Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εεταα βεβαιωση εργοδοτη βοηθεια!


Recommended Posts

αποριφθηκε η αιτηση μας για επιδοτουμενο παιδικο σταθμο μεσω εεταα λογω οτι δεν ειχαμεβαλει στον φακελο βεβαιωση εργοδοτη, εχουμε δικαιωμα ενστασης μεχρι τεταρτη 27/07 αλλα δεν γνωριζω ουτε τι πρεπει να γραφει αυτη η βεβαιωση ουτε απο που την περνουμε.... απ το ΙΚΑ ειναι η απλη χειρογραφη απ τον εργοδοτη ; (η προσληψη εγινε ιουνιο 2011) Βοηθεια ειναι επειγον!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


στα απαραιτητα δικαιολογητικα τα εξηγει αναλυτικα. αν εισαι στο δημοσιο αρκει η βεβαιωση εργοδοτη με τη στρογγυλη σφραγιδα. αν εισαι ιδιωτικη υπαλληλος θελει βεβαιωση εργοδοτη και αναλυτικη κατασταση ενσημων απο το ΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

πιο δημοσιο ρε παιδια?? αν εισαι στο δημοσιο δεν σε δεχονται καθολου..

η δικια μου βεβαιωση εργοδοτη ελεγε τα στοιχεια μου κ απο ποτε δουλευω στην εταιρια κ τη συμβαση εχω..αοριστου 8μηνη κτλ...αν ζητησεις βεβαιωση ειμαι σιγουρη θα ξερουν να στη δωσουν χωρις να τους πεις τι να γραψουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η απαντηση παντως ειναι μιας και βρεθηκα εδω, η εξης: ο εργοδοτης σου γραφει ενα χαρτι οτι

Η ......... εργαζεται στην εταιρια μας .......... με αφμ .............., και με συμβαση πχ ορισμενου η αοριστου χρονου, απο την ημερομηνια......., με ωραριο ..........( καθημερινο 8ωρο ή 4ωρο η οτι αλλο ωραριο μπορει να δουλευεις) και θα συνεχισει να εργαζεται στην εταιρια μας.

μετα απο κατω ημερομηνια υπογραφη και σφραγιδα εταιριας και εισαι ενταξει.

 

εναλλακτικα ζητας μια φωτοτυπια της αναγγελιας προσληψης σου και τους λες να την υπογραψουν και να τη σφραγισουν. και εισαι ενταξει.

 

ΕΓΩ παντως για σιγουρια εστειλα και τα 2 αυτα χαρτια σε περιπτωση που το ενα ειχε καποιο λαθος η παραλειψη.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

πιο δημοσιο ρε παιδια?? αν εισαι στο δημοσιο δεν σε δεχονται καθολου..

η δικια μου βεβαιωση εργοδοτη ελεγε τα στοιχεια μου κ απο ποτε δουλευω στην εταιρια κ τη συμβαση εχω..αοριστου 8μηνη κτλ...αν ζητησεις βεβαιωση ειμαι σιγουρη θα ξερουν να στη δωσουν χωρις να τους πεις τι να γραψουν

 

 

γιατι δε σε δεχονται??? παντως λεγοντας δημοσιο εννοω και τον ευρυτερο δημοσιο τομεα (δημους κλπ)

Link to comment
Share on other sites

το προγραμμα ειναι μονο για εργαζομενους σε ιδιωτικο τομεα αν διαβασεις την προσκληση λεει οτι εξαιρουνται οι τακτικοι υπαληλοι δημοσιου , των Ν.Π.Δ.Δ οπως και οι μονιμοι κ αοριστου υπαλληλοι των Ο.Τ.Α

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βέβαια μπορεί να εργαζεσαι στον δημόσιο τομεα να έχεις σύμβαση ιδιωτικού δικαίου κ να μην εξαιρησαι!

 

ακριβως αυτο!

 

E ναι! Γιατί γραφεί αναλυτικά ποιοι εξαιρούνται, πχ οι αναπληρωτές/ωρομίσθιοι εκπαιδευτικοί ενώ δουλεύουν στο δημόσιο δεν εξαιρούνται που δουλεύουν με σύμβαση ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου και μερικού ωραρίου....;)

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

αγαπητά μέλη σας περιμένουμε στο τόπικ με τίτλο

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ

 

που βρίσκεται στην ενότητα Καφέ των Social Groups > Διάφορα Ενημερωτικά Social Groups

 

έτσι ώστε να έχετε χώρο για τις καθημερινού τύπου δημοσιεύσεις σας.

 

 

Οδηγίες εγγραφής:http://parentscafe.gr/showthread.php?t=234

 

Οδηγίες ανάκτησης κωδικού: http://parents.org.gr/forum/showthre...32#post1397532

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...