Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τέλος συμπτωμάτων


Recommended Posts

τελευταία περίοδος 2/7. β χοριακη 5/8 230.4 δεύτερη 7/8 427 και τριτη 19/8 3824. Ένιωθα αρκετά συμπτώματα εγκυμοσύνης αλλά εδώ και 2 μέρες τίποτα. Είναι δυνατόν να συμβα'ινει ή έχουν τελειώσει όλα πριν καν καλά καλά αρχίσουν? Θα τρελαθώ. Ήμασταν τόσο χαρούμενοι:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τι σε κάνει και ανησυχείς; μόνο το γεγονός ότι δεν έχεις συμπτώματα ή συμβαίνει και κάτι άλλο; δεν νομίζω ότι αυτό από μόνο του σημαίνει κάτι κακό. Υπέρηχο έχεις κάνει; Εγώ προσωπικά στην εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα συμπτωμα, αφού αν δεν είχα κάνει το τέστ δεν θα είχα καταλάβει ότι ήμουν έγκυος και όλα πήγαν καλά.

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ. ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Η ΑΝΙΑ ΕΚΑΝΕΣ ΥΠΕΡΗΧΟ; ΣΕ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΟΥ. ΤΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ; ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ. ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΩΣ ΣΥΠΤΩΜΑ. ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΕΡΗΧΟ. ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΙ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα βλεπεις απαισιοδοξα πολυ τα πραγματα!Εγω οταν ξεκινησα ειχα τα συπτωματα της περιοδου.Με την πρωτη μερα καθυστερησης σταματησαν ολα τα συμπτωματα και στο δευτερο μηνα αρχισαν οι αναγουλες κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Είχα πιο πρησμένο στήθος στην κοιλιά δεν άντεχα στενά ρούχα είχα 2 φορές ζαλάδες και τάση εμετού κοιμόμουν περισσότερο ένιωθα κουραση τώρα τίποτα και το στήθος πιο μαλακό.Σε συνδυασμο με τις χοριακές που δεν είναι τόσο καλές και με έναν υπέρηχο προχθές που είδε αίμα γυρω από τον πλακούντα αν κι εγώ δεν έχω αιμα και είπε για απόξεση τι να σκεφτώ? Παλίνδρομη κύηση ίσως?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Xouzour έχω μια περιεργη εγκυμοσύνη και έχουν δει πολλά τα μάτια μου όλον αυτον τον καιρο. Ο γιατρος μου μου ειχε πει έτσι και δεν έχεις αιμα κ εντονους πόνους δεν έχεις αποβάλλει. Απο την στιγμή που έχεις δει τον αμνιακό σάκο μονο με πονους και αίμα αποβάλλεις. Απλά κάνε υπομονη για να ακούσεις καρδούλα κ να ξέρεις οτι άλλες κοπέλες ακουσαν καρδουλα 7 κ 8 βδομάδα.

Μην στρεσάρεσε, οσο μπορείς βέβαια και σου ευχομαι να σου πάνε όλα τέλεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΙΤΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΕΧΩ ΣΤΟ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟ ΜΟΥ ΔΥΟ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΕΞΗΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ. ΕΤΣΙ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΑΠΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΥΣΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ. ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΕΙ ΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΡΔΙΑ ; ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙΣ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣ. ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΜΑ ΜΠΟΡΕΙΣ. ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ. ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ BLUBLU. ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ.

Link to comment
Share on other sites

επειδη διαβασα οτι στην παλινδρομη κυηση δεν εχεις αιμα και το κυημα ενω εχει πεθανει παραμενει στη μητρα ακομα κι εβδομαδες χωρις ενοχλησεις γιαυτο ανησυχω

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας μια παλίνδρομη κύηση στο ενεργητικό μου, μπορώ να πώ ότι σίγουρα δεν ενεργεί σωστά ο γιατρός σου. Είναι υπερβολικά νωρίς για να παίρνονται τέτοιες αποφάσεις και πολύ ανεύθυνο να στρεσάρεις μια έγκυο με τέτοιο τρόπο.

 

Στη δική μου περίπτωση γνωρίζαμε ήδη από την 5η εβδομάδα πως η εξέλιξη του εμβρύου δεν ήταν ικανοποιητική. Παρ' όλα αυτά ο γιατρός μου περίμενε μέχρι το τέλος της 8ης για να αποφασίσουμε οριστικά ότι δεν υπάρχει καρδιακή λειτουργία και άρα πρέπει να προχωρήσουμε σε απόξεση.

 

Φίλη πέρασε και την 8η εβδομάδα και την ημέρα που πήγε να κάνει την απόξεση, η γιατρός της ευτυχώς της έκανε υπέρηχο, όπου είδαν καρδιακή λειτουργία. Το παιδί της σήμερα κοντεύει να την φτάσει σε ύψος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.Πήγα σήμερα πάλι για χοριακή και μέχρι το μεσημέρι θα ξέρουμε. Προσεύχομαι για το σποράκι μας να το παλεύει. Dawn στην παλίνδρομη ανεβαίνει η χοριακή?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. Ο ΧΡΙΣΤΟΥΛΗΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ. ΟΧΙ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΤΗΝ ΠΑΛΙΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΝΟΜΙΖΩ. ΜΕΝΕΙ ΣΤΑΘΕΡΗ Ή ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ. ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΤΟ ΞΕΡΑΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΡΩΤΟΝ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΑΣ ΕΒΛΕΠΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΓΔΟΟΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ.ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΗΝΗΣ ΑΦΟΥ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΞΕΣΗ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΗ. ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

XOUZOUR ΕΣΥ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ. ΠΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΠΑΡΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ. ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑ 5700. ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΛΙΓΟ ΑΡΓΑ Η ΣΥΛΗΨΗ. ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΣΕ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ. ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΒΑΛΕΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ. ΔΕΙΞΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ. ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΝΑ ΛΕΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΝΕ. ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΟΥ ΣΕ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το στήθος μου δεν με πονάει μόνο κάτι κοψίματα έχω στην κοιλιά σαν περιόδου.Ξέρω βρε κορίτσια σας έχω τρελάνει αλλά φανταστείτε κι εμείς τι περνάμε 4 μέρες τώρα που όποιον ρωτάμε μας λέει διαφορετική γνώμη. Σήμερα στο εργαστήριο που πήγα μου είπαν ότι μπορεί να ανεβαίνει η χοριακή αλλά και πάλι μπορεί να είναι παλίνδρομη κύηση γιατί η διαφορά δεν είναι μεγάλη. Τι να σκεφτώ το μόνο που περιμένουμε να έρθει η Δευτέρα να κάνω πάλι χοριακή και υπέρηχο. Όσο για την ηλικία 36 είμαι. Συγγνώμη και πάλι αν σας κουράζω αλλά δείξτε κατανόηση έχουμε αγχωθεί με τις διαφορετικές γνώμες

Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη ενα παιδι και ειμαι εγκυος 6 μηνων στο 2ο.. συμπτωμα εγκυμοσυνης απο τα γνωστα (πρηξιματα, καουρες, ναυτιες κλπ κλπ) δεν ειχα κανενα σε καμια εγκυμοσυνη.. Το οτι ειμαι εγκυος το καταλαβαινω επειδη εχω καθυστερηση και κανω τεστ. Το οτι εξακολουθω να ειμαι εγκυος το καταλαβαινω επειδη κανω υπερυχο και βλεπω το παιδι.. μετα φουσκωνει και η κοιλια μου οποτε και επιβεβαιωνεται..

Δεν ειναι αναγκη να εχεις συμπτωτατα για να εισαι εγκυος.. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι αγχωνεσαι τοσο και κανεις καθε τοσο χοριακη..

Αστο και θα δεις πως θα παει.. Το αγχος σκοτωνει!!!

Εγω στηνπρωτη εγκυμοσυνη εκανα ενα τεστ του φαρμακειου και μια χοριακη μετα..

Τωρα στη δευτερη περιμενα να εχω 4-5 μερες καθυστερηση εκανα μια χοριακη εξαρχης, ουτε καν τεστ και μετα απο ενα μηνα πηγα στο γιατρο και ειδαμε το σακο. Και τελος.. Οτι ειναι να γινει θα γινει ειτε το κυνηγας ειτε οχι.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και στις δύο εγκυμοσύνες όταν είχα καθηστέρηση έκανα απλά το clear blue και μου βγήκε θέτικό και μέτά πήγα κατευθείαν στον γυναικολόγο μου.

Απο συμπτώματα μηδέν.....

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

re koritsia den agxonete giati to thelei alla giati thn agxosan alloi kai sigkekrimena o giatros ths. ta idia eixa pathei kai egw. sthn arxh mono ena test eixa kanei kai ton peira thlephono kai kleisame rantevou. ston yperixo mou eipe oti yphrxe pithanothta na eixa stamatisi i kiisi giati vasi tous ipologismous mas kai to oti fenotan apla enas sakos kai tpt allo auto edixne. me evale kai ekana 3 xoriakes kai autes htan ligo oriakes. eutixos ston yperixo meta fanike to mpempaki mou na megaloni kai mono tote iremisame. telika htan ligo lathos oi ipologismoi mas. den ta eipa ola auta gia na pw thn istoria mou. ekei pou thelw na kataliksw kai to eipa kai sthn arxh einai poly fisiologiko na agxonete otan ston prwto yperixo ths eipe auta pou ths eipe.

xouzour se ena pragma exei dikaio omws h dora. oti einai na ginei tha ginei eite to kinigas eite oxi. gi auto prospathise na iremisis kai na skeftese thetika. kai an psaksis sto internet tha deis oti yparxoun xiliades periptwsis ginekwn san tis dikes mas pou tha se kathisixasoun akoma pio poly. sou euxome oti kalitero.

GhvGp2.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου εγώ πριν 2 βδομάδες γέννησα και ουδέποτε ένιωσα κάποιο σύμπτωμα εγκυμοσύνης κλπ. Εδώ γέννησα και χαμπάρι δε πήρα!

ΤΙΠΟΤΑ!

Εδώ είχα πρήξει όλα τα κορίτσια με την αγωνια μου....και εχω το μωράκι μου αγκαλιά και αναρωτιέμαι, εγώ έγκυος πότε υπήρξα????

Μην ανησυχείς....ολα καλά θα πάνε!

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites

;Eχετε δίκιο κορίτσια για το άγχος αλλά πιστέψτε με μέχρι προχθές που πήγαμε στο γιατρό ήμουν πραγματικά ήρεμη κι ευτυχισμένη. Οι διφορούμενες απόψεις με βάλανε σ αυτό το τρυπάκι του άγχους. Χθες βράδυ είδα μια υποψία καφέ βλέννας ίσα ίσα που φαινόταν και σήμερα σαν άλλο χρώμα τα ούρα σαν πιο καφέ και λέω εντάξει αυτό είναι ούτε μέχρι Δευτέρα θα προλάβω. Ειλικρινά θαυμάζω το θάρρος και την υπομονή σας και διαπιστώνω πόσο φοβιτσιάρα είμαι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΗΤΣΙΑΡΑ. ΑΠΛΑ ΕΧΕΙΣ ΑΓΧΩΘΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ. ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΞΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΚΑΤΟ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΑΤΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΡΩΤΑΓΑ ΔΙΟΤΙ ΜΕ ΕΤΡΩΓΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ. ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ!!!!!!!!ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΚΑΛΟ.

Link to comment
Share on other sites

Xouzour μου καμία μας δεν είναι θαρραλέα οταν προκειται για τέτοιες καταστάσεις. Γυναίκες είμαστε, άλλες μάνες κ αλλες στην προσπάθεια και σε νιώθουμε απόλυτα. Κανε υπομονη, όσο δύσκολο κ αν ακούγεται. Η φύση κ ο Θεος πλέον βοηθα τις εγκυμοσύνες μας. Κανε προσευχούλα κ έχε πίστη οτι το εμβρυάκι σου είνα αγωνιστής κ θα τα καταφέρει. Η σκέψη μου μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τα αισιόδοξα λόγια. Σήμερα έκανα ξανά χοριακή που ζήυησε ο γιατρός και το μεσημέρι έχουμε και το ραντεβού για τον υπέρηχο οπότε ότι είναι να γίνει θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...