Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

COLOSTRUM


stafroditi2353

Recommended Posts

Nina-Nana αυτά δεν πρέπει να ισχύουν , γιατί στη vivoverde μια χαρά φαίνονται να πηγαινουν και εμείς απο κει πήραμε και παίρνουμε καιρό τώρα τα συμπληρώματα.

 

Δεν μιλάω για τώρα. Αυτα είχαν γίνει πριν 2-3 χρόνια.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια καλησπερα..διαβασα για το colostrum .ειμαι μελοσ σε γερμανικη εταιρεια η οποια εχει colostrum και το δινουν και στα μωρα απο 0 μηνων.ειναι 100% αγελαδινο πρωτογαλα και πιστοποιημενο απο τον οργανισμο fresenius ο οποιοσ ειναι ο πιο αυστηροσ οργανισμοσ σε πιστοποιησεισ προιοντων..εγω φετοσ δεν προλαβα να το ξεκινησω στο γιο μου αλλα απο ιουλιο θα το ξεκινησει ολη η οικογενεια..η τιμη του ειναι πολυ προσιτη.οποια ενδιαφερεται για colostrum αλλα και αλλα προιοντα θεραπευτικα και για ενισχυση του ανοσοποιητικου ασ επικοινωνησει μαζι μου μεσω π.μ.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν ειχα διαβασει απο την αρχη το θεμα και ειδα οτι αναφερεται η εταιρεια(δεν ηξερα αν επιτρεπεται να την αναφερω)ειμαι στην LR και ναι τα προιοντα ειναι αψογα με πιστοποιησεισ απο fresenius institute καθωσ και το ελληνικο χημειο κρατουσ για το χυμο τησ αλοησ που εχει το οποιο εχει ευεργετικεσ ιδιοτητεσ στον οργανισμο...οποια ενδιαφερεται για περισσοτερεσ λεπτομερειεσ ασ επικοινωνησει μαζι μου.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μα αν το πρωτογαλα εχει μεσα αντισωματα και τα δινει στο βρεφος/παιδι/εφηβο/ενηλικα για τις απλες ιωσης αυτος ο οργανισμος σιγα σιγα δεν ξεχναει να παραγει αντισωματα ;;; (τα αντισωματα δεν μενουν για παντα ...)

 

Και αφου δεν το κατασκευαζει κανεις , πως το συμπηκνονουν σε καψουλες ...και το κανουν να κραταει τοσο καιρο ; αφου το μητρικο γαλα εχει ωρες ζωης (;)

 

Επισης , κλινικες δοκιμες εχετε δει πουθενα ; στατιστικες μελετες ; ή απλα επειδη ειναι ενα "φυσικο" προιον κανενας δεν το σκεφτεται .

 

Προσεχετε τι δινεται στα βρεφη παιδι εφηβους ....φιλικη συμβουλη απο εμενα ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
επειδη δεν ειχα διαβασει απο την αρχη το θεμα και ειδα οτι αναφερεται η εταιρεια(δεν ηξερα αν επιτρεπεται να την αναφερω)ειμαι στην LR και ναι τα προιοντα ειναι αψογα με πιστοποιησεισ απο fresenius institute καθωσ και το ελληνικο χημειο κρατουσ για το χυμο τησ αλοησ που εχει το οποιο εχει ευεργετικεσ ιδιοτητεσ στον οργανισμο...οποια ενδιαφερεται για περισσοτερεσ λεπτομερειεσ ασ επικοινωνησει μαζι μου.ευχαριστω

 

Με ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ να αγοράσω colostrum σε μορφή σιροπιου για την ΚΟΡΗ μου.ειμαι ΑΠΟ θεσσαλονικη πως θα μπορούσαμε να μου στείλεις ;

Link to comment
Share on other sites

Με ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ να αγοράσω colostrum σε μορφή σιροπιου για την ΚΟΡΗ μου.ειμαι ΑΠΟ θεσσαλονικη πως θα μπορούσαμε να μου στείλεις ;
καλημερα..ναι βεβαιωσ και μπορω και θα σου πω σε πμ ποτε θα το ξεκινησεισ γιατι μεσα στο καλοκαιρι δεν το δινουμε...θα σου στειλω πμ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

κοριτσια δεν υπαρχει κανενας λογος ανησυχιας για το colostrum αρκει να εχει γινει η προμηθεια του απο εταιρειες που εχουν πιστοποιηθει απο τον εοφ, δωστε το στα παιδια σας και ξεχαστε τα κρυολογηματα :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το αγελαδινό πρωτόγαλα περιέχει περισσότερους διατροφικούς παράγοντες και αντισώματα σε σχέση με το ανθρώπινο και λόγω των μοναδικών συστατικών που διαθέτει είναι κατάλληλο για τον άνθρωπο και ιδανικό για όλες τις ηλικίες. Τα παιδιά μου 9 και 11 ετών έδω και ένα χρόνο τα έχω θωρακίσει από ιώσεις και μας έχει χάσει η φαρμακοποιός μας, δίνοντας τους παράλληλα και το πόσιμο της γερμανικής αλόης, όπως προέγραψε και η γκρέτελ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΤΟ COLOSTRUM ΤΗΣ LR EINAI ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΟΒΑΡΕΣ ΜΕΛΕΤΕΣ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΠΟΥ ΕΠΙΣΗΜΕΝΟΥΝ ΤΗΝ ΔΡΑΣΗ.ΟΠΟΙΟΣ-Α ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΕΙΞΩ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΜΕ 30% ΕΚΠΤΩΣΗ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ;) (ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ MAIL).ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 8 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΝΩ ΣΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΑΦΟΒΑ COLOSTRUM!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εμείς παίρνουμε αυτό: http://www.benevivendi.gr/index.php?product_id=1396&page=shop.product_details&category_id=156&flypage=yagendoo_VaMazing_zoom2.tpl&option=com_virtuemart&Itemid=530 που έχει αριθμό ΕΟΦ (υποθέτω ότι και τα άλλα θα έχουν) και είναι Αμερικάνικο προιόν.

 

Είμαστε πάρα πολυ ικανοποιημένοι, στα παιδιά ανοίγω την κάψουλα, εμείς το παίρνουμε κανονικά.

 

Να χτυπήσω ξύλο έχουμε χρόνια να αρρωστήσουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Είναι δυνατόν ένα τυποποιημένο προϊόν να διατηρεί ζωντανά τα αντισώματα; Επίσης δεν έχει υποστεί παστερίωση; Διότι αν έχει υποστεί παστερίωση δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρχουν μέσα ζωντανά αντισώματα. Όσον αφορά την LR δεν τους έχω μεγάλη εμπιστοσύνη. Τα προϊόντα τους δεν είναι τόσο αγνά όσο ισχυρίζονται. Τα παιδικά σαμπουάν και αφρόλουτρα έχουν μέσα sodium laureth sulfate...

Link to comment
Share on other sites

Tο βρίσκω τρομερά αφύσικο να θέλει κανείς να δώσει -ειδικά σε μικρό παιδί- πρωτόγαλα ενός άλλου θηλαστικού που στην ουσία προορίζεται για να κάνει ένα μοσχαράκι από βυζανιάρικο σε μοσχάρι 300 κιλών μέσα σε 8 μήνες.

 

Θαυματουργό το αγελαδινό πρωτόγαλα μπορεί να είναι αλλά σίγουρα για κάποιον που έχει την ανατομία & τις διατροφικές ανάγκες ενός μοσχαριού (το οποίο σημειωτέον τη στιγμή της γέννησής του μπορεί να ζυγίζει από 30-50 κιλά!!!)

age.png

There are two lasting bequests we can give our children. One is roots. The other is wings. ~Hodding Carter, Jr.

Link to comment
Share on other sites

Tο βρίσκω τρομερά αφύσικο να θέλει κανείς να δώσει -ειδικά σε μικρό παιδί- πρωτόγαλα ενός άλλου θηλαστικού που στην ουσία προορίζεται για να κάνει ένα μοσχαράκι από βυζανιάρικο σε μοσχάρι 300 κιλών μέσα σε 8 μήνες.

 

Θαυματουργό το αγελαδινό πρωτόγαλα μπορεί να είναι αλλά σίγουρα για κάποιον που έχει την ανατομία & τις διατροφικές ανάγκες ενός μοσχαριού (το οποίο σημειωτέον τη στιγμή της γέννησής του μπορεί να ζυγίζει από 30-50 κιλά!!!)

 

Συμφωνώ. Επίσης απορώ που θα βρουν πια τόσο πρωτόγαλα!! Το πρωτόγαλα παράγεται για ένα πολύ μικρό διάστημα, αμέσως μετά τη γέννηση του ζώου. Αμφιβάλλω για το πόσο αγνό θα είναι όντως αυτό το προϊόν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν κανείς θηλάζει τα παιδιά του δεν έχει ανάγκη από το προωτόγαλα της αγελάδας. Αυτό έχει φτιαχτεί για το μοσχαράκι και όλοι γνωρίζουμε σε τι συνθήκες εκτρέφονται οι αγελάδες για να παράγουν όλα αυτά που οι εταιρίες μας υπόσχονται ως θαυματουργά.

149fp3.pnga>
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

πραγματικα δεν μπορω να σκεφτω κανενα λογικο παραγοντα που θα με εκανε να αγορασω το πρωτογαλα μιας αγελαδας.....τι αλλη βλακεια θα βγαλουνε πια?

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα δεν μπορω να σκεφτω κανενα λογικο παραγοντα που θα με εκανε να αγορασω το πρωτογαλα μιας αγελαδας.....τι αλλη βλακεια θα βγαλουνε πια?

 

ποσο συμφωνω...........

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι,τι αλλο θα βγαλουνε,απορω πραγματικα! :shock::shock::shock:

 

Η LR σαφως και δεν ειναι αγνη εταιρεια,ποσα paraben εχει η σειρα με την αλοη?

 

Ας αφησουν το πρωτογαλα της αγελαδας για το ειδος που προοριζεται :!:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Τότε να μην αγοράζουμε μέλι,βασιλικό πολτό,γάλα γενικότερα γιατί ούτε αυτά φτιάχνονται για μας και οι συνθήκες παραγωγής τους...άστε.Υποτίθεται πως είναι δυναμωτικό.Άμα σας αρέσει πάρτε το αλλιώς...

NVVvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τότε να μην αγοράζουμε μέλι,βασιλικό πολτό,γάλα γενικότερα γιατί ούτε αυτά φτιάχνονται για μας και οι συνθήκες παραγωγής τους...άστε.Υποτίθεται πως είναι δυναμωτικό.Άμα σας αρέσει πάρτε το αλλιώς...

συγνωμη κιολας αλλα αυτο που λες δεν ισχυει...στις μελισσες δεν δινουν ορμονες,φαρμακα και χημειες για να παραγουν μελι!καμια σχεση με το τι δινουν στις αγελαδες!αλλο να πιεις το γαλα της κατσικας η της αγελαδας που εχει η γιαγια σου στο χωριο,και αλλο του εμποριου!μην τα ισοπεδωνουμε και ολα!οσο για το μελι που λες αν πας μια βολτα σε καταστημα με βιολογικα προιοντα,η σε συναιτερισμο θα βρεις 100% φυσικο μελι και βασιλικο πολτο χωρις προσθηκες γλυκοζης...

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη κιολας αλλα αυτο που λες δεν ισχυει...στις μελισσες δεν δινουν ορμονες,φαρμακα και χημειες για να παραγουν μελι!καμια σχεση με το τι δινουν στις αγελαδες!αλλο να πιεις το γαλα της κατσικας η της αγελαδας που εχει η γιαγια σου στο χωριο,και αλλο του εμποριου!μην τα ισοπεδωνουμε και ολα!οσο για το μελι που λες αν πας μια βολτα σε καταστημα με βιολογικα προιοντα,η σε συναιτερισμο θα βρεις 100% φυσικο μελι και βασιλικο πολτο χωρις προσθηκες γλυκοζης...

Δεν ισοπεδώνω κάτι.Στις μέλισσες φυσικά και δίνουν φάρμακα.Οι μέλισσες είναι

ευπαθείς οργανισμοί και η χορήγηση αντιβιώσεων είναι συχνό φαινόμενο.Επίσης οι μέλισσες πάντα τρέφονται με τεχνητή τροφή την περίοδο του χειμώνα.Κανένας μελισσουργός δεν θα αφήσει τις μέλισσές του να πεθάνουν από αρρώστια ή πείνα.

Επίσης υποθέτω θα υπάρχει βιολογικό πρωτόγαλα ,οπότε που το πρόβλημα;

Τι εννοείς του εμπορίου;Αν δεν υπήρχε το εμπόριο τροφίμων ή θα πρεπε να είμαστε μόνο καλλιεργητές,κτηνοτρόφοι ή να ψοφάμε της πείνας.

Εγώ διαφωνώ γιατί τέθηκε ηθικό δίλημα στο να πιούμε ή όχι πρωτόγαλα.

Λες και υπάρχει κάτι στην φύση,οτιδήποτε που να φτιάχνετε για να το φάμε εμείς ειδικά εκτός του μητρικού γάλακτος.

NVVvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισοπεδώνω κάτι.Στις μέλισσες φυσικά και δίνουν φάρμακα.Οι μέλισσες είναι

ευπαθείς οργανισμοί και η χορήγηση αντιβιώσεων είναι συχνό φαινόμενο.Επίσης οι μέλισσες πάντα τρέφονται με τεχνητή τροφή την περίοδο του χειμώνα.Κανένας μελισσουργός δεν θα αφήσει τις μέλισσές του να πεθάνουν από αρρώστια ή πείνα.

Επίσης υποθέτω θα υπάρχει βιολογικό πρωτόγαλα ,οπότε που το πρόβλημα;

Τι εννοείς του εμπορίου;Αν δεν υπήρχε το εμπόριο τροφίμων ή θα πρεπε να είμαστε μόνο καλλιεργητές,κτηνοτρόφοι ή να ψοφάμε της πείνας.

Εγώ διαφωνώ γιατί τέθηκε ηθικό δίλημα στο να πιούμε ή όχι πρωτόγαλα.

Λες και υπάρχει κάτι στην φύση,οτιδήποτε που να φτιάχνετε για να το φάμε εμείς ειδικά εκτός του μητρικού γάλακτος.

αν εσενα σου κανει,εμενα μου περισσευει...μια γνωμη ειπα δεν χρειαζεται να τη συμεριζονται ολοι!ο καθενας κανει τις επιλογες του!απλως εγω δεν θα μπολιαζα τον οργανισμο ενος μωρου με τα αντισωματα μιας αγελαδας!επισης δε νομιζω οτι υπαρχει μετρο συγκρισης των 2 προιοντων(πρωτογαλα αγελαδας -μελισσοκομικα προιοντα)οποτε δεν θα μπω στη διαδικασια να το συνεχισω....

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Ε ναι,τι αλλο θα βγαλουνε,απορω πραγματικα! :shock::shock::shock:

 

Η LR σαφως και δεν ειναι αγνη εταιρεια,ποσα paraben εχει η σειρα με την αλοη?

 

Ας αφησουν το πρωτογαλα της αγελαδας για το ειδος που προοριζεται :!:

 

συγνωμη αλλα ειμαι συνεργατης της συγκεκριμενης εταιριας και ισως ειναι η μοναδικη εταιρια που γνωριζω που τα προιοντα της ελεχοντε απο την αρχη μεχρι και την συσκευασια και παραδοση στον καταναλωτη.... οσο για τα paraben που λες θα μπορουσες να δεισ τα ανεξαρτητα ινστιτουτα που εχουν δωσει την σφραγιδα τους

:D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...