Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παράξενα κακά σε μωρό 16 μηνών.....


Recommended Posts

θα τρελαθώ ρε κορίτσια....

 

ο μικρός μου, 16 μηνών εδώ και μέρες έχει θέμα με τα κακά του...

πριν 12 μέρες έκανε διάρροια... άφησα να περάσουν 3 μέρες και τον πήγα στο γιατρό.... μας είπε ότι υπάρχει ένα θέμα με τ' αυτιά του και μας έδωσε αντιβίωση και σχετική διατροφή για το θέμα της διάρροιας.... δεν έβλεπε κάποιο πρόβλημα με τη κοιλιά του....

 

έχουν περάσει 8 μέρες που παίρνουμε αντιβίωση και το θέμα της διάρροιας δεν έχει φτιάξει τελείως... τα κακά του είναι μαλακά (όχι διάρροια) και τώρα δυο μέρες παρατηρώ κάτι σαν μαύρες ίνες στα κακά του... σαν κλωστές να το πω;;;

 

αφήστε που δυο φορές έχουμε να αντιμετωοπίσουμε και το σύγκαμα....

 

η διάθεση του είναι μια χαρά, τρώει καλά, παίζουμε, δεν έχει αλλάξει κάτι....

 

αλλά μετά από τόσες μέρες δεν έπρεπε να έχει φτιάξει το θέμα με τα κακά του;;;

κι αυτά τα μαύρα τι είναι;;;

όποια ξέρει κάτι ας με βοηθήσει.....

μετά λέω να πάω και σε άλλο παιδίατρο να δω τι γίνεται......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έφαγε κάτι διαφορετικό αυτές τις δύο μέρες?

 

 

τι διαφορετικό να φάει;;;

το έχω ταράξει στη δίαιτα το παιδί..... όχι φρούτα όχι λαχανικά.... και προσπαθώ να του μαγειρεύω με τα υλικά που μπορώ.... πατάτα, ρύζι, κοτόπουλο, καρότο και τέτοια.... μέχρι και γάλα ελεύθερο λακτόζης πίνει και τίποτα.....

Link to comment
Share on other sites

Μπανάνες;

 

Το έντερο χρειάζεται χρόνο να επουλωθεί, ίσως για λίγες μέρες να μην έδινες γάλα;

 

 

μπανάνα δίνω.... είναι το μόνο φρούτο κι ίσως λίγο μήλο μου έχει πει η παιδίατρος....

να του κόψω το γάλα;;;; έχω πάρει ελεύθερο λακτόζης που κάνει για καταστάσεις διάρροιας.... και μέσα βάζω και δυο κουταλιές ρυζάλερο.... δε ξέρω.....

πηρα τηλ τη παιδίατρο και μου είπε να του δώσω hidrasec... είναι κάτι φακελάκια σκόνης που τα διαλύεις σε νερό.... επίσης κάτι φυσικές σταγόνες μου είπε να δώσω.... αυτές τις έχω ξαναδώσει και κάνουν δουλειά....

άντε να δούμε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τότε μάλλον οι μαύρες ίνες είναι από τις μπανάνες (κλασικό "σύμπτωμα").

Για τα άλλα που αναφέρει, δεν γνωρίζω ...

(εκτός από το ότι σε ένα ερεθισμένο έντερο δεν είναι μόνο η λακτόζη που μπορεί να πειράζει αλλά και οι πρωτεΐνες του γάλακτος)

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Τότε μάλλον οι μαύρες ίνες είναι από τις μπανάνες (κλασικό "σύμπτωμα").

"κλασικό σύμπτωμα";;; ούτε που το έχω ξανακούσει, ούτε το είχα σκεφτεί....

αλλά για το γάλα πως να το κόψω;;; το πρωί τι θα φάει;;; και το βράδυ που πριν πάει για ύπνο το περιμένει;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
"κλασικό σύμπτωμα";;; ούτε που το έχω ξανακούσει, ούτε το είχα σκεφτεί....

αλλά για το γάλα πως να το κόψω;;; το πρωί τι θα φάει;;; και το βράδυ που πριν πάει για ύπνο το περιμένει;;;

 

 

Κι εγω ειδα μαυρες ινες αλλα δεν τρωει ακομα μπανανα.Μονο θηλαζει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Καλησπέρα. Εψαχνα απάντηση για τις μαύρες κλωστίτσες που είδα σήμερα στα κακά της μικρής -1 έτους- και είδα πως μπορεί να είναι από τη μπανάνα. Εφαγε όντως χτες μπανάνα, πρώτη φορά λιωμένη και όχι αλεσμένη. Αρα είναι από αυτό? Μπορεί να είναι κάτι άλλο?

 

Το μωρό μου έχει αλλεργίες αλλά έχει ως τώρα μόνο βλέννη ή αίμα αν την πειράξει κάτι. Αυτό δεν το έχω ξαναδεί.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...