Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ειδοποίηση για πάρτυ γενεθλίων σε παιδότοπους.


Recommended Posts

αγαπητοί γονείς,

επειδή την πάτησα πρόσφατα (27/1), όταν σας καλούνε σε πάρτυ γενεθλίων σε παιδότοπους, να σκεφτείτε ότι μπορεί και να πληρώνουμε με το κεφάλι που περιμένουμε να έλθει και όχι με τους παρόντες γονείς. επειδή λοιπόν πλήρωσα τζάμπα 12 γονείς με τα παιδάκια τους (12+12) και το σκυλομετάνοιωσα που τους κάλεσα (ήταν απ'τον βρεφονηπιακό), όταν σας καλούνε και περιμένουν ειδοποίηση να ειδοποιήτε. πάρτε ενα τηλεφωνο δεν είναι κακό, ΝΑΙ θαρθούμε ή ΟΧΙ δεν μπορούμε (ανάλογα τι λέει η πρόσκληση).

 

καλά πάρτυ σε παιδότοπους λοιπόν και θα σας ειδοποιούμε για την παρουσία μας...!!!

 

:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σηγνωμη αν κανω παρτυ γεννεθλιων σε παιδοτοπο και πω τοσα ατομα

εχω καλεσει και δεν ερθουν καπια τα πληρονω;;

εγω ξερω οσα ατομα ερθουν τοσα θα πλιροθουν δε κλινουμε αλοστε και μια εθουσα

αλοστε ποσα παιδακια 20 -30 καπου εκει ερχωντε τα [πιο πολα που καλιωνται

εγω οταν με το καλο χρονιση η μπαμπουλα μου ετσι θα πληροσω

αυτουσ που θα ερθουν τιποτε αλο!!

μη μασ περνανε και για κοροειδα!!!!!

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι στανταρ ομως.. εξαρταται απο τον παιδοτοπο..

Εγω οσες φορες εκανα σε παιδοτοπο απλα πληρωσα "αερα" ενα ποσο για να κλεισω αποκλειστικα τον παιδοτοπο και οσοι ηρθαν ηρθαν..

Οσοι ηρθαν τοσους πληρωσα.. Εκτος αν βεβαια εχει κετερινγκ με το κεφαλι οποτε αναγκαστικα το πληρωνεις εφοσον το φαγητο θα ερθει ουτως η αλλως.. Εγω κανονιζω κετερινγκ δικο μου και τελειωνει το θεμα.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε και αυτό να γίνεται σαν τους γάμους.

Η αλήθεια είναι πως το κάνουν ορισμένοι παιδότοποι. Κι εγώ που έψαχνα τον Δεκέμβρη για τα γενέθλια και ρωτούσα μου το είπαν σ΄έναν μόνο, πως όσους πω μεγάλους τόσους θα πληρώσω.

Τα μικρά δεν την απασχολούσαν γιατί θα έκανε εκείνη την ώρα τα τοστ, ενώ των μεγάλων το πιάτο το δίνει παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συνγονείς

δεν το κάνουν όλοι οι παιδότοποι φυσικά, αλλά το θέμα δεν είναι αυτό.

εαν γράφει η πρόσκληση κάτι σχετικό με ειδοποίηση, δεν υπάρχει δικαιολογία να μην ειδοποιήσουμε (κ αν ντρεπόμαστε στέλνουμε μήνυμα).

αγαπητή ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ αν και ζαλίστηκα λίγο με την απάντησή σου, ότι κανονίσεις με τον παιδότοπο από πριν γίνεται. και αυτοί τη δουλειά τους κάνουν κ αν σ'αρέσουν οι όροι κλείνεις. αλλιώς πας αλλού.

Link to comment
Share on other sites

και μένα μου την σπάει αφάνταστα να λέω να με ενημερώσουν και να με γράφουν!! :evil::evil: για να ζητά ο άλλος να ενημερώσεις κάποιος λόγος θα υπάρχει, είτε είναι να υπολογίζει τα ατομα , είτε για να υπολογίσει το φαγητό είτε γιατί θέλει να γνωρίζει .΄τι να πεις....

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται κουλο ναπληρωσεις για καποιον που δεν θα ερθει....το σωστο και αυτο που κανουν οι περισσοτεροι παιδοτοποι ειναι οποιος ερθει πληρωνεις....δηλ προχτες που ειχε πει 30 μεγαλους και 30 παιδακια και ηρθαν 15-10 παιδακια πληρωσε μονο αυτα και οτι φαγητο ειχε παραγγειλει μονη της.....ειναι τη συμφωνια θα κανεις

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

εδώ πέρσυ... με τα χιόνια που είχαν κλείσει όλοι οι δρόμοι, είχαν καλέσει τα παιδιά σε πάρτυ σε παιδότοπο. Πήραμε κι εμείς να ρωτήσουμε πότε θα γίνει το πάρτυ γιατί θεωρησαμε αυτονόητο ότι με κλειστούς δρόμους το πάρτυ αναβάλλεται (ποιός θα πήγαινε..??). Και εκεί η αλλη μαμά, μας είπε ότι το πάρτυ θα γίνει διότι ο παιδότοπος θέλει να πληρωθεί γίνει δεν γίνει το πάρτυ... Ε! μαζευτήκαμε μια παρέα 5-6 και πήγαμε σιγά σιγά..

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...