Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιλισιο Κολυμβητήριο


Recommended Posts

ο γιος μου (4 1/2 χρονων) πηγαίνει στο Ιλίσιο κολυμβητηριο στη μικρή πισινα, που όμως κλείνει το χειμώνα. Από Οκτώβρη θέλω να τον γραψω στη μεγαλη. Γνωρίζει κανείς κάτι για εκεί; Μπορεί κανείς να προτείνει: Ιλισιακό ή Ποσειδωνα;

1yhgp3.pngEoznp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ακριβώς την ίδια απορία εχω και εγώ ! εμενα ειναι 4 και σκεφτομαι αν τον παρουν τον χειμωνα, θα ειναι σε θεση να κολυμπαει στην μεγαλη πισίνα ? πρέπει να ρωτησουμε στην γραμματεια....κανατε κράτηση για τον Σεπτέμβριο ?

Link to comment
Share on other sites

Κρατηση δεν καναμε. Μας ειπαν να ξαναμιλησουμε τελος Αυγούστου. Στον Ιλισιακο εχουν τμηματα από 4. Αρχάριων και με σωσίβιο. Και στον ποσειδωνα παίρνουν από 4 . Μια φίλη μου προτεινε τον Ποσειδωνα που παει κι ο γιος της. Θέλω όμως να ακούσω κι άλλες γνωμες.

1yhgp3.pngEoznp3.png
Link to comment
Share on other sites

για τον Ποσειδώνα, ειχα ακουσει τυχαια μια συζητηση μεσα στο ιατρειο της παιδιατρου που παω τα παιδια, ότι ειναι καλυτερο σωματειο απο τον ιλισιακο. όμως επειδη τότε δεν με ενδιεφερε το θέμα, δεν ρωτησα λεπτομερειες. μηπως η φίλη σου μπορει να σου πει με ποια κριτηρια διαλεξε ?

Link to comment
Share on other sites

Θα τη ρωτησω. Η ίδια είναι παλιά αθλήτρια. Θυμάμαι ότι είπε για την Ποσειδωνα ότι έχει περισσότερες διακρίσεις. Μου είπε πάντως ότι είναι ευχαριστημένη από τους δασκάλους εκεί.

1yhgp3.pngEoznp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ ήμουν στον Ιλισιακό από 4 έως 16 ετών. Με το που ξεκίνησα με έβαλαν στην μεγάλη πισίνα, αρχικά με σωσίβιο, πολύ γρήγορα έμαθα και χωρίς. Είναι καλή ομάδα (δεν ξέρω για τον Ποσειδώνα ώστε να συγκρίνω), είχα εξαιρετικούς προπονητές και γενικά θυμάμαι τα χρόνια του κολυμβητηρίου με πολύ γλυκές αναμνήσεις. Έμαθα πειθαρχία, σωστή διατροφή, έκανα ένα καλό σώμα και σωστό, με μυικό τόνο που ακόμα αντέχει (παρά τα 20+ χρόνια που έχουν περάσει και δύο εγκυμοσύνες), δεν αρρωσταίνω ποτέ (σκληραγωγήθηκα με την ανοιχτή πισίνα-θερμαινόμενη μεν, όταν έβγαινες το δάγκωνες δε!).

Τα αποδυτήρια ήταν λίγο παρακμιακά, αλλά μπορεί να έχουν βελτιωθεί (είπαμε, πάνε 20 χρόνια που έχω να πατήσω).

Άνετα θα πήγαινα εκεί το δικό μου παιδί...

Link to comment
Share on other sites

εγώ ήμουν στον Ιλισιακό από 4 έως 16 ετών. Με το που ξεκίνησα με έβαλαν στην μεγάλη πισίνα, αρχικά με σωσίβιο, πολύ γρήγορα έμαθα και χωρίς. Είναι καλή ομάδα (δεν ξέρω για τον Ποσειδώνα ώστε να συγκρίνω), είχα εξαιρετικούς προπονητές και γενικά θυμάμαι τα χρόνια του κολυμβητηρίου με πολύ γλυκές αναμνήσεις. Έμαθα πειθαρχία, σωστή διατροφή, έκανα ένα καλό σώμα και σωστό, με μυικό τόνο που ακόμα αντέχει (παρά τα 20+ χρόνια που έχουν περάσει και δύο εγκυμοσύνες), δεν αρρωσταίνω ποτέ (σκληραγωγήθηκα με την ανοιχτή πισίνα-θερμαινόμενη μεν, όταν έβγαινες το δάγκωνες δε!).

Τα αποδυτήρια ήταν λίγο παρακμιακά, αλλά μπορεί να έχουν βελτιωθεί (είπαμε, πάνε 20 χρόνια που έχω να πατήσω).

Άνετα θα πήγαινα εκεί το δικό μου παιδί...

 

Για όλα αυτά που γράφεις θέλω να πάω το παιδι κολυμβητήριο. Ελπίζω να είναι το ίδιο καλά και τώρα. Ευχαριστω για τις πληροφορίες!!!

1yhgp3.pngEoznp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...