Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

θα ηθελα να μου πειτε καποιο ασβεστιο που δεν ειναι μασωμενο,μου εχει δωσει μασωμενα αλλα εγω δεν μπορω με τιποτα και οταν ειπα στο γιατρο να μου γραψει αλλα μου ειπε οτι οσα ξερει και γραφει ειναι μασωμενα!! οποτε θελω να μου πειτε τι περνεται εσεις ,να το το πω να το γραψει,ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

Ένα λίτρο γάλα την ημέρα; 100 γραμμάρια τυρί μπορείς να τα φας, όπως και ένα με δύο γιαούρτια,δύο ποτήρια γάλα μπορείς να τα πιείς, αλλά ένα λίτρο γάλα τη μέρα νομίζω είναι λίγο δύσκολο!! Εγώ πίνω ένα ποτήρι γάλα, τρώω αρκετό τυρί και ένα γιαούρτι, θεωρείτε ότι είναι ανεπαρκή;

Mdvgp2.png

 

I00Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ένα λίτρο γάλα την ημέρα; 100 γραμμάρια τυρί μπορείς να τα φας, όπως και ένα με δύο γιαούρτια,δύο ποτήρια γάλα μπορείς να τα πιείς, αλλά ένα λίτρο γάλα τη μέρα νομίζω είναι λίγο δύσκολο!! Εγώ πίνω ένα ποτήρι γάλα, τρώω αρκετό τυρί και ένα γιαούρτι, θεωρείτε ότι είναι ανεπαρκή;

 

οχι,η εγκυος θελει 1000mg ,ενα ποτηρι γαλα εχει περιπου 300mg ,αρα 2 ποτηρια 600 και το γιαουρτι αλλα 300 ,μια χαρα ειναι ,ολο και κατι περνεις και απο τις αλλες τροφες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα δε μου δίνει ασβέστιο, μου είπε ότι αν πίνω 1 λιτρο γαλα και 100γραμμαρια τυρι καλύπτομαι!

 

εσυ ΥΠΕΡκαλυπτεσαι,αλλα μπορεις τοσο πολυ γαλα?

Link to comment
Share on other sites

καλέ πειτε μου το πράσινο τσάι επιτρεπεται?

θέλω να πάω σε μία καφετέρια και δεν ξέρω τι να παραγγείλω....

ολο το καλοκαιρι την έβγαζα με perie και σοδα αλλά τωρα το χειμώνα.....δύσκολο μου φαίνεται...

Υπόψη ότι έχω διαβητη, γι'αυτό είμαι επιλεκτική....

Link to comment
Share on other sites

aggeliki κι εγώ δεν μπορούσα με τίποτα να πάρω ούτε τα αναβράζων ούτε τα μασώμενα, γι'αυτό ο γιατρός μου είπε να πάρω το calciofix που είναι χάπι.δεν χορηγείται από τα ταμεία αλλά δεν είναι ακριβό.

XkK0p3.png
Link to comment
Share on other sites

aggeliki, ο δικός μου γιατρός μου έδωσε τα calcioral σε μασώμενα (του το είπα εγώ). Αλλά μου είπε ότι υπάρχουν και διαλυόμενα με γεύση πορτοκαλιού, σαν να πίνεις πορτοκαλάδα δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι,η εγκυος θελει 1000mg ,ενα ποτηρι γαλα εχει περιπου 300mg ,αρα 2 ποτηρια 600 και το γιαουρτι αλλα 300 ,μια χαρα ειναι ,ολο και κατι περνεις και απο τις αλλες τροφες.

 

σιγουρα ειναι οι αναγκες της εγκυου 1000mg?υπαρχει νομιζω και calcioral των 1000 αλλα εγω παιρνω των 500..

bmH9p2.png
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ειναι οι αναγκες της εγκυου 1000mg?υπαρχει νομιζω και calcioral των 1000 αλλα εγω παιρνω των 500..

 

 

ναι,δεν σου βαζει παραπανω γιατι περνεις και απο τις τροφες,δεν πρεπει να ξεπερνας τα 1200mg

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...