Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πάρτυ με θέμα!!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Τί πάρτυ; Για αγόρι; Για κορίτσι; Πόσο χρονών; Θα είναι για γεννέθλια ή γιορτή; Θέλεις να καλέσεις πολλά παιδιά; Θέλεις να το κάνεις στο σπίτι σου ή έξω; Έχει το παιδάκι σου κάποια προτίμηση;

 

Πρέπει να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένη για να πάρεις απαντήσεις. Πες μας για να βοηθήσουμε!

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites

ευτυχία καλησπέρα...επειδή δεν αναφέρεις ηλικία και φύλο θα σου προτείνω κάποιες ιδέες και αγοράκια και για κοριτσάκια...1.αγορακια....εαν ειναι το πρώτο του πάρτυ μπορεις να κανεις κατι με θεμα κατι με πρίγκιπα...επισης με βατραχακια...ακομη μπορεις με φαρμα και ζωακια το οποιο ειναι πολυ καλο και γι αμεγαλυτερα παιδακια...ωραιο θεμα ειναι και ο μικρος πριγκιπας που λατρεύω όπως και οι πειρατές...2.κοριτσακια...παλι κατι με πριγκίπισσα...κατι με φραουλες...επισης με ναράιδες, πεταλούδες,μπορεις να κανεις κατι με cupcakes και ζαχαρωτα σε χρωμα καφε ροζ που ειναι τελειο...για αγορακι απο 6-7 ωραια ιδεα ειναι το ποδοσφαιρο ή το μπασκετ...ελπίζω να εχω βοηθήσει εαν σκεφτω κι αλλα θα σου πω!!!;)

Link to comment
Share on other sites

ευτυχία καλησπέρα...επειδή δεν αναφέρεις ηλικία και φύλο θα σου προτείνω κάποιες ιδέες και αγοράκια και για κοριτσάκια...1.αγορακια....εαν ειναι το πρώτο του πάρτυ μπορεις να κανεις κατι με θεμα κατι με πρίγκιπα...επισης με βατραχακια...ακομη μπορεις με φαρμα και ζωακια το οποιο ειναι πολυ καλο και γι αμεγαλυτερα παιδακια...ωραιο θεμα ειναι και ο μικρος πριγκιπας που λατρεύω όπως και οι πειρατές...2.κοριτσακια...παλι κατι με πριγκίπισσα...κατι με φραουλες...επισης με ναράιδες, πεταλούδες,μπορεις να κανεις κατι με cupcakes και ζαχαρωτα σε χρωμα καφε ροζ που ειναι τελειο...για αγορακι απο 6-7 ωραια ιδεα ειναι το ποδοσφαιρο ή το μπασκετ...ελπίζω να εχω βοηθήσει εαν σκεφτω κι αλλα θα σου πω!!!;)

 

Σε ευχαριστώ παρα πολυ και εγώ λαυρευω τον μικρο πρίγκιπα!!!έχεις κάποια ιδέα για το πως θα μπορούσα να διοργάνωσω;;; Τ θα πρέπει να αγοράσω πως θα δυόμιση τ σπίτι κτλ;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μμμ,ειναι λιγο δύσκολο...πολυ ωραιο θεμα ειναι ο μικυ και η μινυ μαους οπως ειπα πειρατης αλλα με πειρατινα και πρίγκιπας με πριγκίπισσα...ακομη μπορεις να κανεις κατι ουδετερο οπως κατι σχετικο με ζωολογικο κήπο!:confused:

Link to comment
Share on other sites

ευτυχία καλησπέρα...επειδή δεν αναφέρεις ηλικία και φύλο θα σου προτείνω κάποιες ιδέες και αγοράκια και για κοριτσάκια...1.αγορακια....εαν ειναι το πρώτο του πάρτυ μπορεις να κανεις κατι με θεμα κατι με πρίγκιπα...επισης με βατραχακια...ακομη μπορεις με φαρμα και ζωακια το οποιο ειναι πολυ καλο και γι αμεγαλυτερα παιδακια...ωραιο θεμα ειναι και ο μικρος πριγκιπας που λατρεύω όπως και οι πειρατές...2.κοριτσακια...παλι κατι με πριγκίπισσα...κατι με φραουλες...επισης με ναράιδες, πεταλούδες,μπορεις να κανεις κατι με cupcakes και ζαχαρωτα σε χρωμα καφε ροζ που ειναι τελειο...για αγορακι απο 6-7 ωραια ιδεα ειναι το ποδοσφαιρο ή το μπασκετ...ελπίζω να εχω βοηθήσει εαν σκεφτω κι αλλα θα σου πω!!!;)

 

Σε ευχαριστώ παρα πολυ και εγώ λαυρευω τον μικρο πρίγκιπα!!!έχεις κάποια ιδέα για το πως θα μπορούσα να διοργάνωσω;;; Τ θα πρέπει να αγοράσω πως θα διακοσμησω τ σπίτι κτλ;;;

Link to comment
Share on other sites

Μικυ και μίνι τέλεια ιδέα θα μπορέσω να τους κάνω και face painting μουστακια μετα να φτιάξω ουριτσες αυτακια να βάλουμε τ τραγούδι τ μικυ και πολλα αλλα!!!!σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!! Μήπως γνωρίζεις κάποιο άτομο που ν ερχετε σε σπίτι για ψυχαγωγηση αλλα να έχει και στολή!!!αν μπορεις και γνωρίζεις πες μου και την τιμουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ παρα πολυ και εγώ λαυρευω τον μικρο πρίγκιπα!!!έχεις κάποια ιδέα για το πως θα μπορούσα να διοργάνωσω;;; Τ θα πρέπει να αγοράσω πως θα δυόμιση τ σπίτι κτλ;;;

 

λοιπον...θα κινηθείς στα χρώματα του σιελ λευκου και κίτρινου...τις προσκλήσεις μπορείς να τις φτιάξεις μόνη σου επιλέγοντας μια εικόνα του μικρόυ πρίγκιπα και τυπόνωντάς το σαν σελιδοδείκτη και γράφοντας το δικό σου κειμενάκι...για την διακοσμηση μπορεις να γεμίσεις γυάλες με ζαχαρωτα στα ίδια χρώματα ή και να βαλεις μεσα σε αυτές χρωματιστή αμμο και να στηρίξεις γληφιτζούρια...η τούρτα φυσικά με τον μικρο πρίγκιπα...πιατάκια ποτηράκια και τα συναφή μπορείς να τα πάρεις μονόχρωμα τα οποία είναι πολύ οικονομικά εκτός καιαν μπορείς να ψάξεις και να βρείς αντίστοιχα...αυτά προς το παρόν:-)

Link to comment
Share on other sites

Μικυ και μίνι τέλεια ιδέα θα μπορέσω να τους κάνω και face painting μουστακια μετα να φτιάξω ουριτσες αυτακια να βάλουμε τ τραγούδι τ μικυ και πολλα αλλα!!!!σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!! Μήπως γνωρίζεις κάποιο άτομο που ν ερχετε σε σπίτι για ψυχαγωγηση αλλα να έχει και στολή!!!αν μπορεις και γνωρίζεις πες μου και την τιμουλα!!!

 

αχ ναι θα γίνει τέλειο...δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι:oops::oops::?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.paidika.gr/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=9&Itemid=82

εδώ μπορείς να βρείς εικόνες με τους ήρωες της ντίσνευ σε περίπτωση που κανεις μονη σου τις προσκλήσεις...μπορείς ακόμη να εκτυπώσεις διάφορα σχέδια να τα τυλίξεις σαν παπυρο,να το δέσεις με κορδέλα και να κάνεις κάτι σαν δωράκι σε ένα μικρό σακουλάκι μεσα στο οποίο μπορείς να βάλεις και 4 διαφορετικές αποχρώσεις μαρκαδόρους όι απαραίτητα σε όλα τα παιδάκια ίδια και να το δώσεις σαν δωράκι...μαρκαδόρους και σακουλάκια μπορείς να βρεί ςπολύ οικονομικά στα τζάμπο και μπορείς επίσης να πάρεις την μεγαλύτερη συσκευασία με μαρκαδόρους δηλ αυτή με τις περισσότερες αποχρώσεις και να μήν περιοριστείς στα απλά χρώματα:P

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ παρα πολυ και εγώ λαυρευω τον μικρο πρίγκιπα!!!έχεις κάποια ιδέα για το πως θα μπορούσα να διοργάνωσω;;; Τ θα πρέπει να αγοράσω πως θα δυόμιση τ σπίτι κτλ;;;

 

 

Και εγώ τον λατρεύω,αλλά δεν είναι λίγο πιο αγορίστικο θέμα??Δεν θα αδικηθεί κάπως το κοριτσάκι?

Link to comment
Share on other sites

Η Τίνκερμπελ σε συνδυασμό με τον Πήτερ Παν πώς σου φαίνεται σαν ιδέα?

Πολυ!!! Απλά κολλαω στο πως θα φανεί στο στολισμό;;;; Έχεις να μου προτείνεις κάτι πάνω σε αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τον λατρεύω,αλλά δεν είναι λίγο πιο αγορίστικο θέμα??Δεν θα αδικηθεί κάπως το κοριτσάκι?

 

Αυτο σκέφτηκα και εγώ!!!! Τώρα είμαι ανάμεσα σε δυο μίνι και μικυ tinkerbell και piter pan

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

εγώ ψηφίζω PeterPan & Tinkerbell...

αλλά & ότι άλλο θέλεις έχει εδώ πολύ υλικό...

http://www.familyshoppingbag.com/free_party_printables.htm

 

& ειδικότερα...

http://www.familyshoppingbag.com/tinkerbell_and_peterpan_printables.htm

 

αλλά & μίκυ-μίνι

http://www.familyshoppingbag.com/mickey_mouse_printables.htm

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

εγώ ψηφίζω PeterPan & Tinkerbell...

αλλά & ότι άλλο θέλεις έχει εδώ πολύ υλικό...

http://www.familyshoppingbag.com/free_party_printables.htm

 

& ειδικότερα...

http://www.familyshoppingbag.com/tinkerbell_and_peterpan_printables.htm

 

αλλά & μίκυ-μίνι

http://www.familyshoppingbag.com/mickey_mouse_printables.htm

 

Ευχαριστω πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ!!! Απλά κολλαω στο πως θα φανεί στο στολισμό;;;; Έχεις να μου προτείνεις κάτι πάνω σε αυτο;

 

 

Για χρώματα θα έλεγα πράσινο και πορτοκαλί.Το θέμα είναι ότι,ενώ για την Τίνκερμπελ μπορείς να βρεις αρκετά πράγματα στα τζάμπο,δεν ισχύει το ίδιο και για τον Πήτερ Παν.Αν μπορείς να τα πάρεις από το εξωτερικό,δεν υπάρχει πρόβλημα.Τί ακριβώς ψάχνεις,πώς θα στολίσεις το σπίτι?

Link to comment
Share on other sites

Για χρώματα θα έλεγα πράσινο και πορτοκαλί.Το θέμα είναι ότι,ενώ για την Τίνκερμπελ μπορείς να βρεις αρκετά πράγματα στα τζάμπο,δεν ισχύει το ίδιο και για τον Πήτερ Παν.Αν μπορείς να τα πάρεις από το εξωτερικό,δεν υπάρχει πρόβλημα.Τί ακριβώς ψάχνεις,πώς θα στολίσεις το σπίτι?

 

Ναι!!! Αλλα για πχ αν έκανα μικυ και μίνι θα τους εφτιαχνα ουριτσες αυτακια θα τους έκανα μουστακια μυτουλες να μπουν και αυτα στο κλίμα τώρα κολλαω για το τι μπορω να τους κάνω πέρα απο φτερά σκέφτηκα στα κοριτσακια να βσλω Χρυσούπολη στα αγοράκια μις πράσινη καπα;;;

Link to comment
Share on other sites

για πιτερ παν και τινγκερμπελ εψαξα μηπως σου βρω κατι μεσω ιντερνετ αλλα τιποτα...το μονο που βρηκα ειναι καποιες εταιρειες που σου παρεχουν ολα τα αναλωσιμα στολισμο μια απο αυτες καρεκλακια και τραπεζακια και επισης τον ηρωα μεταμφιεσμενο...σου παραθετω το λινκ(βεβεια δεν ξερω πως θελεις να κινηθεις οικονομικα)...ελπιζω να εχω βοηθησει...http://www.trelozouzounia.gr/subpage.php?,subpage_id=1http://www.delfinakia.gr/products/piter-pan-tingkermpel

Link to comment
Share on other sites

Kι εμείς στα δεύτερα γενέθλια της μικρής μου κάναμε πάρτυ με θέμα τον μίκυ που τον λάτρευε. Πιατάκια, ποτηράκια, χαρτοπετσέτες, τραπεζομάντηλο, καπελάκια κλπ. έχει στο jumbo. Προσκλήσεις επίσης μίκυ, μπορείς να εκτυπώσεις και εσύ από τον υπολογιστή σου και να τις τυλίξεις σε σοκολάτα (ή για πρόσκληση ή για δωράκι φεύγοντας), υπάρχει και χωριστό θέμα στο φόρουμ για τις σοκολάτες.

Είχε έρθει και μία κοπέλα ντυμένη μίκυ μάους για να διασκεδάσει τα παιδιά (70 ευρώ μας είχε στοιχίσει) και για δωράκι σακουλίτσα με μολύβια, μπλοκάκια, σβήστρες ξύστρες με τον μίκυ (επίσης από jumbo). Toύρτα εννοείται μίκυ, είναι πολύ εύκολο να βρεις, είτε με τυπωμένο σχέδιο είτε τρισδιάστατη, όπου το τρισδιάστατο σχέδιο είναι παιδικός κουμπαράς (από Τερκενλή). Και πολλά πολλά μπαλόνια σε όλο το σπίτι. Είναι εύκολο θέμα και απευθύνεται και στα δύο φύλα, οπότε το κάνει ιδανικό. Αυτά από εμένα. Ό,τι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι!!! Αλλα για πχ αν έκανα μικυ και μίνι θα τους εφτιαχνα ουριτσες αυτακια θα τους έκανα μουστακια μυτουλες να μπουν και αυτα στο κλίμα τώρα κολλαω για το τι μπορω να τους κάνω πέρα απο φτερά σκέφτηκα στα κοριτσακια να βσλω Χρυσούπολη στα αγοράκια μις πράσινη καπα;;;

 

Τί εννοείς Χρυσούπολη??:confused: Μάλλον χρυσόσκονη?

Επειδή δεν είναι αποκριάτικο πάρτυ,δεν θεωρώ απαραίτητο να είναι και ανάλογα ντυμένα.Αν όμως εσύ θέλεις να το κάνεις,προτίμησε το άλλο θέμα,που θα βρεις και πολλά πράγματα.Απλά αυτό είναι κάπως πιο πρωτότυπο για αγόρι-κορίτσι.

Link to comment
Share on other sites

να πω κι εγω την μαυρη αληθεια απο την αρχη πιστευα οτι ο μικυ και η μινυ ειναι ειναι ενα πολυ ευκολο θεμα με πολλες ιδεες και ταιριαζει απολυτα σε παιδακια διαφορετικου φυλου...για το δευτερο θεμα εχω καποιους ενδιασμους γιατι ισως χρειαστει να κανεις τα ιδια πραγματα διπλα γιατι θα ειναι διαφορετικο το θεμα...για οποια βοηθεια μην διστασεις να μας ρωτησεις παντως!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι διαφορετικό,μαζί πηγαίνουν ο Πήτερ Παν και η Τίνκερμπελ,απλά είναι λίγο δύσκολο να βρεις πράγματα.Αν κάποιος έχει χρόνο και διάθεση,θα μπορούσε να κατασκευάσει μόνος του πολλά και διάφορα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...