Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κύπρος: Διακοπές Εξωτερικού μόνο Ελλάδα!!


SKEK

Recommended Posts

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας αυτό που είδα το ΣΚ σε όλη τη διαδρομή από Λευκωσία προς παραθαλάσσιες πόλεις και προς αεροδρόμιο.

 

Τεράστιες ελληνικές σημαίες σε ταμπέλες δεξιά και αριστερά των εθνικών οδών που μέσα έγρφαν με μεγάλα γράμματα ΚΡΑΤΑ ΕΛΛΗΝΑ...

Και από πάνω: Διακοπές Εξωτερικού ΜΟΝΟ ΕΛΛΑΔΑ.

 

Αν μπορούσα να σταματήσω θα το φωτογράφιζα και να το αναρτήσω εδώ αλλά δυστυχώς ήταν δύσκολο. Ελπίζω να τα καταφέρω σε άλλη στιγμή να φωτογραφίσω και να σας το μεταφέρω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και εμείς φέτος στην Κύπρο θα πάμε διακοπές απο τις 16-23 Αυγούστου. Έχω ακούσει οτι έχει περισσότερη ζέστη απο οτι στην Αθήνα ισχύει?

 

Ίδια φάση με Λάρισσα ή και Κρήτη. Ίδιες θερμοκρασίες κατά τη διάρκεια της ημέρας και μετά τις 8 δροσίζει κάπως. Αλήθεια που ακριβώς θα πάτε?

Link to comment
Share on other sites

και εμείς φέτος στην Κύπρο θα πάμε διακοπές απο τις 16-23 Αυγούστου. Έχω ακούσει οτι έχει περισσότερη ζέστη απο οτι στην Αθήνα ισχύει?

 

Έχει περισσότερη υγρασία!

eNortjK1UrIwtjAzVrIGXDAS3AKo00.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα μείνουμε σε ένα ξενοδοχείο στην Αγία Νάπα, που προτείνεις να πάμε? Είσαι απο εκεί? Ήταν ο άντρας μου φαντάρος στην Κύπρο και έτσι είπαμε να πάμε, εγώ δεν έχω πάει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παιδάκια? Ωραία είναι η Αγία Νάπα για κλαμπιγκ και παραλία. Επειδή είναι μικρή η Κύπρος κανονίστε να πάτε και αλλού όπως Πάφο ή Λεμεσό. Φαντάζομαι όμως ότι ο σύζυγος σου θα ξέρει καλύτερα τι σου αρέσει και θα κανονίσει. Αν είναι φαντάρος εδώ σίγουρα θα έχει κανονίσει που θα σε πάει. Με παιδάκια όμως δεν θα πήγαινα Αγία Νάπα, Πρωταρά ίσως που είναι δίπλα ναι, πιο ήσυχα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

και εμείς φέτος στην Κύπρο θα πάμε διακοπές απο τις 16-23 Αυγούστου. Έχω ακούσει οτι έχει περισσότερη ζέστη απο οτι στην Αθήνα ισχύει?

 

Ναι, ισχύει απόλυτα. Μπορεί η θερμοκρασία εκεί να είναι μικρότερη, αλλά έχει τόση υγρασία που μονίμως κολλάς από τον ιδρώτα!Έχω πάει παρα πολλές φορές, έχω και καταγωγή από εκεί και ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας απο Κύπρο.

Είδα το θέμα σας και είπα να ρίξω ένα χέρι βοηθείας για την διάσημη πλεον διαφήμηση που κοσμεί τους κεντρικούς αυτοκινητόδρομους της νήσου!!!

 

38755136691816364696100.jpg

 

Τώρα άν έχει απήχηση αυτή η διαφήμηση δέν ξέρουμε ακόμη. Προσωπικά σε μένα ΝΑΙ διότι θα είμαι για διακοπές Αθήνα-Σκόπελο 9-24 Αυγούστου!!! :)

 

Όσο για τις διακοπες στη Κύπρο, θα πρότεινα να μη μείνετε Αγία Νάπα καθώς γίνεται παντζουρλισμός και στις παραλίες και το βράδυ. Για κάτι πιο family-wise θα 'λεγα για τις μικρές Παραλίες του Πρωταρά (6-7km απο Αγια Νάπα) Κόννος,Green Bay, Capo Bay, Sirena Bay :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο στους Κυπριους,

γιατι οι Κυπριοι ειναι πραγματικα Ελληνες

 

πιο πολύ κι από τους Έλληνες!!! και δεν μας ξεχνάνε.

 

Κι εγώ κι ο σύζυγος έχουμε καταγωγή από εκεί (οι μητέρες μας).

8jPDp3.pngmAB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...