Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι άλλο θα ακούσω....!!!!


Recommended Posts

Γειά σας

εδω μπορείτε να σημειώνετε τις φράσεις ή τα κείμενα και εικόνες/συνταγές με τις οποίες έχετε αντιληφθεί παραπληροφόρηση σε θέματα θηλασμού (όχι απο επαγγελματίες!).

 

Μπορείτε επίσης να ανατρέξετε για πληροφορίες στο Τι άλλο θ'ακουσω!!!!

κάνοντας χρήση της αναζήτησης ΜΕΣΑ σε ένα πολυσέλιδο θέμα

 

Εδώ δείτε λαθος οδηγίες απο παιδιάτρους!: (όλες συγκεντρωμένες απο άλλο θέμα)

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=94894

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 529
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! Σήμερα τελείωσα αισίως το διάβασμα και των 105 σελίδων της συγκεκριμένης συζήτησης! Μιλάμε, αυτές τις μέρες έχω ρίξει απίστευτο γέλιο! Νομίζω όμως ότι πλέον πρέπει να επισκευτώ και ωρυλά, γιατί με τόσα κουφά:shock::shock::shock: που έχω ακούσει έχω... κουφαθεί! :P

 

Εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω ακούσει κανένα ιδιαίτερο μαργαριτάρι, εκτός της κλασικής ερώτησης αν της φτάνει της κόρης μου μόνο το δικό μου γάλα, αν χορταίνει το παιδί κτλ, οπότε πάντα απαντάω ότι της φτάνει και ότι χορταίνει, και ότι όταν θηλάζεις με το σωστό τρόπο, τότε έχεις όσο γάλα χρειάζεται το παιδί σου. Βέβαια πιστεύω είναι νωρίς ακόμη. Σε λίγο η μικρή κλείνει τους 2 μήνες. Έχουμε μέλλον να ακούσουμε πολλά πιστεύω.

h3amp2.png

 

 

 

qHAsp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ακουστε!!!ειχα βγαλει γαλα με το θηλαστρο να το δωσει η πεθερα μου οταν θα ειμαι στη δουλεια,το ειδε λοιπον ο πεθερος μου και τι μου λεει?"απ οτι βλεπω το γαλα σου ειναι πολυ καλο!!αν βαλω το γαλα ολυμπος διπλα στο δικο σου δεν τα ξεχωριζεις!!!:shock:ενω στην αρχη ηταν νερομπουλι!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ακουστε!!!ειχα βγαλει γαλα με το θηλαστρο να το δωσει η πεθερα μου οταν θα ειμαι στη δουλεια,το ειδε λοιπον ο πεθερος μου και τι μου λεει?"απ οτι βλεπω το γαλα σου ειναι πολυ καλο!!αν βαλω το γαλα ολυμπος διπλα στο δικο σου δεν τα ξεχωριζεις!!!:shock:ενω στην αρχη ηταν νερομπουλι!!!!

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:εμενα ο αδελφος μου με ειχε ρωτησε...της δινεις γαλα..απαντω να την θηλαζω..οχι μου λεει το αλλο γαλα..του λεω οχι και μου απαντα μα της φτανει??και του λεω μηπως ξεχασες οτι εσυ θηλαζες την μαμα μεχρη τα 5??8-):cool:

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:εμενα ο αδελφος μου με ειχε ρωτησε...της δινεις γαλα..απαντω να την θηλαζω..οχι μου λεει το αλλο γαλα..του λεω οχι και μου απαντα μα της φτανει??και του λεω μηπως ξεχασες οτι εσυ θηλαζες την μαμα μεχρη τα 5??8-):cool:

χαχαχα!!!!!καλα του ειπες!:Dπραγματικα δεν ξερω τι να απαντησω στην κλασσικη ερωτηση "χορταινει??"γιατι τους ειπε κανεις οτι δεν ειναι χορταστικο?δεν καταλαβαινω πως εχει δημιουργηθει αυτη η αποψη..δηλ πριν να ανακαλυφθει η φορμουλα ολα τα μωρα ηταν πεινασμενα???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σήμερα το πρωί στην παιδίατρο....

ζυγίζει την κόρη μου και βλέπει οτι δεν έχει πάρει βάρος απο τον προηγούμενο μήνα.

Εγώ χαλαρή, το βλέπω ως κάτι φυσιολογικό....εκείνη όμως?????

-"είδες????? το γάλα σου πλέον δεν έχει καθόλου θερμίδες! σα να της δίνεις νερό είναι γιαυτό δεν πήρε βάρος!"

-"μα τρώει πρωινό, μεσημεριανό, απογευματινό και βραδυνό γεύμα....αυτά δεν της δίνουν θερμίδες???"

-":?εεε....τι έφαγε χθες για πρωινό???"

-"2 κομμάτια κέικ, 2 φέτες ψωμί με μέλι και ήπιε και ένα ποτηράκι χυμό πορτοκάλι!"

-"είδες που έχω δικιο???"

-:confused::confused::confused:

 

τι θέλει να πει ο ποιητής??????

οτι το γάλα μου όχι μόνο είναι σα νερό αλλά είναι και αδυνατιστικό?????καίει τις θερμίδες απο όλες τις άλλες τροφές που τρώει το παιδί μου?????

αν είναι έτσι, όσες έχετε κανένα παραπανίσιο κιλάκι, ελάτε να κεράσω σφηνάκι!!!:D:D

χμμμμ....Μάλλον πρέπει να αρχίσω τις αντλήσεις με το θήλαστρο γιατί θα κάνω χρυσές δουλειές έτσι όπως τα λέει η γιατρός μας!!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

by far η πιο αστεια ενοτητα στο forum!

Η δικη μου εμπειρια, το κλασικο δε χορταινει, και μετα απο ενα μηνα: θρεφταρι το χεις κανει το παιδι , μηπως χρειαζεται διαιτα;;;;;

πιστευω παντως οτι το δε χορταινει το λενε γιατι μερικα μωρακια καθονται πολλη ωρα στο στηθος και δινουν κακη εντυπωση!!! χεχε

Link to comment
Share on other sites

σήμερα το πρωί στην παιδίατρο....

ζυγίζει την κόρη μου και βλέπει οτι δεν έχει πάρει βάρος απο τον προηγούμενο μήνα.

Εγώ χαλαρή, το βλέπω ως κάτι φυσιολογικό....εκείνη όμως?????

-"είδες????? το γάλα σου πλέον δεν έχει καθόλου θερμίδες! σα να της δίνεις νερό είναι γιαυτό δεν πήρε βάρος!"

-"μα τρώει πρωινό, μεσημεριανό, απογευματινό και βραδυνό γεύμα....αυτά δεν της δίνουν θερμίδες???"

-":?εεε....τι έφαγε χθες για πρωινό???"

-"2 κομμάτια κέικ, 2 φέτες ψωμί με μέλι και ήπιε και ένα ποτηράκι χυμό πορτοκάλι!"

-"είδες που έχω δικιο???"

-:confused::confused::confused:

 

τι θέλει να πει ο ποιητής??????

οτι το γάλα μου όχι μόνο είναι σα νερό αλλά είναι και αδυνατιστικό?????καίει τις θερμίδες απο όλες τις άλλες τροφές που τρώει το παιδί μου?????

αν είναι έτσι, όσες έχετε κανένα παραπανίσιο κιλάκι, ελάτε να κεράσω σφηνάκι!!!:D:D

χμμμμ....Μάλλον πρέπει να αρχίσω τις αντλήσεις με το θήλαστρο γιατί θα κάνω χρυσές δουλειές έτσι όπως τα λέει η γιατρός μας!!!:cool:

 

 

Kαπου ειχα διαβασει οτι το μητρικο γαλα περιεχει μια ορμονη που νομιζω λεγεται λεπτινη (διορθωστε με αν κανω λαθος) και η οποια βοηθαει τα μωρα να μην συσσωρευσουν περιττο λιπος και τα πορφυλασσει ετσι και απο τον διαβητη.(και παλι με επιφυλαξη τα γραφω αυτα, αλλα κατι τετοιο θυμαμαι).

 

Οποτε καποια αληθεια κρυβεται στις αρες μαρες κουκουναρες της παιδιατρου!!!!(Καημο που τον ειχε ομως,19 μηνες δεν το ξεπερασε ακομα οτι θηλαζεις?)

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites

σήμερα το πρωί στην παιδίατρο....

ζυγίζει την κόρη μου και βλέπει οτι δεν έχει πάρει βάρος απο τον προηγούμενο μήνα.

Εγώ χαλαρή, το βλέπω ως κάτι φυσιολογικό....εκείνη όμως?????

-"είδες????? το γάλα σου πλέον δεν έχει καθόλου θερμίδες! σα να της δίνεις νερό είναι γιαυτό δεν πήρε βάρος!"

-"μα τρώει πρωινό, μεσημεριανό, απογευματινό και βραδυνό γεύμα....αυτά δεν της δίνουν θερμίδες???"

-":?εεε....τι έφαγε χθες για πρωινό???"

-"2 κομμάτια κέικ, 2 φέτες ψωμί με μέλι και ήπιε και ένα ποτηράκι χυμό πορτοκάλι!"

-"είδες που έχω δικιο???"

-:confused::confused::confused:

 

τι θέλει να πει ο ποιητής??????

οτι το γάλα μου όχι μόνο είναι σα νερό αλλά είναι και αδυνατιστικό?????καίει τις θερμίδες απο όλες τις άλλες τροφές που τρώει το παιδί μου?????

αν είναι έτσι, όσες έχετε κανένα παραπανίσιο κιλάκι, ελάτε να κεράσω σφηνάκι!!!:D:D

χμμμμ....Μάλλον πρέπει να αρχίσω τις αντλήσεις με το θήλαστρο γιατί θα κάνω χρυσές δουλειές έτσι όπως τα λέει η γιατρός μας!!!:cool:

 

 

Αδυνατιστικό? Ενδιαφέρομαι!!!

Γιατί μπορεί εγώ να έχασα τα κιλά της εγκυμοσύνης τον πρώτο κιόλας μήνα, αλλά τα "βρήκε" ο άντρας μου!! :-P:razz::-P και άντε τώρα να τα χάσει..

Link to comment
Share on other sites

σήμερα το πρωί στην παιδίατρο....

ζυγίζει την κόρη μου και βλέπει οτι δεν έχει πάρει βάρος απο τον προηγούμενο μήνα.

Εγώ χαλαρή, το βλέπω ως κάτι φυσιολογικό....εκείνη όμως?????

-"είδες????? το γάλα σου πλέον δεν έχει καθόλου θερμίδες! σα να της δίνεις νερό είναι γιαυτό δεν πήρε βάρος!"

-"μα τρώει πρωινό, μεσημεριανό, απογευματινό και βραδυνό γεύμα....αυτά δεν της δίνουν θερμίδες???"

-":?εεε....τι έφαγε χθες για πρωινό???"

-"2 κομμάτια κέικ, 2 φέτες ψωμί με μέλι και ήπιε και ένα ποτηράκι χυμό πορτοκάλι!"

-"είδες που έχω δικιο???"

-:confused::confused::confused:

 

τι θέλει να πει ο ποιητής??????

οτι το γάλα μου όχι μόνο είναι σα νερό αλλά είναι και αδυνατιστικό?????καίει τις θερμίδες απο όλες τις άλλες τροφές που τρώει το παιδί μου?????

αν είναι έτσι, όσες έχετε κανένα παραπανίσιο κιλάκι, ελάτε να κεράσω σφηνάκι!!!:D:D

χμμμμ....Μάλλον πρέπει να αρχίσω τις αντλήσεις με το θήλαστρο γιατί θα κάνω χρυσές δουλειές έτσι όπως τα λέει η γιατρός μας!!!:cool:

δηλαδη αυτη σε ετρωγε τοσο καιρο για το θηλασμο και τωρα που το παιδι ειναι αρκετα μεγαλο για να παιρνει συνεχεια βαρος καθε μηνα ειπε κατσε να επιβεβαιωθω!!!:o:o:oκαλα ποσο χαζοι ειναι μερικοι ανθρωποι τι πιστευουν...?οτι δε θελουμε το καλυτερο για τα παιδια μας και θα τα αφηναμε να πεινανε?αυτοι με τι τα ταιζαν αραγε μεγαλη απορια εχω!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτοι με τι τα ταιζαν αραγε μεγαλη απορια εχω!

 

Την ίδια απορία έχω κι εγώ...

Που χθες το απόγευμα λέει η πεθερά μου, "καλά δεν μπορώ να το χωνέψω πως για 6 μήνες το μωρό θα πίνει μόνο γάλα.. είσαι σίγουρη?" :shock:

Καλέ όχι, δεν είμαι, απλά παίζω με την ανάπτυξη και την υγεία του μωρού μου.. ούτε ο παιδίατρος ξέρει.. τώρα μαθαίνει κι αυτός.. ούτε τόσες άλλες μανούλες.. είμαστε όλοι άσχετοι..

Καλά στα δικά της παιδιά, τι έδινε? σουβλάκια αλεσμένα?

Που έτρεξε στις αρχές της χρονιάς να μου φέρει ένα άρθρο να διαβάσω (δεν είχα γεννήσει ακόμα) που είχε τίτλο, ο θηλασμός βλάπτει!

Και μου το έφερε με μια χαρά... και το διαβάζω και της λέω.. καλά δεν πειράζει, εγώ θα θηλάσω!!! ;)

Εννοείται πως δεν θήλασε κανένα από τα παιδιά της... γιατί δεν είχε γάλα!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

γιατι αυτες που θηλασαν πριν απο μας μαμαδογιαγιοπεθερες νομιζετε δεν λενε βλακειες!!!!!!!!!!!!!!!εχω ακουσει με τα κιλα!!προχθες ο συζηγος στην μανα του..μαμα πως μας εκοψες το βυζι η πεθερα απαντα εβαλα σκορδα στο στηθος μου..απαντω εγω μπα εχω φαει τζατζικι με το κιλο τιποτα δεν γινετε η πεθερα απαντα τριψτο στη θηλη..απαντω ναι για να τρεχω σαν τον κεντερη μετα και να βρωμαω!!!τεσπα δεν θελω να το κοψω..η πεθερα θα της δωσω μπιμπερο να δεις!!απαντω συχαινετε τα μπιμπερο και πιπιλες με καλαμακι πινει το παιδι!!θα δεις εγω θα του δωσω!!ναι καλα απαντω!!!!

να τολμισει τα κλασικα με μπιμπερο γαλα και τονους ζαχαρη και θα γινει σφαγη!!κατευθειαν στο τμημα!!!:twisted::twisted:

τωρα που θα γεννησω λεει ο συζηγος μονοκλινο για να κοιμαμε μαζι σου τα βραδια..του απαντω ξεχνα το το παιδι που θα κοιμηθει??σιγα μην το αφησω σε ξενους το ρωτας το παιδι φιλε αμα θελει να κοιμηθει σε ξενο σπιτι!!!!!!

ειμαι τοσο τρελη που μπορει να βγω απο το νοσοκομειο με το που γεννησω!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Kαπου ειχα διαβασει οτι το μητρικο γαλα περιεχει μια ορμονη που νομιζω λεγεται λεπτινη (διορθωστε με αν κανω λαθος) και η οποια βοηθαει τα μωρα να μην συσσωρευσουν περιττο λιπος και τα πορφυλασσει ετσι και απο τον διαβητη.(και παλι με επιφυλαξη τα γραφω αυτα, αλλα κατι τετοιο θυμαμαι).

 

Οποτε καποια αληθεια κρυβεται στις αρες μαρες κουκουναρες της παιδιατρου!!!!(Καημο που τον ειχε ομως,19 μηνες δεν το ξεπερασε ακομα οτι θηλαζεις?)

 

δεν ξέρω για την ορμόνη που λες τι παίζει!!!

η παιδίατρος μας πάντως τον έχει τον "καημό" απο τότε που περάσαμε τους 6 μήνες θηλασμού! απο τότε το γάλα μου δεν προσφέρει τίποτα αλλά το άτιμο τώρα προκάλεσε τη στασιμότητα στο βάρος!!!

καταλάβατε???????

εκτός απο αδυνατιστικό είναι και ύπουλο το άτιμο!!!:D:D:D:D

 

Αδυνατιστικό? Ενδιαφέρομαι!!!

Γιατί μπορεί εγώ να έχασα τα κιλά της εγκυμοσύνης τον πρώτο κιόλας μήνα, αλλά τα "βρήκε" ο άντρας μου!! :-P:razz::-P και άντε τώρα να τα χάσει..

 

ώπα! άρχισε η ζήτηση!!!

κάτσε να βγάλω το θήλαστρο απο το πατάρι να πιάσω δουλειά!!!!:D:D:D

το θέλετε σε μικρές μερίδες για τον καφέ ή σε μεγαλύτερες για τα δημητριακά????

 

δηλαδη αυτη σε ετρωγε τοσο καιρο για το θηλασμο και τωρα που το παιδι ειναι αρκετα μεγαλο για να παιρνει συνεχεια βαρος καθε μηνα ειπε κατσε να επιβεβαιωθω!!!:o:o:oκαλα ποσο χαζοι ειναι μερικοι ανθρωποι τι πιστευουν...?οτι δε θελουμε το καλυτερο για τα παιδια μας και θα τα αφηναμε να πεινανε?αυτοι με τι τα ταιζαν αραγε μεγαλη απορια εχω!

 

εμμμ.....ξέρεις.....της χαλάω την πιάτσα που θηλάζω τόσο καιρό....

χάνει πελάτες η αλμιρόν....αν με πιάνεις....;)

 

η κόρη μου στα κιλά όντως για την ηλικία της είναι πίσω σχετικά...εμφανισιακά δε της φαίνεται καθόλου βέβαια! και τα μαγουλάκια της έχει και τα μπουτάκια της τα έχει!

και γονιδιακά να το πάρω το θέμα, ξέρω οτι έτσι θα πορευτεί στη ζωή της!

απλά για την παιδίατρο φταίει το γάλα μου και όχι η κληρονομικότητα!!!;)

Link to comment
Share on other sites

γιατι αυτες που θηλασαν πριν απο μας μαμαδογιαγιοπεθερες νομιζετε δεν λενε βλακειες!!!!!!!!!!!!!!!εχω ακουσει με τα κιλα!!προχθες ο συζηγος στην μανα του..μαμα πως μας εκοψες το βυζι η πεθερα απαντα εβαλα σκορδα στο στηθος μου..απαντω εγω μπα εχω φαει τζατζικι με το κιλο τιποτα δεν γινετε η πεθερα απαντα τριψτο στη θηλη..απαντω ναι για να τρεχω σαν τον κεντερη μετα και να βρωμαω!!!τεσπα δεν θελω να το κοψω..η πεθερα θα της δωσω μπιμπερο να δεις!!απαντω συχαινετε τα μπιμπερο και πιπιλες με καλαμακι πινει το παιδι!!θα δεις εγω θα του δωσω!!ναι καλα απαντω!!!!

να τολμισει τα κλασικα με μπιμπερο γαλα και τονους ζαχαρη και θα γινει σφαγη!!κατευθειαν στο τμημα!!!:twisted::twisted:

τωρα που θα γεννησω λεει ο συζηγος μονοκλινο για να κοιμαμε μαζι σου τα βραδια..του απαντω ξεχνα το το παιδι που θα κοιμηθει??σιγα μην το αφησω σε ξενους το ρωτας το παιδι φιλε αμα θελει να κοιμηθει σε ξενο σπιτι!!!!!!

ειμαι τοσο τρελη που μπορει να βγω απο το νοσοκομειο με το που γεννησω!!!

 

δεν ξέρω σε τι φάση εγκυμοσύνης είσαι γιατί δε φαίνονται τα τικεράκια σου αλλά εγώ σκέφτομαι πολύ σοβαρά όταν με το καλό θα κάνω το επόμενο, να πάρω μαζί την κόρη μου με το παρκοκρέβατο!!!!:P

 

όσο για τα σκόρδα.....φοβερή λύση!!!

υπάρχει κι άλλη μια απο τις παλιές....έβαφαν το στήθος τους μαύρο για να φοβηθεί το παιδί και να μη θέλει να θηλάσει!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ξέρω σε τι φάση εγκυμοσύνης είσαι γιατί δε φαίνονται τα τικεράκια σου αλλά εγώ σκέφτομαι πολύ σοβαρά όταν με το καλό θα κάνω το επόμενο, να πάρω μαζί την κόρη μου με το παρκοκρέβατο!!!!:P

 

όσο για τα σκόρδα.....φοβερή λύση!!!

υπάρχει κι άλλη μια απο τις παλιές....έβαφαν το στήθος τους μαύρο για να φοβηθεί το παιδί και να μη θέλει να θηλάσει!!!!

 

 

θα μας τρελανετε:lol::lol::lol::lol:

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Η κόρη μου 6 μηνών και είναι 10 (!) κιλά.

- Βρε πως την έχεις κάνει έτσι;

- Της έχεις ξεχειλώσει το στομάχι που την ταϊζεις συνέχεια και την έχεις κάνει χοντρή.

- Κάνε της λίγο δίαιτα. Μη τη βάζεις τόσο συχνά στο στήθος.

- Τα λιποκύτταρα που δημιουργούνται σε αυτή την ηλικία δεν φεύγουν ποτέ. Μη την κάνεις χοντρή.

 

Και άμα κλάψει το παιδί. Πεινάει; Δώσε του να φάει!!!!!!! Χαχαχαχα!

Ναταλία: 12/ 04/ 2006

Δανάη: 03/ 01/ 2009

Ιλιάνα: 01/ 11/2010

Link to comment
Share on other sites

καθε φορα που παμε στην πεθερα μου ακουω το σχολιο ειναι αδυνατη η αδυνατησε και τετοια οταν την ταιζω και δυσανασχετη τοτε λενε αφου δεν θελει μην το πιεζεις δεν κανει!!ε μια μερα τα πειρα και εγω και λεω ναι ναμην τι πιεζω για να μου τα ζαλιζετε μετα!!το θεικο η πεθερα μου δεν μπορει να την ταισει οπως και κανεις αλλος εκτος απο μενα και το μπαμπα της!!λεει λιπον απο μενα τρωει καλε και απαντω τι??σοκολατες απο ποτε οι σοκολατες ειναι φαη??

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

α ξεχασα....35 και 2 ημερων ειμαι!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

εχθες που πηγαμε για ενα καφεδακι κοντα στο σπιτι μας με τον αντρα μου,ο μικρος καποια στιγμη θελησε να θηλασει.τον πηρα αγκαλιτσα διακριτικα κ θηλασε.οταν καποια στιγμη σηκωσα το κεφαλι μου ειδα απεναντι 2 ζευγαρια με ενα μωρακι στο καροτσακι να εχουν γουρλωσει τα ματια κ να με κοιτανε λες κ ειμαι ουφο:lol::lol::lol::lol:

Δεν ξεκολλαγανε το ματι μιλαμε...Ειπαμε να κοιταξεις αλλα τοσο επιμονα πια κατανταει βλακεια:rolleyes:

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

- Μήπως να δώσεις στο παιδί πιπίλα για να μάθει να κοιμάται χωρίς το στήθος (6 μηνών).

- ΟΧΙ.

- Μπορεί τότε να μάθει να πίνει και από το μπιμπερό. Να μπορέσεις να βγεις ανετα και εσύ το καλοκαίρι.

- ΟΧΙ. Αφου κοιμάται όλη νύχτα.

- Καλού κακού, αν ξυπνήσει να παρει μπουκάλι και πιπίλα αντί για στήθος.

 

Κουκουρουκου......

Ναταλία: 12/ 04/ 2006

Δανάη: 03/ 01/ 2009

Ιλιάνα: 01/ 11/2010

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε πάει στη έκθεση με τα φωτοβολταικά πριν 3 -4 εβδομάδες. Εκτός από εμάς ήταν και η αδερφή μου με το δικό της μωρό. Κάποια στιγμή τα μωράκια πείνασαν και πήγαμε να τα ταίσουμε σε ένα σημείο κοντά στην είσοδο που είχε καθίσματα.

 

1. Κάτι Έλληνες (άντρες) που κάθονταν εκεί κόμπλαραν και έφυγαν (τα μωρά τα θηλάζουμε με ένα διακριτικό πανάκι μπροστά)

2. Ένας Γιαπωνέζος, ήρθε άνετος, κάθισε, έφτιαξε κάτι χαρτιά που είχε, πήρε τα τηλέφωνά του

 

Τελικά το πιο φυσικό πράγμα του κόσμου οι Έλληνες το έχουν στραβά το μυαλό τους

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Ki εγω με ενα παρεακι ιντερνετικο που ειχα χαλαστηκα σημερα.Ντε και καλα να βγει αρρωστεια και ανωμαλια εαν θηλαζει το παιδι εως 5 χρονων και διαφορα τετοια.Μετα πηγε εαν προσφερει κατι ο θηλασμος τελικα και γενικα ακουσα και αποψεις που με χαλασανε .Πλεον ειμαι πεπεισμενη οτι δεν προκαλουν με τις αποψεις τους οι θηλαζουσες σε μανουλες που δεν θηλασαν αλλα το αντιθετο.Σου λενε οτι δικαιωμα σου να κανεις οτι θελεις αλλα εμμεσως πλην σαφως εισαι μη φυσιολογικη εαν θηλαζεις ενα παιδι που δεν ειναι βρεφος κ το κανεις για δικη σου αναγκη οχι οτι το θελει το παιδι.Αυτο ποτε δεν το καταλαβα.Τες πα μπηκα εδω να τα πω γιατι δεν ηθελα να συνεχισω την κουβεντα ειπα οτι ηταν να πω βεβαια για να υποστηριξω τη θεση μου αλλα ξενερωσα αρκετα ...

Υποψην οτι ποτε δεν εκρινα καμια μαμα που δεν θηλασε ουτε εμμεσα ουτε αμεσα.Μου τη δινει που δεν προσεχουν κ οι αλλοι οταν λενε κατι σε σχεση με μαμαδες που θηλασαν η που θηλαζουν ακομη.

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

οι γνώμες, όπως διάβασα κάπου είναι σαν τους κ@@@@λους, όλοι έχουμε 1. μη χαλιόμαστε λοιπόν για την άποψη του καθένα, λέει τη δική τΟΥ , λέμε τη δική μας και τέλεψε η ιστορία...

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites

χαλιεμαι γιατι ακουω χαζομαρες και με στομφο κιολας.Καλα τα πηγαινα εως τωρα αλλα σημερα μου την εδωσε λιγακι η επιθεση χωρις λογο πρωι πρωι..

Εαν δεν εχεις διαβασει ορισμενα πραγματα ,δεν εχεις ιδια γνωση επι του θεματος πως μπορεις κ εκφερεις αποψη δεν καταλαβαινω...Εαν εγω δεν γνωριζω κατι δεν λεω μπουρδες κ οποιον παρει ο χαρος.τι να πω...

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...