Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

στεγνωτηριο


froufrou

Recommended Posts

Θα ήθελα να σας ρωτήσω στις πόσες στροφές στίβετε τα ρούχα στο πλυντήριο για να μπουν μετά στο στεγνωτήριο και να στεγνώσουν σε ένα "φυσιολογικό" χρονικό διάστημα. Το πλυντήριό μου έχει μέχρι 600 στροφές και μια πωλήτρια μου είπε πως δε συμφέρει να αγοράσω στεγνωτήριο γιατί θα κάνει πολλές ώρες να στεγνώσει τα ρούχα.

 

Πολύ καλά σου είπε.πρέπει να είναι στημένα στισ1000 άντε βαριά στις 800.άρα πάρε πρώτα πλυντήριο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το στεγνωτήριό μου συστήνει στύψιμο από 1000 στροφές και πάνω, άντε να το πας ως τις 800 στη χειρότερη... Με 600 στροφές θα είναι πάρα πολύ υγρά, θα κάνει πάρα πολύ ώρα να τα στεγνώσει, θα καις πάρα πολύ ρεύμα και θα καταπονεί πάρα πολύ τα ρούχα... Άρα είχε δίκο σε αυτά που σου είπε η κοπέλα!

Link to comment
Share on other sites

+φωνω... 600 στροφες ειναι πολυ λιγες.. εγω για καλα αποτελεσματα το βαζω 1000-1200.. αντε το λιγοτερο 800 οταν ειναι λιγα ή ευαισθητα.. αλλα και παλι αργει πολυ περισσοτερο..

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

ωχ....

δε νομίζω ότι είναι καιρός για αγορά πλυντηρίου, οπότε μάλλον πάει και η ιδέα του στεγνωτηρίου!.....

σας ευχαριστώ πολύ!!

 

Με τα λεφτά που θα εδινες στην ΔΕΗ θα ήταν σαν να είχες αγοράσει κ το πλυντήριο...:):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα κορίτσια!

 

Το παλιό μου πλυντήριο πάει μάλλον για...συνταξιοδότηση :roll: ! Ψάχνω λοιπόν ν' αγοράσω ένα καινούργιο που νάχει και στεγνωτήριο μαζί, 2 σε 1 με λίγα λόγια.

 

Έχετε κάτι να προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 σε 1 συσκευή. Αν δεν έχεις χώρο για δυο συσκευές ειναι καλη λύση. ΄Μειονέκτημα ειναι οτι αν μαζευτουν πολλα ρούχα θες παραπάνω χρόνο( να πλυθούν , να στεγνωσουν για να βάλεις άλλο ένα πλυντηριο κτλ), επίσης όταν μου χάλασε(μετα από 7 χρόνια) δεν έιχα ουτε πλυντήριο ουτε στεγνωτήριο για 1 εβδομάδα, μέχρι να το επισκευάσουν!

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-exoplismos.gr/product_info.php?products_id=302

εγω πηρα αυτο τον μαιο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη.. καλη ερευνα αγορας..

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σας ευχαριστώ για τις ιδέες σας! Θα κάνω μια έρευνα αγοράς και θα σας πω. Με προβλημάτισε λίγο κι αυτό που είπε η my treasure, δηλαδή ότι αν χαλάσει - χαλάνε και τα δύο, πλυντήριο & στεγνωτήριο. Θα δούμε... nikol, σ' ευχαριστώ για την υπόδειξη - είναι πολλές οι σελίδες, όμως θα προσπαθήσω να το διαβάσω!

 

Και πάλι σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι οδηγίες στο στεγνωτήριό μου γράφουν ότι το νερό δεν πρέπει να το χρησιμοποιούμε πουθενά ( ούτε για το σίδερο) πρέπει να το πετάμε! Φαντάζομαι όμως ότι δεν θες να σιδερώνεις τα ρούχα σου με νερό που έχει κατάλοιπα απορρυπαντικού-μαλακτικού!!!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σήγουρη "pashalitsa" γιατι έχω φίλες που χρησιμοποιούν το νερό από το στεγνωτήριο στο σιδέρωμα των ρούχων και ας λένε οι οδηγίες ότι το νερό που μαζεύει το πετάμε, αλλά σε απλά σίδερα ατμού. Για το juro-pro δεν ξέρω γιατί δεν έχω το βιβλίο με τις οδηγίες χρήσης. Είναι μερικά juro-pro που βάζεις μόνο νερό από την βρύση.Εγώ έχω το compact που είναι μαζί με την σιδερώστρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικα το πηρα!!!! Ενω σκεφτομουν φθηνοτερο ειπα να επενδυσω στην ενεργειακη κλαση και το εβαλα σε δοσεις. Ειμαι πολυ χαρουμενη αφου το περιμενω πως και πως. Σιγουρα στην αρχη θα χρειαστω βοηθεια απο τις πιο εμπειρες.

msEMp3.png
Link to comment
Share on other sites

βαπτιστικα οχι αλλα να εχεις κατα νου οτι ενα λιγο θα μαζεψουν.τωρα ομως ολα τα στεγνωτηρια εχουν προγραμμα για ευαισθητα οποτε καλυπτεται και αυτη η χασουρα;)

εγω τωρα τα ρουχα της μικρης τα παιρνω λιγο μεγαλυτερα .οτι ειναι να μπουν θα μπουν την πρωτη φορα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ενα εχω να πω μόνο για το στεγνωτηριο.. ΣΩΘΗΚΑ!!! Είχα μια στοιβα ρουχα δηλαδη 3-4 πλυντηρια που θα ηθελα 2 μερες το καθενα για να στεγνωσει και στο χαλαρο μεσα σε 1.5 μερα και πολυ λεω ειχα τελειωσει τα παντα. Ειναι απλα ΤΕΛΕΙΟ.

msEMp3.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια εγω τι κανω λαθος????????????

μου τα τσαλακωνει παααρα πολυ ομως.κουβαρι γινονται. τα τζην οι φορμες τα φανελακια . καλα δεν συζηταμε για σεντονια κ πουκαμισα.διαβαζω οτι εχετε γλιτωσει το σιδερωμα κ αγανακτω γιατι μου τα τσαλακωνει τοσο πολυ που τελικα δεν στρωνουν κ ουτε στην πρεσσα δεν μπορω να τα σιδερωσω κ τα κανω στην σιδερωστρα. θελω τελικα τον διπλασο χρονο σιδερωματος!

γκκρρρρρρρρ!!!!!!!!!! τα στεγνωνω στις 800- 900 στροφες κ βαζω προγραμμα πολυ δυνατο στεγνωμα για φυλαξη.το στεγνωτηριο το πηρα πριν 1 χρονο κ ειναι BOSCH.

Πειτα καμμια συμβουλη, please!

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως βαζεις πολλα μαζι? εγω ενα 8κιλο πλυντηριο το χωριζω στη μεση και βαζω μισα μισα στη μια ωρα στεγνωμα, στις 1000 στροφες.

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

Μηπως βαζεις πολλα μαζι? εγω ενα 8κιλο πλυντηριο το χωριζω στη μεση και βαζω μισα μισα στη μια ωρα στεγνωμα, στις 1000 στροφες.

οχι ,δεν βαζω πολλα γιατι το πλυντηριο μου ειναι 6κιλο, ενω το στεγνωτηριο 8 κιλο! ο χρονος που χρειαζεται για να τα στεγνωσει ειναι 2ωρες κ 15'!!!

σε οποιοδηποτε αλλο μικροτερο προγραμμα τα βαλω, τα βγαζει νωπα:? αλλο προβλημα αυτο.... κ ας τα εχω στυψει κ στις 1000 στροφες!

κατι δεν παει καλα σας λεω.... αλλα δεν ξερω τι..... με εμενα???:rolleyes: με το στεγνωτηριο?????:confused::confused:

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Ενα εχω να πω μόνο για το στεγνωτηριο.. ΣΩΘΗΚΑ!!! Είχα μια στοιβα ρουχα δηλαδη 3-4 πλυντηρια που θα ηθελα 2 μερες το καθενα για να στεγνωσει και στο χαλαρο μεσα σε 1.5 μερα και πολυ λεω ειχα τελειωσει τα παντα. Ειναι απλα ΤΕΛΕΙΟ.

 

Anastasia μου, και εη=γω για αυτο το λογο πηγα ξανα στο θεμα!!!ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ παρα πολυ!!!απο εσας πειστηκα να αγορασω στεγνωτηριο και πραγματικα σωθηκα!!!απο 4-5 πλυντηρια μονο κανα δυο ρπυχαλακια θελανε σιδερο!!ΤΕΛΕΙΟ!!!να ειστε καλα!!!ΚΑΛΑ ΠΛΥΣΙΜΑΤΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...