Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διακοπές στα Μεσάγγαλα κοντά στον Πλαταμώνα


HELENI

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!! Θα ηθελα οποιος γνωριζει απο την παραλια στα Μεσαγγαλα οπου ειναι κοντα στον Πλαταμωνα να μου πει για την περιοχη πληροφοριες για φαγητο κοντινες παραλιες που να μπορει και η μικρουλα μας να κανει μπανιο στην θαλασσα γιατι κατι σαν να εχω ακουσει για μεδουσες οποτε πως θα κανουμε τα μπανια μας?Εχω κανει κρατηση στο VILLA-ΓΙΑΝΝΑ οπου βρισκεται στα Μεσαγγαλα θελω να μου πει κανεις εμπειρια απο τα δωματια το εστιατοριο .Μου εχουνε πει οτι η παραλια οπου βρισκεται μπροστα ενδικνεται γαι τα παιδια.

ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.

Helen

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


η παραλίες είναι πολύ ρηχέσ και αμμουδερές έχει ταβερνάκια για καλό και φτηνό φαγητό αλά δεν χει πολύ ζωή τα βραδεία ιδανικό με μέρος για παιδια

κοντά οι νέοι πόροι με λούνα παρκ και πλακόστρωτους δρόμους στην παραλία για νυχτερινό περπάτημα και βόλτα

κοντά και ο πλαταμώνας

 

τα δωμάτια πολύ καθαρά που διαλέξετε

 

να περάστε καλά

καλή διαμονή

 

ότι άλλο θες στειλε μου πμ καλή σου μέρα

.....

Link to comment
Share on other sites

Ελένη, ένας φίλος πήγε πέρισυ μέσα Ιουλίου με κοινωνικό τουρισμό και έφυγε από τις μέδουσες και πήγε Αγιόκαμπο και πλήρωσε μόνος του για το δωμάτιο. Πρόπερσυ που είχε πάει πάλι Μεσάγγαλα δεν είχε πρόβλημα οπότε εξαρτάται από τη χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

Αυτο που ξερω απο γνωστη μου που εχει εξοχικο εκει και παει παρα πολλες φορες τον χρονο ειναι οτι εχει απιστευο κουνουπι. Ειχε παει η κορη της εκει με τα μωρα και τα πηρε και εφυγαν αρον αρον. Δεν ξερω αν εκει κοντα ειχε κατι (πχ στασιμα νερα) και υπηρχε αυτο το φαινομενο. Καλου καλου παρτε καμια κασα grillen μαζι.:lol:

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!! Θα ηθελα οποιος γνωριζει απο την παραλια στα Μεσαγγαλα οπου ειναι κοντα στον Πλαταμωνα να μου πει για την περιοχη πληροφοριες για φαγητο κοντινες παραλιες που να μπορει και η μικρουλα μας να κανει μπανιο στην θαλασσα γιατι κατι σαν να εχω ακουσει για μεδουσες οποτε πως θα κανουμε τα μπανια μας?Εχω κανει κρατηση στο VILLA-ΓΙΑΝΝΑ οπου βρισκεται στα Μεσαγγαλα θελω να μου πει κανεις εμπειρια απο τα δωματια το εστιατοριο .Μου εχουνε πει οτι η παραλια οπου βρισκεται μπροστα ενδικνεται γαι τα παιδια.

ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.

 

Καλημέρα ! Εγώ θα σου πώ επειδή είμαι απο Λάρισα και έχω σπίτι στον Πλαταμώνα οτι οι παραλίες εκεί είναι καλές όχι υπέροχες και οτι οι μέδουσες είναι αναλόγως τη χρονιά!

Περύσι έιχε απο μέσα Ιουλίου φέτος ακόμα δεν είδαμε ούτε μια!

Επίσης πολύ κοντά είναι και μπορείτε να πάτε οι παραλίες Λεπτοκαρυάς και Λιτοχώρου οι οποίες θεωρώ οτι είναι πολύ καλύτερες!

Τώρα για βράδυ θα συνιστούσα Νέους Πόρους και Πλαταμώνα!

Πάτε στην ταβέρνα του Φλοίσβου κάτω απο την βίλα του Μοσκώφ στο Πλαταμώνα!Τέλεια Θέα υπέροχο φαγητό!

Επίσης πολύ ωραία είναι για φαγητό βράδυ στον παλιό Παντελεήμονα ή στους παλιούς Πόρους!

Είναι καταπληκτικά!!!!!!!!!Ορεινά και είκοσι λεπτά απο Μεσάγγαλα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Εγώ θα σου πώ επειδή είμαι απο Λάρισα και έχω σπίτι στον Πλαταμώνα οτι οι παραλίες εκεί είναι καλές όχι υπέροχες και οτι οι μέδουσες είναι αναλόγως τη χρονιά!

 

Μια απορία. Γιατί πάτε οι Λαρισαίοι Πλαταμώνα και όχι Αγιόκαμπο που έχει καλύτερη θάλασσα αν και μια φορά έκανα μόνο μπάνιο Αγιόκαμπο; Εν τούτοις μου άρεσε σαν περιοχή. Μου διαφεύγει κάτι αρνητικό;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ξερω απο γνωστη μου που εχει εξοχικο εκει και παει παρα πολλες φορες τον χρονο ειναι οτι εχει απιστευο κουνουπι. Ειχε παει η κορη της εκει με τα μωρα και τα πηρε και εφυγαν αρον αρον. Δεν ξερω αν εκει κοντα ειχε κατι (πχ στασιμα νερα) και υπηρχε αυτο το φαινομενο. Καλου καλου παρτε καμια κασα grillen μαζι.:lol:

 

Σίγουρα θα πάρω, το είχα στη λίστα αν και δεν ήξερα ότι έχει πολλά κουνούπια, γιατί το μπέμπη μου τον τσιμπάνε συνέχεια και κάνει μεγάλες κοκκινίλες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Εγώ θα σου πώ επειδή είμαι απο Λάρισα και έχω σπίτι στον Πλαταμώνα οτι οι παραλίες εκεί είναι καλές όχι υπέροχες και οτι οι μέδουσες είναι αναλόγως τη χρονιά!

Περύσι έιχε απο μέσα Ιουλίου φέτος ακόμα δεν είδαμε ούτε μια!

Επίσης πολύ κοντά είναι και μπορείτε να πάτε οι παραλίες Λεπτοκαρυάς και Λιτοχώρου οι οποίες θεωρώ οτι είναι πολύ καλύτερες!

Τώρα για βράδυ θα συνιστούσα Νέους Πόρους και Πλαταμώνα!

Πάτε στην ταβέρνα του Φλοίσβου κάτω απο την βίλα του Μοσκώφ στο Πλαταμώνα!Τέλεια Θέα υπέροχο φαγητό!

Επίσης πολύ ωραία είναι για φαγητό βράδυ στον παλιό Παντελεήμονα ή στους παλιούς Πόρους!

Είναι καταπληκτικά!!!!!!!!!Ορεινά και είκοσι λεπτά απο Μεσάγγαλα!!!!!!!

 

Ευχαριστώ, τα σημείωσα. Ελπίζω να περάσουμε καλά γιατί έχω ακούσει πολλά και έχω αρχίσει να απογοητεύομαι. Μια με τις μέδουσες, μια με τα κουνούπια μια ότι τα Μεσαγγαλα δεν έχουν τίποτα να κάνεις. Υπομονή 8 μέρες και θα δω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον κοριτσια πηγα στα Μεσαγγαλα και να πω την αληθεια ειχα ακουσει και εγω αρκετα για κουνουπια μεδουσες αλλα ουτε μεδουσες ειδα και οσο για τα κουνουπια την πρωτη μερα λες και ειχα εγω το μελι .Αλλα ευτυχως ο νεαρος οπου δουλευει στο villa yianna μου εδωσε ενα υγρο και μου ειπε οτι για κανα δυο ωρες ειναι τα κουουπια μετα λακανε.Οσο για τα δωματια εχουνε σιτες τα παραθυρα και ετσι κοιμομασταν μια χαρα.Τωρα οσο αφορα για την villa yianna εγω περασα τελεια .Η θαλασσα ητανε αρκετα καλη με ωραια αμουδια ομπρελες σερβις για καφε το δωματιο μας καθαρο με θεα την θαλασσα και το γκαζον για να παιζει το κοριτσακι μαςΤα φαγητα της κ Γιαννας καταπληκτικα .....!και πολυ καλη σαν οικογενεια.

Πηγαμε Πλαταμωνα Νεους Πορους περιπου 7-10 λεπτα ειναι και περασαμε ωραια γιτι ειχαμε και καλη παρεα.Επισεις πηγαμε βολτα μεχρι και τον αγιοκαμπο ευτυχως που δεν ειχα κλεισει δωματια προς τα εκει θα ειχα γινει λουις.Και περασα καλα γιατι ηθελα να κανω αυτο που πραγματικα ειχα σκευτει. Δωματιο θαλασσα σε 1 λεπτο να εχω την ξαπλωστρα μου με την ομπρελα και τα πραγματα μας να τα περνουμε το βραδυ χωρις να τα περνω στο δωματιο και ξανα το απογευμα στην θαλασσα.Παραγγελια στην κ.Γιαννα για το τι θελουμε για φαγητο το σερβις μου στο δωματιο .Το πως βλεπει κανεις της περιοχες εχει να κανει με το πως θελει να κανει κανει της διακοπες του και τι θελει απο αυτες.

Σιγουρα τα Μεσαγγαλα δεν συγκρινονται ομως με την Μυκονο οπου και ειχαμε παει πριν αλλα ουτε και με την Σκιαθο οπου παμε καθε χρονο .....!!!!!!!

Helen

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ φέτος με το μωρό (5 μηνών) και με την κόρη μου (6 χρονών) είχα σκεφτεί αυτές τις διακοπές. Θάλασσα, δωμάτιο ξεκούραστα. Τώρα ανακουφίστηκα που μου τα είπες. Όσο για Μύκονο, φέτος θα πάμε ένα τετραήμερο χωρίς τα παιδιά. Ευτυχώς που υπάρχει και η γιαγιά που θα τα πάρει στο εξοχικό να κάνουν κι αυτά τα μπάνια τους. Για παραπάνω δεν μπορεί να τα κρατήσει. Κι εδώ που τα λέμε ούτε κι εγώ μπορώ πολλές μέρες μακριά τους. Την κόρη μου δεν την έχω αφήσει ποτέ. Παντού μαζί μας. Αλλά φέτος με τον μικρό (που είναι και λίγο ζόρικος) χρειάζομαι λίγο ξεκούραση. Τέσσερις μέρες είναι αρκετές.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...