Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Μαρακι μου υπεροχα κ τα δικα σου νεα ! Μπραβο δεν πηραζει που δεν το ειδατε θα το δειτε οταν ππατε στον γιατρο σου ...τωρα ειναι η σειρα μου αλλα αργο πολη 7 αυγουστου ...σημερα εκλεισα την 18 εβδομαδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα περασει ο καιρος πασχαλιτσα λαι δεν θα το καταλαβεις!με το καλο σου ευχομαι!

Αφρο και εγω κοιταζα για το inglezina trilogy εχω ακουσει τα καλητερα...και οτι ειναι και ευκολοχρηστο...εσενα στο προτινε καποια που το χει δοκιμασει?

Το αλλο για πιο μοντελο λες να το κοιταξω και εγω...γιατι δεν το βρισκω...

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή Πασχαλίτσα μου και θα περάσει ο καιρός να μάθουμε και τα δικά σου καλά νέα!!!μου το πρότεινε μια φίλη μου που το έχει αλλά είδα πολύ καλές κριτικές και στο ίντερνετ!για το pegperego δεν έχω δεί συγκεκριμένο μοντέλο αλλά μου έχουν πεί ό,τι είναι καλά γενικά!όταν τα δώ και απο κοντά,θα σου πώ!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσουδια μου!!!

Τι κανετε???????καλο μηνα να εχουμε με καλα νεα για ολες μας!!!

Πως ειστε?εγω ρε παιδια διαβαζα στο ιντερνετ οτι σε καποιες κοπελες πεφτουν τα αιμοπεταλια στην εγκυμοσυνη...και τελικα εχω καταλαβει οτι επηρεαζομαι και φοβαμαι αυτο ειναι λαθος μου!!!

Μαλλον πρεπει να ψαχνω καροτσακια και κρεβατακια...

Την πεμπτη βγαινει και η αναγγελια γαμου μας οποτε παρασκευη θα στειλουμε τα χαρτια για να εκδοθει η αδεια ...και μολις εκδοθει επιλεγουμε δημαρχειο και ημερομηνια και τσουυυυυυπ ετοιμοι!!!

Αντε να τελειωνει και αυτη η εκρεμμοτητα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια!αχ!άντε να δούμε πως θα τελειώσει και αυτή η βδομάδα...σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας;Μαρία μου,χαίρομαι που τα λες μόνη σου!μην κοιτάς πράγματα που σε αγχώνουν και σε τρομάζουν!να κοιτάς κρεβατάκια καροτσάκια και πως θα φτιάξεις το δωμάτιο του!με το καλό να γίνει και ο γάμος σας!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλο μηνα κοριτσια.....μας βλεπω να γεναμε στα χωραφια ...ελεος πια ....υπομονη κ αισιοδοξια οτι ολα θα πανε καλα.αντε Καραμανλής μου με το καλο ο γαμος ....αφρο θυμησε μου που θα γενησης?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Καλο μηνα και καλη δυναμη!

Πασχαλιτσα επικαιρη εισαι με τον Καραμανλη! Μπλεχτηκε κι αυτος στο ολο θεμα! Χαχαχα!

Καλυτερα κοριτσια μου να κλεισετε τις τηλεορασεις και να χαρειτε τα μωρακια σας! Εχετε τοσα πραγματα να σχεδιασετε για το μελλον τους! Μην τα αγχωνετε τα μπεμπακια ακομα δε βγηκαν!

Εγω εσκαγα τοσες μερες γιατι εδωσα προκαταβολη για την κατασκηνωση του μεγαλου μου. Και σκεφτομουν μηπως δεν τον στειλω! Μετα τα βαλα κατω! Τι στο καλο κανω? Το παιδι τι φταιει? Ενταξει καταλαβαινει οτι περναμε δυσκολες στιγμες αλλα δεν ειναι λογος αυτος να του στερησω λιγη χαρα! Εκανα εναν ερανο σε γιαγιαδες και παππουδες και το παιδακι μου φευγει αυριο!

Υπαρχουν αλλοι που στερουν το μελλον στα παιδια μας! Δεν υπαρχει λογος να τους το στερουμε κι εμεις! Εμεις ειμαστε εδω για να τα προφυλασσουμε και να τους δινουμε χαρα! Αυτα τα ολιγα απο μενα! Φιλακια!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχα!!!Καραμανλής;τέλειο...εγώ αν δεν γεννήσουμε στα χωράφια που λέγαμε,θα γεννήσω στου Καπάκη!

Χαχαχα ιδες ? Που τον θυμηθηκα αυτον...πηρες τιμες? Εμεις πειραμε απο Γαβριλακι κ τσεπετη λοιπον ο τσεπετης εχεις παρα πολυ καλες τιμες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ σωστά τα λες miss lemon!τι φταίνε τα παιδάκια για τις βλακείες τους και την κατάσταση που μας φέρανε;να πάει και να περάσει όμορφα!δεν έχω πάρει Πασχαλίτσα ακόμα προσφορά απο του Καπάκη αλλά εκεί θα πάω γιατί έχω καλή εμπειρία και εκεί ξεγενάει και η γιατρός μου!για'σένα ανάμεσα στα δύο ψηφίζω Τσεπέτη γιατί δεν έχει καλή φήμη εδώ η άλλη!καληνύχτα κούκλες...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πες τα μιςς λεμον...εκανες παρα πολυ καλα...τι φταινε τα παιδακια?και εμεις οι ιδιοι τι φταιμε δηλαδη?αλλα λεμε τωρα...

Κοριτσια εγω δεν σας κρυβω οτι εχω ανχωθει παρα πολυ....ειναι και το μπεμπακι στη μεση και το ανχος ειναι μεγαλητερο...καθως μενουμε και στο ενοικιο και δεν εχουμε μια σταθερη στεγη..

Χθες εβλεπα αυτοκολλητακια και παιδικα δωματια ξετρελαθηκα κοριτσια. .. ..μπηκα στο sticky.gr για αυτοκολλητα και ειχε κατι πολυ ωραια και εκπαιδευτικα.

Αφρο οταν εχεις νεα απο τα καροτσια πες μου και εμενα..

Γενικα εχετε αγορασει κατι στα μπεμπεδια?εστω κατι μικρο?εγω ακομα απολυτως τιποοοοοτα

Εσυ μιςς λεμον ποτε ξεκινησες να αγοραζεις?λενε οτι νωρις ειναι χρουσουζια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε;είμαστε εν αναμονή των εξελίξεων!να περάσει αυτή η βδομάδα και μετά θα αρχίσουμε το ψάξιμο...κοιτούσα και εγώ χθες στο stickys και μου άρεσαν πολλά!θα πάρω κάτι σίγουρα αλλά θέλουμε να διαλέξουμε και χρώματα να το βάψουμε!λέω να το κάνω ροζέ!!!δεν έχω πάρει και εγώ τίποτα αλλά μας έχουν πάρει κάποια συμβολικά δωράκια και μας πλέκουν κάτι κουβερτάκια οι γιαγιάδες,πανέμορφα!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι!!!το ροζ είναι το αγαπημένο μου χρώμα!σκεφτόμουν να το κάνουμε ουδέτερο...φυστικί,λεμονί αλλά εγώ λέω να παίξουμε με το ροζ γιατί μεχρι να κάνουμε δεύτερο παιδί που μπορεί να είναι αγόρι,θα πρέπει να έχουμε μετακομίσει ούτως ή αλλως γιατί το σπίτι είναι μικρό!εσείς τι λέτε να κάνετε;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε κοριτσια ποσο πιο χαριτωμενα πραγματα υπαρχουν για τα κοριτσακια! Εμεις οι αγορομανες περιοριζομαστε πιο πολυ! Εγω αρχισα να ψωνιζω Μαρακι μου γυρω στον εκτο καποια ρουχαλακια και καλτσακια. Ο μεγαλος μου ηταν το πρωτο μωρο της οικογενειας μετα απο πολλα χρονια και τρελαθηκαν ολοι! Ετσι τα περισσοτερα, για να μη πω ολα, μας τα εκαν δωρο! Η αδερφη μου θυμαμαι ειχε ταξει ενα μηνιατικογια δωρο! Δεν ειχε περασει βεβαια ποτε απ το μυαλο μου οτι κατι μπορουσε να παει στραβα και δε συγκρατιομουν. Κι ευτυχως που πηγαν ολα καλα! Το δωματιο του στο παλιο μας σπιτι το ειχα γαλαζιο. Οταν ομως μετακομισαμε ειχε μεγαλωσει και ηθελε μακουιν. Οποτε το βαψαμε μπλε και κοκκινο και το γεμισα με κουρτινες, χαλια, διακοσμητικα και αυτοκολλητα με τον αγαπημενο του ηρωα. Του χρονου ομως θα το αλλαξω γιατι ειμαστε στην προεφηβεια τωρα και το δωματιο μας ειναι για μωρα! Του μικρου το χω βαμμενο γαλαζιο απαλο και λαχανι, με ολα τα απαραιτητα αξεσουαρ του Μικυ!

Και μια ερωτηση! Δεν ειναι λιγο ακριβα τα αυτοκολλητα στο stickys? Ετσι νομιζω! Μπορεις να βρεις στο jumbo η στο leroy η στο practiker φθηνοτερα! Ασε που μπορεις να φτιαξεις απειρα πραγματα μονη σου! Με καδρακια, κοχυλακια, τουλια και ομορφες τρεσσες για τις πριγκιπισουλες! Αααααχ!!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι!!!το ροζ είναι το αγαπημένο μου χρώμα!σκεφτόμουν να το κάνουμε ουδέτερο...φυστικί,λεμονί αλλά εγώ λέω να παίξουμε με το ροζ γιατί μεχρι να κάνουμε δεύτερο παιδί που μπορεί να είναι αγόρι,θα πρέπει να έχουμε μετακομίσει ούτως ή αλλως γιατί το σπίτι είναι μικρό!εσείς τι λέτε να κάνετε;

 

Αφρο μπορεις στο κοριτσιστικο δωματιο να παιξεις με πολλα χρωματα. Πορτοκαλι, λαχανι,ροζ, μωβ, κιτρινο..... Τοσα πολλα!!! Και τοσα ομορφα αξεσουαρ! Δοκιμασε τη νεα εφαρμογη της vivechrom. Βγαζεις φωτο το δωματιο, επιλεγεις το χρωμα και σου βγαζει πως θα δειχνει! Ειναι μια βοηθεια κι αυτο! Φροντισε μονο να χεις τελειωσει με τα βαψιματα ενα διμηνο πριν ερθει το μωρακι!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Εδώ εμείς miss lemon δεν έχουμε τα καταστήματα που ανέφερες δυστυχώς αλλά δεν είναι και ακριβά αυτά που μου άρεσαν στο site...απο 15 μέχρι 20 ευρώ και είναι μπόλικα!υπάρχουν πολλές επιλογές όντως...φαντασία να'χουμε!ροζ,ροζ...όοοοολα ροζ!το έκανα και αυτό με την εφαρμογή!πλάκα έχει...θα το βάψουμε τώρα λέει ο άντρας μου!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι συγνωμη Αφρο μου! Μου διεφυγε αυτο με τα μαγαζια! Οντως ναι! Αν ειναι 15-20? καλα ειναι! Οσο να ναι αλλαζουν τελειως το δωματιο! Ειδες τι ωραια εφαρμογη? Συνδυασμοι αμετρητοι! Φαντασια θελει! Με το καλο να ξεκινησεις κοριτσι μου το δωματιακι της κουκλιτσας σου!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Αφρο κ εγω προς τσεπετη λεω μεγαλη διαφορα στιν τιμη ...το δικλινο ο τσεπετης το εχει 452,00 κ ο γαβριλακης 937,00 κ το δικλινο το ολοκληρο που δεν το μοιραζεσε με αλλη κοπελα ο τσεπετης 700,00 κ γαβριλακης 1350,00 οι τιμες ειναι με τον ΕΟΠΠΥΥ

Link to comment
Share on other sites

Ναι miss lemon!με βοήθησε πολύ αυτή η εφαρμογή...ευχαριστώ! :D Πασχαλίτσα μου,πολύ μεγάλη διαφορά όντως και είναι και καλύτερα εκεί!είναι ίδια η τιμή για φυσικό και για καισαρική;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος σας ποσο θα σας παρει κοριτσια? Εγω ειχα δωσει γυρω στα 750-800? στην Γενικη Κλινικη στη Θεσσαλονικη σε τρικλινο (και τις δυο φορες ημασταν μονο δυο γυναικες μεσα), εδωσα 200? στον αναισθησιολογο για την επισκληριδιο και 500? στη γιατρο μου. Τωρα που το σκεφτομαι ηταν πολλα ε? Εσεις επισκληριδιο σκεφτεστε στον φυσιολογικο τοκετο?

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Αφρο οι τιμες ειναι για φυσιολογικο...μις λεμον εμας θα μας παρη 900 ο γιατρος η αμοιβη του ...για επισκληριδιο ουτε που το σκευτομαι φοβαμαι ...θελω ολα να ειναι φυσιολογικα ...μακαρι να γινουν οπως τα θελω ...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ακουσα τις δικες σας τιμες που θα παρει ο γιατρος σας και τραβαω τα μαλλια μου...

Εμενα θα μου παρει 1500ευρω ο γιατρος μας ειπε ειτε με καισαρικη ειτε φυσιολογικο...μια περιουσια θελει ο δικος μου......και βαλτε αλλα τοσα το νοσοκομειο μου ειπε...σ τρικλινο

Link to comment
Share on other sites

Και πανω που σκεφτομουν οτι της Πασχαλιτσας ο γιατρος ζηταει πολλα διαβαζω το μηνυμα της Μαριας! 900????? 1500????? Τα να πω βρε κοριτσια! Οτι μας παιρνουν τζαμπα λεφτα! Εμενα μου πηρε 500 (πριν 10 και πριν 6 χρονια). Δεν ξερω ποσο παιρνει τωρα. Δεν ειχα ομως κανενα παραπονο! Στον μεγαλο με πιασανε πονοι στις 11 το βραδυ αλλα δεν ηθελα να παω κλινικη. Ηθελα να τα περασω ολα στο σπιτι και να παω εκει μονο για να γεννησω. Ετσι μιλουσαμε ολη νυχτα στο τηλ και πηγα το πρωι γυρω στις 11 που δεν αντεχα αλλο! Στον μικρο αρχισα να ποναω παλι στις 11 το βραδυ, πηγα στην κλινικη στη μια, γεννησα στις 3 κι εμεινε διπλα μου μεχρι τις 5 το πρωι. Κανενα θεμα, κανε να παραπονο! Αντε καλημερα μας!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...