Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σταφυλλοκοκκος αλλεργικης φυσεως;


Recommended Posts

Kαλησπερα σας.Στη γειτονια μας υπαρχει ενα 8χρονο κοριτσι που εδω και μια τριετια περιπου περνα σταφυλλοκοκκο πολλες φορες το χρονο.Μαλιστα τα τελευταια 2 χρονια εχει αυξηθει η συχνοτητα.Ηδη τον τελευταια εναμισι μηνα το εχει παθει 2 φορες.Η μητερα της την αφηνει και παει σχολειο κανονικα και διαλαλει οτι ειναι αλλεργια και δεν ειναι κολλητικο.Παρουσιαζει εντονα σπυρια στο προσωπο,πολλες φορες κιτρινιζουν και τρεχουν υγρο.Παλιοτερα ειχε νοσηλευτει και στο νοσοκομειο.Πολλες φορες της καταληγει σε υψηλο πυρετο και μονο τοτε την κρατα στο σπιτι.Επειδη το παιδι εχοντας εντονα τα εξανθηματα κυκλοφορει ελευθερα αναμεσα στα αλλα παιδια και πολλες φορες ερχεται και σε επαφη με το δικο μου που ειναι 3 χρονων παρολο που κανω ο,τι μπορω να τον κρατησω μακρια της,μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε αν οντως υπαρχει τετοια μορφη σταφυλλοκοκκου,αλλεργικης φυσεως,που δε μεταδιδεται,γιατι εχω διαβασει διαφορετικα πραγματα και ανησυχω πολυ.Τα συγκεκριμενα ατομα δεν τα εμπιστευομαι σε θεματα υγινεινης,αλλα η αληθεια ειναι πως μεχρι στιγμης δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου να εχει κολλησει καποιο αλλο παιδι.Το κοριτσι εχει και ενα αδερφο 2 χρονια μεγαλυτερο,ουτε αυτον εχω δει να εχει κολλησει. Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...