Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΙΜΑ ΣΤΗΝ 28η ΕΒΔΟΜΑΔΑ


Recommended Posts

Ξύπνησα σήμερα το πρωί, πήγα στο μπάνιο και ανακάλυψα λίγο αιματάκι. ήταν λίγο σαν να έσκασε ένα σπυράκι, τρόμαξα όμως. Πήρα τον γιατρό και μου είπε ξάπλα σήμερα να δούμε τι είναι και πως μάλλον είναι από τον τράχηλο. Τί εννοούσε ρε κορίτσια. Γιατί ο τράχηλος να ματώνει. Πόσο τρόμαξα! Μέχρι τώρα έλεγα πως κάτι μου λέει μέσα μου πως θα γεννήσω νωρίτερα, αλλά τώρα φοβάμαι πολύ.

 oIKlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ξεκουρασου οπως ακριβως σου ειπε ο γιατρος σου κ πηγαινε να σε δει αμμεσα. μην αγχωθεις, μην στεναχωριεσαι απλα ξεκουραση θελει.

το συμπτωμα το ειχα κ εγω στο 1ο τριμηνο ομως.

ολα καλα θα πανε φτανει να εισαι ηρεμη.

Link to comment
Share on other sites

Μην στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου όλα θα πάνε καλά, απλά ξεκουράσου :P:P

 

Το "κόλλημα" με τον φόβο της πρόωρης γέννας, νομίζω ότι το έχουμε όλες μας σε αυτή την φάση :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευτυχώς που είστε κι εσείς. Ανησύχησα πάντως γιατί δεν μπορώ να πω πως εχθές κουράστηκα ή κάτι τέτοιο. Χωρίς λόγο δηλαδή έγινε.

 oIKlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το "κόλλημα" με τον φόβο της πρόωρης γέννας, νομίζω ότι το έχουμε όλες μας σε αυτή την φάση :lol::lol:

 

Πραγματικά..με την παραμικρή ενόχληση σκέφτομαι "λες να γίνει τίποτα?"

 

mam to be μήπως είναι από..περιποίηση/αποτρίχωση/ξύρισμα της...περιοχής? :oops::oops:

Συγνώμη κι όλας...Αλλά εγώ την πάτησα σα χαζή και τελικά ήταν απλώς από το ξυραφάκι καθότι η..ορατότητα στο σημείο έχει μειωθεί λόγω της κοιλιάς..Καταλαβαίνεις..

Αχ πόσο ντράπηκα τώρα.. :oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα αίμα αλλά πόνους γέννας, κανονικά, και μάλιστα στην 23 εβδομάδα!!!(και ξέρω ότι είναι πόνοι γέννας αφού έχω ξαναγεννήσει....)και με έχει πιάσει τρελό άγχος για πρόωρη γέννα, είναι και η κούραση με τον μικρό....μάλλον θέλει ξεκούραση mom to be. Μπορεί να μην είναι καν από τον τράχηλο και να είναι τίποτα ουρολογικό. Καλύτερα να σε δει πάντως.....Είχες και πόνους

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα αίμα αλλά πόνους γέννας, κανονικά, και μάλιστα στην 23 εβδομάδα!!!(και ξέρω ότι είναι πόνοι γέννας αφού έχω ξαναγεννήσει....)και με έχει πιάσει τρελό άγχος για πρόωρη γέννα, είναι και η κούραση με τον μικρό....μάλλον θέλει ξεκούραση mom to be. Μπορεί να μην είναι καν από τον τράχηλο και να είναι τίποτα ουρολογικό. Καλύτερα να σε δει πάντως.....Είχες και πόνους

 

Όχι καθόλου πόνους. Νιώθω μια χαρά. Τελικά τι έγινε με σένα?

 oIKlp2.png

Link to comment
Share on other sites

mam to be μήπως είναι από..περιποίηση/αποτρίχωση/ξύρισμα της...περιοχής? :oops::oops:

Συγνώμη κι όλας...Αλλά εγώ την πάτησα σα χαζή και τελικά ήταν απλώς από το ξυραφάκι καθότι η..ορατότητα στο σημείο έχει μειωθεί λόγω της κοιλιάς..Καταλαβαίνεις..

Αχ πόσο ντράπηκα τώρα.. :oops::oops::oops:

 

Δεν έκανα τίποτα τέτοιο τελευταία gerakina μου.

 oIKlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για να σε καθυσηχάσω κι εγώ θα σου πω ότι μια φίλη πήγε τουαλέτα και σκουπίστηκε και είχε ΑΙΜΑ... όχι αιματάκι

αίμα σαν να της ήρθε περίοδος! πολύ πράμα!!!

τέλος πάντων, ξεκουράστηκε, ήπιε και τα χαπάκια της και τώρα έχει μια κοράκλα 1,5 χρονών :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 χρόνια μετά...

καλησπέρα.επαναφερω το θέμα καθώς είδα λίγο αίμα κι έχω αγχωθεί.ο γιατρός μου είπε ξάπλα και ουτροτζεσταν.τι μπορεί να είναι; έτυχε σε κάποια άλλη και πως εξελίχθηκε η εγκυμοσύνη;

3CnWp2.png

 

S28jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...