Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Από:ανακοίνωση ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ, ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ, ΧΑΠΙ ΩΟΡΗΞΙΑΣ


Recommended Posts

ήθελα απλά να ενημερώσω ότι βρήκα πολύ φθηνά τεστς στο Home Health UK Ltd http://www.homehealth-uk.com

κι είναι κι από Αγγλία. Μόλις τα παραλάβω και τα δοκιμάσω, θα σας ενημερώσω με περισσότερες λεπτομέρειες.

Συγγνώμη, αν δεν έπρεπε να το γράψω εδώ, αλλά βλέπω πολλά παρόμοια θέματα και δεν ήξερα σε ποιο να το πρωτογράψω.

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 138
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν έχω να σας πω το εξής:

Τα χρησιμοποίησα μόνο μερικές ημέρες, μέχρι που έδειξαν ωορρηξία την 14η ημέρα του κύκλου μου (με μέσο κύκλο 33 ημερών). Αυτό τον προηγούμενο μήνα. Και μόλις ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος.

Μάλλον δουλεύουν τελικά (καλά, όχι μόνο αυτά)!Και δεν το πίστευα.

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω να σας πω το εξής:

Τα χρησιμοποίησα μόνο μερικές ημέρες, μέχρι που έδειξαν ωορρηξία την 14η ημέρα του κύκλου μου (με μέσο κύκλο 33 ημερών). Αυτό τον προηγούμενο μήνα. Και μόλις ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος.

Μάλλον δουλεύουν τελικά (καλά, όχι μόνο αυτά)!Και δεν το πίστευα.

 

Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

καλησπερα σε ολα τα κοριτσια.goofy να σε ρωτησω πως το γραφουν το τεστ για να δεις την οωρηξια?ποσες μερες εκανε να ερθει κ ποσο τελικα σου στοιχισε?σε ζαλισα ε? απλα ρωταω επειδη εισαι εγκυος κ με το καλο να ερθει το μωρακι σου.εχω τελειως ακαταστατη περιοδο κ γιαυτο θελω να μαθω

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΑΠΟ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΓΡΑΨΩ. ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΕΞΙΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΗΓΟ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΥΤΙ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 30-32 ΜΕΡΕΣ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ?

Oro1p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΑΠΟ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΓΡΑΨΩ. ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΕΞΙΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΗΓΟ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΥΤΙ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 30-32 ΜΕΡΕΣ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ?
:roll::wink:

Oro1p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΑΠΟ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΓΡΑΨΩ. ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΕΞΙΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΗΓΟ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΥΤΙ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 30-32 ΜΕΡΕΣ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ?

 

NOMIZW EXOUN 35EURO STHN ELLADA,. EINAI LIGO AKRIBA. MPOREIS NA BREIS PIO OIKONOMIKA AN TA PARAGILEIS APO EXWTERIKO. EXEI SYGKEKRIMENA THEMATA ADW MESA GIA AYTO POU THES. PSAXE LIGO STIS KATHGORIES TOU FORUM KAI MPES STO 'TEST WORIXIAS' KAI 'POSO KOSTIZEI TO TEST'. SORRY GIA TA GRAMMATA ALLA KATI EXEI PATHEI TO PLHKTROLOGIO KAI DEN PAEI STA ELLHNIKA. AN TO FTIAKSW THA STO KSANA STEILW

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΑΠΟ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΓΡΑΨΩ. ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΕΞΙΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΗΓΟ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΥΤΙ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 30-32 ΜΕΡΕΣ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ?
:roll::wink:

 

SE AYTHN THN SELIDA PANW PANW EINAI TA THEMATA!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα σε ολα τα κοριτσια.goofy να σε ρωτησω πως το γραφουν το τεστ για να δεις την οωρηξια?ποσες μερες εκανε να ερθει κ ποσο τελικα σου στοιχισε?σε ζαλισα ε? απλα ρωταω επειδη εισαι εγκυος κ με το καλο να ερθει το μωρακι σου.εχω τελειως ακαταστατη περιοδο κ γιαυτο θελω να μαθω

 

Είχα δώσει 22 ευρώ για 100 τεστς οωρηξίας (ovulation test) και 15 εγκυμοσύνης μαζί με τα μεταφορικά και ήρθαν σε περίπου 1 εβδομάδα.

Κι εγώ έχω ακατάστατη περίοδο, γι'αυτό και τα άρχισα 1-2 ημέρες αφότου μου τελείωσε η περίοδος.

Δε με ζαλίζεις καθόλου και δυστυχώς δεν είμαι έγκυος πια, απέβαλα την 5η εβδομάδα...

:cry:

Ό,τι άλλο θέλεις ρώτα με.

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα!και σε σενα το ιδιο!

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΓΩ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΑΠΟ ΤΟ http://www.accuratepregnancy.tests.com ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 11 ΜΕΡΕΣ ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΙ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΣΤΗΛΑΝΕ EIMAIL. ΕΣΥ GOOFY ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΕΣ?

Oro1p3.png

Link to comment
Share on other sites

όπως θα δεις παραπάνω από το http://www.homehealth-uk.com

Είναι στην Αγγλία.

Αυτό που παρήγγειλες εσύ δεν είναι USA? Αν ναι, τότε θ'αργήσουν, περνάνε και τελωνεία και τέτοια. Φαντάζομαι καμιά βδομάδα ακόμα...

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι USA AND KANADA. το βρήκα απο καποιες κοπελες που το ειχαν αναφερει σε καποιες συζητησεις στα παραπανω θεματα αλλα δεν ειχαν πει οτι περνανε τελωνειο. πηγα σημερα το πρωι στο ταχυδρομειο αλλα τιποτα μου ειπανε να ξαναπαω στης 12:00. αν εχει παραγγείλει καμια απο αυτο το σιτε ας μου πει καποια πραγματα!! ποσες μερες κανανε να ερθουν? με ταχυδρομειο ηρθανε η με κουριερ?goofy μην στεναχωριεσαι να χαιρεσε που επιασες παιδι και ειμαι σιγουρη οτι θα ξαναμεινεις εγκυος συντομα στο λεω γιατι το ειχε παθει και η αδερφη μου και μετα επιασε αμεσως και τωρα εχει 2 πανεμορφα αγγελουδια.

Oro1p3.png

Link to comment
Share on other sites

απο την αγγλια που παραγγειλες ειναι μονο με πιστωτική η και με αντικαταβολη? επειδης δεν εχω πιστωτικη και ψαχνω να βρω αγορα μονο με αντικαταβολη και βρηκα μονο αυτο το σιτε.

Oro1p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ !! ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΑ ΤΕΣΤ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΞΑΝΑΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΣΗ. ΑΝ ΕΠΙΤΡΠΕΤΑΙ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΤΕ?

 

Ta eixa parei prin 1 xrono alla mallon ta xrhsimopoiouse se lathos meres.... :lol::lol::lol: Den eixa stathero kyklo tote, all twra exw kyklo 28 hmerwn me thn diafora omws oti enw tha eprepe na exw ooriksia thn 14 mera ...ta ygra emfanizontai peripoy sthn 18 hmera :? Exw xasei to topi. Twra tha trekarw apo thn 12 mera kai kathe mera gia na dw ti ginetai :roll:

Emeis prospathoume edw kai dyo xronia meta apo mia pallindromh pou eixa. H eirwnia einai oti tote eixa meinei ekgyos me thn prwth... meta omws tipota :cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

εμεις εχουμε κανα χρονο ελευθερα αλλα τους 4 τελευταιους μηνες εχουμε που προσπαθουμε στις γονιμες μαλλον 3 γιατι τον προηγουμενο ειχα ουρολοιμωξει και επερνα χαπια. σκεφτομαι να παμε να κανουμε εξετασεις μηπως υπαρχει κανα προβλημα ? εσεις φανταζομαι εχετε κανει ε? μετα απο ποσο καιρο κανατε?

Oro1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Emeis ksekinhsame ton Noemvrio tis eksetaseis...meta apo poly gkrinia diki mou :lol::lol:

Exw kanei ysterosalpigografia kai ysteroskopish mazi me ormonologikes klp. Sthn ysteroskopish mou vrhkan mikres symfyseis sto panw meros thn mhtras kai sthn eisodo ths mias salpiggas. Ton Martio tha kanw epemvatikh ysteroskopish gia na aferethoun oi synfyseis.

Epishs o androulhs mou ekane spermatografima (etsi den to lene??) kai enw exei sxetika kalh khnhthkothta, posothta kai poiothta spermatozwriwn argei para poly na reustopoihthei to sperma.... Enw tha eprepe na reustopoihte se 30 - 45 lepta max to diko tou pernaei tis 2 wres...... pou na paei to kahmeno to spermatozwario....den mporei na vgei na vgei apo thn vlenh :roll::roll::roll:

Ton exw taraksei sta wmega 3 kai stis portokalades :lol::lol::lol: Mou eipe o giatros oit vohthoun poly auta ta dyo.. Se dyo evgomades tha epanalavoume thn eksetash :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...