Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΙΑΤΙ ΘΕΕ ΜΟΥ.....ΓΙΑΤΙ ?


michel

Recommended Posts

...δεν ξερω αν θα τα καταφερω να ολοκληρωσω το μηνυμα,δεν ξερω καν αν πρεπει να το γραψω............αλλα,τουλαχιστον πιστευω οτι επελεξα την σωστη ενοτητα.."δυσκολες στιγμες"......

........σε ολη μου τη ζωη....δεν εχω νιωσει περισσοτερο πονο ,απο αυτο που νιωθω σημερα.......θα μου πειτε,"τι θελει αυτη και μας ζαλιζει παλι με ασχημα νεα?"....κι'ομως...δυστυχως υπαρχουν και αυτα!!!!

 

....πριν πολλα χρονια γνωρισα μια κοπελα...γλυκεια...καλη...πολυ καλη ,για τα σημερινα δεδομενα,ευαισθητη...οσο δεν παει αλλο.....μεγαλη ψυχη.......θα μπορουσα να μιλαω με τις ωρες με τα καλυτερα λογια για αυτη την κοπελα.....γιναμε φιλες....καλες φιλες,λεγαμε τα προσωπικα μας......οχι συχνα...αλλα ,μια φορα το μηνα,τουλαχιστων.......δεν ειχε χρονο,ειναι εργαζομενη μητερα,....εχει 2 αγορια,τα καμαρια της....οι μεγαλες αγαπες της....ελιωνε γι'αυτα,καθε φορα που ερχοταν η κουβεντα.........

 

...........σημερα το πρωι,ενα τηλεφωνημα,με εκανε ,να χανω τη γη ,κατω απο τα ποδια μου.....το παιδι της φιλης μου,επεσε χθες με το μηχανακι,οι φιλοι του φοβηθηκαν και τον παρατησαν εκει,καποιος περαστικος τον ειδε ,καλεσε ασθενοφορο,και στο δρομο για Αθηνα,το παιδι....εχασε τη ζωη του!!!!!

 

 

/....................ΠΕΣ ΤΕ ΜΟΥ....ΤΙ ΛΕΝΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΑΝΑ,ΤΩΡΑΑ......ΤΙΙΙ?.....ΠΕΣ ΤΕ ΜΟΥ,ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ,ΑΠΟ ΑΥΤΟ.........

.......εχω τρελαθει..........δεν ξερω τι να κανω.........λυγιζουν τα ποδια μου........και εχω σπασει το μυαλο μου,απο το πρωι.......πως παρηγορειται τωρα αυτη η μανα,πες τε μου...........ειναι τοσο ευαισθητη,που φοβαμαι οτι δεν θα τα καταφερει.........και εγω εγινα ακομα πιο "σκατα",γιατι,απλα,δεν ξερω πως να συμπεριφερθω............κλαει ολο το χωριο ,κλαει ολη η περιοχη ,εδω......η φιλη μου,ειναι σε κωμα.........και φοβαμαι πολυ...............

 

.............και μετα............το απολυτο χαος!!!!

.σημερα ,μετα το τηλεφωνημα που δεχτηκα,ειπα .... "θεε μου,συγχωρεσε με,...αλλα,δεν θελω πια να κανω παιδι...........αν συμβει σε μενα κατι τετοιο...θα ειναι και το τελος!δεν θα το αντεξω..............

 

.............

.............ειναι πολυ αδικο αυτο που εγινε.........γιατι να θελει ενα αγγελουδι να παει εκει ψηλα.....γιατι,θεε μου........

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν υπαρχει πιο τραγικο πραγμα απο αυτο!Μια μανα να χανει το παιδι της!Και μονο που το γραφω φοβαμαι!Δεν υπαρχουν λογια και πραγματικα δεν πιστευωοτι κατι τετοιο ξεπερνιεται!Δεν ξερω αν καποιος μπορει να βοηθησει τη φιλη σου!Ειναι μεγαλη αδικια!

Αχ Θεε μου γιατι...φυλαξε ολα τα παιδια απο ολα τα κακα πραγματα!

Ειληκρινα λυπαμε πολυ michel...

Δεν ξερω τι να πω!

The best is yet to come!!!

Link to comment
Share on other sites

........μολις καταλαβα οτι δεν θελω πια να κανω παιδι............

.μολις καταλαβα οτι φοβαμαι τοσο πολυ το θανατο(εγω,που παντα την ειχα δεδομενη τη ζωη....).....

.....μολις καταλαβα ποσο ευλογιμενοι ειμαστε,εμεις...που ζουμε,αναπνεουμε,χαιρομαστε τη ζωη.......γιατι ειμουν τοσο αχαριστη..και ηθελα παιδι???.....

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

διάβασα την δική σου ιστορία michel και είχα συγκλονιστεί. όχι μόνο γι'αυτά που σου συνέβησαν αλλά & για την δύναμη που έκρυβες μετά από κάθε ένα τραυματικό γεγονός... και τι θα κάνεις? θα παραιτείσαι να ζεις επειδή φοβάσαι κάτι τέτοιο? σίγουρα είναι το χειρότερο στη ζωή κάθε ανθρώπου αλλά είσαι επηρρεασμένη απ'αυτά που έχεις τραβήξει & απ'αυτό που συνέβη στη φίλη σου...& εγώ το ίδιο κάνω, όλο τραγικά σενάρια κάνω λογω της δικής μου τραγικής ιστορίας αλλά συνέχεια μαλώνω τον ευατό μου, αποφεύγω να σκέφτομαι τραγικά συμβάντα & κάποια στιγμή θα αποκτήσω την αισιοδοξία μου... τώρα είναι πολύ νωρίς και σκέφτεσαι έτσι. εγώ τον πρώτο καιρό σα ζόμπι ήμουν & μέσα στη μαυρίλα... θα πάρεις λίγο τα πάνω σου μόλις ξαναπροσπαθήσετε για μωρό & αυτή τη φορά σου εύχομαι ολόψυχα να ζήσεις στο έπακρο την ευτυχία!!!

σ'συτή την άτυχη μανούλα εύχομαι συλληπητήρια & καλή δύναμη για να καταφέρει κάποια στιγμή να προχωρήσει μπροστά...

I belong to you and you belong to me too.

You make my life complete, you make me feel so sweet..

tt12e4b8.aspx

Link to comment
Share on other sites

........μολις καταλαβα οτι δεν θελω πια να κανω παιδι............

.μολις καταλαβα οτι φοβαμαι τοσο πολυ το θανατο(εγω,που παντα την ειχα δεδομενη τη ζωη....).....

.....μολις καταλαβα ποσο ευλογιμενοι ειμαστε,εμεις...που ζουμε,αναπνεουμε,χαιρομαστε τη ζωη.......γιατι ειμαι τοσο αχαριστη..και θελω παιδι???.....

 

Μην το λες αυτο καλη μου!Φυσικα και θελεις να κανεις παιδακι!Εισαι ταραγμενη τωρα!Ολες θελουμε!Δεν ειμαστε αχαριστες!Θα κανουμε παιδακια και θα προσευχομαστε στο Θεο να τα προσεχει;Θα μου πεις γιατι δεν προστατεψε αυτο το παιδι;;;Δεν εχω απαντηση...Μονο να μην τυχαινει σε κανενα κατι τετοιο!Ολοι φοβομαστε το θανατο τιποτα δεν ειναι δεδομενο και με βαση αυτο πρεπει να ζουμε!Απλα δεν μπορεις να μην αναρωτηθεις γιατι ρε Θεε μου;;Ενταξει εμεις μπορει να εχουμε ενα καρο αμαρτιες αλλα τα παιδια τι εχουν κανει;;Εγω χθες εμαθα για το παιδακι καποιου φιλου μας.Ειναι 6-7 μηνων και εχει καρκινο!Τωρα το εχουν στην Αθηνα στο Ελπιδα!Μακαρι να γινει καλα το παιδακι!Να σε κατι τετοιες στιγμες λες οτι αυτα που περναμε εμεις δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ και μακαρι μονο αυτες να ειναι οι στεναχωριες μας!Και σε κανεναν το ξαναλεω να τυχει κατι τοσο τραγικο!Μια μανα να χανει το παιδι της!Ποτε!

The best is yet to come!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε τέτοιες στιγμές δεν υπάρχουν λόγια ή πράξης παρηγοριάς. Είναι ό,τι χειρότερο μπορεί να ζήσει μία μάνα, αλλά δυστυχώς, ακόμη και τα τραγικά γεγονότα που σημαδεύουν με καθοριστικό τρόπο τη ζωή μας, μπορεί να συμβούν στον καθένα μας.

Είναι σκληρό και απάνθρωπο, αλλά συμβαίνει και απάντηση στο γιατί δεν υπάρχει. Αν όμως ρωτήσει κανείς κάθε μάνα που έχασε το παιδί της με όποιον τρόπο και να συνέβη αυτό, αν θα προτιμούσε να μην το είχε γεννήσει για να μη νιώσει αυτόν τον πόνο, η απάντηση θα είναι μία: ακόμη και αν ήξερε την κατάληξη των πραγμάτων, πάλι θα προτιμούσε ασυζητητί να αποκτήσει το παιδί που έχασε, γιατί η αγάπη της μάνας είναι μεγαλύτερη από τον πόνο.

Μπορεί να μη συμφωνείτε μαζί μου, αλλά εγώ έτσι το σκέφτομαι...

Δεν είναι λύση να μην κάνουμε παιδιά, από φόβο μήπως τα χάσουμε...αν το σκεφτόντουσαν όλοι έτσι, τότε δε θα υπήρχαμε ούτε εμείς, ούτε κανένας άλλος...Ομως γεννηθήκαμε και ζούμε όμορφα και χαιρόμαστε τη ζωή μας, με τις χαρές και τις αναποδιές της...και κυρίως για να είμαστε δίπλα στους ανθρώπους που αγαπάμε όταν μας χρειάζονται...και τώρα η φίλη σου σε χρειάζεται michel...χωρίς πολλά λόγια...ακόμη και μόνο ως φυσική παρουσία...

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

...δεν ξερω αν θα τα καταφερω να ολοκληρωσω το μηνυμα,δεν ξερω καν αν πρεπει να το γραψω............αλλα,τουλαχιστον πιστευω οτι επελεξα την σωστη ενοτητα.."δυσκολες στιγμες"......

........σε ολη μου τη ζωη....δεν εχω νιωσει περισσοτερο πονο ,απο αυτο που νιωθω σημερα.......θα μου πειτε,"τι θελει αυτη και μας ζαλιζει παλι με ασχημα νεα?"....κι'ομως...δυστυχως υπαρχουν και αυτα!!!!

 

....πριν πολλα χρονια γνωρισα μια κοπελα...γλυκεια...καλη...πολυ καλη ,για τα σημερινα δεδομενα,ευαισθητη...οσο δεν παει αλλο.....μεγαλη ψυχη.......θα μπορουσα να μιλαω με τις ωρες με τα καλυτερα λογια για αυτη την κοπελα.....γιναμε φιλες....καλες φιλες,λεγαμε τα προσωπικα μας......οχι συχνα...αλλα ,μια φορα το μηνα,τουλαχιστων.......δεν ειχε χρονο,ειναι εργαζομενη μητερα,....εχει 2 αγορια,τα καμαρια της....οι μεγαλες αγαπες της....ελιωνε γι'αυτα,καθε φορα που ερχοταν η κουβεντα.........

 

...........σημερα το πρωι,ενα τηλεφωνημα,με εκανε ,να χανω τη γη ,κατω απο τα ποδια μου.....το παιδι της φιλης μου,επεσε χθες με το μηχανακι,οι φιλοι του φοβηθηκαν και τον παρατησαν εκει,καποιος περαστικος τον ειδε ,καλεσε ασθενοφορο,και στο δρομο για Αθηνα,το παιδι....εχασε τη ζωη του!!!!!

 

 

/....................ΠΕΣ ΤΕ ΜΟΥ....ΤΙ ΛΕΝΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΑΝΑ,ΤΩΡΑΑ......ΤΙΙΙ?.....ΠΕΣ ΤΕ ΜΟΥ,ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ,ΑΠΟ ΑΥΤΟ.........

.......εχω τρελαθει..........δεν ξερω τι να κανω.........λυγιζουν τα ποδια μου........και εχω σπασει το μυαλο μου,απο το πρωι.......πως παρηγορειται τωρα αυτη η μανα,πες τε μου...........ειναι τοσο ευαισθητη,που φοβαμαι οτι δεν θα τα καταφερει.........και εγω εγινα ακομα πιο "σκατα",γιατι,απλα,δεν ξερω πως να συμπεριφερθω............κλαει ολο το χωριο ,κλαει ολη η περιοχη ,εδω......η φιλη μου,ειναι σε κωμα.........και φοβαμαι πολυ...............

 

.............και μετα............το απολυτο χαος!!!!

.σημερα ,μετα το τηλεφωνημα που δεχτηκα,ειπα .... "θεε μου,συγχωρεσε με,...αλλα,δεν θελω πια να κανω παιδι...........αν συμβει σε μενα κατι τετοιο...θα ειναι και το τελος!δεν θα το αντεξω..............

 

.............

.............ειναι πολυ αδικο αυτο που εγινε.........γιατι να θελει ενα αγγελουδι να παει εκει ψηλα.....γιατι,θεε μου........

 

Κοπέλα μου καλή,μη το λές αυτό οτι δε θέλεις να κάνεις παιδί γιατί φοβάσαι!!!Όλες οι μάνες ,βασικά όλοι οι γονείς, φοβόμαστε και ανησυχούμε μη τυχον και συμβεί κατι κακό στα παιδιά μας,αυτό όμως δε πρέπει να μας αποτρέπει στο να αποκτήσουμε οικογένεια.Μη σκέφτεσαι αρνητικά,σκέψου μονο τις στιγμές αγάπης ,χαράς και ευτυχίας που θα ζήσεις αποκτώντας ενα παιδάκι.Όσο για τη φίλη σου προσπάθησε να την παρηγορήσεις και να τη κάνεις να σκεφτεί πως έχει ακόμη ένα παιδί και πρέπει να στηρίξει αυτό το παιδί που έχασε εναν αδερφό σε τόσο μικρη ηλικία!!!Πρέπει να βρεί τη δύναμη και το κουράγιο να σταθεί ξανά στα πόδια της για χατίρι του παιδιου που έχει κοντά της.Ισως είναι σκληρό αυτό που σου γράφω ,αλλά έφυγε το παιδί και είναι καλά εκεί που πήγε,ας αναπαύεται η ψυχούλα του!Ας μη λυπόμαστε γι'αυτούς που φεύγουν,πανε σε ένα κοσμο καλύτερο απο τον δικό μας,αλλά ας κοιτάμε αυτούς που είναι δίπλα μας και μπορούμε να τους αγγίξουμε ψυχικά και σωματικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι μαμά και στην πραγματικότητα δε μπορώ να νιώσω στο πετσί μου το πως νιώθει μια μάνα όταν χάνει το παιδί της. Έχω πολύ στενή συγγενή όμως που έχασε το πολύ μικρό κοριτσάκι της τόσο ξαφνικά όσο και η φίλη σου γλυκειά μου michel και έχω ζήσει από κοντά τον απόλυτο πόνο της.

Αυτό που χρειάζεται η φίλη σου είναι ανθρώπους να την συμπονούν και να την νιώθουν. Συμπόνια χωρίς δάκρυα και χωρίς λόγια παρηγοριάς, αλλά συμπόνια με πράξεις. Κανένα δάκρυ και κανένας λόγος παρηγοριάς δε θα την κάνει καλύτερα, αλλά το αντίθετο, τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση αυτό ίσχυε. Όταν ένας άνθρωπος φτάνει στα όρια και χάνεται στη θλίψη χρειάζεται δίπλα του ανθρώπους δυνατούς να στηριχτεί.

Να είσαι εκεί για τη φίλη σου σε ότι χρειαστεί ακόμη και στα πιο απλά πράγματα της καθημερινότητας. Μη την αφήνεις μόνη της αλλά και μη τη λυπάσαι απλά να την αγαπάς και να της το δείχνεις, να πηγαίνεις συχνά να τη βλέπεις και να την κάνεις να ξεχνιέται (όσο αυτό είναι εφικτό). Όσο θα έχει ανθρώπους γύρω της θα νιώθει καλύτερα.

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ για τη μανούλα και για όλες τις μανούλες που βρίσκονται σ' αυτή τη θέση. Δυστυχώς μια άσχημη στιγμή μπορεί να καταστρέψει ολόκληρες οικογένειες :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μισέλ, δεν έχω λόγια, έχω σοκαριστεί.

Δεν ξέρω τι να πεις, δεν ξέρω τι θα έλεγα εγώ. Μάλλον τίποτε, μάλλον θα ήμουν δίπλα της, απλώς με την παρουσία μου, να της κρατήσω το χέρι.

 

Κατάλαβες τώρα γιατί δεν θέλω εγώ να κάνω παιδί?

Γιατί φοβάμαι.

Και δοξάζω το Θεό καθημερινά που είμαι καλά κι ας μην κάνω παιδί, δεν ζητάω τίποτε άλλο, έχω τόσα πολλά!

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η μεγαλύτερη κατάρα που υπάρχει είναι να θάβει μια μάνα το παιδί της. Μακάρι να της δώσει ο Θεός κουράγιο να αντέξει για το άλλο της παιδάκι.

 

πολύ σκληρό αλλά τόσο αληθινό......

λυπάμαι πολύ..... :( :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

εχασα το καλοκαιρι την λατρεμενη παιδικη μου φιλη,με τον ιδιο τροπο...ατυχημα με μηχανακι....μολις 25 χρονων.

η μητερα της εχει αλλα 3 παιδια και 3 εγγονια....κι ομως την βλεπεις,ειναι διαλυμενη.

δεν υπαρχει χειροτερο απ'το να χανεις το παιδι σου....

κουραγιο στην μανουλα που ποναει.....

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απ'το να χανεις ενα νεο παλλικαρι. ζω καθημερινα τον πονο κι εγω και η οικογενεια μου. χασαμε πριν απο 1,5 χρονο τον 24 χρονων αδερφο μου σε τροχαιο με μηχανακι. δεν υπαρχει δευτερολεπτο της ημερας που να μην τον σκεφτουμε, στιγμη χωρις να μιλησουμε για εκεινον. νιωθω τοσο αδεια μακρυα του,αναπολω την αγκαλια του, τη ζεστασια των χεριων του οταν δεν ημουν καλα κι εκεινος με εσφιγγε με τοση αγαπη και στοργη και μου εδινε κουραγιο για οτι κι αν μου συνεβαινε. ηταν παντα διπλα μου, λατρευαμε ο ενας τον αλλον, ηταν το αυτοκολλητακι μου, δε μπορουσα να φανταστω τη ζωη μου χωρις εκεινον, και τωρα να, ειμαι εδω κι εκεινος στο χωμα. δε θα τον ξαναδω. τα δακρυα τρεχουν ποταμι, οσο περναει ο καιρος γινεται ολο και πιο δυσκολο. οι γονεις μας αξιοι αποριας, βραχοι και οι δυο. πως αντεχουν? ξερω πως μεσα τους μαραζωνουν, μπροστα μας δε θελουν να το δειχνουν. εχουμε τα μωρα μας και δεν πρεπει να δειχνουμε τον πονο μας, αυτα μας δινουν δυναμη. τον ιουνιο θα κανουμε το θρησκευτικο μας γαμο και τη βαπτιση του μικρου μας που θα παρει το ονομα του. πως θα κρατηθουμε την ωρα που θα ακουσουμε το ονομα? πως θα με συνοδεψει στην Εκκλησια μονο ο πατερας μου? μου λειπει... καθε στιγμη...παντα μου λειπει και παντα θα μου λειπει....μαθαμε να ζουμε με τον πονο, απλα πλεον θρηνουμε σιωπηλα...

κριμα στο παλλικαρακι, κριμα στην οικογενεια...θα πρεπει να κανουν κουραγιο για το αλλο τους παιδι. μοιαζει ακατορθωτο αλλα γινεται συνηθεια....καλο παραδεισο στο παλλικαρακι τους...

συγνωμη για το τοσο μεγαλο ποστ,αλλα καπως ετσι θα αισθανονται κι εκεινοι....

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.θελω να εκφρασω τα θερμα μου συλληπητηρια στην οικογενεια του αδικοχαμενου παιδιου.δεν μπορω να πω οτι κι αυτα ειναι μες στη ζωη γιατι δεν ξερω αν πραγματικα ο θανατος ειναι μεσα στη ζωη ή η ζωη μες στο θανατο....

καλο παραδεισο στο παιδι και κουραγιο σε ολους εσας που τον γνωριζατε

καλο βραδυ...

Ο,ΤΙ ΔΕ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ,ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ...:cool:

TlqIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειλικρινα, τρελαινομαι οσο σκεφτομαι τι περναει αυτη η οικογενεια αυτες τις πρωτες ωρες...ειναι ακομη τοσο ζωντανες στη μνημη μου. μισελ μου, να εισαι διπλα στη φιλη σου...χρειαζονται στηριξη ολοι τους αυτες τις τοσο δυσκολες ωρες. να εισαι διπλα της και να της κρατας το χερι, εστω κι αυτο ειναι μια παρηγορια...να εχουν διπλα τους ανθρωπους που νοιαζονται.

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

μισελ μου δεν ξερω πραγματικα τι να πω...δεν εχω λογια...απο τοτε που εκανα παιδια ειμαι τρελλαμενη να μην παθουν τιποτα εγω που αδιαφορουσα για τον θανατο τρεμω και το σκεφτομαι συνεχεια....Ειδικα απο τοτε που σκοτωθηκε ο θειος μου 33χρ.2μετρα παληκαρι ελεγες αυτος δεν παθαινει τιποτα κι ομως η μοιρα ειχε αλλα σχεδια...μπορει η γιαγια μου να εχει αλλα 7παδια και 14εγγονια,ομως την βλεπεις απο τοτε εχει χασει το χαμογελο της και καθε λιγο και λιγακι κλαιει.....

Link to comment
Share on other sites

michel λυπάμαι πολύ για τον πόνο που νιώθεις, για το παλικάρι που χάθηκε, για την ανήκουστη συμπεριφορά των "φίλων" του άλλα πιο πολύ από όλους λυπάμαι την μητέρα του. Στήριξε την όσο μπορείς χρειάζεται την βοήθειά σου και ας μην έχει την δύναμη να την ζητήσει. Δεν θα το ξεπεράσει ΠΟΤΕ άλλα μακάρι να μπορέσει να συνεχίσει να ζει!

 

2006 σκοτώνετε ένας πολύ καλός φίλος του άντρα μου

2007 σκοτώνετε ο κουμπάρος μας (που δεν πρόλαβε να γίνει)

2010 δολοφονείται ο κουνιάδος μου

Άφησαν μεγάλο κενό και Τραγικές φιγούρες μανάδων!

 

 

 

...δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απ'το να χανεις ενα νεο παλλικαρι. ζω καθημερινα τον πονο κι εγω και η οικογενεια μου. χασαμε πριν απο 1,5 χρονο τον 24 χρονων αδερφο μου σε τροχαιο με μηχανακι. τον ιουνιο θα κανουμε το θρησκευτικο μας γαμο και τη βαπτιση του μικρου μας που θα παρει το ονομα του. πως θα κρατηθουμε την ωρα που θα ακουσουμε το ονομα?...

beloved όταν δολοφονήθηκε ο Κουνιάδος μου ο γιος μου ήταν 2,5 μηνών, όταν τον βαπτίσαμε δώσαμε το όνομα του κουνιάδου μου ΣΩΚΡΑΤΗΣ, Ήταν πολύ δύσκολα στην βάπτιση βέβαια δεν ήταν ούτε 3 μήνες μετά, να φανταστείς τις φωτογραφίες της βάπτισης δεν τις έχουμε εμφανίσει ακόμα και τον μικρό τώρα έχουμε αρχίσει δειλά δειλά να τον φωνάζουμε με το όνομα του:(

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

οτι κι αν λεμε, πανε τα παλλικαρια....29/11/08 εχασα την καλυτερη μου φιλη μαζι με ενα φιλο του αντρα μου 23 και 19 χρονων αντιστοιχα, κι 7 μηνες μετα 8/7/09 τον αδερφο μου. οσο κι αν τους κλαιω, δε γυρνανε...απλα κραταω τις τοσο πολυτιμες αναμνησεις μου μαζι τους τοσο ζωντανες και χαμογελω αναπολωντας αυτα που ζησαμε μαζι.

δεν ξερω τι να πω γιάυτες τις μανουλες, και για τη δικη μου μαζι...( η μανα της φιλης μου ειχε χασει κι αλλο παιδι 3 χρονια πριν, τον δολοφονησαν)

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια μακάρι να μην χάνονταν τοσα νεα παιδια!

Οταν ήμουν 24 έχασα απο τροχαίο τη ξαδέρφη μου,24 κι αυτη και καλύτερή μου φίλη...μοναχοπαίδι και οι γονεις σε ηλικία που δεν τους έπαιρνε να κάνουν άλλο παιδί...Με ειδαν να παντρευομαι,εγκυο και τωρα θα ερθουν στη βαφτιση του μωρου μου...με τι κουραγιο?Χαιρονται τοσο για μενα και απο την αλλη κλαινε γιατι ειμασταν παντα κολλητες καναμε τα παντα μαζι,τωρα εγω προχωραω κ αυτη χαθηκε...

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites

..η κατασταση ειναι τραγικη...η φιλη μου ειναι σε κωμα,στην ουσια,δεν εχει επαφη με το περιβαλλον.....ο πατερας του μικρου,ειναι και αυτος χαλια...ο παπους(που τον ειχε μεγαλωσει στην ουσια...στο ιδιο σπιτι μενανε),επαθε καρδιακο επισοδιο στην κηδεια.......δεν μπορω,και δεν θελω(μου ειναι δυσκολο),να περιγραψω με λογια την κατασταση,........τραγικο.....δεν υπαρχουν λογια~απλα τα πραγματα!!!

....

...........τελικα,μονο του το παιδακι με τη μηχανη,επεσε με το κεφαλακι του,πανω στο μοναδικο σιδερο,που ειχε ο δρομος,εμεινε για 1 ωρα αβοηθητος,καποιος περαστικος τον ειδε και καλεσε βοηθεια.....δεν μπορω αλλη αδικια σε αυτη τη ζωη......ειναι τοσο αδικο........

..................εχω αρχισει να φοβαμαι ..και που αναπνεω...που περπατω στους δρομους.....που υπαρχω......

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

ηταν η κακια η ωρα, δυστυχως σε κλασματα δευτερολεπτων γινονται ολα.να εισαι διπλα τους, ειναι πολυ σημαντικο αυτες τις ωρες.θα συνελθουν γιατι οσο σκληρο κι αν ακουγεται, η ζωη συνεχιζεται. θα ζουν παντα με τον πονο αλλα θα συνεχισουν να ζουν. κι εγω απορουσα για το πως θα συνεχισουμε να ζουμε, κι ομως ζουμε...λειψα, αλλα ζουμε...και γελαμε, και χαιρομαστε, και ξαναμανα κλαιμε για καθε μας στιγμη που δεν τον εχουμε διπλα μας.

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...