Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικοί σταθμοι στην Δάφνη


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες και όλους ,

Σκέφτομαι από Σεπτέμβριο που το αγοαράκι μου θα είναι 2 χρονών και 4 μηνών να τον πάω παιδικό σταθμό.Θα κάνω αίτηση στον δημοτικό σταθμό που έχουμε και έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά επειδή όταν πήρα τηλέφωνο μου είπανε ότι υπάρχει περίπτωση να έχουνε συμπληρωθεί οι θέσεις σκέφτομαι να κοιτάξω και για ιδιωτικό παιδικό σταθμό στην περιοχή .

Επίσης αυτό που με προβληματίζει είναι ότι φοράει ακόμα πάνα (σκέφτομαι να κάνω προσπάθειες να του την κόψω κατά το καλοκαίρι αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρουμε) και φοβάμαι μήπως μου ζητήσουνε να του την έχω βγάλει μέχρι τον Σεπτέμβριο και δεν τα έχω καταφέρει .

Μπορείτε να μου προτείνετε κάτι καλό στην περιοχή της Δάφνης ;

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Εγώ ξεκίνησα τον δικό μου πέρσι που ήταν 22 μηνών στον παιδικό σταθμό "Γύρω-γύρω όλοι" και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη. Όχι μόνο δεν του είχα κόψει την πάνα, γιατί ήταν πολύ μικρός, αλλά στο σχολείο έχουν φροντίσει και για αυτό και εγώ δεν έχω ασχοληθεί σχεδόν καθόλου με το θέμα. Γενικά, το κλίμα είναι πολύ όμορφο και η δασκάλα του καταπληκτική. Αυτό που βλέπω εγώ είναι το παιδί μου να έρχεται συνέχεια μέσα στ χαμόγελο. Ελπίζω να σε βοήθησα, γιατί πέρσι τέτοιο καιρό είχα και εγώ τις ίδιες αγωνίες....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα τον δικό μου πέρσι που ήταν 22 μηνών στον παιδικό σταθμό "Γύρω-γύρω όλοι" και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη. Όχι μόνο δεν του είχα κόψει την πάνα, γιατί ήταν πολύ μικρός, αλλά στο σχολείο έχουν φροντίσει και για αυτό και εγώ δεν έχω ασχοληθεί σχεδόν καθόλου με το θέμα. Γενικά, το κλίμα είναι πολύ όμορφο και η δασκάλα του καταπληκτική. Αυτό που βλέπω εγώ είναι το παιδί μου να έρχεται συνέχεια μέσα στ χαμόγελο. Ελπίζω να σε βοήθησα, γιατί πέρσι τέτοιο καιρό είχα και εγώ τις ίδιες αγωνίες....

 

Σου εστειλα πμ για περισσοτερες διευκρινησεις.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παει και εγω σε παρα πολλους στην περιοχη και μπορω να πω οτι δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενη.Εαν βρω κατι θα σε ενημερωσω.Εαν θελεις ενημερωσε με και εσυ μηπως και βρεθει τιποτα αξιολογο.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα τον δικό μου πέρσι που ήταν 22 μηνών στον παιδικό σταθμό "Γύρω-γύρω όλοι" και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη. Όχι μόνο δεν του είχα κόψει την πάνα, γιατί ήταν πολύ μικρός, αλλά στο σχολείο έχουν φροντίσει και για αυτό και εγώ δεν έχω ασχοληθεί σχεδόν καθόλου με το θέμα. Γενικά, το κλίμα είναι πολύ όμορφο και η δασκάλα του καταπληκτική. Αυτό που βλέπω εγώ είναι το παιδί μου να έρχεται συνέχεια μέσα στ χαμόγελο. Ελπίζω να σε βοήθησα, γιατί πέρσι τέτοιο καιρό είχα και εγώ τις ίδιες αγωνίες....

 

Καλημέρα ,

που είναι ο παιδικός σταθμός "Γύρω-γύρω όλοι";

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

στο γυρω γυρω ολοι πηγα κι εγω...μου αφησε καλες εντυπωσεις...υπαρχει καμμια μανουλα που εχει να μας πει κατι γι αυτον τον σταθμο? θα εχουμε κανα συμμαθητη/τρια απο μανουλα της παρεας του parents???xaxa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Οποτε μεινατε ολες ευχαριστημενες απο τον παιδικό σταθμό γυρω γυρω ολοι; να ειμαι ησυχη δηλαδη; και εγω εγραψα τον μικρό μου κ ευχομαι ολα να πανε καλά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

balshine θεωρώ οτι θα πανε ολα καλα. Εμεις ειμαστε για δευτερη χρονια σ αυτον τον παιδικο σταθμο και μεχρι τωρα δεν ειχαμε καποιο προβλημα. Επισης, βοηθησαν και στο κοψιμο της πανας, αν και θεωρω οτι εχει να κανει και με το παιδι. Αν το παιδι ειναι ετοιμο, θα την κοψει, αν οχι, θα την κοψει οποτε θελει αυτο. Ποσο χρονων ειναι ο γιος σου?

Link to comment
Share on other sites

Ο γιος μου μόλις έκλεισε τα 2.ο δικός σου? Απλα μου κανε εντύπωση . δηλαδή σε όλους τους π.σταθμους αναλαμβανουν το κόψιμο πανας; ; εμεις την έχουμε κοψει απ το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

τον γιο μαλλον τον εχω στην κοιλια, χαχα!

η κορη μου λοιπον τον ιουλιο εκλεισε τα 3. Ειμαστε μια ταξη μεγαλυτερη απο εσας. Τις δασκαλες που εχετε εσεις, τις ειχαμε περυσι. Αυτο που μ αρεσει σ αυτον τον σταθμο ειναι οτι σου βγαζει κατι οικογενειακο και ολα οσα σε απασχολουν μπορεις να τα συζητησεις μαζι τους.

Link to comment
Share on other sites

κ μενα μου αφησε καλη εντυπωση ο συγκεκριμενος σταθμος.καταρχην μου αρεσε που ενω πηγα αργα κ ειχε κλεισει ο σταθμος δεν με ξεπεταξε..εκατσε μαζι μου μια ωρα μου ανελυσε το προγραμμα του παιδικου στ. λεπτομερως καλυψε ολες τις αποριες μου κ επαιξε κ με τον μικρο..ως τωρα σε δυο που πηγα πριν απο αυτον στο ενα απλα με ρωτησαν πως τον λενε κ στον αλλον σαν να μην υπηρχε.μου αρεσε επισησ οτι δεν μου πε οπως στα αλλα να τον αφησω μια ωρα για αρχη και να φυγω αλλα να ειμαι κ εγω εκει για να γνωριστει με τις δασκαλες κ τα παιδια κ την επομενη απλα να λειψω μιση ωρα κ παει λεγοντας.βλεποντας κ κρινοντας.επισης επειδη ειναι υπερβολικα ζωηρος μου παν θα βρουν τα αδυνατα σημεια του πχ το αμαξακια για να τον δελεαζουν να ακολουθει τα υπολοιπα παιδιακια..πιστεψτε με σε πολλους σταθμους δεν εχουν την υπομονη κ τα φωναζουν.(νηπιαγωγος η αδερφη μου κ ειχα ακουσει διαφορα λυπηρα).βεβαια πριν χρονια αυτα πχ οι δασκαλες μπροστα στους γονεις ηταν γλυκητατοι κ μολις εφευγαν τα εβριζαν τα καημενα και αλλα πολλα τεσπα.

 

καμια αλλη μανουλα στη παρεα μας που να χει το παιδακι της στο γυρω γυρω ολοι?

Link to comment
Share on other sites

Ο γιος μου μόλις έκλεισε τα 2.ο δικός σου? Απλα μου κανε εντύπωση . δηλαδή σε όλους τους π.σταθμους αναλαμβανουν το κόψιμο πανας; ; εμεις την έχουμε κοψει απ το καλοκαίρι.

 

Και στον δικό μας αναλαμβάνουν το κόψιμο της πάνας.Τι καλά που έσεις την κόψατε τόσο νωρίς!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και στον δικό μας αναλαμβάνουν το κόψιμο της πάνας.Τι καλά που έσεις την κόψατε τόσο νωρίς!

 

σοβαρα?δεν το ξερα καθολου αυτο..ναι ευτυχως τελειωσε το θεμα της πανας..να τον ξεντυσεις πλυνεις πανα ντυσιμο κ παλι απ την αρχη ξανα κ ξανα..τωρα πλενουμε χερακια κ τελος! :-)

Link to comment
Share on other sites

τον γιο μαλλον τον εχω στην κοιλια, χαχα!

η κορη μου λοιπον τον ιουλιο εκλεισε τα 3. Ειμαστε μια ταξη μεγαλυτερη απο εσας. Τις δασκαλες που εχετε εσεις, τις ειχαμε περυσι. Αυτο που μ αρεσει σ αυτον τον σταθμο ειναι οτι σου βγαζει κατι οικογενειακο και ολα οσα σε απασχολουν μπορεις να τα συζητησεις μαζι τους.

 

οοο τι ευχαριστο!!:D με το καλο να ερθει το δευτερο παιδακι σου!!ποσο μηνων εισαι?περυσι ποσες ωρες ειχες την κορη σου στον παιδικο?μιλαγε τοτε?να συ λεει δηλαδη πως περασε..συμφωνω κ εγω αυτο ειδα.μου το παν κιολας οτι ειναι οικογενειακος σταθμος κ το τμημα των 2χρονων θα κλεισει με 8παιδακια..

Link to comment
Share on other sites

balshine, ευχαριστω πολυ, ειμαι 4ον μηνων.

Περυσι, αλλα και φετος, το σχολικο την παιρνει κατα τις 8,15 και μας την επιστρεφει στις 14,30

Γενικα, περυσι δεν μιλουσε ικανοποιητικα, ωστε να μας λεει τι συμβαινει. Φαινονταν ομως απο την ολη της συμπεριφορα οτι της αρεσε!

Link to comment
Share on other sites

balshine, ευχαριστω πολυ, ειμαι 4ον μηνων.

Περυσι, αλλα και φετος, το σχολικο την παιρνει κατα τις 8,15 και μας την επιστρεφει στις 14,30

Γενικα, περυσι δεν μιλουσε ικανοποιητικα, ωστε να μας λεει τι συμβαινει. Φαινονταν ομως απο την ολη της συμπεριφορα οτι της αρεσε

 

 

Παντως καλη διαφορα ηλικιας θα χουν τα αδερφακια!κ εγω καπου εκει σκεφτομαι για δευτερο..αν κ πολλοι μου λενε να περιμενω να παει 5 χαχαχ...τεσπα..

 

κ εγω τον εγραψα λιγες ωρες για αρχη 9.30 -13.30 κ βλεπουμε στη πορεια..

της αδερφης μου που ναι 3 χρονων (δε μιλαει ακομα) ξεκινησε με χαρα το παιδικο κ πλεον δε θελω να πηγαινει καθολου!

 

εχει γυρισει με δαγκωματια, με μελανια στη πλατη,ζωγραφισμενος με μαρκαδορο απο πανω ως κατω (ακομα και το προσωπο χαχα)...να τα περιμενω κ εγω αυτα ε??? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...