμαι τωρα, αλλα εχει πολυ κοσμο.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυσκολο να πετυχεις καλο δερματολογο......δυσκολη ειδικοτητα....κατι ξερω, εχω ταλαιπωρηθει απο μικρη, να χω εκζεμα και να χω γυρισει 5 μεχρι να μπορουν να κανουν μια σωστη διαγνωση.....δεν συζητω για θεραπεια. Αυτο ειναι αλλο πακετο. Να σου λεει δερματολογος, ενω εχεις εκζεμα οτι ειναι μυκητες?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα....

 

Η Σιβιτανιδου εχει παρα πολλη δουλεια, αν θυμαμαι καλα και στο κινητο απαντα η γραμματεας? Δεν θυμαμαι τωρα, αλλα εχει πολυ κοσμο.

 

Την είχα πάρει πρωί σε ώρα που δεν είχε ιατρείο κ μου απάντησε η καθαρίστρια γτ η γιατρός ήταν σε μάθημα (νομίζω...). Δε μου φάνηκε καθόλου ευγενική, το αντίθετο μάλιστα... :twisted: Αν δε με έπαιρνε τηλ λίγο αργότερα η ίδια η γιατρός, η οποία είναι ευγενέστατη, ίσως κ να μην πηγαίναμε...

 

Ειναι δυσκολο να πετυχεις καλο δερματολογο......δυσκολη ειδικοτητα....κατι ξερω, εχω ταλαιπωρηθει απο μικρη, να χω εκζεμα και να χω γυρισει 5 μεχρι να μπορουν να κανουν μια σωστη διαγνωση.....δεν συζητω για θεραπεια. Αυτο ειναι αλλο πακετο. Να σου λεει δερματολογος, ενω εχεις εκζεμα οτι ειναι μυκητες?

 

Ευτυχώς για μένα δεν έτυχε ποτέ να μάθω τι διαφορές έχει το ένα από το άλλο! Κρίμα που ταλαιπωρήθηκες! Πάντως, είναι πολύ καλό το ότι για το παιδάκι σου ψάχνεις ΠΑΙΔΟδερματολόγο! Μας το είχε τονίσει κ η παιδίατρος ότι έχει διαφορά κ ένας γνωστός μας δερματολόγος, προς τιμή του βέβαια!

eNortjK1UjI2NLYwUrIGXDASmQKd38.png

Link to comment
Share on other sites

vera μου, μου στέλνεις και μένα τα τηλ. των παιδοδερματολόγων;

ο ένας παιδίατρος μας είπε ότι ο Νικολής μου έχει μογγολοειδείς κηλίδες και θα φύγουν και άλλος παιδίατρος μας είπε ότι είναι τα σημάδια του καφέ και δεν θα φύγουν! έχει στο πωπουδάκι, χαμηλά στην πλατούλα και ένα μικρό στο πλευρό του...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο πωπουδακι εχει ο μεγαλος μου μια, λεγεται ωχρα κηλιδα, οταν ειναι μια δεν ανησυχουμε μου παν. Το μικρουλακι εχει μια πιο ανοιχτοχρωμη στο χερακι του.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βέρα :)

Δεν ασχολήθηκα τον πρώτο καιρό, εφησυχάστηκα με τον πρώτο παιδίατρο, αλλά όταν διαφοροποιήθηκε η γνώμη του δεύτερου παιδιάτρου πρόσφατα, μπήκα σε σκέψεις. Οπότε δεν βλάπτει να κάνω μια επίσκεψη στον ειδικό :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω!!!

Οταν λες σημαδια του καφε, τι εννοει? Καφε ολε? και τα δικα μας δε νομιζω οτι θα φυγουν, δε δειχνουν τετοια διαθεση!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

ανάκαλυψα κι εγώ στην μικρή μου μια κηλίδα καφέ με μια μικρή τελίτσα πιο λευκή στη μέση, είναι πίσω στη λεκάνη της...προχθές το είδα πρώτη φορά,δεν την είχε πριν.

το περίεργο είναι ότι έχω κι εγώ ακριβώς την ίδια στο ίδιο σημείο από μωρό!!!!!!!!!!!!

η μαμά μου έλεγε ότι είχε θυμηθεί να φάει συκώτι όταν ήταν έγκυος και είχε πιάσει την μέση της!!!κι εγώ την είχα πιστέψει!!!!!!!!!!!!

την επόμενη εβδομάδα έχουμε ραντεβού με την παιδίατρο,να δούμε τι θα μας πει...

μπορεί να είναι απλά σημαδάκια...

ας μην αγχωνόμαστε...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα εχει πολλες κηλιδες η μεγαλη και κανα 2 η μικρη. ο παιδιατρος νο1 που εχουμε μας ειπε να μην ανησυχουμε και συνηθως ως τα 12 φευγουν, και ο παιδιατρος νο2 (συγγενης μας) μας ειπε πως αφου οι εξετ. αιματος και η οραση του παιδιου ειναι ξουραφι, επισης δεν ειναι λογος να ανησυχουμε. η μεγαλη τα εχει απο τη γεννηση της. και ειναι στη πλατη, στο πωπο οι μεγαλες και μικρουλες σε διαφορα σημεια (αστραγαλος, γονατο, λαιμος κλπ κλπ) λες και ειναι το παιδι σκυλακι δαλματιας...ευτυχως δεν εχει καμια μεσα στη μεση στο προσωπο, μια μονο ψηλα στο μετωπο μικρη που σχεδον δε ξεχωριζει τωρα που χει μαλλια. maria_S σας εχει πει κανεις απο τι μπορει να προηλθαν? ειχα καποτε εγω μεχρι τα 15 μου τα θυμαμαι στο πωπο μου ενα τετοιο καφετι αλλα εχει εξαφανιστει. λετε να ειναι κληρονομικο κ ναναι το ιδιο πραμα? δεν εχει κανενας αλλος κ απο τα 2 σογια τετοιο πραμα!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Και ο δικός μου στο club των σημαδεμένων. Εχει μια αχρωμική κηλίδα στον ώμο του αριστερά.

 

Την παρατήρησα πρώτη φορά πέρσυ, μετά τα πρώτα του μπανάκια. Το χειμώνα σχεδόν δε την καταλαβαίνω, το καλοκαίρι όμως γίνεται αμέσως ορατή.

 

Επίσης στο γόνατό του έχει μια πολύ μικρή ελίτσα, ακριβώς στο ίδιο σημείο που την έχω και εγω. Είναι ιδιαίτερα υπερήφανος για την ελίτσα του :-), :-), :-)

 

Πάντως οφείλω να πω οτι προσέχω πάρα πολύ το σωματάκι του γιατί όλα αυτά τα φοβάμαι αρκετά...

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα εχει πολλες κηλιδες η μεγαλη και κανα 2 η μικρη. ο παιδιατρος νο1 που εχουμε μας ειπε να μην ανησυχουμε και συνηθως ως τα 12 φευγουν, και ο παιδιατρος νο2 (συγγενης μας) μας ειπε πως αφου οι εξετ. αιματος και η οραση του παιδιου ειναι ξουραφι, επισης δεν ειναι λογος να ανησυχουμε. η μεγαλη τα εχει απο τη γεννηση της. και ειναι στη πλατη, στο πωπο οι μεγαλες και μικρουλες σε διαφορα σημεια (αστραγαλος, γονατο, λαιμος κλπ κλπ) λες και ειναι το παιδι σκυλακι δαλματιας...ευτυχως δεν εχει καμια μεσα στη μεση στο προσωπο, μια μονο ψηλα στο μετωπο μικρη που σχεδον δε ξεχωριζει τωρα που χει μαλλια. maria_S σας εχει πει κανεις απο τι μπορει να προηλθαν? ειχα καποτε εγω μεχρι τα 15 μου τα θυμαμαι στο πωπο μου ενα τετοιο καφετι αλλα εχει εξαφανιστει. λετε να ειναι κληρονομικο κ ναναι το ιδιο πραμα? δεν εχει κανενας αλλος κ απο τα 2 σογια τετοιο πραμα!!!

 

ο Νικόλας γεννήθηκε με αυτές τις κηλίδες και είναι και αρκετά μελαχροινούλης.

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

σήμερα πήγαμε παιδίατρο...

δεν είναι τίποτα η μια κιλίδα,αν είχε πολλές θα το κοιτούσαμε μας είπε.

τώρα εμφανίστηκε επειδή εκτέθηκε στον ήλιο το καλοκαίρι.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Η κόρη μου 4,5 ετών εμφάνισε την περασμένη άνοιξη κάτι σαν ελιά στον πωπό αλλά μάυρο. Η παιδίατρος στην αρχή είπε να δούμε στο ιατρείο της αν είναι τσιμπούρι, δεν ήταν όμως.Μετά μας σύστησε να πάμε στο Ανδρέας Συγγρός, την πήγα και μετά από 4 δερματολόγους και αφού μας έστειλαν στο τμήμα για ΣΠΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΛΑΝΩΜΑΤΑ (είχα φρικάρει) κατέληξαν στο ότι είναι αιμαγγείωμα, της έκαναν χαρτογράφηση, συνέστησαν προσοχή στον ήλιο και ετήσια παρακολούθηση.Επίσης μας είπαν πως αν δούμε ότι μεγαλώνει ξαφνικά να την πάμε πάλι χωρίς ραντεβού.

Με ρώτησαν πόσο καιρό το έχει και τους είπα πως επειδή την κάνω μπάνιο και την ντύνω δεν μπορεί να το έχει πάνω από μία εβδομάδα...στραβομάρα έχω...

Πρέπει να τα προσέχουμε αυτά όπως είπε και η loukomamy...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...