Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

επιδοματα εγκυμοσυνης απο ικα


Recommended Posts

καλησπερα σε ολους.Θα ηθελα αν γνωριζετε να με βοηθησετε σε κατι.ειμαι στον 8ο μηνα της εγκυμοσυνης μου(περιμενω αγορακι)και θελω να ρωτησω σχετικα με τα επιδοματα που δικαιουμαι.Στις 12/3/10 παραιτηθηκα απο τη δουλεια μου στην οποια ημουν για 8 χρονια περιπου.Εχω δηλαδη ενσημα ολα αυτα τα χρονια.Φανταζομαι οτι δικαιουμαι ολα τα επιδοματα(ειμαι στο ικα ασφαλισμενη) τα ενσημα ομως του 2009 δεν τα εχω παρει ακομη.δεν τα εχουν στειλει.πρεπει για να παρω το πρωτο επιδομα να τα εχω μαζι μου?δεν το βλεπουν στο computer?αν μπορει καποιος να με βοηθησει....ευχαριστω!:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα σε ολους.Θα ηθελα αν γνωριζετε να με βοηθησετε σε κατι.ειμαι στον 8ο μηνα της εγκυμοσυνης μου(περιμενω αγορακι)και θελω να ρωτησω σχετικα με τα επιδοματα που δικαιουμαι.Στις 12/3/10 παραιτηθηκα απο τη δουλεια μου στην οποια ημουν για 8 χρονια περιπου.Εχω δηλαδη ενσημα ολα αυτα τα χρονια.Φανταζομαι οτι δικαιουμαι ολα τα επιδοματα(ειμαι στο ικα ασφαλισμενη) τα ενσημα ομως του 2009 δεν τα εχω παρει ακομη.δεν τα εχουν στειλει.πρεπει για να παρω το πρωτο επιδομα να τα εχω μαζι μου?δεν το βλεπουν στο computer?αν μπορει καποιος να με βοηθησει....ευχαριστω!:wink:

δεν ξερω τι εννοεις με τον ορο "επιδοματα", αλλα αν μιλας για το επιδομα κυησης, επειδη το πηρα σχετικα προσφατα (Σεπτεμβρη), θα πρεπει να πας στο κεντρο μανας και παιδιου της περιοχης που ανηκεις για να σου γραψει παραπεμπτικο ο γυναικολογος του ικα. κλεινεις ραντεβου στο 184. θα εχεις το βιβλιαριο ασθενειας και προσφατο υπερηχο. επειδη και εγω ημουν ανεργη μου ζητησαν απο το ικα της περιοχης μου υπευθυνη δηλωση που ελεγα οτι ημουν με συμβαση και εληγε στις ταδε του μηνος. μετα παιρνεις ολα τα χαρτια που μαζεψες και πας στις παροχες. τα ενσημα τα βλεπουν μεσω η/υ. εμενα τουλαχιστον ετσι μου ειπαν.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ.σημερα πηγα στο κεντρο μανας κ παιδιου και πηρα τη βεβαιωση για την ΠΗΤ.επιδοματα δεν λεγονται?το πρωτο το παιρνεις 56 ημερες πριν γεννησεις(εφοσον εχεις 200 ενσημα τα τελευταια 2 χρονια)και μετα ακολουθουν 2 η 1 επιδομα.το βοηθημα τοκετου νομιζω.απλα για τα ενσημα με ενδιεφερε να μην τρεχω στους οροφους κ βγαζω εκτυπωσεις γι αυτο..να σαι καλα.:-D

 

ξεχασα να αναφερω οτι στο εγω πηγα στο κεντρο μανας και παιδιου της καλλιθεας(τζιτζιφιες μαλλον)ενω υπαγομαι στου ν.κοσμου.ουτε τη βεβαιωση του ιδιωτικου γιατρου μου ζητησε ουτε υπερηχο.το μονο που μου ειπε ειναι οτι πληρωνομαι απο το ικα που υπαγομαι.το καθε ικα ζηταει τα δικα του..

Επεξεργάστηκαν by terry83
συμπληρωματικα....
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...