Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τελικά ποιο είναι το ποσό που δίνει ο οαεδ στο μηνο?


leniosp

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 months later...

Καλησπέρα σας μαμάδες και μπαμπάδες

 

Γνωρίζει καμία απο εσάς που βρίσκεται ήδη στην άδεια εξαμήνου ποιό είναι το καθαρό ποσό που δίνει ο οαεδ;

 

Σας ευχαριστώ πολυ

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ 630,00 ΚΑΘΑΡΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΑΔΕΙΑ Κ ΔΩΡΩΝ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΣΤΗ ΛΗΞΕΙ ΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ.ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Χτες στις ειδησεις ειδα οτι ο κατωτατος μισθος ανερχεται στα 786 ευρω. Οταν ανοιξα λογαριασμο στην Εθνικη πριν λιγες μερες για να πληρωνομαι το 6μηνο απο τον ΟΑΕΔ μου ειπαν οτι ειναι 650 αυτα που θα παιρνω καθε μηνα. Γνωριζει κανεις να μου πει τελικα ποσα ειναι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτησω κατι??? Τα 650 εμφανιζονται σαν μια κινηση στον λογαριασμο??? Εμενα που μπηκαν πρωτη φορα χθες τα χρηματα απο τον ΟΑΕΔ εχω 3 κινησεις που στο συνολο βγαινουν πανω απο 650...Τωρα δεν ξερω αν προκαταβαλλουν το δωρο Χριστουγεννων...Αλλα ακουσα στον Alpha οτι θα προκαταβαλλουν μισθο Δεκεμβριου και το δωρο Χριστουγεννων την Δευτερα. Αν παλι εμενα τα εβαλαν χθες,ειναι πολυ πιο λιγα απο οτι θα επρεπε..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Σημερα στις ειδησεις ειπαν οτι το μηνιαιο ποσο για το εξαμηνο αυξανεται απο 701 ευρω σε 739 ευρω.Δεν ξερω ομως αν εχει και αναδρομικη ισχυ για οσες γυναικες ηδη λαμβανουν το επιδομα.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΕΞΑΜΗΝΗ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΑΠΟ 23\10 ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΜΟΥ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ.ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΑ ΚΑΤΕΘΕΣΑ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ 6\11.ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ?ΤΕΛΙΚΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑΜΕΙΟ Η΄ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΥΝΤΑΞΗ?

ΕΥΧΑΕΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα πληρωνεσαι κοντα στις 6 καθε μηνα.Επισης μεχρι προτεινως τα ενσημα ηταν μονο συνταξιμα και δεν ισχυαν για τιποτα αλλο.Προεκλογικα βγηκε εγκυκλιος που τα αναγνωριζουν και για ταμειο ανεργιας.Εγω με αυτην σωθηκα γιατι αλλιως δεν δικαιουμουν ταμειο ενω τωρα θα παρω για ενα χρονο.Για βιβλιαριο υγειας οχι δεν μετρανε απο οσο ξερω.Αλλα περισσοτερα θα μαθεις αν ρωτησεις στον ΟΑΕΔ.Ξερουν αλλα αμα δεν ρωτας δεν ενημερωνουν για τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα το εξάμηνο έληξε στις 30/6/2009, το ποσό ήταν 694 ευρω αν θυμαμαι καλά, Πριν απο εναν μήνα εκανα τα χαρτιά μου για ταμείο ανεργίας γιατι με απέλυσαν ακριβώς εναν χρόνο μετα τη γεννηση της μπέμπας και μου ειπαν οτι τα ενσημα μετρανε κανονικα για ταμειο, Τωρα απο βδομάδα θα παω στον ΟΑΕΔ να μου πουν αν εγκρίθηκε.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια

ξέρετε πόσο είναι τελικά το ποσό που παίρνουμε μηνιαίως στο εξάμηνο και επιπλέον τα πήρατε από τον πρώτο μήνα που καταθέσατε τα χαρτιά ή σας καθυστέρησαν?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από τον π΄ρωτο μήνα τα πήρα χωρίς καμία καθυστέρηση.Το ποσό είναι 690 ευρώ και κάτι ψιλά.Κατέθεσα τα χαρτιά μου τον Σεπτέμβρη και 1η Οκτώβρη ήταν στον λογαριασμό μου.

Link to comment
Share on other sites

ωραία γιατί εγώ θα πρέπει να καταθέσω τα χαρτιά 31/12 και όλοι μου λένε ότι από τέλος Φλεβάρη και μετά θα τα πάρω και έχω αγχωθεί.Έτσι όπως είναι τα πράγματα δεν είναι να μένω χωρίς λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Νάσια τα χρήματα είναι όντως 690 ευρώ και μπαίνουν κάθε 1η του μηνός χωρίς καμμία καθυστέρηση σε λογαριασμό σου στην Εθνική Τράπεζα. Οσο το δυνατόν συντομότερα πας για να σου δωθούν τα χρήματα την 1η του επόμενου μήνα. Εμένα πχ. ξεκινούσε η άδειά μου στις 27 Μαρτίου και πήγα να καταθέσω τα χαρτιά μου γύρω στις 2 Απριλίου οπότε τα χρήματα μπήκαν 1η Μαίου. Απλά ζήτησε τους να σου δώσουν και μια βεβαίωση διευθυντή ότι έχεις ξεκινήσει την άδεια για να καταθέσεις το χαρτί στη δουλειά σου. Εμένα μου το ζητούσαν από το λογιστήριο και πήγα 2 φορές να το πάρω, δεν είναι τίποτα απλά βαριούνται που ζουν και δεν θέλουν να σε εξυπηρετήσουν λες και τους ζητάς τον ουρανό με τ'άστρα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

να σας καλησπερησω και γω,μηπως καποιος ξερει γιατι ο οαεδ εχει δυο βδομαδες σχεδον να πληρωσει το επιδομα ?μηπως ισχυει οτι θα διακοψουν το προγραμμα για την αδεια μητροτητας?το λεω γιατι η γυναικα μου τοσο εχει να πληρωθει ενω μεχρι πριν ενα μηνα πληρωνοταν κανονικα .μηπως φταιει η κριση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... τελευταια φορα πληρωθηκα 20/1/09 το επιδομα μητροτητας. τα 690 ευρω. συνηθως με πληρωνουν καθε 1 του μηνα. απλα λογο γιορτων τα εβαλαν νωριτερα του Γεναρη. Δεν ηξερα οτι παιζουν καθυστερησεις....

επισης δεν ηξερα οτι τα ενσημα δεν ειναι μονο συνταξιμα.... ποσα ενσημα χρειαζεσαι για ταμειο ανεργιας;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κοριτσια!Εχει παρει καμια προσφατα το επιδομα του οαεδ?Κατεθεσα τα χαρτια μου χθες μου ειπαν οτι θα με πληρωσουν σε ενα μηνα αλλα δεν μου ειπαν ποσα χρηματα ειναι!!

Link to comment
Share on other sites

ποιο εννοεις?το συμπληρωματικο επιδομα μητροτητας η την ειδικη παροχη προστασιας μητροτητας?(το γνωστο 6μηνο)

 

το πρωτο ειναι αναλογα τον μισθο σου,δεν ειναι ιδιο για ολες, και το δευτερο ειναι 690 ευρω τον μηνα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...