Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

all inclusive hotels


ydeka15

Recommended Posts

Γεια σας! Είμαι καινούργια χρήστης του φόρουμ. Θα ήθελα να με πληροφορήσει κάποιος αν γνωρίζει τα all inclisive hotels της Ζακύνθου στο Αργκάσι και Τσιλιβί. Οι τιμές τους είναι τόσο δελεαστικες που σε προβληματίζουν. Αν γνωρίζετε κάτι για all inclisive hotels στην Κεφαλονιά, Λευκάδα, Πάργα, Λήμνο κλπ σε καλές τιμές, όχι πάνω από 1200 ευρώ, παρακαλώ να με ενημερώσετε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • KDC

    KDC 10 δημοσιεύσεις

  • BEBE

    BEBE 7 δημοσιεύσεις

  • hunter

    hunter 6 δημοσιεύσεις

  • ekavi_

    ekavi_ 6 δημοσιεύσεις

είχα μείνει στο Τσάμης στο τσιβιλί εάν θυμάμαι καλά. Πολύ ευχαριστημένη !!! Οικογενειακή επιχείρηση, πολυ ωραία κουζίνα, τα δωμάτια κάποια καινούργια κάποια ανακαινισμένα. Το μόνο μείον ότι η παραλία του ξενοδοχείου δεν είχε αμμουδια, βουτάς απο προβλήτα.

Κέρκυρα, park hotel και sentido επίσης πολύ καλά. Θα σου πρότεινα και το half board με ημιδιατροφή, όταν έχεις all inclusive κολλάς και δεν πας πουθενά αλλού και είναι κρίμα. Επίσης δες στα all inclusive τι ακριβώς λέει πχ. συνήθως δεν δίνουν καφέ freddo, ή τα αναψυκτικά δεν είναι coca cola αλλά τύπου cola, τα ποτά είναι no name όχι whisky π.χ. red label.

Ανάλογα με το ξενοδοχείο δεν αναλυτικά τι λέει το all inclusive, εγώ προτείνω half board - ένα γέυμα και πρωινό :cool:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες και τις λεπτομέριες του all inclucive. Δεν τα ήξερα αυτά. Είπαμε φέτος να δοκιμάσουμε αυτό τον τρόπο διακοπών μήπως μας δώσει μεγαλύτερη ευκολία όσο αναφορά τα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε πάει περυσι στο Eretria Village. Τα παιδιά πέρασαν φανταστικά. Η μεγάλη μου επιμένει να ξαναπάμε εκεί. Προσωπικά πιστεύω ότι ήταν υπερβολικά ακριβό. Με τα ίδια χρήματα μπορούσαμε να μείνουμε σε σούπερ ντούπερ ξενοδοχείο, αλλά..... τα παιδιά δεν θα πέρναγαν το ίδιο καλά. Αυτό που πληρώνεις στα all inclusive είναι η απασχόληση και το οργανωμένο παιχνίδι των παιδιών, καθώς και οι ειδικές παιδικές πισίνες. Δεν ξέρω. Τα βάζεις σε μία ζυγαριά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όταν λες ακριβό τι εννοείς;

 

Εμείς είχαμε δώσει 240 ευρώ την ημέρα (2 ενήλικες και 2 μικρά παιδιά). Βέβαια, να πω ότι είχαμε κλείσει τελευταία στιγμή και μείναμε σε διαμερισματάκι (2 χωριστά δωμάτια με 2 μπάνια), γιατί δεν είχαμε βρει κάτι πιο μικρό. Σίγουρα αν το ψάξεις εγκαιρα θα βρεις καλύτερες τιμές.

Link to comment
Share on other sites

αρκετα ακριβό.....βρίσκεις και πολύ οικονομικά. Στο Ιονιο επειδή έχει πτήσεις charter πο εξωτερικό έχει μεγάλες ξενοδοχειακές μονάδες και νομίζω τις καλύτερες τιμές, όπως και Ρόδο.

το all incusive εξυπηρετεί όταν έχεις παιδάκια....μπαμπά θέλω παγωτό, μπαμπά θέλω χυμο.....και πάει λέγοντας. εκέι ξεχνας το πορτοφόλι στο δωμάτιο έχεις πληρώσει τα πάντα, αλλιώς στο τέλος της ημ'ερας έχεις δώσει ένα 100 έτσι σκόρπια καφέδες, παγωτά, νερά και χυμούς. Και μην ξεχνας και τις δραστηριότητες των παιδιών....κάθε μέρα έχει προγραμμα στην reception, με παιχνίδια, ζωγραφικές, χωρούς παιχνίδια στην πισίνα....εσύ χαλαρώνεις στην πισίνα και τα βλέπεις να παίζουν ............. :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γεια σε όλους!

ειμαι καινούργια κι αν κάνω καμιά χαζομάρα συγχωρέστε με...

με ενδιαφέρει πολύ το θέμα των all inclusive.το ψάχνω για να πάμε τον αύγουστο με τον άντρα μου και τη μικρή μας που ειναι 3,5.έχω ακούσει για κρατήσεις μέσω ξένων site.ξέρετε κάτι γι'αυτό?

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους!

ειμαι καινούργια κι αν κάνω καμιά χαζομάρα συγχωρέστε με...

με ενδιαφέρει πολύ το θέμα των all inclusive.το ψάχνω για να πάμε τον αύγουστο με τον άντρα μου και τη μικρή μας που ειναι 3,5.έχω ακούσει για κρατήσεις μέσω ξένων site.ξέρετε κάτι γι'αυτό?

 

 

Καλησπερα

 

 

Οταν δουλευα σε τουριστικο γραφειο που φερναμε κοσμο απο εξω (αχχχ καλες εποχες ) οι ξενοδοχοι ειχαν εννοειται αλλες τιμες για ξενους αλλες για ελληνες για λογουςπου τωρα δεν αναφερω,,,,με το που βλεπανε να στελνουμε κανενα ονομα που ηταν ελληνικο για κρατηση μας το διευκρινιζανε οτι αν ερθει θα πρεπει να δειξει ξενο διαβατηριο αλλιως με ελληνικη ταυτοτητα θα χρεωθουμε τιμες ελληνικης αγορας,,,,δε ξερω λοιπον ποσο θα σε ωφελουσε το να κλεισεις απο εξωτερικο,,,,αποψη μου ειναι οτι φετος τα ξενοδοχεια θα ειναι αδεια οποτε ειναι μια καλη ευκαιρια για παζαρια ,,,,οργανωθειτε και καλες διακοπες οσοι καταφερετε να πατε

 

 

επισης εαν μπορουσα να παω διακοπες σαφως και σε αυτη τη φαση θα ηθελα να μπορω να εχω all inclusive για να ξενοιασω απο το μαγειρεμα ταβερενες κλπ κλπ κλπ και δε χρειαζεται να κολλας στο ξενοδοχειο αν και με μικρα παιδια δε μπορεις ευκολα να πας και μακρια ,,,,λες απο τη προηγουμενη να σου φτιαξουν lunch βοx για ολους και το περνετε μαζι σας αν πατε καπου πιο μακρια και ξερετε οτι δε προλαβαινεται το μεσημεριανο,,,,,αλλαωστε το εχετε πληρωμενο

b

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εμείς είχαμε δώσει 240 ευρώ την ημέρα (2 ενήλικες και 2 μικρά παιδιά). Βέβαια, να πω ότι είχαμε κλείσει τελευταία στιγμή και μείναμε σε διαμερισματάκι (2 χωριστά δωμάτια με 2 μπάνια), γιατί δεν είχαμε βρει κάτι πιο μικρό. Σίγουρα αν το ψάξεις εγκαιρα θα βρεις καλύτερες τιμές.

 

Σε ποιο πηγες;

γιατι το HOTEL IN EVIA ειναι β' κατηγοριας στο ιδιο συγκροτημα, θα το αντιληφτηκες σιγουρα και βγαινει πολυ πιο φθηνο. Πηγα μια χρονια στο Ερετρεια και δυο στο αλλο. Υπολειπεται της πολυτελειας το αλλο με μικροτερα δωματια αλλα οι παροχες οπως και τα γευματα ειναι τα ιδια και συμβιβαζεσαι!

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ποιο πηγες;

γιατι το HOTEL IN EVIA ειναι β' κατηγοριας στο ιδιο συγκροτημα, θα το αντιληφτηκες σιγουρα και βγαινει πολυ πιο φθηνο. Πηγα μια χρονια στο Ερετρεια και δυο στο αλλο. Υπολειπεται της πολυτελειας το αλλο με μικροτερα δωματια αλλα οι παροχες οπως και τα γευματα ειναι τα ιδια και συμβιβαζεσαι!

 

Εγώ πήγα στο Ερέτρια Village. Όπως είπα είχαμε κλείσει τελευταία στιγμή και δεν βρίσκαμε κάτι πιο οικονομικό ούτε στο ίδιο συγκρότημα. Για το Eretria Village λέω λοιπόν ότι είναι υπερτιμολογημένο, όχι για το Hotel In Evia. Οι μικρές παρόλα αυτά είχαν περάσει πολύ καλά. Κι εμείς δηλαδή μια χαρά περάσαμε, απλώς το θέμα της τιμής.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Έχουμε πάει αρκετές φορές στα Grecotel/Aldemar της Πελοποννήσου, αλλά φέτος λέμε να πάμε και κάπου αλλού. Έχετε προτάσεις; Κριτήρια: 1. value for money, 2. πολύ καλή παραλία, 3. ευρύχωρα δωμάτια (δίχωρα ή σουίτες), 4. καλό φαγητό. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πάει αρκετές φορές στα Grecotel/Aldemar της Πελοποννήσου, αλλά φέτος λέμε να πάμε και κάπου αλλού. Έχετε προτάσεις; Κριτήρια: 1. value for money, 2. πολύ καλή παραλία, 3. ευρύχωρα δωμάτια (δίχωρα ή σουίτες), 4. καλό φαγητό. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

κατι αναλογο....

http://www.thalattahotel.gr

Link to comment
Share on other sites

Λαΐδα, ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Έχετε μείνει στο συγκεκριμένο; Την περιοχή δεν την ξέρω, είναι καλή η παραλία; Δραστηριότητες για τα παιδιά;

Ναι εχουμε μεινει αρκετες φορες.

Εχει πολυ καλη παραλια με βοτσαλο, πεντακαθαρα νερα. Το ξενοδοχειο ειναι πολυ ομορφο και καθαρο και καλο φαι.

εχει δραστηριοτητες και για τους μικρους και για τους μεγαλους. Καθε απογευμα-νωρις παιδαγωγος τα απασχολει στην πισινα και λιγο πριν βραδυασει υπαρχει αιθουσα με προβολη παιδικης ταινιας.

Για τους μεγαλους υπαρχει μπιτς βολευ, ακουα αερομπικ...

Η περιοχη ειναι καταπρασινη και ησυχη και ενδεικνυται για σπορ οπως ιππασια και πεζοπορια (εχει σχετικα κλαμπς εκει κοντα).

Δυο ειναι τα αρνητικα που βρηκα εγω. Ο οχι καλος δρομος μεχρι να φτασεις (απο Χαλκιδα μεχρι Αγια Αννα, περνας απο κατι βουνα για κανα 40λεπτο) και το οτι δεν υπαρχει πολυ ζωη εκει, στην περιοχη...Αν δηλαδη σε ενδιαφερει να ηρεμησεις ειναι τελεια. Αν εχεις ηδη παρεα (μια αλλη οικογενεια ας πουμε) και πατε ολοι μαζι, ειναι επισης τελεια. Αν ομως ψαχνεις αγορες, μαγαζια κλπ, δεν θα βρεις και πολλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό ακούγεται. Τα πέριξ δεν μας ενδιαφέρουν τόσο, ηρεμία, καλές εγκαταστάσεις, καλό service είναι αυτά που θέλουμε και φυσικά προγράμματα για τα παιδιά. Από το site δεν κατάλαβα πόσο μεγάλο είναι, ξέρεις πόσα δωμάτια έχει; Οι ένοικοι είναι ξένοι ως επί το πλείστον ή Έλληνες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι αλλα ειναι αρκετα μεγαλο.....Τοσο μεγαλο ωστε νε ειναι ΄επαγγελματιες΄ και τοσο μικρο ωστε να το βλεπεις και ΄οικογενεικό΄....Ηταν Ελληνες οι περισσοτεροι.

Ξεχασα επισης να σου πω οτι κανουν και βραδυνα event τυπου ελληνικη βραδυα και τετοια....

Link to comment
Share on other sites

Στο tripadvisor πάντως είδα ότι δεν είχε καλές κριτικές, ειδικά στο θέμα της καθαριότητας. http://www.tripadvisor.com.gr/Hotel_Review-g3396981-d2039683-Reviews-Thalatta_Seaside_Hotel-Agia_Anna_Euboea_Region_Central_Greece.html

Η άποψη σου;

 

Μπορεί κάποιος admin να διορθώσει τον τίτλο "inclusive" αντί "inclisive" και να κάνει το θέμα merge με το http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=45452 ;

Link to comment
Share on other sites

εμενα μια χαρα μου φανηκε!!!!

Αν κρινω απο μεγαλο και γνωστο ξενοδοχειο που ειχε τριπλασιες τιμες και ερχονταν καμαριερα 2 φορες τη μερα, στα ιδια επιπεδα ηταν.

Link to comment
Share on other sites

εκγρινω κι επαυξανω!!! το θαλαττα ειναι απο τα καλυτερα ξενοδοχεια που εχω μεινει ποτε!!! συνεχεια ο γιος μου με παρακαλαει να ξαναπαμε, δεν ηθελε να χασει καμμια δραΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ, ολη μερα τα απασχολουν πολυ ωραια τα παιδια, με 2 παιδαγωγους. Επιμειναμε πολυ να μενει μαζι μας τουλαχιστον τα μεσημερια, γιατι ηθελε ολη μερα να λειπει στις δραστηριοτητες!!! Εχουν πολυ μεγαλο μποφε, ειδικο μπουφε για παιδια καθε βραδι, πολλη καθαριοτητα, πολλη ανεση, τελεια δωματια και το φαγητο του μπαρ, οποτε παραγγειλαμε κατι για μεσημεριανο, απλα υπεροχο! Αξιζε τα λεφτα του πραγματικα. Μεγαλο μειον για μενα οι στροφες για περιπου μια ωρα στην διαδρομη. Επισης για βολτα πολυ ωραια η ΛΙΜΝΗ Ευβοιας. Το ξενοδοχειο οργανωνε καθημερινες δωρεαν εκδρομες με πουλμαν, και προσφορα μεσημεριανο μπουφε στις εκδρομες. Αλλα επρεπε να ξυπνας νωρις και δεν ακολουθησαμε. Οσον αφορα τη θαλασσα, δεν μπορω να εκφερω γνωμη, ηταν τριημερο 28ης Οκτωβριου οταν πηγα. Θελουμε οπωσδηποτε να ξαναπαμε, μολις μπορεσουμε λιγο τα οικονομικα μας να κουμανταρουμε...

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει 3 φορές στο Grecotel στην Κυλλήνη και είναι τέλειο....Τέλειο φαγητό (για να είμαι ειλικρινής αυτός είναι ο κύριος λόγος που το επέλεξα!!!!), ωραίοι χώροι, καθαρές πισίνες και πολύ ωραία θάλασσα...Επίσης έχει δραστηριότητες για παιδιά, αλλά δεν στείλαμε ποτέ την μικρή γιατί νομίζω ότι είναι μικρή για να μπορεί να ακολουθεί το πρόγραμμα

Είναι βέβαια πανάκριβο... αλλά περνάς τέλεια!

EVvep3.png6SUnp3.png

 

 

Αγάπες μου σας λατρεύω!

30.06.2011: Το αδελφάκι σας, το αστεράκι μου, πήγε στον ουρανό πριν ακόμα γεννηθεί...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

http://www.clubagiaanna.gr/el

 

Εδω...!!! Για ολα τα γουστα!!! απο 6.5 ευρω η βραδυα σε σκηνη, μεχρι 58 ευρω τη βραδυα σε μπανγκαλοουζ!

 

Αυτες οι τιμες, που προαναφερθηκες, προ κρισης ηταν τρεις φορες πιο ακριβες.

Link to comment
Share on other sites

στο grecotel ποιο απ'ολα

γιατι οντως πανακριβο και ηθελα και εγω να παω αλλα εστω και Ιουνιο ειναι λυσσα

ενω ειχαμε παει Κουρουτα και ηταν τελεια δωματια,θαλασσα και η κουζινα του εστιατοριου που ειχε η ιδιοκτητρια των δωματιων

karita για πες παραπανω για grecotel τι προσφερουν για παιδια εννοω πιο πολυ και σε ποιο εμεινες

Κανείς δεν μπορεί να μας κάνει να αισθανόμαστε

κατώτεροι χωρίς την άδεια μας Eleanor Roosevelt

 

Πες μου κάτι, θα το ξεχάσω,δείξε μου κάτι, μπορεί να μην το θυμηθώ,Βάλε με να κάνω κάτι, θα το καταλάβω Ρητό, ιθαγενών της Αμερικής

Link to comment
Share on other sites

στο grecotel ποιο απ'ολα

γιατι οντως πανακριβο και ηθελα και εγω να παω αλλα εστω και Ιουνιο ειναι λυσσα

ενω ειχαμε παει Κουρουτα και ηταν τελεια δωματια,θαλασσα και η κουζινα του εστιατοριου που ειχε η ιδιοκτητρια των δωματιων

karita για πες παραπανω για grecotel τι προσφερουν για παιδια εννοω πιο πολυ και σε ποιο εμεινες

 

Έχoυμε μείνει σε 2 Grecotel, στην Κυλλήνη και στη Λακόπετρα. Κατά τη γνώμη μου το πρώτο είναι πολύ καλύτερο, αλλά το δεύτερο είναι ιδανικό αν θέλετε να κυμανθείτε σε χαμηλό μπάτζετ. Ειδικά τον Ιούνιο οι τιμές είναι πολύ χαμηλές, κάπου 100€ για μια οικογένεια με 1 παιδί και όλα πληρωμένα (δωμάτιο, 3 γεύματα σε μπουφέ, ποτά, καφέδες, σνακ, διασκέδαση, κλπ). Για τα παιδιά τα Grecotel έχουν πολλά, δες εδώ: http://www.grecotel.com/kids_gr_2774.htm

Αν χρειάζεσαι περισσότερες πληροφορίες για αυτά τα δύο ξενοδοχεία μπορώ να σου δώσω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...