Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επίδομα Αλληλεγγύης


UFO

Recommended Posts

Μπράβο κούκλες έτσι να ακούω ότι πήρατε λεφτά από το κράτος …………..!!!

Και πήρατε χρήσιμα πράγμα για τα παιδάκια σας

O ΜΠΑΜΠΑς ΜΟΥ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΠΕΙΡΕ.ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

παραααααααααλογοοοοοοοοοοοοοο.......

λοιπόν κι εγω σαν ανεργη πήγα στον οαεδ και μου ειπαν θα μπούν στον λγαριαμσό τραπεζης μου , το μισό οπως και εγινε....

το παράλογο ειναι τοεξής :

αν εργαζόμουνα θα μου έδιναν 700ε (βάση εκκαθαρισικού και ενός παιδιου)

σαν ανεργή υπάρχει ταρίφα 400 ε σε όλους ....!

 

παραααααααααααλογοοοοοοοο ακούει κανεις....?????

κατι τετοια γεγονότα με κανουν να σκεύτομαι ...ΠΟΥ ΖΩ ???

Είναι τρελοί ?

πανε καλα?

δλδ σαν εργαζόμενη θα ειχα αναγκή τα 700 αλλα σαν ανεργη δεν τα εχω, εχω αναγκη για λιγότερα?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και γιατι παρακαλω πολυ να μην δικαιουνται επιδομα και οι ελευθεροι επαγγελματιες με χαμηλο εισοδημα???? Ε????

 

Εμεις δηλαδη στο πηγαδι κατουρησαμε αστο καλο...................

 

Δεν φτανει που εχουμε ενα μαγαζακι και το πως τα βγαζουμε περα εμεις ξερουμε... δεν τους αυξανουμε και τα ποσοστα της ανεργιας τους.................

 

Οπως λεει και η αρια "ΠΟΥ ΖΩ????"

Link to comment
Share on other sites

παραααααααααλογοοοοοοοοοοοοοο.......

λοιπόν κι εγω σαν ανεργη πήγα στον οαεδ και μου ειπαν θα μπούν στον λγαριαμσό τραπεζης μου , το μισό οπως και εγινε....

το παράλογο ειναι τοεξής :

αν εργαζόμουνα θα μου έδιναν 700ε (βάση εκκαθαρισικού και ενός παιδιου)

σαν ανεργή υπάρχει ταρίφα 400 ε σε όλους ....!

 

παραααααααααααλογοοοοοοοο ακούει κανεις....?????

κατι τετοια γεγονότα με κανουν να σκεύτομαι ...ΠΟΥ ΖΩ ???

Είναι τρελοί ?

πανε καλα?

δλδ σαν εργαζόμενη θα ειχα αναγκή τα 700 αλλα σαν ανεργη δεν τα εχω, εχω αναγκη για λιγότερα?????

Συμφωνω μια απο τα ιδια παραλογα πραγματα και να φανταστεις οτι ειπαν οτι αυτοι που εχουν πολλους μηνες δεν το δικαιουντε γιατι το κανουν επιτιδες για τα επιδοματα...:evil::evil:ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μια απο τα ιδια παραλογα πραγματα και να φανταστεις οτι ειπαν οτι αυτοι που εχουν πολλους μηνες δεν το δικαιουντε γιατι το κανουν επιτιδες για τα επιδοματα...:evil::evil:ελλαδα

 

Αααχχχχχχχχχχχ σε αυτήν την κατηγορία ανήκω εγώ που έχω κάρτα και καλά για τα ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ λες και τα 400 ευρώ θα με σώσουν ……………

ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΡΤΑ ΦΕΤΟΣ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΝΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ 30 ΜΗΝΕΣ ΑΝΕΡΓΗ ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΡΝΩ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΕΓΩ ..????????

.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Αααχχχχχχχχχχχ σε αυτήν την κατηγορία ανήκω εγώ που έχω κάρτα και καλά για τα ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ λες και τα 400 ευρώ θα με σώσουν ……………

ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΡΤΑ ΦΕΤΟΣ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΝΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ 30 ΜΗΝΕΣ ΑΝΕΡΓΗ ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΡΝΩ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΕΓΩ ..????????

 

Μια απ΄τα ιδια. Ειμαι ανεργη απο τον Μαιο του 2008, και μου ειπαν πως δεν το δικαιουμαι...:evil:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Μια απ΄τα ιδια. Ειμαι ανεργη απο τον Μαιο του 2008, και μου ειπαν πως δεν το δικαιουμαι...:evil:

 

 

Παραδόξων εμένα μπήκαν στην τράπεζα η πρώτη δόση τα 200Ευρω απο τον οαεδ και αναμένουμε και τα υπόλοιπα ...

 

 

Το πρόβλημα μας τώρα είναι Άλου ενώ δικαιούμαστε και ΤΑ 700 ΑΠΟ ΤΗΝ εφορίας

 

Η ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ ΜΑΣ ΞΕΧΑΣΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΝΑΜΕ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΕΓΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ …..!!!!

 

Από αλλού τα είχαμε σίγουρα και από άλλου τα πήραμε

 

ΑΡΕ ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΚΡΑΤΟΣ ΑΘΑΝΑΤΟ......!!!!!!!

.....

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα ηρθαν μεσω ταχυδρομειου. Οχι λογω ανεργιας αλλα λογω ποσοστου αναπηριας. Μαλιστα εγω τα ειχα ξεγραμενα γιατι κανω κοινη δηλωση με τον αντρα μου και εχει υψηλο εισοδημα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και σε εμενα ηρθαν μεσω ταχυδρομειου. Οχι λογω ανεργιας αλλα λογω ποσοστου αναπηριας. Μαλιστα εγω τα ειχα ξεγραμενα γιατι κανω κοινη δηλωση με τον αντρα μου και εχει υψηλο εισοδημα.

 

 

 

σε καλή μεριά κοπέλα μου

.....

Link to comment
Share on other sites

εβαλε λεει ο ογα πλαφον κατω απο 650 ευρω συνταξη.ο δικος μου παιρνει μεγαλυτερη γιαυτο...στο 1056 μου τα ειπανε αυτα

κάνε ένα κόπο κ τη στον αυτιά

.....

Link to comment
Share on other sites

Παραδόξων εμένα μπήκαν στην τράπεζα η πρώτη δόση τα 200Ευρω απο τον οαεδ και αναμένουμε και τα υπόλοιπα ...

 

 

 

Ειχες κανει αιτηση? Τι να κανω λες? Να παω απο κει να ρωτησω?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειχες κανει αιτηση? Τι να κανω λες? Να παω απο κει να ρωτησω?

 

 

Τίποτα δεν έκανα εγώ απλά πέρσι είχα πάρει το επίδομα θερμάνσεις και όση πήραν πέρσι το επίδομα είχαν κάνει λογαριασμό ιβαν στην εθνική και μπήκαν αυτόματα μέσα..και φετοσ

 

 

 

ΚΑΝΕ μια ερώτηση στον αυτιά και εσύ για να μην μπορεί να περιμένεις λίγο στην γραμμή άλλα θα σου απαντήσουν άμεσα, και φυσικά πήγαινε και στον οαεδ ίσως χρειαστεί κάποια Άγραφα διορία έχεις έως τις 28 Φεβρουαρίου μην το αφήνεις

.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 4 months later...

Επαναφέρω το θέμα γιατί δε μπορώ να βγάλω άκρη για το τι έχει γίνει…

 

Εμείς πήραμε τη πρώτη δόση του έκτακτου επιδόματος αλληλεγγύης το Δεκέμβριο που μας πέρασε… και για την δεύτερη δε γνωρίζω τι έχει συμβεί. Στη πρώτη, μας είχε έρθει ένα χαρτί και πήγαμε στη τράπεζα και εισπράξαμε το ποσό αλλά υποτίθεται ότι μέχρι τις 30/6 θα παίρναμε και τη δεύτερη… οι γονείς μου λένε ότι άκουσαν στις ειδήσεις ότι πήρε αναβολή η δεύτερη δόση, μέχρι νεοτέρας. Στο ιντερνετ όμως, δε βρίσκω τίποτα σχετικό για τη δεύτερη δόση αυτού του έκτακτου επιδόματος…

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος/α κάτι να με ενημερώσει να μη ψάχνομαι άδικα???

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλή μου

 

 

Λυπών όση πήραν πήρα τέλος δεν θα ξανά δώσουν κάτι τουλάχιστον μέχρι Ιανουάριο του 2011

\ τυχερή είσαι που πηρέ στην πρώτη δόση παρά πολύ δεν πήραν καν την πρώτη

 

έταξε ο Γιωργάκης τον βγάλαμε πρωθυπουργό και τώρα ψαχνόμαστε όλοι αχ καλή μου μην σχόλησε δεν υπάρχουν χρήματα

.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...