Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Που θα βρω ετοιμα χωνακια για ζαχαρωτα??


ikas

Recommended Posts

κοριτσια επειγομαι γιατι περιμενα 1μιση μηνα τον μ.....α απο το elxis και τελικα παραγγελια δεν ειδα! ξερετα που θα βρω χωνακια και διαφορα ζαχαρωτα και κουφετα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να ρίξω μια ιδέα;γιατί δεν ζητάς να στα φτιάξει κάποια κοπέλα από το φόρουμ;

Κ πιο οικονομικά πιστεύω θα σου βγούνε κ έτσι αλληλοβοηθιόμαστε.

Ζαχάρωτα κ καραμέλες χύμα εδώ σέρρες βρίσκεις σε μαγαζιά που πουλάνε ξηρούς καρπούς κτλ.λογικα κι εκεί που μένεις θα έχει.αλλά ριξε κ μια μάτια σε λιντλ που έχει γνωστές μάρκες αλλά καλύτερες τιμές.

Link to comment
Share on other sites

που μενεις?εαν εισαι θεσσαλονικη ξερω.

επισης μπορεις εαν δεν προλαβαινεις να παραγγειλεις απο καταστημα που κανει μπομπονιερες κτλ.π.χ.αν αγαπας και παρομοια

που μενεις?

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγω μπορω να σε βοηθησω αν μενεις χανια.εχουμε στο μαγαζι τετοια σε διαφορα σχεδια,φραουλες,παγωτο κτλ

μπορεις επισης να βρεις χωνακια σε σουπερ μαρκετ ή ζαχαροπλαστιο να παρεις μαρσμαλοου ή ζελαδακια και να τα γεμισεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

aaa!!!!!ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΥ ΩΡΑΙΟ?????

ΧΩΝΑΚΙΑ KANONIKA MEGALA ΠΑΓΩΤΟΥ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΤΑ ΖΑΧΑΡΩΤΑ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΜΕΝΑ ΜΕ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΚΑΙ ΚΟΡΔΕΛΙΤΣΑ!!! ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ 2.5-3Ε ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΑΦΗΣΑ.ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΕΙ ΟΠΟΤΕ..

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τον αυγουστο βαφτιζω αλλα 4-7φευγω απο αθηνα για διακοπες οποτε δεν μπορω να τα φτιαξω στις διακοπες. μονη μου με τι χαρτι μπορω να φτιαξω και πως μποορω να τα κολλησω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τον αυγουστο βαφτιζω αλλα 4-7φευγω απο αθηνα για διακοπες οποτε δεν μπορω να τα φτιαξω στις διακοπες. μονη μου με τι χαρτι μπορω να φτιαξω και πως μποορω να τα κολλησω?

 

η μια λυση ειναι να βαλεις ταινεια διπλης οψης. Να την κοψεις σε λεπτα κομματια και να τη βαλεις στην ακρη. Η αλλη λυση ειναι να βαλεις κολλα. Να ξερεις όμως οτι θα πρεπει να πιεζεις κανα διλεπτο το καθενα στο χερι σου για να κολλησει. Το να εχεις πιστολι σιλικονης δεν παιζει???

 

παντως εγω για να αποφυγω το "κολλημα" δεν εφτιαξα χωνακια αλλα τριγωνακια και μπροστα εβαλα συραπτικο με μια κορδελιτσα και μετα εκανα τον φιογκο της κορδελιτσας και κρυφτηκε το συρραπτικο.

th_SV101556.jpg

 

επισης αν στο ατλας εχουν 18 λεπτα μη το σκεφτεσαι... τοσο εχει και το χαρτονι σε α4. Βαλε την κορδελα ή το κορδονι και τον κοπο σου. Παραπανω θα βγει....

Link to comment
Share on other sites

Μια ωραία και γευστική λύση είναι και τα χωνάκια του παγωτού που τα βρίσκεις σε όλα τα σουπερ μάρκετ. Τα γεμίζεις ζαχαρωτά και τα κλείνεις με μια ζελατίνα και μια κορδελίτσα. Είναι και γρήγορα και θα το χαρούν τα παιδιά.

4ITZp3.png

kRczp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα χωνάκια από χαρτί, σύμφωνα με τις οδηγίες φιλενάδων που έφτιαξαν, κολλάνε με θερμοκόλλα (σιλικόνη), με ταινία διπλής όψης ή αν περάσεις κορδέλα και τα δέσεις.

Είχα δει σε κατάστημα με είδη συσκευασίας, μικρά χάρτινα τσαντάκια και μικρά κουτιά. μήπως αντί για χωνάκια να χρησιμοποιούσες κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαλλον απο ατλας θα τηλ. να ρωτησω. ευχαριστω κοριτσια για την βοηθεια σας.παντα πολυτιμη.αντε να δουμε τι θα κανω στις διακοπες που δεν θα εχω υπολογιστη θα μου λειψετε

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...