Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φάρμακα για νόσο του κρον και εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Σας παρακαλώ, αν κάποιος γνωρίζει, τα φάρμακα για τη νόσο του κρον επηρεάζουν το έμβρυο όταν τα παίρνει ο πατέρας;

 

Είναι επείγον, γι΄ αυτό αν κάτι γνωρίζετε σας παρακαλώ απαντήστε.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλυτερα να ρωτησετε το γιατρο σας....

αυτο που ξερω ειναι οτι απλα καποια φαρμακα αποδυναμωνουν-αλλοιωνουν το σπερμα οποτε δυσκολευεται κ η συλληψη ....

Εγω την κορη μου την συνελλαβα οταν ο αντρας μου χτυπουσε ενεσεις για πνευμονια!!!!! κ εγω επαιρνα αντιβιωση για ιγμοριτιδα !!!!!

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ, αν κάποιος γνωρίζει, τα φάρμακα για τη νόσο του κρον επηρεάζουν το έμβρυο όταν τα παίρνει ο πατέρας;

 

Είναι επείγον, γι΄ αυτό αν κάτι γνωρίζετε σας παρακαλώ απαντήστε.

 

Ευχαριστώ.

 

Καλύτερα να επικοινωνήσετε με τον γαστρεντερολόγο που σας παρακολουθεί..

Ο πατέρας που παίρνει τα φάρμακα είναι σε περίοδο έξαρσης της νόσου?

Εκτός από αντιβιοτικά , παίρνει και κορτιζονούχα?

Η νόσος Crohn δεν αποτελεί εμπόδιο στη σύλληψη πάντως...ακόμα κι αν ο γονέας βρίσκεται σε φαρμακευτική αγωγή...

Για τους άντρες με τη συγκεκριμένη νόσο χρειάζεται η παρακολούθηση της ποιότητας του σπέρματος...

"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Γιατρος δεν ειμαι, αλλα ξερω απο πολυ κοντινο μου ζευγαρι που ο πατερας πασχει απο αυτη τη νοσο, δεν τους εμποδισε να πιασουν παιδι.

 

Για να καταλαβω λιγο καλυτερα, θελετε να πιασετε παιδι και σκεφτεσαι οτι μπορει να αποδυναμωθει το σπερμα ή εισαι εγγυος και φοβασαι για το εμβρυο?

 

Οπως και να εχει, για να σου φυγει καθε αμφιβολια, ρωτα τον γαστρεντερολογο που σας παρακολουθει και τον γυναικολογο σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

καλησπερα κοριτσια!!!εδω και 5 μηνες προσπαθουμε να κανουμε μωρακι αλλα τιποτα ακομα...:-(

θα ηθελα να ρωτησω μηπως παιζει ρολο που ο αντρας μου παιρνει τα reducar(αντιβιωση για κυστικη ακμη για 6 μηνες). μας ειπε ο δερματολογος οτι ευτυχως δεν εχει τερατογενεση στον αντρα αλλα φοβαμαι μηπως αποδυναμωνει το σπερμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...